לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-09-2007, 20:41
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "בטקס חלוקת הצל"שים המתקיים כרגע, המדובר בטקס רשמי לכל דבר..מדוע לא חובשים כומתא?"

גם אם כשנמצאים בתוך מבנה אין צורך לחבוש כומתא זה משתנה ברגע שמשמיעים את המנון המדינה. עפ"י פקודות מטכ"ל בזמן שירת ההימנון כל החיילים אמורים לחבוש כומתא קצינים ונגדים צריכים להצדיע (אם יש דגל במקום יצדיעו לדגל). אף חייל לא חבש כומתא על הראש בשירת התיקווה ואף קצין שצולם לא הצדיע!
עבדו ותיזזו בני משפחות שכולות בדיוק כיצד הם צריכי לעמוד ומאיפה לאיפה לצעוד. למה לא אמרו לאלופי המטכ"ל להצדיע?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-09-2007, 21:30
  משתמש זכר טלמוס טלמוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
אמן!
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "זה ישמע אנאכרוניסטי..."

ולא יזיק גם ללמד את החיילים איך צריך לחבוש כומתה. כבר ראיתי כל מיני ורסיות מצורת השובך על הג'ל ועד כומתת ה"טבח" ועוד מחזות להתפלץ מהם.
אולי תצחקו עלי (אבל זה ממש לא יטריד אותי ) בסוכות שעבר עת הועלתי בדרגה (במילואים כמובן), הייתי היחיד שחבש כומתה והצדיע (כן , אני עושה מילואים על מדי א') , כולם צחקו כמובן,אך מה רבה היתה הפתעתם שמפקד היחידה אמר שכך צריך לנהוג , ומאז אכן כך נוהגים אצלינו.
לסיכום רצוי שהצבא ינהג כמו צבא ולא כמו פרטיזנים. פעם היה בזה חן מסויים, אבל די. מה שטוב לצבאות בכל רחבי הגלובוס לא יזיק גם לנו , לפחות בנושא לבוש .

קצת דם חוסך הרבה דם...

ישן 02-09-2007, 21:18
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "גם אם כשנמצאים בתוך מבנה אין..."

דנו בזה פעם, לא?
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...2%E4#post309915

א.טקסים באולם סגור:

1)בעת קיום טקס רשמי באולם סגור (לרבות אולם ספורט, אצטדיון וכד'), עם כניסתם או עזיבתם של אישיות ממלכתית או האישיות המרכזית בטקס, אם היא צבאית, כשדרגתה אל"ם, לפחות - על כל החיילים הנוכחים במקום, לעמוד במקומם בעת שתושמע קריאת "הקשב". אין צורך בהצדעה ובחבישת כומתות.

2)במקרה שמספר אישים מרכזיים נכנסים או עוזבים, לסירוגין, יש לקום לכבוד כל אחד מהם בנפרד, בעת שתושמע קריאת "הקשב".

3)הנוכחים יעמדו עד שתתפוס האישיות המרכזית את מקומה או תעזוב את אולם הטקס.

4)האמור לעיל אינו חל על מקרים בהם האישיות מגיעה למקום הטקס באופן פרטי, שלא בעקבות תפקידה, ומתיישבת בקהל, להוציא - נשיא המדינה, יו"ר הכנסת, ראש הממשלה והרמטכ"ל.

5)חיילים וקצינים המתייצבים במהלך הטקס בפני אחד האישים, המנויים בסעיף קטן 1 לעיל, יחבשו כומתה ויצדיעו, הן בהתייצבותם והן בפרידתם.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 02-09-2007 בשעה 21:22.
ישן 02-09-2007, 22:50
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי haplo שמתחילה ב "נערכה בדיקה ובאירוע דומה לפני..."

מצטער, אם אכן זו הסיבה אז היא נראית לי תמוהה. איך אפשר להשוות שתי סיטואציות שהמכנה המשותף ביניהן הוא קפיצה על רימון ?

האם בשני המקרים מדובר על מפקד שהגיע למקום בו התקיימה לחימה, למרות שלא היה שם בעת הלחימה, וזאת על מנת לתת סיוע לכוח הנתקל ? האם בשני המקרים מדובר על מפקד שתפס פיקוד על הכוח בעת לחימה ? וכו' וכו'.

למה בכלל לבצע השוואה בין מקרים כאשר החוק קובע שהמקרה ידון לגופו ? האם בחוק נאמר "יש לבדוק אם בגבעת התחמושת קיבלו על זה צל"ש, ומה עשינו במקרה דומה בתל פאח'ר" ?

ואגב, מה שלי הכי הפריע בטקס היתה העובדה שאת הגוש המרכזי באולם קיבלו צמרת צה"ל, והמשפחות נדחקו לצדדים וליציע.

ישן 02-09-2007, 22:57
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]מצטער, אם אכן זו..."

אסתכן בלהיות שוב הלא-פופולרי של הפורום... מה שהפריע לי זה עצם קיומו של הטקס.

אני אמנם ג'ובניק משתמט, אבל נדמה היה לי במהלך הצפייה (אתה יודע, עד שהקפה לאטה בחלב סויה שלי מוכן בארומה) שהיה ניסיון נואש להדגיש את העובדה שניצחנו במלחמה הזו. אני לא רוצה להכנס לויכוח לגבי מי ניצח (אם בכלל), וכל מה שהטריד אותי זה החזרה על המנטרות הללו.

אצל הרומאים היה נהוג להביא למצעד הנצחון את המלך הזר המנוצח, כבול בשלשלאות טקסיות, למען ידעו העם ודלת-העם שרומא ניצחה. יכול מאוד להיות שאצלנו הדבר התחלף בעיטורים ובצל"שים (ואני חלילה לא מזלזל או שולל). לדעתי הירודה, היה משהו קצת מוזר בצפייה בחייל המעוטר ביותר בצה"ל (ככה מכנים אותו רבים, אז אין צורך לתקן אותי) מדבר על מדינה שמתקמצנת בהכרת תודה.
ישן 02-09-2007, 23:16
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "צריך להפריד- הגבורה היא גבורה, והכשלון הוא כשלון."

היה שם די הרבה ניצול של עוז, מופת וציון לשבח.

עכשיו שעת לילה מאוחרת, ואני עוד מעט הולך לישון, אז ארשה לעצמי לציין (בשקט בשקט) שהטקס צרם לי גם בשל העובדה שהוא שודר בערוץ הממלכתי, ושקטעו את שידורי החדשות בערוץ אחר בכדי להביא ממנו. זה מעלה לי אסוסיאציות משונות (קשה לי להסביר, אבל זה משהו דומה למה שאני מרגיש כשאני שואל חברים שלי אם זה נראה להם הגיוני שלצבא שלנו תהיה תחנת רדיו - ולא אחת - פופולרית מאוד בקרב חיילים, סטודנטים וצעירים. הם לא מבינים על מה אני מדבר, ואז אני מזכיר שם של תחנת רדיו לבנונית מסוימת ומוכרת).

אני לא טוען (חלילה) שהיה צריך לשדר זבל כמו 1 מול 100. אני פשוט חושב שהרצון שלנו להצטייר כמנצחים גורם לנו לעשות דברים תמוהים (אהוד ברק נואם על "מה בסה"כ ביקשנו? שלום" בטלוויזיה הממלכתית, מוקף בחיילים מעוטרים, הרבה לאחר הזמן שהוקצב לתוכנית מראש, ופרשנים בערוץ אחר מנתחים את "מה שיש בנאום ומה שאין בו").

כמובן שאני שומר לעצמי את הזכות לשנות את דעתי במקרה הלא-סביר שבו יוחלט להעניק לי עיטור או צל"ש.
ישן 03-09-2007, 16:17
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "אתם נבהלים יותר מדי מההשוואה, אין בכך שום דבר רע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Aharron
היו מעשי גבורה ואין צורך להסתיר אותם, אני הרגשתי שבאופן מגמתי מנסים כאילו לכסות על הכשלים שהיו ולהרים את הרוח והגאווה בצורה מוגזמת.
זה שהטקס נערך בצורה מעצבנת? זה אין ספק, לא רק רביעית המיתר, הבחורה שדיברה שם במלודרמטיות שיגעה אותי, אבל אין צורך להבהל שעושים את זה גם במקומות אחרים ואפילו אצל האויבים שלנו, גם שם יש מעשי גבורה, וגם הם מנסים להתלות על גבורים..

מסכים נעשו מעשי גבורה ואין כל ספק שמגיע לחיילים עיטורים.צלש"ים אבל הצורה שבה הם ניתנו לא הייתה מתאימה ואם כבר אז לי צרם שדן חלוץ היה שם... לא יודע למה אבל צרם.

ישן 02-09-2007, 23:11
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אסתכן בלהיות שוב הלא-פופולרי..."

ועל זה שזו המלחמה הראשונה שבה מס' מקבלי האותות והצל"שים עולה על מס' ההרוגים אין לך טענה ?

הרי נאמר כבר ע"י מנהיגינו בעל השפם, הידוע היום בכינויו דנידין, כאשר הסבירו לו שלא בדיוק ניצחנו במלחמה : במלחמה הזו יקבלו הרבה צל"שים http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/471/131.html

זוהי הפעם הראשונה שטקס מעין זה נערך במתכונת זו, ואני מספיק ותיק כדי לזכור את של"ג וגם את יוה"כ (למרות שהייתי רך בשנים).

ברור לכל מי שעיניו בראשו מהי הסיבה לעריכת הטקס, אבל מרגע שהוחלט על קיומו - למה לבצע אותו שוב בנוהל ה"סמוך" הרגיל : למה בלי כומתות, למה המשפחות נדחקות לשוליים, למה מנסרת רביעיית המיתרים ברקע כאשר מקריאים את הצל"שים, למה חושפים את שמותיהם ופניהם של לוחמים וטיייסים אשר אין לחשוף אותם .... ולמה ולמה.

והעיקר - כל הכבוד ללוחמינו הגיבורים, שכרגיל הצליחו במקום שבו ההנהגה נכשלה.

ישן 03-09-2007, 10:58
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
לגבי מקרים בהם נשכבו חיילי צהל על רימון
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "מעשה הגבורה של רועי תרם לשינוי פני הקרב"

1. נתן אלבז - 11.2.1954 , במהלך פירוק רימונים הופעל אחד מהם, נתן זינק על הרימון ובלם בגופו את ההתפוצצות ונהרג. עיטור המופת.
אתר הגבורה - http://www.gvura.org/a.php?c=gvura&a=160&rc=gvura כולל השיר של ג'ו עמר

2. עובד לדזינסקי - 1.11.1956 בקרב על המיתלה חיפה בגופו על אחד מחיילו בעת שרימון שנזרק התגלגל בחזרה לכוחותינו. מפגיעה זו נהרג
אתר הגבורה - http://www.gvura.org/a.php?c=gvura&a=370&rc=gvura

3. איתן מרקל - 18.12.1969 במהלך אימון נשמט רימון לחייל שלו. איתן זינק על הרימון והציל את חיי החייל.

4. רועי קליין - 26.7.2006 במהלך הלחימה על בינת ג'בייל במלחמת לבנון השנייה זינק על רימון שזרקו מחבלים לעבר חילוו ונהרג.
אתר הגבורה - http://www.gvura.org/a.php?c=gvura&a=1173&rc=gvura כולל שיר לזכרו

5.
בשנת 1978-9 בבסיס בה"ד 4 נהרג קצין מפלוגה ב' בזמן אימון זריקת רימונים מהעמדה.
את שמו איני מכיר .אך ככל הידוע לי התאונה נבעה מרשלנות .והרימון שנזרק הוא מסוג הרימונים שיועד לאימונים.
בסיטואציה מסוימת הטירון שהיה בעמדה ניצל ולא זכור לי איך ואם בכלל שהה בעמדה בזמן זריקת הרימון. מתוך אשכול בנושא זה

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

ישן 05-09-2007, 21:28
  legal.ah10 legal.ah10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.07
איפה ראש ענף משטר ומשמעת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "בטקס חלוקת הצל"שים המתקיים כרגע, המדובר בטקס רשמי לכל דבר..מדוע לא חובשים כומתא?"

לגבי החריגות מהנוהל שגילינו בטקס - שהיה מכובד לכשעצמו - נשאלת השאלה היכן היה ראש ענף משטר ומשמעת - סגן אלוף בצה"ל שטקסים כאלה זה (כמעט) כל ייעודו.

אכן לא היה צריך לחבוש כומתה ולהצדיע בעת נגינת ההמנון במקום סגור אבל בהחלט היה מקום לחבישת כומתה ע"י המשתתפים וחבל שלא תידרכו אותם כך.

שנית ודבר שחרה לי יותר הוא מדוע הסתירו את הצל"שים בקופסאות ולא הציגו אותם לראווה - הצמידו אותם לחזיהם (מרכז כיס שמאל) של מקבלי הצל"שים. הרי בשביל זה השקיעו וקבעו שהעיטור מורכז מסרט ופארה. יצא שבכל הטקס הזה לא נראה ולו עיטור אחד (אמיתי).
יתר על כן הנוהל המחייב בספר נוהג וטקס בצה"ל הוא להעניק את העיטור בצורה כזאת וחבל שבהזדמנות הנדירה שהייתה איש לא עמד על כך ובמיוחד ענף המשטר והמשמעת.

יש לציין לחיוב שאת ההענקה של הצל"ש ליחידות, עם דגלי היחידה ביצעו "לפי הספר".

עד כאן דברי תוכחה משפטיים.

לדעתי הלא משפטית היה ראוי לקיים את הטקס במקום פתוח, כי טקסים צבאיים לא ראוי לעשות במקום סגור, אלא אם אין ברירה. ואז אפשר לנקוט בכל דרישות הפרוטוקול - אחרי הכל בשביל מה יש תזמורת צבאית בצה"ל אם לא בשביל אירועים כאלה (וראיתי את הנגנים שכן היו). אין ספק שטקס כזה היה הולם יותר. ואז לא היה מקום לויכוח אם לחבוש כומתא, היה מקום להנפת הדגל, כולל הדגלים האישיים, וכל העניינים הרגילים שעושים טקס לצבאי ולא שיראה כמו עוד טקס אזרחי מני רבים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:06

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר