לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-09-2007, 17:08
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce מנהל deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
קצונה וחוגרים-שאלות

שלום, יש לי כמה שאלות:
1,האם אני יכול להתקדם בדרגות הקצונה ותוך כדי בדרגות החוגר או שמהרגע שאני הולך לקצונה אני מפסיק להתקדם בחוגרים?
2,על פי מה מעלים דרגות בחוגרים?
3,האם יכול להיות מצב שאני יהיה לדוגמא: גם סמ"ר וגם סרן או שמהרגע שאני עובר קורס קצינים אני כבר לא נחשב בדרגות החוגרים?
4,אם אני נגיד סמ"ר בסדיר ואז חותם לקבע הדרגה שלי תשתנה מייד או רק כשאני יעלה בדרגה דרגתי תשתנה לדרגות החוגרים של הקבע?
5,קבע וקצונה- בעצם אני לא יכול ללכת לקצונה מבלי ללכת לקבע? כך שכל דרגות הקצונה מסגן משנה עד רב אלוף הם בעצם חיילים בקבע נכון?

ממש תודה למי שיענה ויעזור.
נ.ב
מקווה שהשאלות לא ממש טיפשיות

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-09-2007, 17:29
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "קצונה וחוגרים-שאלות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי deltaforce
שלום, יש לי כמה שאלות:
1,האם אני יכול להתקדם בדרגות הקצונה ותוך כדי בדרגות החוגר או שמהרגע שאני הולך לקצונה אני מפסיק להתקדם בחוגרים?
מרגע שחייל סיים קורס קצינים, הוא קצין ולא חוגר ועל כן הוא מתקדם בסולם דרגות קצונה.
2,על פי מה מעלים דרגות בחוגרים?
דרגות ניתנות עפ"י פז"ם, קורסים ואצל ג'ובניקים גם מבחנים.
3,האם יכול להיות מצב שאני יהיה לדוגמא: גם סמ"ר וגם סרן או שמהרגע שאני עובר קורס קצינים אני כבר לא נחשב בדרגות החוגרים?
ראה תשובה מס' 1, אתה כבר לא חוגר ועל כן אינך יכול לשאת דרגות קצונה ודרגות אחרות.
4,אם אני נגיד סמ"ר בסדיר ואז חותם לקבע הדרגה שלי תשתנה מייד או רק כשאני יעלה בדרגה דרגתי תשתנה לדרגות החוגרים של הקבע?
בכניסה לקבע אתה תישאר סמ"ר עד אשר יעבור הפז"מ אשר יזכה אותך בדרגת רס"ל.
5,קבע וקצונה- בעצם אני לא יכול ללכת לקצונה מבלי ללכת לקבע? כך שכל דרגות הקצונה מסגן משנה עד רב אלוף הם בעצם חיילים בקבע נכון?
קיימת אפשרות במקרים מסויימים, בתפקידים מסויימים וביחידות מסויימות לצאת לקורס קצינים במילואים, כמו גם אנשים שהשתחררו מקבע וממשיכים בשירות מילואים.
קיימות גם דרגות ייצוג - אנשים שלא עברו קורס קצינים ולפעמים אפילו לא נמצאים בתוך המערכת הצבאית, אך הם ממלאים תפקיד אשר מחייב אותם לענוד דרגות קצונה.
דוגמא לכך זה נחמן שי ועודד בן עמי אשר מילאו תפקיד דובר צה"ל בתקן תת אלוף אף על פי שהם סיימו את שירותם הצבאי בדרגת סמ"ר.

ממש תודה למי שיענה ויעזור.
נ.ב
מקווה שהשאלות לא ממש טיפשיות

ישן 03-09-2007, 20:37
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "ממש תודה וצצו לי עוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי deltaforce
ממש תודה וצצו לי עוד שאלות:
1,נניח יש לי קב"א פחות מ52 אבל אני ממש משתדל ורוצה לצאת לקורס קצינים אז יוציאו אותי בכל זאת(אם המפקדים ישבו שאני מתאים)?
אני לא פרט לך את התשובה, אבל בגדול מאוד, לא הכל סגור, יש לך סיכוי לצאת לקצונה.
2,ענית לי שמעלים בדרגא בקורס קצינים לפי פז"ם וקורסים אבל אם אני נניח חייל קרבי או שיריונר לא יעלו אותי בדרגה על פעילות מיוחדת(נניח לקחתי חלק בקרב) או על זה שאני כבריותרמידי זמן באותה דרגה?
אודה על האמת, לא הבנתי את השאלה.
דרגות מקבלים עפ"י פז"ם או עפ"י קורסים, לפעילות מבצעית אין השפעה על הדרגות, הדבר נכון גם לחוגרים וגם לקצינים.
לדוגמא: אם אתה שריונר, אתה תקבל דרגות עפ"י הפז"ם (מס' חודשים בין דרגה לדרגה), אבל במידה ותעבור קורס מפקדי טנקים, אתה תקבל את דרגת הסמל מוקדם יותר.
קורס מפקדים בצבא (מכ"ים) מעניק דרגות סמל בסיומו, מי שלא עובר את הקורס, מקבל את דרגת הסמל מס' חודשים מאוחר יותר.

ועוד הערה קטנה, דרגות בצבא זה כמעט אוטומטי אבל לא לגמרי.
בכדי לעלות בדרגה אתה צריך גם המלצת מפקד.
ומפקד יכול להמליץ שלא להעניק לך דרגת סמל או סמ"ר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:10

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר