לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-09-2007, 19:05
  טליק טליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.04
אמרת דבר והיפוכו
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "אמממ"

"משקלים לא קלים לכל האמצעים שלהם .."- אז איך זה לייט? מהפה שלך למי שמייצר את כל הפק"לים הללו ! שבאמת יהיו לייט! .

מה לייט בללכת צוות לוחמים בשטח , להיות במארבים , לסחוב משקלים מטורפים ולהיות במקומות הכי חמים (תרתי משמע). מה לייט - החולצה המיוזעת של לוחם איסוף שוקלת יותר מיוקוזונה.

בקיצור- יש משימות קלות יותר ויש קשות יותר , בדיוק כמו בכל חייל אחר!

חבוב- גם לעמוד במחסום,לשכב במארב או לשבת בבט"שית זה לייט? אבל זה מה שחי"רניק גבר-גבר עושה רוב שירותו.

הצעתי- להפסיק להשוות!
כל מי שהולך לצבא ומשרת בקרבי ראוי להערכה!
העיקר שתתרמו כפי יכולתכם ,כולנו עם אחד וצבא אחד, בלי לוחם איסוף תותחן לא ירה על מטרות ויעדים שההנדסה צריכים לפרוץ כדי שחי"רניק ושריונר יכבשו.
לוחם איסוף שעמד במשימתו חסך דם של לוחמים מחילות אחרים!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-09-2007, 19:43
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
חברה תבינו ...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Haviv54 שמתחילה ב "תצפיתן לוחם איסוף יתרונות חסרונות"

אני מדבר מה אנשים "ברחוב חושבים" ..
אני בתור לוחם בהנדסה קרבית עיקר העבודה שלי זה עם שריון שתפים וכו'.
מי כמוני יודע מה החשיבות של שריון והעבודה שלהם ..
שריונרים הם אנשים רצינים שמשקיעים באימונים שלהם יותר מכל יחידה אחרת איתה התאמנתי .
כגון גבעתי גולני נחל וכו' ..

שאני אומר נחשבים קרבי לייט אני מתכוון בעיני הציבור עצמו מה גם אלה יחידות אם אחוזי מוטיבציה נמוכות בעיני המתגיס גולני נחשב יותר משריונר לרוב ...

הבעיה אם מוד"ש זה שההכשרה שלהם היא "לייט" כלומר לומדים הרבה על המחישוב וכו' ופחות על הלוחמה ברמה פלוגה תרפלים תרג"דים וכו' וכו' ..(מה גם ההכשרה שלהם זה לא משהו בטירוף כמו חי"ר או יעוד כמו הנדסה שריון תותחנים )

בנוסף הבעיה אם מוד"ש שאם כל הכבוד המערבים האלה זה לא כמו מעצרים שעושים בראמלה שכם חברון וכו' וכו' ..

ישן 01-09-2007, 20:09
  טליק טליק אינו מחובר  

אתה רוצה שאני אספר לך מה עושים בהנדסה?
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "חברה תבינו ..."

אם לא אז אל תספר לי מה עושים במוד"ש !
זה שלא עושים תרג"ד או תרפ"ל כמו חי"ר אז מה? יש תרגילים אחרים שרלוונטים ליחידה.
דרך אגב- אם בסיירת מטכ"ל גם אין תרג"ד, אז הם לייט לתפיסתך המלומדת ורבת הניסיון?
מה אתה יודע על ההכשרה של לוחם האיסוף הרגלי? עברת כזו לאחרונה? מה השטויות האלה על מיחשוב וכו'- מה זה חיל קשר?התבלבלת?
אני מבין שאתה עברת הכשרה מטורפת ולא הפסקת לצעוד,לזחול וללחום עם סכין פלסים בין השיניים וביחס אלייך כולם גובניקים, שמרוב פיצוצים אתה שומע ציפצופים בתדירות שעולה על מבזקי חדשות ברשת א'? שמרוב שת"פים עם יחידות צה"ל השונות יש לך דירוג המופץ לפורום מטכ"ל אחת לשבוע?
מעצר זה המדד שלך להשוואה?
לוחם האיסוף לא רץ לספר לחבר'ה מה הוא עשה בלילה האחרון (ותאמינו שהוא עשה הרבה) הרי אם לוחם האיסוף לא היה בדר"כ בשטח לפנייך, אז אתה לא היית יוצא למעצר או לחילופין היית חוטף בהפוכה.
שמע- שמועות לחוד ומעשים לחוד. אל תתעסק עם דברים שאתה לא מבין בהם (חושבני שזה נכון למוהנדס שעוסק בחבלה ורוצה לחיות )
ישן 01-09-2007, 20:16
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
אמממ
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי טליק שמתחילה ב "אתה רוצה שאני אספר לך מה עושים בהנדסה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טליק
אם לא אז אל תספר לי מה עושים במוד"ש !
זה שלא עושים תרג"ד או תרפ"ל כמו חי"ר אז מה? יש תרגילים אחרים שרלוונטים ליחידה.
דרך אגב- אם בסיירת מטכ"ל גם אין תרג"ד, אז הם לייט לתפיסתך המלומדת ורבת הניסיון?
מה אתה יודע על ההכשרה של לוחם האיסוף הרגלי? עברת כזו לאחרונה? מה השטויות האלה על מיחשוב וכו'- מה זה חיל קשר?התבלבלת?
אני מבין שאתה עברת הכשרה מטורפת ולא הפסקת לצעוד,לזחול וללחום עם סכין פלסים בין השיניים וביחס אלייך כולם גובניקים, שמרוב פיצוצים אתה שומע ציפצופים בתדירות שעולה על מבזקי חדשות ברשת א'? שמרוב שת"פים עם יחידות צה"ל השונות יש לך דירוג המופץ לפורום מטכ"ל אחת לשבוע?
מעצר זה המדד שלך להשוואה?
לוחם האיסוף לא רץ לספר לחבר'ה מה הוא עשה בלילה האחרון (ותאמינו שהוא עשה הרבה) הרי אם לוחם האיסוף לא היה בדר"כ בשטח לפנייך, אז אתה לא היית יוצא למעצר או לחילופין היית חוטף בהפוכה.
שמע- שמועות לחוד ומעשים לחוד. אל תתעסק עם דברים שאתה לא מבין בהם (חושבני שזה נכון למוהנדס שעוסק בחבלה ורוצה לחיות )

אהבתי תאופן שאמרת תדברים ..
אני במקרה עשיתי טירונות בבהל"ץ במקרה באותו חורף שנת 2004 גם לוחמי מודעין השדה עשו איתנו טירונות שם .. ניתן היה לזהות ולראות ולהיתרשם שהכשרה שלהם בתור לוחם לא מרשימה במיוחד .
מה לעשות ? זה מה שאני חושב וזה זכותי.(הרי בצבא כל אחד חושב שהוא נמצא ביחידה הכי טובה)
ואני יודע שבמודעין השדה יש הרבה מערבים אם אמצעי לריאת לילה טרמים ועוד כל מיני דברים סודים כאלה ואחרים מחברים שעשו איתי קורס חובשים שמשרתים ושירתו במוד"ש.
והאמירה שלי לגבי מעצרים וכו' וכו' זה לצורך דוגמא .. הרי כל לוחם יודע שמערבים וכל הדברים שנועדו לספק מידע זה חשוב מאוד ואין ספק שהעבודה שלהם חשובה להפליא והם מספקים נתונים ומידע דרוש לצבא אבל לעשות מעצר נקרא לזה פעולה יותר לוחמנית במעות העשיה שלה ..
ושוב אני לא מזלזל ..

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 01-09-2007 בשעה 20:18.
ישן 09-09-2007, 03:58
  Matan-Net Matan-Net אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.01
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני לא מבין למה אתה מנסה..."

RmSs - אני סתם לחצתי תגובה זה לא היה מופנה אלייך

golani_2- אז בוא אני יאיר את עינייך, לא משנה מתי ואיפה אם זה זמן בט"ש או בזמן מלחמה כל הצוותים הניידים
של מוד"ש ובשיטה שפועלת גם היום, אז גם הצוותים שיושבים במוצבים ומוציאים פעילות כמה פעמים בשבוע, עוברים
את קווי הגבול, ומעבר לכך, בזמן מלחמה הם גם הראשונים שעוברים את הגבול על מנת ללמוד את השטח לפני
ששאר הכוחות מגיעים על מנת לדעת להכווין אותם למטרות, יעדים מסוימים וכו' ואני יכול מידע וניסיון אישי להגיד לך
שהפעילויות האלה הן בתדירות גבוהה.

בנוסף, זה ממש אימרה מפגרת להגיד שחימושניקים ונהגי תובלה חוצים את הגבול יותר ממוד"ש מהסיבה הפשוטה
שאלף זה לא נכון בעליל, שטויות במיץ עגבניות, וב' יש הבדל בין לחצות את הגבול כדי לחלץ האמר תקוע לבין לעשות
מארב מעבר לגבול, זאת פשוט השוואה מפגרת.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://shimi.net/services/getfree.php?date=23/11/2007]

ישן 09-09-2007, 07:15
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Matan-Net שמתחילה ב "RmSs - אני סתם לחצתי תגובה זה..."

יש פה אנשים עם בעיות הבנת הנקרא חמורות מאוד, אבל מאוד.

בשום מקום לא כתבתי שחימושניקים עושים עבודה חשובה יותר ממוד"ש. היה פה מישהו שהגדיר לוחם כ"אחד שחוצה את קווי הגבול בעת פעילות מבצעית", כדוגמא נתתי לו מצב מלחמה שבו תותחנים למשל (בסדר? תותחנים, לא מוד"ש, תותחנים) לא חוצים את קו המגע, כי פשוט אין צורך, לעומת זאת חימושניקים ונהגי תובלה, כן חוצים, על-מנת לתספק את הכוחות. אלה קרביים ואלה לא.

טוב, אז אני יכול להגיד לך מניסיון אישי, ששוב, רוב המוד"שניקים לא עוסקים בפעילות כזאת, בוודאי שלא בבט"ש.
הייתי ואני מספיק בקשר עם מוד"שניקים, גם חברים, גם כאלה שמשרתים איתי. בצפון, בעזה, לא ראיתי ולא שמעתי על כוח של מוד"ש שנכנס. פשוט כי הוא לא צריך. לא צריך, אין, זה לא הייעוד שלו.
נניח שבגזרת צפון לא הכרתי את כל הפעילות חוצה גדר שהייתה, אבל בעזה אנחנו מכירים כל כניסה.
רוצה עוד? לא רציתי להיכנס לזה, באמת שלא, אבל כל מוד"שניק שדיברתי אתו בעזה הביע רק תסכול על מה שהוא עושה לעומת מה שאנחנו עושים.

ידוע שבמלחמה כן היו מקרים, אבל הם בודדים ושייכים לצוותים ספציפיים מאוד ולא לכלל מוד"ש

מוד"ש כן סייעו, ברור, אבל ממרחק. אין להם שום צורך לעמוד על הבית כדי לסמן אותו. זה הקטע. בשביל זה יש להם את כל האמצעים, כדי לבצע את זה ממרחק.

זהו, אתה רוצה תקבל, לא רוצה אל תקבל אבל אל תעוות את המילים שלי שוב.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 09-09-2007 בשעה 07:19.
ישן 09-09-2007, 07:29
  טליק טליק אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "יש פה אנשים עם בעיות הבנת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
יש פה אנשים עם בעיות הבנת הנקרא חמורות מאוד, אבל מאוד.

בשום מקום לא כתבתי שחימושניקים עושים עבודה חשובה יותר ממוד"ש. היה פה מישהו שהגדיר לוחם כ"אחד שחוצה את קווי הגבול בעת פעילות מבצעית", כדוגמא נתתי לו מצב מלחמה שבו תותחנים למשל (בסדר? תותחנים, לא מוד"ש, תותחנים) לא חוצים את קו המגע, כי פשוט אין צורך, לעומת זאת חימושניקים ונהגי תובלה, כן חוצים, על-מנת לתספק את הכוחות. אלה קרביים ואלה לא.

טוב, אז אני יכול להגיד לך מניסיון אישי, ששוב, רוב המוד"שניקים לא עוסקים בפעילות כזאת, בוודאי שלא בבט"ש. האם הנסיון שלך הוא הקובע? האם אתה קצין ותיק כל כך שראה/שמע ויודע הכל? היזהר בקביעותיך גם אם אתה כותב "אני" בראש משפט- אין זה מעיד על תבונה רבה.
הייתי ואני מספיק בקשר עם מוד"שניקים, גם חברים, גם כאלה שמשרתים איתי. בצפון, בעזה, לא ראיתי ולא שמעתי על כוח של מוד"ש שנכנס. פשוט כי הוא לא צריך. לא צריך, אין, זה לא הייעוד שלו.
נניח שבגזרת צפון לא הכרתי את כל הפעילות חוצה גדר שהייתה, אבל בעזה אנחנו מכירים כל כניסה.
רוצה עוד? לא רציתי להיכנס לזה, באמת שלא, אבל כל מוד"שניק שדיברתי אתו בעזה הביע רק תסכול על מה שהוא עושה לעומת מה שאנחנו עושים. אז לך ליעודית נשר ותראה שאתה טועה. אפרופו אפילו היו צילומים של כניסות בחדשות, שפורסמו שם לוחמי איסוף עם פונצ'ואים וכו'....(למרות שלדעתי עדיף לא לחשוף כלום ).
דרך אגב- עדיף לא להתווכח ולשמור על פרופיל נמוך כדי לא לחשוף יכולות וכו'- אם אתה חושב כמושאתה חושב אז גם האוייב יחשוב כך וליהודים תהיה אורה ושמחה ועבודה שקטה ובטוחה.
העיקר שמוד"ש יבצעו את משימתם כדי שהשיירה תמשיך לנסוע .... "הכלבים נובחים והשיירה עוברת".

ידוע שבמלחמה כן היו מקרים, אבל הם בודדים ושייכים לצוותים ספציפיים מאוד ולא לכלל מוד"ש- אתה טועה! בדוק עובדות ותגלה את האמת שתסתור אותך, די שאומר שאפילו ותיקי מוד"ש היו בפנים (ומיחידות שונות).

מוד"ש כן סייעו, ברור, אבל ממרחק. אין להם שום צורך לעמוד על הבית כדי לסמן אותו. זה הקטע. בשביל זה יש להם את כל האמצעים, כדי לבצע את זה ממרחק.מרחוק אבל לא מרחוק מדי! לפעמים גם 50 מטר זה רחוק מספיק (רחוק זה יחסי !)

זהו, אתה רוצה תקבל, לא רוצה אל תקבל אבל אל תעוות את המילים שלי שוב.

זהו, אתה רוצה תקבל, לא רוצה אל תקבל.......
ישן 09-09-2007, 07:58
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי טליק שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]יש פה אנשים..."

אוקיי, נתחיל מזה שלפחות ביינתים אני לא קצין.

-אף אחד לא אמר שהניסיון שלי הוא שקובע, הבחור דיבר מתוך ניסיון שלו וציין זאת, אני דיברתי מתוך ניסיון שלי וציינתי זאת.

-סתרת את עצמך, אתה מדבר על "לא לחשוף" אבל בפועל כן חושף. אז רק בגלל שאתה עשית את זה, אני סומך עלייך ולכן נבצע חשיפה קטנה משל עצמנו ואח"כ נשתדל להימנע, בכל החודשיים שלי עד עכשיו בעזה לא ידוע לי, מה שהופך את זה כמעט למוחלט, על כניסה של כוחות מוד"ש לעזה בכלל ובגזרה הצפונית בפרט. זה שפרסמו תמונות בעיתון ואתה צריך לדעת את זה טוב-טוב, זה לא מדד לכלום, להיפך, לרוב זה סתם שטויות. אתה לא מבין בכלל כמה אירועים שהשתתפתי בהם באופן אישי מוצגים בצורה מעוותת לחלוטין בתקשורת.
יתרה על כך, המתוסכלים אתם דברתי, נשר.

-אתה יודע מה, אני טועה, אז בוא נעשה הבדל מלחמה/בט"ש. אז במלחמה כל חייל במוד"ש, לא משנה איפה הוא משרת, מה הייעוד שלו או ההכשרה שלו, נכנס פנימה השתין בליטני ויצא החוצה, בפועל, עכשיו, בצפון-איו"ש-עזה, מזערי מאוד עד לא קיים כמות הנכנסים.

-אין ספק שרחוק זה יחסי. עד כמה שאני מכיר את היכולות של מוד"ש, אין להם שום צורך להגיע ל50 מטר מבית. אין להם גם מה לחפש שם.

אני באמת רוצה לציין, כי זה אולי נשמע אחרת מדבריי, שיש לי את כל הכבוד וההערכה למוד"ש, באמת, הם עושים אחלה עבודה, אבל, אין צורך לנפח כל מיני דברים כדי לנסות לזכות באהדה של אנשים שמבינים פחות. איכות יחידה לא אמורה להמדד ע"פ כניסות לשטח אויב, בטח לא יחידה שעיקר אפיונה ויחודה היא שהיא מבצעת את עבודתה מרחוק. בדיוק כמו שחה"א שואף לבצע את התקיפות שלו מרחוק ככל שניתן, כך גם צריך להיות במוד"ש, אין שום סיבה לחרבן על מישהו כשאתה עומד לו על הראש, אם אתה יכול לעשות בדיוק אותו דבר ממרחק של קילומטרים משם.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 09-09-2007, 08:02
  טליק טליק אינו מחובר  

נו
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אוקיי, נתחיל מזה שלפחות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אוקיי, נתחיל מזה שלפחות ביינתים אני לא קצין.

-אף אחד לא אמר שהניסיון שלי הוא שקובע, הבחור דיבר מתוך ניסיון שלו וציין זאת, אני דיברתי מתוך ניסיון שלי וציינתי זאת.

-סתרת את עצמך, אתה מדבר על "לא לחשוף" אבל בפועל כן חושף. אז רק בגלל שאתה עשית את זה, אני סומך עלייך ולכן נבצע חשיפה קטנה משל עצמנו ואח"כ נשתדל להימנע, בכל החודשיים שלי עד עכשיו בעזה לא ידוע לי, מה שהופך את זה כמעט למוחלט, על כניסה של כוחות מוד"ש לעזה בכלל ובגזרה הצפונית בפרט. זה שפרסמו תמונות בעיתון -בטלוויזיה עם כתב אמין ואתה צריך לדעת את זה טוב-טוב, זה לא מדד לכלום, להיפך, לרוב זה סתם שטויות. אתה לא מבין בכלל כמה אירועים שהשתתפתי בהם באופן אישי מוצגים בצורה מעוותת לחלוטין בתקשורת.
יתרה על כך, המתוסכלים אתם דברתי, נשר.

-אתה יודע מה, אני טועה, אז בוא נעשה הבדל מלחמה/בט"ש. אז במלחמה כל חייל במוד"ש, לא משנה איפה הוא משרת, מה הייעוד שלו או ההכשרה שלו, נכנס פנימה השתין בליטני ויצא החוצה, בפועל, עכשיו, בצפון-איו"ש-עזה, מזערי מאוד עד לא קיים כמות הנכנסים. פשוט שטות גמורה -לא נכון שלא לאמור שקר ומי שמבין מבין ויודע!

-אין ספק שרחוק זה יחסי. עד כמה שאני מכיר את היכולות של מוד"ש, אין להם שום צורך להגיע ל50 מטר מבית. אין להם גם מה לחפש שם. סימן שאתה לא מכיר וזה טוב מאד- אתה לא צריך להכיר!

אני באמת רוצה לציין, כי זה אולי נשמע אחרת מדבריי, שיש לי את כל הכבוד וההערכה למוד"ש, באמת, הם עושים אחלה עבודה, אבל, אין צורך לנפח כל מיני דברים כדי לנסות לזכות באהדה של אנשים שמבינים פחות. איכות יחידה לא אמורה להמדד ע"פ כניסות לשטח אויב, בטח לא יחידה שעיקר אפיונה ויחודה היא שהיא מבצעת את עבודתה מרחוק. בדיוק כמו שחה"א שואף לבצע את התקיפות שלו מרחוק ככל שניתן, כך גם צריך להיות במוד"ש, אין שום סיבה לחרבן על מישהו כשאתה עומד לו על הראש, אם אתה יכול לעשות בדיוק אותו דבר ממרחק של קילומטרים משם.אחלה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:33

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר