לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2007, 19:59
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אתה באמת רוצה שיתחילו לירות על מפגינים שלא מסכנים חיי אדם?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "יש פתרון אחד, פשוט להתפרעויות מופרעי השמאל"

פעם היו מי שהתריעו והתלוננו שהיס"ם אלים מדי. אבל היות ומי שספגו את הברוטאליות היו בעיקר ערבים וחרדים לאיש לא היה ממש איכפת. כשהמתנחלים התחילו לחטוף גם כן, פתאום נשמעו זעקות רמות ועדיין נשמעות. אם אתה חושב שהרשאה לכחות הביטחון לירות במפגינים לא תפגע בסופו של דבר במפגינים מכל זרם, הרי שלא למדת דבר מההיסטוריה הישראלית והבי"ל.
ואגב, זה גם לא ממש פותר שום בעיה. ירי על מפגינים/מתפרעים באינתיפאדה הראשונה לא פתר דבר. ירי גומי ואש חיה על האנרכיסטים גם לא גרם להפסיק (נעמתי חטף כדור חי ברגל, לימור גולדשטיין חטף כדור גומי בראש ונפצע קשה, בחור אחר איבד עין מכדור גומי והיו עוד אחרים).
יש דרכים אחרות לטפל במתפרעים ולדעתי הן יעילות יותר וחבל שאינן מיושמות כראוי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-08-2007, 20:44
מנהל

סלח לי, אבל אין לך מושג על מה אתה מדבר ואתה סתם זורק סיסמאות
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "לא לירות על מפגינים"

ראשית, זה שתיקרא למישהו "מחבל" לא הופך את הירי בו למוצדק. חבלה ברכוש צה"ל ואפילו זריקת אבנים (ברמה שאיננה מהווה סכנת חיים) אינה מצדיקה ירי. אלא אם כן אתה מצר על כך שלא היה שימשו בירי במקרים שבהם מתנחלים תקפו אנשי צבא ומשטרה, פגעו בציוד ובמחסומים והשליכו אבנים. אני לא חושב שהיה מקום לירות במתנחלים שעשו זאת וגם לא באף אחד אחר שעושה זאת.
שנית, אף אחד לא הועמד לדין על הירי במפגינים בבליעין. היתה העמדה לדין על הירי החי בנעמתי משום שהדבר היה באמת באמת מוגזם ללא כל פורפורציה ולצבא היה קשה להתעלם מכך. בבילעין בוצע ירי כדורי גומי כלפי ישראלים מטווח קצר מהמותר וללא הצדקה בתנאים בשטח. אם תראה כתבות טלוויזה לאורך התקופה בוודאי תשים לב שאותו קצין מג"ב שלפני שנה הורה על ירי הגומי בלימור גולדשטיין (עורך דין לפלף שממש לא זרק אבנים על אף אחד) מטווח שבו גומי קטלני , אותו קצין מופיע גם בסרטים מהשבועות האחרונים. קרי, הוא לא נענש ולא בטיח אלא זכה וזוכה לגיבוי מלא. לאורך שנים יש בביליעין שימוש מפוקפק מאוד בירי גז (ירי בכינון ישיר למשל, אשר אסור לפי פקודות הצבא) ובירי גומי ואיש איננו נותן על כך את הדין.
צר לי לבשר לך שהצבא נוקט יד קשה מאוד נגד המתפרעים ובדרך כלל יש גיבוי מלא. צר לי לבשר לך שאין פיתרונות פשוטים. וש"תנו לצה"ל לנצח" מזמן כבר לא משכנע אף אחד.
ישן 01-09-2007, 01:16
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
מה צה"ל לא הפעיל במלחמת לבנון? ת'שכל שלו. מה צה"ל לא הפעיל מול הפלסטינים? כוח...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הניק שלך הוא החלק הכי פחות אינפנטלי בהודעה שלך"

אף אחד לא יכול להאמין ברצינות ש"נתנו כל מה שיש לנו ועדיין הם באים"...
במלחמה עם יחסי כוחות כ"כ לא שיוויוניים, אין שום הגיון ביחסי אבדות של 1:3. 1:100 היה משקף
יותר, במידה ובאמת רוצים להשען על המשפט של "ניסינו את דרך הכוח ונכשלנו..."

ובמעט יותר פירוט: במלחמה בלבנון צה"ל לא באמת הפעיל כוח, שכן עד לשלב מאוד מאוחר ישבו
להם כמה גאונים בממשלה ובמטכ"ל וראו בכל הסיפור יום קרב ארוך במיוחד...
ההחלטה המודעת לא לגייס מילואים, ואז, גן אחרי הגיוס, להחזיק אותם שבועיים ב"היכון", הם עדות
לכך שרעיון הנצחון לא עמד על הפרק. צה"ל לא נלחם לנצח כבר שנים. הוא נלחם כדי "לצרוב
תודעתית" אצל האוייב, את התחושה שהאוייב לא יכול לנצח...
העסק הזה לעולם לא יכול להצליח כשהמלחמה אינה נגד צבא סדיר, שכן כוחות גרילה לא באים לנצח,
אלא מטרתם היא פשוט לא להיות מחוסלים בסוף כל סיבוב - ועל כן אי אפשר לצרוב אצלם תודעתית
ש"העסק אבוד" (אין מה לעשות, הם קראו את מאו ויודעים שגם כשצריך לסגת, זה רק כדי להלחם
ביום אחר...).
במלחמת לבנון ניהל צה"ל בחלק מהמקומות, יותר משלושה קרבות על אותו מקום (בנת ג'בל),
ולא השתלט על המקום, עד לסיום המלחמה. אם מישהו חושב שצה"ל לא היה מסוגל לכבוש את
המקום הזה, הוא טועה לחלוטין. אלא מה? למלחמה הזו לא היו מטרות, מעבר להכרזות המלהיבות
שבנאום אולמרט (נחסל את חזבאללה, נשיב את השבויים, נביא שקט וכן הלאה...). מטרות
אופרטיביות למלחמה, לא צויירו בשום מקום - והתכנית המבצעית היחידה למלחמה מול חזבאללה,
לא הופעלה בשום שלב. לזה ייקרא לא לתת לצה"ל לנצח.
באיו"ש ובחבל עזה אין עוררין שצה"ל נלחם עם ידיים קשורות. אין בר דעת שחושב שאין לנו אמצעים מספיקים בשביל לוודא שירי הרקטות על שדרות יירד להיקף זניח בהשוואה להיקפו הנוכחי, אלא שלצורך כך יהיה צורך במהלך צבאי גדול, שמשמעותו הפוליטית הרת אסון (הוא יהווה
הודאה בטמטום שעומד מאחוריה של נסיגה ללא הבטחת נטרול השטח שממנו נסוגים).

עובדתית, צה"ל בהחלט מסוגל להציע פתרונות חלקיים טובים בהרבה ממה שכרגע מבוצע. המרחק בין הפיכת ירי מבית חנון להרה אסון מבחינת עיירה זו, לבין רצח-עם, הוא גדול ורב.
האמצעים החמורים שמפעיל צה"ל, הרבה רוח. מי שמכיר את סיפור סוללות התומ"תים שהוצבו ליד
הרצועה וירו אל "מרחבי השיגור", יודע שרוב ה"אמצעים החמורים" הם יותר ספין מאשר תכלס.
אמצעים חמורים משמעותם שלא יעלה על דעתה של מדינה חלשה להפגיז מדי יום יישוב בתוככי
שכנתה החזקה ממנה אלפי מונים, גם מבלי שזו תצטרך לבצע ג'נוסייד...
(
ישן 01-09-2007, 17:54
מנהל

לאתה צודק לגבי לבנון וזאת בדיוק הנקודה שלי
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מה צה"ל לא הפעיל במלחמת לבנון? ת'שכל שלו. מה צה"ל לא הפעיל מול הפלסטינים? כוח..."

היו הרבה סיבות לכישלון-עודף הומניות איננה סיבה מרכזית אם בכלל. הביטוי "תנו לצה"ל לנצח" מתייחס בדרך כלל, ובאשכול זה, לעודף הומניות. אולי יש לנו פה אי הבנה.
לגבי עזה: ראה, מדינת ישראל הרסה מאות ואולי אלפי בתים. הרבה מאוד אזרחים נהרגו ונהרגים שם באופן תדיר כתוצאה מפעולות צה"ל והמצב הכלכלי קשה מאוד. זה כמובן תקין לחלוטין מבחינתי לאור העימות ולדעתי זה גם הוריד מאוד את איום הקסמים (כמות הירי פחתה בחודשים החרונים למיטב ידיעתי). זה גם המקסימום שניתן לעשות מבלי להכנס לתסבוכת מדינית (אפילו אורי מילשטיין הסביר שיש גבול לפעולות שאתה יכול לנקוט מבלי שההשלכות המדיניות שלהן יהיו חמורות יותר מהסיבה שהן הוצאו לפועל). כמובן שניתן להכנס לעזה ולעשות סדר באופן יסודי אבל נדמה לי שגם הצבא לא שש לכך.
ברור שניתן למצוא פתרונות מוצלחים יותר נגד המחבלים בעזה אילו יתחילו להפעיל את הראש, אבל אני קצת מיואש יכולת החשיבה האופרטיבית או האסטרטגית של ההנהגה הצבאית והמדינית של ישראל. בין היתר גם בגלל טמטום ההתנתקות.
ישן 01-09-2007, 19:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לגבי עזה, כמות הריסון שהופעלה שם, היא על גבול הביזאר...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לאתה צודק לגבי לבנון וזאת בדיוק הנקודה שלי"

כמות הבתים שנהרסה שם, ביחס לכמות הירי שיצאה משם לתוך יישובים ישראליים, היא על גבול
הזניח. כמות הנפגעים האזרחיים בשטח הצפוף שם, שמתוכו יורים - מעישה על כך שיש אצלנו
הימנעות מודעת מירי למוקדי ירי שבלב שטח בנוי - מתוך רצון למנוע נפגעים אזרחיים. זה לא עודף
הומניות, אגב, שכן אין שום המוניות בהפקרת תושבי שדרות לירי. יש שם עודף צביעות, שנובע מכך
שאצלנו יש אנשים שחושבים שבזה ש"מגלים אצלנו איפוק", זה יוצר לנו תדמית חיובית יותר בקרב
גורמים בינ"ל, שחלק מה"נאורים" שלנו, רואה את כל תכלית קיומו, בקבלת מחמאות מהם (ומחמאות
מהם מגיעות בדר"כ כשכאן מגלים נכונות לספוג ללא גבול...).
לא צריך להכנס לרצועה כדי להעלות את רף התגובה, ולא צריך לחולל ג'נוסייד כדי להעלות את רף
התגובה. יש מליון ואחת דרכי פעולה שיכולות גם להעלות את רף התגובה, מבלי לכלול כניסה לרצועה
או ג'נוסייד...
גינוי בינ"ל אנחנו נספוג בכל פעם שילד פלסטיני יישלח לאסוף משגרי רקטות, וייפגע מירי תגובה
שלנו.

אני לא מיואש בגלל ההנהגה שלנמו. אני חושב שהציבור שלנו בחר בהנהגה זו, כאשר יכול היה
לדעת בדיוק במה המדובר. אנשים לא יכולים להיות מופעתים מזה שאולמרט הוא קטסטרופה. נכון
שהתקשורת התגייסה למענו בהתלהבות-על, והאכילה אותנו את כל ספיני-אט"ד, אבל בתכלס,
לא היה קשה לדעת מי האיש הזה, שכבר 35 שנה מעורב בפעילות פוליטית, ללא כל הישג ציבורי
מרשים (אלא אם כן, צבירת רכוש במליונים מוגדרת כהישג ציבורי מרשים...).
ישן 01-09-2007, 01:09
מנהל

כלומר, מתנחל שמרתק כוחות צה"ל וכך מקל על חדירת מחבלים הוא מחבל ולכן בן מוות?
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "מי שמפרק מחסום..."

הגיוני. מה לגבי מי שנופח ליד חיל צה"ל ולכן מבלבל אותו?
מפגין שמפרק מחסום הוא מפר חוק וראוי להענש בחומרה אבל הוא עדיין לא מחבל אלא אם כן הוא עושה את המעשה בשיתוף עם מחבלים ומאפשר להם להיכנס. במקרים שאנחנו מדברים עליהם פירוק המחסום מעשה לנגד עיני חיילי צה"ל ואף מחבל לא עובר. ובכל מקרה, אם אתה רוצה לכנות מי שפעולתו מסייעת בעקיפין כך או אחרת לביצוע פיגועים בשם "מחבל"-סבבה. אבל אז לא כל "מחבל, הינו בן מוות כי אין לדבר סוף.
כאמור "ניסו את זה" לא פעם לא פעמיים ולא שלוש אלא עשרות פעמים. הם לא הבינו את הרמז ממש כשם שדומים להם (בעלי כוונות נאצלות או מרושעות) לא הבינו לאורך ההסיטוריה).
ישן 01-09-2007, 02:58
מנהל

למה לא רצינית?
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ההשוואה לא רצינית, ואתה יודע זאת..."

מי שעולה לחומש בניגוד להוראות הצבא ומפר הוראת שטח צבאי סגור הוא בדיוק כמו האנרכיסט שעולה לבילעין בניגוד להוראות הצבא והוראת שטח צבאי סגור. המתנחל עולה בכל זאת כי הוא סבור שהוא נלחם בכך בעוול. גם האנרכיסט סבור שהוא נלחם נגד עוול. מבחינתו הוא נמצא שם רק בגלל שיש פוליטיקאים שמחליטים להקים גדר במתאר לא הגיוני מבחינה ביטחונית שגוזל מאנשים אדמות לטובת קבלנים שבונים שכונות ועושים הון (ולפעמים גם בורחים עם הכסף).
אין שום מקרה שבו פגיעה בגדר בידי פעילים אנרכיסטים הובילה לחדירת מחבלים. זו עובדה פשוטה שקשורה לגמרי לעיתוי והמקום שהם בוחרים בו לפעולות שלהם. הם חלאות אבל לא קבלני משנה של ארגוני המחבלים.
באופן כללי אני בעד הענישה הנוקשה ביותר לאנרכיסטים ואתה יודע זאת. גז מדמיע וכדורי גומי הם המקסימום וגם זה בדרך כלל לא באמת דרוש על מנת להרחיק אנשים לא חמושים מגדר. חוצמזה, יש עונשי מאסר, יש מעצר אגרסיבי (כמה כאפות בריאות בזמן המעצר יעשו לפולקים רק טוב) ויש (כפי שהצעת אתה) עונשי קנס כבדים אם מחליטים על כך. אני רק לא חושב שיש הצדקה לירות על מנת להרוג במי שחותך פיסה מגדר או דופק על שער. אתה אף פעם לא יודע איך דברים כאלה נגמרים. ואני חוזר על משל היס"ם-כשהם היכו ערבים וחרדים המחנה הכתום (כמו אחרים) שתק. כשהאלימות שלהם הופנתה כלפי הכתומים, זה כבר היה מאוחר מדי.
ישן 01-09-2007, 10:26
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מי שעולה לחומש, לא מסכן איש מלבד עצמו. מי שחותך גדר - מסכן את מי שהגדר נועדה להגנתו.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "למה לא רצינית?"

ההכרזה על חומש כשטח צבאי סגור היא החלטה פוליטית ולא בטחונית (בדיוק כמו ההחלטה על
החרבת חומש, אגב...). הקמת הגדר יכולה להיחשב כצעד פוליטית, אם נורא משתדלים - אבל יש לה מאפיינים הגנתיים ברורים, שגם מתנגדיה לא יכולים להתעלם מהם, גם אם יזעמו על התוואי...
מכיוון שכבר הסברתי שלא מדובר ב"אנרכיסטים", אלא בקבוצת מטומטמים מפונקים שמנהלים מחאה
נגד אבא, שמונחים ע"י כמה אקטיביסטים שונאי-ישראל (בכל הנוגע למימון ולהנהגה), אני לא חושב
שיש לחפש אמצעי ענישה מיוחדים כלפי הטמבלים מנסרי הגדר, מלבד הטלת קנסות על המשפחה
בהיקף כזה שיגרום לאבא לא לתת להם את האוטו בששי-שבת...
ישן 02-09-2007, 18:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני בסה"כ מצפה לאי הפיכת הליך פוליטי ל"חוק"...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "סליחה? אתה מצפה לאי אכיפת החוק?"

אין שום דבר "חוקי" או "לא חוקי" בעלייה לחומש. ההחלטה למנוע מהם להגיע לשם, היא לא חוקית
ולא בלתי-חוקית. זו החלטה פוליטית שמטרתה להביא לפרץ/ברק עוד כמה מתפקדים מהמגזר, ותו
לא...
אני אישית חושב שזה בזבוז זמן ומשאבים של אלה שהולכים לשם. גם מבחינתם יש מאבקים
אידיאולוגיים חשובים בהרבה בפתח, והמשחקים האלה, שמאפשרים לברק לשלוח אחריהם חיילים
ולהציגם כ"מבזבזים זמן לצבא", רק מזיקים לאג'נדה שלהם. עם זאת, כלל לא ברור לי שיש סיבה
מקצועית לרדוף אחריהם, ואני מניח שמפקדי צה"ל בגזרה היו נותנים להם לטפס למעלה, למות
משעמום ולרדת לבד, לולא ראה ברק, הון פוליטי שניתן לצבור מ"הורדת המתנחלים"...
אין שום השלכות בטחוניות לעלייה לחומש, שכן לו היה שיקול דעת לצה"ל באזור, לא בטוח שהיה טורח
לבזבז כוח אדם ברדיפה אחרי העולים לשם...
לעומת זאת, אין שום דרך להימנע מטיפול בחבלה במתקן בטחוני שנועד להגן על כלל האוכלוסייה.
זוהי הגדרת תפקידו של צה"ל, ללא שום קשר לפוליטיקה, ועל כן יש הבדל עצום בין המשאבים
שנגזלים מהצבא במרדף אחר המטפסים לחומש (שם האמת היא שאין לצבא מה לחפש, אבל השרים
הממונים עליו רוצים תמונות של "הורדת מתנחלים"), לבין מניעת פרצות בגדר, שתוצאתן עלולה
להיות חדירת מחבלים ופיגוע המוני בגוש דן.
כפי שציינתי - לא צריך לירות על איש, ואני גם נגד מאסר שלהם. אין שום טעם לעשות מהם קדושים
מעונים של המטרה. הרבה יותר טוב לחלט מהם וממשפחותיהם את הנזק שהם גורמים (הן בנזק ישיר
והן בעלויות של הקפצת כוחות, מרדף אחריהם, וחו"ח, עלויות פיצויים וטיפול בנפגעי כוחות הבטחון
שנגרמים בהתפרעויות שלהם).
ישן 02-09-2007, 22:20
מנהל

החלטה פוליטית יש לה משמעות של חוק
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני בסה"כ מצפה לאי הפיכת הליך פוליטי ל"חוק"..."

אם הממשלה קבעה (בהתאם לסמכותה-לממשלה זכות קבלת החלטות עד גבול מסוים ומעבר לכך נדרד אישור הכנסת) שאסור לפצח גרעינים באטובוסים, היא יכולה וצריכה לאכוף את ההחלטה. מי שיחליט בכל זאת לפצח הרי שהוא מרתק כוחות משטרה למשימה זאת במקום שירדפו אחרי פושעים כבדים יותר ומסוכנים. אפשר לשער כל מיני השערות לגבי סיבת החלטה זו או אחרת, אבל זה ממש לא משנה את הנקודה המרכזית.
לדעתי, אגב, הצבא חייב או לאבטח את העליה והשהות בחומש או למנוע אותה. לא ייתכן שיתנו לאנשים, טועים כלל שיהיו, להפוך מטרה למחבלים. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם כמה מהעולים היו פשוט נעלמים בשלב כלשהו.
פגיעה במחסום או בגדר הם כמובן בעלי השלכה ביטחונית פוטנציאלית קשה, אבל מדובר בפעילות הפגנתית (לפחות עד כה) שכל מטרתה התיעוד והעימות המתוקשר עם הצבא. לא היו פגיעות שאיפשרו כניסת מחבלים וזה לא יד המקרה. אתה הרי יודע כמוני שזו לא האג'נדה של פולק וחבריו.
על כל פנים, אני בהחלט חושב שאסור לזלזל (יש הבדל בין זילזול ובין ירי 0.5...) ומי שמחבל במתקן ביטחוני צריך לשבת בכלא לזמן ממושך. היחס כרגע סלחני מדי גם לדידי.
ישן 02-09-2007, 23:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הדוגמא שלך מחזקת בדיוק מה שאני טוען...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "החלטה פוליטית יש לה משמעות של חוק"

ההחלטה כמה משאבים להשקיע במרדף אחרי מפצחי גרעינים באוטובוס, היא שיקול לא מקצועי,
במידה ובאמת יימצא המטומטם שיחליט שהעניין מצריך גיוס כללי של המחוז בכדי לטפל בנגע הנורא
שפשה...
כנ"ל לגבי ההחלטה לרדוף אחרי העולים לחומש. אפילו אם ישנו הפוליטיקאי הציני שיחשוב שהעניין
מצריך טיפול של כוחות, הרי שאין שום חובה חוקית להחליט שכל פיקוד מרכז חייב עכשיו לצאת
למרדף. אין שום סיכון שעלול להתפתח כתוצאה מאי רדיפה מיידית אחרי העולים, ואפילו אם יש רצון
לקנות כמה קולות במגזר על גבם של המתיישבים, אפשר לעשות את זה באמצעות תפיסה האנשים ללא גיוס משאבים, כאילו מדובר במצב חירום (אפשר לעצור את העולים, כאשר יירדו למטה להביא
אספקה) - והסיבה ה-י-ח-י-ד-ה לכך שלא עושים כן, היא שאז לא יהיו תמונות יפות עבור המגזר...
בצבא לא חייב לאבטח שום עלייה לחומש, ואם יש קבוצה שלא זקוקה להגנת הצבא, זה החבורה
שעולה לחומש. האנשים האלה, גרים בחלקם הגדול, בפסגות של גבעות, ללא כל הגנה צבאית -
והפלסטינים נזהרים מאוד לא להתקרב...
היו גם היו פגיעות בגדר בהיקף גדול (באזור ג'נין הוסרו בשעתו עשרות מטרים של הגדר). יוני הקטן וחבריו לא מביאים לחדירת מחבלים, שכן כוחות הבטחון מתקנים מיידית את הנזקים שהם
מחוללים. אם כוחות הבטחון יניחו לפגיעות בגדר להשאר ללא תיקון - יהיה מי שינצל אותן...

ואני שב וטוען - לא צריך לכלוא אף אחד מהם. הם משתוקקים לכליאה, וחבל לעזור להם בזה.
הרבה יותר טוב לסדר ליוני הקטן פגישה עם כף היד של אמא, כשהיא תגלה שהוצל"פ באה לחלט
רכוש בשווי הנזקים שחולל הילד...
ישן 03-09-2007, 03:25
מנהל

גם החלטה מטופשת להחריד יכולה עדיין להיות חוקית...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הדוגמא שלך מחזקת בדיוק מה שאני טוען..."

זוהי מהותה של דמוקרטיה, שאין אף גוף עליון בה שמבטל החלטות תחת נימוק של טיפשות. סוקרטס באמת חשב שזו הסיבה שדמוקרטיה היא היא שיטה גרועה והעדיף מלך פילוסוף. היות ואין איזה גאון על כזה (ורק שלא יקפוץ עכשיו תפוחים עם נתניהו) אני מעדיף את השיטה הדמוקרטית.
האזרח אמור לציית להוראה חוקית, גם אם לא נראה לו. מותר כמובן למחות, אבל ראוי לציית או לפחות לא להתלונן כאשר מגיע עונש על הפרת החוק.
שמע אני הייתי במילואים בפסגות למיניהן ואמירה שהתושבים שם לא זקוקים לצבא הייתה נכונה ללפני 10 שנים. כיום, האיומים הביטחוניים קשים בהרבה, המחבלים מעיזים גם צעיזים להתקרב, מה עוד שלא הייתי משאיר עניינים ביטחונייים כלשהם לפסיכים של יצהר.
כתבת נכון, אין חדירת מחבלים כי כוחות הביטחון מתקנים מייד. יוני יודע אחרת לא היה מחבל בהן כי אפילו יוני לא ממש רוצה שיתפוצצו לאבא בבית. אם יוני היה רוצה שיפוצצו לאבא את המטבח היו לו דרכים יותר פשוטות ויעילות לסייע למחבלים להיכנס לישראל. בינתיים מחבלים נכנסים בזכות סייענים שהם או ערבים או יהודים תאבי בצע שיש לי תחושה שלא ממש הצביעו מרץ בבחירות.
אני כן בעד כליאה. לדעתי אתה מפגין זילזול מסוכן בחבר'ה האלה. חלקם יותר עקשן ונועז ממה שאתה מתאר.
ישן 03-09-2007, 09:06
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

גם אני מעדיף את הדמוקרטיה, אבל מה שיש לנו, זה לא דמוקרטיה...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "גם החלטה מטופשת להחריד יכולה עדיין להיות חוקית..."

אין שום דבר דמוקרטי בניצול כוחות הבטחון לצרכיו השרירותיים הפרטיים של פוליטיקאי זה או אחר.
לא טענתי שיש משהו "לא חוקי" בבזבוז משאבי הצבא למען יוכל ברק לזכות בעוד קולות במגזר. מה
שכן טענתי, זה שאין להשוות זאת לצורך בטחוני אמיתי אמיתי בטיפול בטיפול בחבלות בגדר,
שהמנעות ממנו תסכן חיי אדם...
כשכתבתי על מתיישבים שלא זקוקים לצבא, לא כתבתי על פסגות (יישוב שכולל מאות משפחות),
אלא על אותם יישובים קטנים בראשי הגבעות, שמהם באים רוב העולים לחומש. עובדתית, ברובם
אין צבא - והם שורדים יופי. מעבר לכך - מי שטוען שאינו זקוק להגנה, מותר להאמין לו. אני מבטיח
לך שברק לא שולח את הצבא להפריע להם, מתוך דאגה כנה לשלומם. שלומם של הקולות מהמגזר
חשוב לו בהרבה...
אתה כותב שיוני לא רוצה חדירות מחבלים. ובכן, לי אין בטחון כזה, שכן יוני יודע שמחבלים לא מתפוצצים באזורים שהמשפחה מסתובבת בהם (מחבלים מתפוצצים באזורים עניים יותר, ופגעים
באוכלוסייה חלשה, בדרום ת"א, באוטובוסים וכיו"ב). יוני מאלץ את כוחות הבטחון להזניק כוחות.
אנשי חומש לא מאלצים איש לעשות כן. אם צה"ל לא יופעל כדי לתקן נזקי יוני: תהיה סכנה
בטחונית. אם צה"ל לא יופעל כדי לעצור אנשי חומש: הסכנה היחידה, היא לקולות של ברק ופואד
במגזר...
אני נגד כליאה. ה"נועזות" של החבר'ה האלה, היא ברמה של ילד מפונק וחוצפן, שיודע שלא יעשו לו
כלום בבית, אם ביה"ס ישלח להורים מכתב. ברגע שההורים יבינו שהתכשיט עולה להם ה-מ-ו-ן כסף,
עד כדי סכנה לאובדן הרכוש, הנטייה להטיל עליו משמעת, תהיה גדולה יותר...
ישן 02-09-2007, 17:17
מנהל

כן, כל המחסומים הם בגלל שיקולי ביטחון מידיים...
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "כן, אתה צודק..."

ואם תסיר אותם אפילו למש דקות מייד יהיה פגוע התאבדות בל נתניה....
אם שירתת אי פעם בשטחים אתה אמור לדעת שזה ממש לא המצב. חלק ניכר מהמחסומים ניתנים בכלל לעקיפה בקלות רבה על ידי המחבלים. ההגיון בהצבת רבים מהמחסומים איננו ביטחוני ולעיתים אין הגיון כלל. מי שחושב שצה"ל מבלה רוב תבונה בהצבת כל המחסומים אך תבונתו פגה בכל הענינים האחרים, חי בסרט. עובדתית, לא היה מקרה שבו פגיעה במחסום בידי מתפרעים ישראלים הובילה לפיגוע או אפילו נסיון פיגוע.
אילו היה מקרה שבו היה נסיון להרוס מחסום בכניסה לישראל והייתה סכנה מוחשית שמחבלים ינצלו את הפריצה לחדירה לשטח ישראל אזי גם היום היו בולמים את המפרעים בשלב זה.
אני מבין שאותך זה לא מספק והיית רוצה שיירו באזרחים ישראלים לשם הרתעה וענישה. ובכן, זה לא קרה ולא ייקרה. אתה מבין, במדינות שאינן פשיסטיות משאירים אמצעי ענישה והרתעה חריפים לפסיקה של בית המשפט. אתה אולי רוצה לחיות במדינה מסוג שונה, רק כך בחשבון ששם ימצאו סיבה באיזשהו שלב לירות גם בך. .
ישן 02-09-2007, 23:14
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
לא כל המחסומים נמצאים היכן שהם נמצאים...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כן, כל המחסומים הם בגלל שיקולי ביטחון מידיים..."

בגלל שיקולי ביטחון מידיים. חלקם נמצא שם בגלל התרעות מתמשכות, וחלקם נמצא היכן שנמצא בגלל שלפלסטינים יש נטייה להרכיב מטענים ולשלוח את החבר'ה להתפוצץ בלב הערים שלנו. זה לא כאילו שלמישהו התחשק לחסום דווקא את הכביש הזה (כן ברור שניתן לעקוף כל מחסום. בשביל זה ישנם אמצעי הגנה אחרים). הנקודה היא שהמחסומים נמצאים שם כדי להגן עלי ועליך, ולמנוע מהאוייב לרצוח יהודים.
מי שמפרק מחסום מסייע למעשה למחבלים, כלומר, הוא בעצמו מחבל. ולמחבל יש רק דין אחד, ככל הידוע לי.

אם לא תינקט מדיניות של יד קשה (כלומר, לא עיכוב לכמה שעות וכתבה מתחנפת בחדשות הערב) נגד מופרעי השמאל, במוקדם או במאוחר פעולותיהם יעלו בחיי אדם. העלמת העין הנמשכת מההתפרעויות שלהם עלולה לגרום להם להעז יותר.

וממה אתה חושש, קגנס? האם אתה משתתף בהתפרעויות האלה? האם אתה חושש לחייך, אם צה"ל ינקוט סוף-סוף במדיניות הגיונית?

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 03-09-2007, 03:34
מנהל

חלק מהמחסומים נמצאים מסיבות שעלומות לכולם
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "לא כל המחסומים נמצאים היכן שהם נמצאים..."

השירות האחרון שלי בשטחים הביא אותי למסקנה שהסוריאליזם מוגדר מחדש בכמה מקומות בשטחים. ברור שחלק גדול ואפילו רוב המכריע של המחסומים חשובים מאוד אך חלקם, ואני מתכוון למחסומים הפנימיים, פשוט נטול כל הגיוןץ חלק מהם הוקמו מסיבה שהיה טובה בעבר והפכה לחלוטין לא רלבנטית אבל אף אחד לא ממש עשה הערכה מחדש אם המחסום דרוש או לא. יותר קל להפיל על המילואימניקים הבאים את המחסום מאשר לקבל החלטה ולבטל אותו.
כן, תמיד התשובה היא שיש שיקולים שלא מספרים לנו. ובכן, קשה לי להאמין שחייל ותיק שמכיר את הצבא הזה מקבל את התשובה הזאת. הלוואי ובאמת העניינים היו כל מסודרים, מאורגנים ומתוכננים. הם לא.
למחבלים יש הרבה דינים שנקבעים על ידי בית משפט והם נענשים לפי חומרת המעשה. אותו דבר גם לגבי ישראלי שמחבל בגדר כך שבמידה מסוימת אתה צודק.
וכן עלית עליי...אני מגיע כל יום שיש לבילעין, מחלק שתיה לחבר'ה, מקלל שוטרי מג"ב, זורק חיתולים צואים על חיילים ולועס את הגדרות. תוך כדי זה אני מחליק כאפות עם מחמוד ואבו רמזי מהחמאס.
אני בעד יד קשה ביותר נגד החבר'ה האלה, פשוט דיבורים על ירי במפגינים ואפילו מתפרעים קצת עושה לי חום. היום זה האנרכיסטים ומחר זה אני אותה בהקשרים אחרים.
ישן 03-09-2007, 20:46
מנהל

כמובן, כמובן...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אתה בהחלט אוהד אותם"

אני הרי אנטי ציוני כמו האנרכיסטים ומעוניין בביטול המדינה והשלטון המרכזי בכלל... זה כמובן סותר את הפעולות שעשיתי ואני עושה אבל כנראה שזה לא חשוב יותר...
שמע, אני רוצה לחיות במדינה דמוקרטית שבה יש לאנשים אפשרות להפגין ושבה לא הורגים אנשים ללא משפט גם אם מפרים את החוק. זה נכון בין אם מדובר במתנחלים קיצונים או אנרכיסטים.
וכן, אני בהחלט חושב אחרי למדת הנושא שבבילעין נגרם עוול לא מוצדק ושיש שם אינטרסים כלכליים כבדים שמשחקים תפקיד עם תוואי הגדר ולא אינטרסים ביטחוניים. זה לא הופך אותי תומך באנרכיסטים. זה שהם צודרים במקרה נקודתי לא משנה את העובדה שהייתי מוריד לכל אחד מהם כאפה בריאה. מה שמזכיר לי שאני דווקא בעד הרבה פעולות אפקטיביות מולם כפי שאולי היית מבין אם היית קורא מה שכתבתי באשכול הזה ובאחרים. אני רק לא בעד להרוג, שמאלני מסומרטט שכמוני.
ישן 05-09-2007, 15:20
צלמית המשתמש של הפטריוט

הייתי מחזיר, אבל הוא אצלך...
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הלו, התקשרו מבלוקבסטר וביקשו שתחזיר כבר את הסרט שאתה חי בו"

באיזו הפגנת ימין נהרג חייל או שוטר?
אפילו בגירוש גוש קטיף, שהפחידו אותנו עם אלימות וירי ומלחמת אזרחים, הפגיעות החמורות ביותר בשוטרים ובחיילים היו מכות יבשות, מקסימום שריטות.
אבל מפגיני השמאל גרמו למותו של חייל (מנעו ממנו טיפול = הריגה) ופצעו קשה חייל אחר (שאיבד עין).
אז למה אתה מחכה? שאיזה פעיל שמאל ייקח את הסיסמאות שלו צעד אחד רחוק מדי?

באלימות השמאל יש להילחם, ויפה שעה אחת קודם. אסור לעשות הנחות למי שחובר למחבלים ומסייע להם, בטח ובטח למי שתוקף חיילי צה"ל. אם נחכה, עלול להיות מאוחר מדי.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 03-09-2007, 20:57
מנהל

וואלה? מותר לעבריין לירות בשוטר שמעיז לנסות לעצור אותו בכח?
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "מי שמותקף על ידי שוטר..."

אל תכתוב שטויות. אין לאף אחד זכות להכות שוטר בשעה שזה מבצע את תפקידו ועוצר אותו. אם אתה חושב שהשוטר הפעיל נגדך כח מוגזם אתה רשאי אחרי המעצר להתלונן עליו. בזה זה מתחיל ובזה זה נגמר. מענינת מאוד, אגב, הסובלנות שלך לגבי תוקפי שוטרים כאשר מדובר בתוקפים מהמחנה הנכון...
ואגב, למרות כל התיאורים הצבעוניים, לאף אחד בעמונה לא "פיצחו גולגולת" ופצועים קשה לא היו. אילו רצו "לשפוך דם" (מעבר לדימומים הפוטוגניים שאופיניים לפציעות ראש שיטחיות) דם היה נשפך. אני עבדתי עם היס"ם (ההתנדבות ארוכת השנים שלי במשטרה הייתה חלק מהאמונה של במטרות האנרכיסטיות...) ויודע שהם יכולים לגרום לך נזק קשה עד מוות אם זו מטרתם. הם חבר'ה אגרסיביים מאוד ובדרך כלל גם חזקים למדי.
היחס בין נפגעי המשטרה לאמצעים שהיא הפעילה ולתוצאותיהם מבחינת נפגעים למפרי החוק הינו בכלל לא בר השוואה בין עמונה לבילעין.
בבילעין נפצעו הרבה פחות שוטרים מאשר בעמונה גם אם מחברים את כל ההפגנות שם ביחד. מצד שני, בבילעין נעשה שימוש רחב היקף בגז מדמיע, כדורי גומי וכדורי ספוג-אמצעים מסוכנים בהרבה מאלות ולכן גם בבילעין היו הרוגים והיו פצועים קשה מקרב הישראלים שם (והישראלים שם כלל לא נוהגים באלימות פיזית).
לכן, ההשוואה בין עמונה לבילעין לא ממש משחקת לטובת הטיעון שלך.
ישן 05-09-2007, 19:48
צלמית המשתמש של הפטריוט

יפה, יפה...
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בולשיט!"

עוד שמאלן שפרצופו האמיתי נחשף, כאדם בור, גס ואלים...
חלאה שכמוך, שתומך במחבלים ובסייעניהם היהודים, לא יכול להטיף לי מוסר.
ואין לך אפילו את היושר המינימלי להודות בטעויותיך ושקריך, ההולכים ומתרבים, הולכים ומתעצמים.
הצלחת לשמור על "פאסון" הרבה זמן, אבל בסוף קפץ לך הפיוז, ופרצופך המכוער נחשף.
לא הופתעתי, אבל אני מקווה שגולשי האתר שנכנסו לאשכול ילמדו איזה יצור גס ובהמי אתה, שלא לדבר על טיפש (במקרה הטוב).
אם כך נראה לך טיעון מוצלח, מקומך לא כאן. כאן מנהלים דיון בין אנשים רציניים, תרבותיים, ששומרים על איזשהם כללי נימוס אלמנטריים. מקומך לא בינינו. אולי, כשתתבגר, תמצא את מקומך פה...
חזור אל האבן שמתחתיה הגחת.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 01-09-2007, 13:02
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
יד המורמת על חיילי צה"ל ראויה להגדע. חד וחלק.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "פעילי שמאל תקפו חיילים ליד שכם"

בין אם היא של אנשי שמאל , ערבים מתנחלים או כל גורם אחר.
כמידת הרמת היד כך התגובה . מי שמסכן חיים -חייו הפקר. מי שגורם פציעה -לפצוע וחזק . וכך הלאה.

בקשר לטיפול במפגינים -יש לנהוג באיפוק ראוי אבל בנחישות .
מי שבא רק לצעוק -שיצעק עד לב השמים -מותר לצעוק אם אין הפרעה לשכנים לשינת הצהריים

הפתרון הטוב ביותר להפגנות שבהן גורמים נזק לציוד הוא פשוט מאד - לתפוס את המזיקים לציוד ולחייב אותם עפ"י כל דין לשאת בערך הכספי של הנזק שנגרם . לא לירות לא לפצוע ולא להרוג.
רק לשלם.

נהרס מחסום -אין בעיה - לתפוס את אלה שגרמו לנזק הישיר- וגם את שולחיהם ולחייבם לשלם עבור הנזק שגרמו.
בדיוק כמו במקרים של רשלנות פושעת מצד מטיילים שצה"ל נאלץ לחלצם ,לעתים בהקצאת כוחות ולעתים גם במסוקים - יש לחייבם בהוצאות הכספיות של החילוץ .
צה"ל אינו קבלן חילוצים לטיולים. מי שיוצא לטיול ורק רשלונותו האישית גרמה לצורך לחלצו -שישלם. אותו דבר לגבי המפגינים. רוצים לגרום נזק -מצוין. תשלמו מכיסכם את הנזק ואתם יכולים להמשיך לגרום נזקים ולהמשיך לשלם .

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:13

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר