לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-09-2007, 20:55
  DarkWatcher DarkWatcher אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.07
שלח הודעה דרך ICQ אל DarkWatcher
ישראל אחרת.. איפה אנחנו חיים?

הגעתי למסקנה שעם ישראל הוא עם של בנות יענה..
טומנים את הראש בחול, ומה שיורד עלינו זה בטח גשם.
ובכן לא, מה שיורד עלינו זה ממש לא גשם, ואם כבר קוברים את הראש, אז עדיף כל הגוף...
נראה לכם הגיוני, שבמדינה דמוקרטית בשנת 2007, אדם שהוגשה נגדו תלונה במשטרה יהייה אשם עד שיוכיח את חפותו?.
נראה לכם הגיוני שאדם צריך לחתום חוזה בנוכחות עו"ד עם אשה כדי שלא תעליל עליו עלילות שווא?
נראה לכם הגיוני שהבית, מבצרו של אדם, יהיה הפקרות להתנהלות הנפשעת של אנשים ברשויות החוק?
ששוטר יפרוץ לביתו של אדם בלי צו משפטי או כל הילה אחרת לצורך העניין, ויאפשר לצד ג' לבזוז אותו לעיני הבעלים חסר האונים?
נראה לכם הגיוני שמי שאנס ורצח נערות יהודיות יקבל חנינה מנשיא המדינה?!
נראה לכם הגיוני שניצולי שואה ירעבו ללחם במדינת היהודים?!
נראה לכם הגיוני שצבא ההגנה לישראל ילחם רק עם שליש מהמלש"בים בגלל השתמטות?!
נראה לכם הגיוני שילד שהולך לבית ספר צריך לדאוג אם ידקרו אותו בהפסקה?!
נראה לכם הגיוני ששדרות נמצאת תחת הפגזה ארטילרית 7 שנים!!! והממשלה לא שינתה דבר?!
נראה לכם הגיוני! שגלעד שליט, שיצא להגן על המדינה, במקום כל המשתמטים למינהם, ועל כל המושחטים למינהם, ועל כל בית ישראל, ימצא בשבי חמאס שנה וחודשיים!!! בתוך עזה, שהיא חור של מטר על מטר בקצה מישור החוף?!

נראה לכם הגיוני.. שכל הדברים האלה ויותר, קורים מתחת לאף שלכם.. ואתם ממשיכים בשיגרה כאילו כלום?...
לא יקום הגוי שישמיד את עם ישראל, עם ישראל הוא זה שישמיד את עצמו במו ידיו.
אם כל הדברים האלה לא שורפים לכם אפילו קצת, הרי שלדאבוני כולנו ראויים לחורבן הזה.
הייתי רוצה לספר לכם מה באמת יושב לי על הלב, אבל אני לא מרגיש בטוח אפילו בחברת הקרובים לי...
DarkWatcher
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-09-2007, 20:31
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי dor_dafna שמתחילה ב "אני מאוד יודע שאתה צודק ואני..."

המדינה היא אובייקט מסוים, גוף מסויים שמתנהל. זה שהוא מתנהל בליקוי בכל מיני תחומים זה נכון, אבל זה לא אומר שהוא לא אוהב אותה ורוצה בטובתה.
ההסתכלות שלך על המדינה היא מאוד פסימית ולא אוביקטיבית, הסתכלות על חצי הכוס היא לא נכונה תמיד. כי, אם היית יודע איזה מפעלי חסד ועזרה לזולת, איזה ערכים, ואנשים ערכיים חיים פה במדינה לא היית מסתכל על זה ככה. וצריך להסתכל גם בדברים הטובים ומשם לצעוד לשפר את הדברים הרעים.

ותרדו כבר מהעניין הזה של החטוף, איזה פתרון אתם רוצים? שיחזירו מחבלים שכנראה אח"כ יגרמו למוות של אנשים אחרים? אז מה יוצא מזה? עוד אנשים מתים? ואם בצד המבצעי עסקינן, אני מאמין שאם היה אפשר היו משחררים אותו, לא הכל כזה פשוט ושחור לבן, לא הכל בר פיתרון..
ישן 05-09-2007, 16:45
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
האמת, נראה לי הגיוני.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DarkWatcher שמתחילה ב "ישראל אחרת.. איפה אנחנו חיים?"

ואני אסביר למה.

נכון, גלעד שליט אוליי נמצא בעזה שהיא חור בגודל מטר על מטר. היא גם מונה כמיליון אזרחים. רוצה למצוא מישהו ספציפי + להוציאו בפעולה צבאית? בהצלחה לך. יש המון שיקולים, צבאיים, מודיעיניים ופוליטיים בהחלטה כזאת.

נכון, שדרות היא תחת הפגזה. מכאן ולומר שישראל לא עשתה דבר היא שטות מוחלטת. לתת לך לדבר עם ידיד טוב שלי, אוליי? הוא היה לוחם בגבעתי ונפצע באחד המבצעים בהם נכנסו לרצועה כתוצאה מהירי הזה. תסתכל לו בפנים ותגיד לו שהדם שלו שנשפך - לא נחשב.
עמ"נ לירות קטיושה צריך חולייה של 2-3 אנשים. זה לא בדיוק משהו שקל לעצור אותו - וזה בהנחה שבכלל רואים אותו. מספר חוליות הקסאם שלהם שנפגעות הוא מדהים.

לגביי הילד בהפסקות... מדוע אתה חושב שהמצב שונה בארצות אחרות? הפשיעה בעיר הבירה האמריקאית, וושינגטון d.c היא מהגדולות ביותר בכל ארה"ב. אז?

משתמטים יש בכל ארץ. עובדה. ההבדל הוא שאנחנו לא יכולים להלחם ככה. אוליי עכשיו עוד יתחילו ביישום כל מיני רעיונות כאלה ואחרים. רק ימים יגידו.

גם עניין ניצולי השואה נדוש כבר. הסכום שמועבר אליהם גדל והוא לא הסכום היחיד שמגיע אליהם, ברוב המקרים, מניסיון של סבא ושתי סבתות ניצולי שואה ז"ל.

וובכן, זה בדיוק כל העניין של חנינה. אדם שהורשע ועונשו הומתק או בוטל. זה קיים בכל מדינה מתוקנת. העניין של יהודיות או ערביות או נוצריות או אתיאיסטיות - לא קשור בכלל.

אני לא יודע מאיפה הגיע החלק של אדם הוא אשם עד שהוכחה אשמתו. נגדי, אישית, כבר הוגשו 2 תלונות במשטרה. אף פעם לא הרגשתי נרדף ע"י החוק. אף פעם לא אמרו לי שאני אשם במשהו. תמיד היה לי שיוויון מול המאשים. מבחינה חוקית - אתה טועה.

ולגביי הסעיפים האלה:
"נראה לכם הגיוני שאדם צריך לחתום חוזה בנוכחות עו"ד עם אשה כדי שלא תעליל עליו עלילות שווא?
נראה לכם הגיוני שהבית, מבצרו של אדם, יהיה הפקרות להתנהלות הנפשעת של אנשים ברשויות החוק?
ששוטר יפרוץ לביתו של אדם בלי צו משפטי או כל הילה אחרת לצורך העניין, ויאפשר לצד ג' לבזוז אותו לעיני הבעלים חסר האונים?"

אני לא עורך דין. גם אתה לא למיטב ידיעתי. הידע שלנו בהבנת החוק אם כך - לא מספיק. יכול להיות שכל הפעולות או חלקן, שציינת כאן - נוגדות את החוק. רק עורך דין יכול להגיד לאישורו של דבר וגם אז צריך לבדוק כל מקרה לגופו.

עם כל מה שאמרתי עכשיו - זה לא אומר שאין פאקים. יש. ותמיד היו. ותמיד יהיו. יהיו כי מדינה, כל מדינה, מורכבת מאנשים שמנהלים אותה. ואנשים הם בני אדם אשר עושים טעויות, גם אם כוונתם היא הטובה ביותר או לחילופין עושים דברים הרבה יותר רעים אם כוונתם היא אחרת.

אני אוהב את הארץ הזאת בגלל שילוב הנופים בה, בגלל ההיסטוריה שלה, בגלל חום האנשים ובגלל גבעת חלפון אינה עונה. אני אוהב את המדינה בגלל כל מה שהיא מתיימרת לייצג. אני מרגיש שזה תואם את מה שאני רוצה לייצג. וגם אם היא לא עושה את העבודה ההכי טובה שבעולם בזה - זה לא אומר שהיא המקום ההכי רע עלי אדמות.

נערך לאחרונה ע"י חרוב בתאריך 05-09-2007 בשעה 16:47.
ישן 05-09-2007, 18:31

המילים שלך חזקות אמיר..
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי חרוב שמתחילה ב "האמת, נראה לי הגיוני."

אני בהחלט מסכים עם חלק מהדברים שאמרת, ואני גם רוצה להדגיש כמה נקודות.
קודם כל, מעולם לא אמרתי שאני שונא את המדינה שלי, או רוצה ברעתה או כל דבר בכיוון.
זה הבית של כולנו, ולטוב או לרע אנחנו קשורים לפה עד הסוף.
אני מאוכזב מתמונת המצב הנוכחית שאותה תארתי חלקית בתחילת האשכול, ולי קשה לעבור לסדר היום בגלל זה.
הטענות שלי לגבי הסוגיות של שדרות וגלעד שליט הן ברמה המדינית, ולחבר שלך מגבעתי אני מצדיע בכבוד על התרומה שלו.
למערך המדיני יש שלל אפשרויות פעולה שיביאו תוצאות לא פחות טובות מפעולות שמסכנות חיילים,
אבל השיקולים שלהם לרוב הם לא טובת העם והמדינה אלא טובת כיסאם וכיסם...
לדוגמא, מערכת "סקאי גארד", אם היו מציבים לפחות 3 מבצעיות כאלה שיעור הקסאם היה יורד בחצי לפחות.
אבל העלות לזה הופנתה למכוניות חדשות לחכים, הטבות למינהם ושאר ירקות.
לגבי הניצולים, לאלה שאין משפחה תומכת או מי שידאג להם, אין להם פה לדרוש מה שמגיע להם,
יותר גרוע היא העובדה שבכלל צריך לדרוש..
לגבי החנינות, נבטל לרגע את כל הסעיפים המשניים של לאום וכו".
כנופיה של גברים שאנסה ורצחה בנות שיכולות להיות אחותך או אחותי הקטנה חס ושלום באותה מידה, עושים דרכם לרחובות ישראל.
מה לא בסדר בתמונה הזאת?
לעניין האישה, עו"ד והמשטרה, הכל עובדות בשטח, ואכן עו"ד אישר שהדברים לא כשרים בעליל.
לגבי השוואה למצב במדינות אחרות, ובכן מדינות העולם כולו מעניינות לי מקום שלא זורחת בו השמש.
הנה דוגמא שנתן לי אדם חכם בנושא אחר אמנם, אבל אפשר להשליך מזה.
אתה רואה שסביבך נעשה אי צדק, זה אומר שזה בסדר ומותר לך לקחת חלק?
אם אתה רואה בן עשירים גונב שוקולד בסופר, זה אומר שמותר לך לגנוב במבה?

לסיכום, גם לי יש דברים שלא הייתי משנה ובזכותם אני ממשיך, ולכל אחד יש את שלו.
אבל המצב הקיים הוא ברמה חמורה מכדי שאני אוכל להרשות לעצמי להתעלם עוד.. וגם אף אחד אחר לא יכול להרשות.
יום טוב,
DarkWatcher
ישן 05-09-2007, 22:12
צלמית המשתמש של האיטלקי הצוהל
  האיטלקי הצוהל האיטלקי הצוהל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.07
שלח הודעה דרך ICQ אל האיטלקי הצוהל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DarkWatcher שמתחילה ב "ישראל אחרת.. איפה אנחנו חיים?"

אתה לא יודע כמה שאני מרגיש כמוך! ואפילו יותר!! יש עוד הרבה נושאים שהמדינה כושלת בהם!
ואני אחרי חצי שנה בארה"ב שחייתי שם לא רק טיילתי חזרתי ואני עד עכשיו מבואס מהמדינה פה! איזה הבדל לא של שמיים וארץ אלא של חלל וארץ!
אז מה שיש לעשות זה או להמשיך לבכות או לעשות משהו, אפילו הכי קטן!
אם כל אחד יעשה משהו אני חושב שהמצב ישתפר, לכל אחד יש איזה נושא שמדבר אליו יותר והוא מאוכזב מהמצב שלו פה, אז שיקח יוזמה ויעשה מה שהוא יכול!

עכשיו אני רוצה להראות לך משהו ששלחו לי במייל, אולי זה יעודד אותך קצת! לי זה עשה טוב

נתונים חיוביים על מדינת ישראל

אנחנו מאוד אוהבים לקטר. בעצם,למה לא? להתלונן עוזר להרגיש טוב יותר. במיוחד אנחנו אוהבים להתלונן על המדינה, על האופי הישראלי, על החוצפה, הלכלוך והבלגן והבירוקרטיה... על מה לא?

לשם שינוי, הנה כמה עובדות חיוביות ומרשימות על המדינה ה-100 בגודלה בעולם, שבה חיה אלפית מתושבי כדור הארץ:

יחסית לגודלה, ישראל היא המדינה קולטת ההגירה הגדולה בעולם.

שיעור הילודה הישראלי הוא הגבוה ביותר בעולם המערבי.

ישראל תופסת את המקום השני בעולם במספר ספרים חדשים לנפש.

הטכנולוגיה שמשמשת את נאס"א למשלוח תמונות וידיאו מ"מאדים" לכדור-הארץ פותחה על ידי שני ישראלים.

מערכת-ההפעלה "ווינדוס XP" פותחה ברובה על ידי מיקרוסופט ישראל.

ה"מסנג'ר" הראשון פותח בשנת 1996 על ידי ארבעה צעירים ישראליים.

חברת מיקרוסופט מחזיקה את מרכז-הפיתוח היחיד שלה מחוץ לארה"ב - בישראל.

24% מכוח-העבודה הישראלי מחזיק בתואר כלשהו, מה שמציב את ישראל במקום השלישי בעולם מבחינה זו, אחרי ארצות-הברית והולנד.

המזרח התיכון ידוע כמקום גידול לעצי דקל. הדקל הממוצע גובהו כשישה מטרים והוא מניב קצת יותר מ-17 ק"ג תמרים בשנה. העצים הישראלים מניבים בממוצע כמעט 182 קילוגרם תמרים בשנה, איסוף הפרי נעשה בעזרת טכנולוגיה ישראלית. טרקטור העולה לגובה העץ עוטף אותו מכל צדדיו ומאפשר טיפול נוח וזול בגובה.

ישראל פיתחה שיטות הידרולוגיה מדהימות שמאפשרות לגדל יבולים בשטחים הצחיחים ביותר. ישראל חולקת את המידע הזה עם ארצות ועמים רבים, כולל אינדיאנים בני שבט ה"הופי" באריזונה.

מרכז הפיתוח הגדול ביותר של מוטורולה נמצא בישראל.

שני ישראלים מחזיקים בשיא העולמי ביבול כותנה לדונם (245 ק"ג). הממוצע העולמי עומד על 70 קילו בלבד.

ישראל היא המדינה היחידה בעולם שנכנסה למאה ה-21 עם גידול במספר העצים שבה.

בישראל יש יותר מוזיאונים באופן יחסי לגודל האוכלוסייה מאשר בכל מדינה אחרת.

ההשקייה בטפטפות היא המצאה ישראלית שחוסכת מים באופן משמעותי בכל העולם.

ישראל מובילה בעולם במספר המדענים והטכנאים בכוח-העבודה שלה.

בישראל יש האחוז הגבוה ביותר של מחשבים אישיים.

ישראל שלחה 120 רופאים לאזורים מוכי הצונאמי באסיה, כמו גם 82 טון של ציוד רפואי וסיוע הומניטארי. היא הייתה אחת המדינות הראשונות שנרתמו לעזרה לאחר האסון.

כלכלת ישראל גדולה יותר מאלו של כל שכנותיה יחד.

ישראל מפיקה יותר עבודות מדעיות לנפש מאשר כל מדינה אחרת בעולם.

ישראל היא אחת משמונה המדינות היחידות בעולם שיכולות לשגר לוויינים לחלל.

85% מהאשפה בישראל מטופלים באופן ידידותי לסביבה.

הישראלים הם העם שהאחוז הגבוה ביותר ממנו מחזיק בפטנט רשום.

שיר ותי-הביטחון הישראלים נהנים מהערכה רבה בכל העולם, ששומרי הראש בסדרה הפופולארית 'ארטמיס פאול', שחוברה על ידי סופר אירי, מתוארים כעובדים את הכשרתם בישראל. חברות תעופה מכל העולם באות ללמוד בישראל איך ליצור סידורי בטיחות מקסימאליים בנמלי תעופה וטיסות.

בשנת אלפיים ההכנסה לנפש בישראל הייתה גדולה מההכנסה לנפש בבריטניה,

אז כן, עדיין יש הרבה בעיות. וגם אם עדיין אנחנו איננו מרוצים, נחמד לפעמים להסתכל בחצי המלא של כוס-מציאותנו!

ישן 06-09-2007, 17:21

אני מודע לרוב העובדות האלה..
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי האיטלקי הצוהל שמתחילה ב "אתה לא יודע כמה שאני מרגיש..."

עם זאת, הרשה לי לחדד לך דבר או שניים..
הנתונים האלה אכן מרשימים, אבל הרווח מכל הדברים האלה הולך ברובו לידיים פרטיות, או מחוץ לגבולות המדינה.
ידעת שחברות ישראליות פיתחות מתקנים להתפלת מים ואמצעים להפקת אנרגיה סולארית ראשונים במעלה.
אבל אף אחד מהם לא יושם בישראל..
מה עוזר לי שישראל פיתחה שיטות ליצור חקלאי המוני אם מליון אנשים רעבים בישראל?
מה עוזר לי אמצעים להתפלה ושימור מים אם צריך להרתיח ולסנן מים בבית כי שותים ג'ורה?
מה עוזר לי שישראלים מפתחים תרופות לסרטן, אם עשרות אלפי חולי סרטן ישראלים לא מקבלים אותן?
מה עוזר לי שישראל היא מעצמת היי-טק אם לרוב האוכלוסיה אין כסף לסגור את החודש?
הישראלים מספקים פתרונות לכל העולם ואחותו חוץ מישראל...
היחידים שבאמת נהנים מהתוצרת הזאת שהם כן ישראלים, הם קבוצה קטנה מאד, שמשתינה עלינו בקשת,
וגם ככה לא חסר להם כלום.
אז להתהדר בנוצות של אחר לא בדיוק תשובה מספקת כאן, והכוס החצי מלאה היא לא שלי או שלך..
אם המחוקקים היו עומדים על כך שישראל תהנה לפחות משליש הדברים האלה, (ולא היו לוקחים לעצמם),
תאמין לי שלא הייתה קורא את הדברים האלה..
D.W
ישן 06-09-2007, 20:05
צלמית המשתמש של האיטלקי הצוהל
  האיטלקי הצוהל האיטלקי הצוהל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.07
שלח הודעה דרך ICQ אל האיטלקי הצוהל
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי DarkWatcher שמתחילה ב "אני מודע לרוב העובדות האלה.."

שוב אני יחזור על מה שאמרתי אני איתך! אתה צודק בהרבה דברים! אבל אתה קצת מגזים!
מה בארה"ב הגדולה והעשירה אין עניים? אין פשע? אין רציחות? אין פחד?
בוא אני יספר לך, שהייתי שם באטלנטה כל יום אבל כל יום בחדשות הראו מקרה רצח! כל יום אני אומר לך!!
הראו עוני מטורף! אנשים שאין להם כלום! גרים בדאון טאוון אטלנטה (ממש מרכז העיר) איפה שכל המשרדים היקרים שהאנשים שעובדים שם מרוויחים הון! והם גרים בבתים של מיליוני דולרים! אני הייתי בכמה בתים כאלה זה פשוט מטורף! איזה אנשים עשירים! והם באים למשרד עם המכוניות המפוארות וברחובות אתה רואה את העניים! והמצב באטלנטה עוד טוב לך לD.C ולעוד פול מקומות בארה"ב!
והילדים שם לא יכולים ממש לשחק חופשי בחוץ כמו פה! יש פחד של חטיפות! אני ראיתי אנשים בקניון הולכים עם הילדים שלהם שעל הגב שלהם יש תיק ויש לתיק רצועה כמו של כלב! והם מחזיקים ברצועה! אתה מאמין לזה? במדינת "כל האפשרויות" שיהיה דבר כזה?!
אין מה לעשות בכל מקום בעולם יהיו פערים כי אנחנו בני אדם ויש בייננו פערים!
נכון אני מסכים איתם שלחיות בארה"ב זה שונה לגמריי! רמת חיים מעולה וכולם חברותיים והכל אבל כל זה קורה כאשר אתה אחד מאלה עם הכסף! אם אתה אחד מהעניים אתה לא תיהיה שמח!
תחשוב על זה! תראה אני יספר לך שגם לי לא הכי טוב פה! ואני רוצה ללמוד ולעבור לגור שם בארה"ב אני מרגיש שם טוב כייף לי מרגיש מחובר, ועדיין אני עומד מאחורי המילים שלי! אני לא "פריק" ישראל או משהו אבל תמיד טוב להסתכל על הסובב אותנו, תראה מה הולך באפריקה איך אנשים מתים כי אין אוכל ואין תרופות! קיצר הבנת, אחרת זה יהיה ארוך מאוד חח..
בכל מקרה תמיד להיות עם הראש למעלה ולהסתכל על הסובבים אותנו
שיהיה לנו סופ"ש מדהים!!

נערך לאחרונה ע"י האיטלקי הצוהל בתאריך 06-09-2007 בשעה 20:09.
ישן 10-09-2007, 22:10
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.07
גם כן דמוקרטיה...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי DarkWatcher שמתחילה ב "אני מודע לרוב העובדות האלה.."

אני חושבת שרוב מה שכתבת נכון, גם אני מתעצבנת מכל מני דברים שקורים במדינה הזאת, סליחה, מהרבה דברים. אבל אני לא חושבת שצריך ישר להאשים את "המדינה", אולי נלך קצת יותר לעומק הבעיה, אולי זאת "החברה" ? אולי זה היחס של "הרוב" ? אולי בכלל זה הכנסת, או הממשלה.
כתבת ש"איך יכול להיות שבמדינה דמוקרטית" , על ישראל. עד כמה זה נראה לך דמוקרטיה? ההגדרה של מדינת ישראל היא "מדינה יהודית דמוקרטית" אתה לא חושב שיש פה סטירה במושגים? הרי יש בישראל עוד אנשים חוץ מיהודים, אבל היחס שהם מקבלים שונה ולפעמים גם מופלה לרעה ע"י אחרים. אז איפה הדמוקרטיה? אומרים שדמוקרטיה זה שלטון העם, נראה לך שמי שנמצא עכשיו בממשלה זה מישהו שהעם באמת מרוצה ממנו? נראה לך שזה היצוג שלנו? אני מקווה שלא, אני מקווה שמה שאנחנו רואים ברשויות השלטון זה לא מראה של כל שאר העם. לא סתם אנשים אמרו לי בבחירות האחרונות שהם לא בוחרים ב"טוב ביותר" הם בוחרים ב"הכי פחות גרוע" . עוד שאלה, איך יכול להיות ש% 25 מחברי הכנסת נמצאים עכשיו בחקירות בקשר לשחיתויות ועניינים פליליים אחרים? האם אלה באמת האנשים שמייצגים אותנו? קשה לי להאמין...
עוד דבר, אתה כותב הרבה על מה שמפריע לך, עכשיו יש לי שאלה אליך, ובלי זילזול, כי אני באמת לא יודעת... אני לא מכירה אותך... אבל האם אתה עושה משהו בקשר למה שמפריע לך? האם אתה לא סתם אומר שזה נורא בכל פעם שאתה רואה משהו רע חדש שמתקשר למדינת ישראל ואז ממשיך בחיים? האם אתה לוקח יוזמה ובאמת עושה משהו כדי לשנות חלק מהדברים האלה?
אני מקווה שכן, אני כבר התחלתי, ואני מכירה רבים אחרים שהתחילו גם. אני חושבת שהדרך הטובה ביותר להילחם במה שמפריע היא מעגלי השפעה, אתה תעשה חלק, תשפיע על מישהו שיעשה גם חלק והוא ישפיע על מישהו אחר שיעשה... כו'..., וכך הדברים יתחילו להשתפר מהבסיס. לא מאלה שנמצאים שם גבוה בשלטון. אלא העם יעשה בשביל העם.
ישן 15-09-2007, 21:51

אין בעיה, אבל זאת הולכת להיות חפרנות... אז תתכונן..
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Rayton שמתחילה ב "אני יודע שזה אולי קצת פרטי..."

אוקי, אני אתחיל מזה שאני לא זוכרת מה גרם לי לתפוס יוזמה, ומה הייתה היוזמה הראשונה שתפסתי, אבל יום אחד מצאתי את עצמי מכתיבה למישהו שראיין אותי את מספר הפעמים והמקומות שאני מתנדבת בהם כל יום, וגיליתי שכל יום (חוץ משבת...שבת מנוחה..) היה עם התנדבות כלשהי.

אז נתחיל עם היוזמות הקטנות שכל אחד יכול לעשות: לקום מהספה, לכבות את הטלוויזיה ולהצטרף אל קבוצה של נערים ונערות שעושים משהו למען החברה והקהילה. אם זה להתחיל להדריך, אם זה ללכת להכיר נוער עם שיתוק מוחין שנמצאים במחנה קיץ שלהם בצפון ולהתחבר איתם, אבל ממש להתחבר. אם זה להצטרף אל קבוצה מנהיגות-תיאטרלית של נוער ערבי-יהודי שמחברת הצגה שעוסקת בדו-קיום ומיועדת לקהל יהודי-ערבי (ובתקווה שהדבר ישפיע ויגרום לאנשים להבין שדו-קיום וחברות בין יהודים לערבים זה דבר אפשרי ואמיתי!), אם זה "סתם" לקחת מגש עם תפוח ודבש ולחלק לאנשים במרכז קליטה שבעיר הקרובה ואולי בכלל לחלק בעיר ולגרום לאנשים להבין ש"הנוער של היום" לא מתאים לפרופיל של הנוער שהם רק עכשיו פגשו, ושאולי, אולי הנוער של היום זה נוער טוב ואיכותי! . או במקרה שלי, לקום ולעשות את כל הדברים האלה. ואני חייבת להגיד, אלה הדברים שאני מחכה להם מיום ליום שעובר. הדברים הקטנים שעושים לי את השבוע.

עכשיו ליוזמה טיפה יותר גדולה: בכיתה י' גם אני כמו כל תלמידי כיתות י' הייתי צריכה להצטרף למקום שיחשב למחוייבות האישית שלי (דרך אגב, אני ממש נגד השיטה הזאת! אני חושבת שהתנדבות זה משהו שבן-אדם צריך לעשות מהלב ולא כי הוא צריך תעודת 12 שנות לימוד). לבית הספר שלי הגיעו כמה נציגים של כל מני ארגונים שהציעו את עצמם כמקום שנוכל לעשות בו את המחויבות האישית. לי כבר הייתה הדרכה בשבט המקומי, הייתה לי את הקבוצת תיאטרון שהייתי בה, ועדיין הרגשתי שאני רוצה עוד דברים. הרגשתי שמשהו חסר (דרך אגב, משהו תמיד חסר.). הצטרפתי למועדון שייט שיש בו תוכנית של חונכות לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים. למרות שהמורה שלי המליצה לי (ואחר כך אמרה לי בצורה שהיא לא בגדר המלצה) שלא לקחת עוד דברים ולבחור משהו אחד כי כיתה י' הולכת להיות לחוצה ולא יהיה לי זמן, החלטתי שאני לוקחת על עצמי את זה. זה היה שווה כל רגע. המורה שלי טעתה. היה לי זמן. מבחינתי אין כזה דבר " אין זמן" מבחינתי תמיד יש זמן. השאלה היא כמה ממנו מוכנים להוציא על אנשים אחרים שהם לא אנחנו.

עד עכשיו כתבתי על דברים שהתחילו כיוזמות של אחרים, ופרחו והתפתחו עם יוזמות של אנשים נוספים. השנה (תחילת כיתה יא'..) ניתנה לי האפשרות, ההזדמנות והכבוד להצטרף לארגון שילמד אותי איך להקים דברים מהיוזמה שלי. איך לפתוח משהו חדש שאני אקים. השנה או שנה הבאה אני מקווה שאני אוכל כבר להיות במקום, בדבר שאני הקמתי. ולהשפיע ולשנות דברים לטובה.

אני יודעת שביקשת "קצת" , אבל כל מה שקראת כאן אולי נראה הרבה (אם סופרים את השורות והמילים) אבל זה קצת בהשוואה למה שעשיתי ואני עושה. אני מקווה שמישהו קרא את זה עד עכשיו ושאולי זה נתן קצת השראה למישהו לקום, לעשות ולשנות. אם כן, עשיתי את שלי. אם לא, אני רק מקווה שאתה מרוצה מהתשובה שלי... אם למישהו יש שאלה (כמו אם אתם רוצים להתחיל להתנדב ולא יודעים איך...) או הערות אפשר גם לכתוב לי הודעה פרטית. אני מבטיחה שאני אחזיר תשובה.
ישן 16-09-2007, 19:45
צלמית המשתמש של netaneldj
  netaneldj netaneldj אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.05.06
Facebook profile
ככה זה ישראלים

ישראלי,

רק ישראלי יכול להתלונן על תאונות בארץ בגלל אנשים מפגרים, ובאותו יום לעשות תאונה כי הוא חתך מישהו.

רק ישראלי יכול לנזוף באנשים שאין להם לב שם לא תורמים ומליון אנשים רעבים, אך כשיבואו אנשים להתרמות יקבלו רק טריקה של הדלת.

רק ישראלי הולך לגן שעשועים עם בנו הקטן ומסתכל על האשפה עם פנים חמוצות, אך על שקית הבמבה שהבן שלו זרק לא יהיה לו איכפת.

רק ישראלי יעשה תאונה ובכל מצב שהוא, הוא יחליט שהוא לא אשם.

רק ישראלי יכול לראות אדם שוכב פצוע באמצע כביש, ולא לתת לו עזרה.

רק ישראלי יכול לשמוע פרסומת לכך שמסוכן לנסוע בלי חגורות, ולנסוע בעצמו לא חגור מפצח גרעינים ומדבר בפלאפון.

רק לישראלים יש את החוצפה להרביץ/לזרוק אבנים אם חלילה וחס נכנסת בחורה עם בגדים חשופים לשכונה חרדית.

רק ישראלים יכולים לשבת בבית ולצפות במשחק כדורגל ולצעוק "איזה מופרעים האוהדים האלה" מבלי לדעת שיותר מחצי מהחברים שלו והקרובים שלו נמצאים במשחק.

רק ישראלי, ירשום הודעות כאלה בפורום ויצפה שיבוא משיח ויגאל את עם ישראל מכל החסרונות שיש במדינה.
אם להסתכל על הצד החיובי, אני בטוח שתופתע לגלות שמזלך רב כלכך כפי שאין לתאר שאתה חי במדינה הזו.

במקום שכל אחד ינסה להיות הרצל הבא, שכל אחד ידאג לתחת שלו ויעשה את המינימום המוטל עליו מבלי לקטר על כל דבר שהוא רואה.
רק ככה המצב במדינה ישתפר.
ישן 17-09-2007, 14:33

סליחה.. דיברת אלי?
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי netaneldj שמתחילה ב "ככה זה ישראלים"

פשוט אני רואה פה נימה עוקצנית כלפי..
אתה רק ילד בן 15 נתנאל, שסך הידע שלו הוא ברובו תאורטי, וספק אם נכון..
אז נתעלם מהחוצפה שלך ונשאר עם העיקר.

ראשית, אתה לא מכיר אותי, בטח שלא יודע מה עשיתי או לא עשיתי, אז ליחס אלי
אחד או יותר מהדוגמאות האלה ממש לא ראלי.
שנית, אף אחד לא יכול לטעון שהוא מושלם, ומעולם לא טענתי כך, אבל אני יכול להרגיע אותך
שהדוגמאות שהבאת לא רלוונטיות אלי.
כדי לסבר את עינך, אני עוסק בפעילויות התנדבותיות שמטרתם פרו חברתית למעלה מ8 שנים כבר..
במקרה מסויים אפילו הסתכנתי פיזית כדי לעזור לאם וביתה שהוטרדו ע"י בריונים.
במקרה אחר מנעתי מבחורה צעירה להתאבד באיילון, וזה רק חלק מכמה פעולות עם השפעה ישירה
על חיים של אנשים שעשיתי מלבד "לקטר" על המצב במטרה להניע עוד אנשים לנהוג כך.

מזל הוא ממש לא פונקציה במקום שהבחירה היא ביד המבצע, ואזלת היד היא זו של מי שמשלים עם המצב.
זכותי להביע את דעתי ועמדתי כמה, איפה ומתי שאני רוצה ורואה לנכון, ואתה יכול לקבל או להתעלם ממנה.
לידעתך, דווקא הגישה שלך היא ההרסנית מבין שנינו, ולא יזיק לך לקום ולעשות דבר למען אחרים.
יום טוב,
DarkWatcher
ישן 18-09-2007, 14:46
צלמית המשתמש של netaneldj
  netaneldj netaneldj אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.05.06
Facebook profile
כתבה לא הבנת אותי נכון בכלל!
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי DarkWatcher שמתחילה ב "סליחה.. דיברת אלי?"

נתחיל מזה שהתגובה הייתה בכלליות לישראלים .

הקטע היחידי שהיה מופנה אליך הוא:
ציטוט:
רק ישראלי, ירשום הודעות כאלה בפורום ויצפה שיבוא משיח ויגאל את עם ישראל מכל החסרונות שיש במדינה.
אם להסתכל על הצד החיובי, אני בטוח שתופתע לגלות שמזלך רב כלכך כפי שאין לתאר שאתה חי במדינה הזו.
אני לא מוצא שום חוצפה בהודעה שלי, דרך ההתבטאות שלי לא צריכה להתחשב בהפרש הגילאים שלנו, ואם אתה חושב שהמטרה שלי הייתה "לעקוץ" אותך אז אתה טועה.

ועדיין בנושא הגילאים, כבר יותר מדי אנשים אמרו לי "אתה רק בן 15 מה כבר אתה יודע?" מאיפה לך שאני לא תורם לחברה? איך החלטת בכוחות עצמך שאני יודע הכל באופן תיאורטי?

חוץ מזה שכשאתה טוען את זה שהגישה שלי היא ההרסנית מבין שנינו - למה אתה חושב שאני לא תורם/אתרום לחברה? אני מניח שהמקסימום שאפשר לעשות בגיל 15 הוא קרוב מאוד למה שאני מבצע, ובחיי אני עשיתי/עושה/ואעשה את כל מה שביכולתי.

ספציפית אליך אין לי טענות לגבי מה שאתה עושה או תורם לחברה בארץ, הדבר היחידי שהפריע לי הוא זה שאתה מקטר על כל דבר, והיחס שלך הוא עוין כלפי המדינה בה אתה עצמך חי.

ההבדל בין שניינו הוא שאני יושב בשקט ולא מתלונן על הבעיות שיש בארץ (ואני כן מודע לכך שיש המון) ואתה כמו שכבר אמרתי - כן.

יום טוב גם לך.
ישן 18-09-2007, 21:47

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי netaneldj שמתחילה ב "לא הבנת אותי נכון בכלל!"

עם כל הכבוד נתנאל. אני לא חושבת שהעובדה שמישהו כותב על הדברים שמפריעים לו במדינה זה משהו שלילי כמו שנראה שאתה מוציא אותו (תקן אותי אם אני טועה, אולי אני פשוט לא הבנתי נכון..)
אני חושבת שאין שום פסול בלגרום לאנשים להיות מודעים לחלק מהבעיות שמקשות על המדינה. נכון, אולי נראה לך שזה"רק" תלונות. אבל תראה לאיזה שיחות זה הוביל, תראה כמה אנשים הסתכלו על ההודעה הזאת וכמה כתבו. אני חושבת שרק הכתיבה של זה והגרימה למודעות גורמת לאנשים לחשוב שוב על מה שקורה. ואולי, עם קצת מזל, זה גרם או יגרום למישהו להחליט שעכשיו באמת נמאס לו ושהוא באמת הולך לעשות משהו בקשר לזה... גם אם זה יניע רק בן-אדם אחד, אני חושבת שזה שווה את זה.
ואולי יש אנשים שנמאס להם להרגיש שהם היחידים שבאמת עושים משהו (רק לשם ההבנה: אני לא מדברת על אף אחד אישית). אני חושבת שתמיד כיף לדעת ושזה מחזק שדברים שמפריעים לך לא מפריעים רק לך...ושאתה לא היחיד שעושה משהו בקשר לזה... אני לא יודעת, זאת רק עוד דרך הסתכלות.
שיהיה לך לילה טוב.
Light Sleeper
ישן 17-09-2007, 17:45
  eran82 eran82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.07
אתם יכולים לנופף במספרים כמה שתרצו

כול ילד שלישי עני בחסות הקפיטליזם-את הנתון הזה אי אפשר לטאטא בעזרת המיצובישי בחנייה..

ישראל היא מדינת עולם רביעי.במדינת עולם שלישי,עשו מהפך צבאי.כאן זהו מהפך כלכלי.
18 משפחות שולטות על 78% מהמדינה.כן,כול אחד מהם יכול לשתק את המדינה כרצונו.
עבדי קבלן מסריחים מועסקים כאן כמו מים,בתנאים שלא היו מביישים את סין וצפון קוריאה-ישראל עומדת בשורה אחת איתם.

ערימה של פקידוני אוצר עלובים מחוקקים חוקים במיוחד בשבילם.

אם ההתלבטות היא בין קובה לדגומא לבין ישראל,אני בוחר בקובה.

זאת מדינה של כלום ושום דבר,אני מתעופף מכאן בשניה הראשונה.אני לא אוהב שמז***ים אותי בתחת..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:06

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר