לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום עיצוב גרפי! וזה וזה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > גרפיקה, ציור ותלת-מימד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-09-2007, 17:02
  ~MoMo~ ~MoMo~ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.06
"יפה-מכוער" פרוייקט במגמת אומנות

היי,
אתמול קיבלנו במגגמה בבית ספר תרגיל להגשה עוד שבועיים.... התרגיל הוא ליצור 2 עבודות על חצי גיליון מכל חומר שהוא (עבודות דו מימד) שאחת עוסקת בנושא "יפה"- מה זה בעצם יפה? מה זה המושג הזה? מה זה יפה בשבילי וכו' והשני בנושא "מכוער".
ישבתי וחשבתי וחשבתי ומצאתי כמה רעיונות כאשר בסוף החלטתי על אחד.. אבל עכשיו קצת חשבתי לשנות... בקיצור הייתי שמחה לקבל ממכם כמה עצות, רעיונות, הערות והארות:
1. הרעיון הראשון (זה שלכאורה אותו בחרתי...)- הלכתי לפי המשפט "כשאת בוכה את לא יפה" והחלטתי ללכת הפוך על הפוך. המוח והמוסכמויות החברתיות רואות המון פעמים את העצב והבכי כמשהו רע ולא טוב, בגלל זה אנחנו נתקלים בשאלות "למה את/ה עצוב/ה?" "למה את/ה בוכה?" בכל פעם כשהדבר קורה לנו. אולם ניתן גם למצוא בעצב ובבכי משהו מאוד יפה, אמיתי וטהור, כשאדם בוכה הוא מתגלה לפעמים ברגשיות וביופי הפנימי שלו. לעומת זאת המוח תופס את השמחה כמשהו טוב, אבל אני רוצה להציג את "השמחה בכיעורה" ובעצם להראות שמחה לעיד, שזה דבר רע ומכוער. החלטתי שאת העצב היפה אני אראה דרך ציור של תקריב פנים על מישהי שבוכה, באופן שרואים שהיא בוכה מהלב, באמיתיות וכנות, אולי בכי מהתרגשות... אבל אני לא מצליחה למצוא מקור השראה טוב מספיק. אין לי רעיון איך להציג את השמחה לעיד והייתי רוצה לקבל עצות ממכם... בנוסף אני גם לא בטוחה שאיזה חומרים לצייר, כי לא בא לי רק באקריליק, חשבתי שאת השמחה אולי אני אצייר בפנדה אבל עבודת אקריליק מול עבודות פנדה בהגשה אחת אולי לא יראו טוב?
2. הרעיון השני היה להראות מצד אחד רקדנית בלט מתאמנת מול בר ומראה בחדר מאוד סטרילי ונקי, אבל הרקדנית היא אנורקסית ומפחידה ולעומת זאת ריקוד עם פשוט יפה וצבעוני כזה. הייתי שמחה גם לקבל עצות על זה.
3. הרעיון השלישי היה של ציור נאיבי ופשוט של ילד מול מאסטרפיס של אומן... אבל לא הצלחתי לפתח את זה מספיק.
4. רעיון אחרון היה לצייר משהו בנוגע לרגעים הקטנים של החיים (פריחה, הליכה על החוף, משחק של ילדים) אבל לא הצלחתי למצוא משהו מכוער מול זה
חוץ מזה משפט שאהבתי הוא ש"מכוער זה בעצם משהו שהוא לא כמו שאתה רוצה שהוא יהיה" כמו למשל בציור למה אתה אומר שיצא לך מכוער?! כי זה לא יצא כמו שרצית...

טוב מספיק חירבשתי..... תודה רבה רבה רבה מראש!!!!!!!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-09-2007, 22:04
צלמית המשתמש של Tip Tip
  Tip Tip Tip Tip אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.05
מצטרפת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ~MoMo~ שמתחילה ב ""יפה-מכוער" פרוייקט במגמת אומנות"

למה שorreut הציע לגבי האפשרות הראשונה, כשהדבר הבולט בציור יהיה האצבע זה יוליך את העיניים דרך האצבע לאורך היד - בין המצביע למוצבע, ככה הרעיון יועבר טוב (כמובן שתלוי בביצוע, וזה כבר בידיים שלך...), בכלל הנושא שאחד צוחק על חשבון האחר מעביר את ההרגשה שאת רוצה.
את יכולה לשחק בזה ולתאר מעשה מכוער, שנעשה בגלל כיעור ע"י מישהו יפה שכייף לראות אותו נהנה [אממ... סיטואציה למשל: התעללות באדם/חיה, בצד אחד בגיליון אדם מכוער וחבול, ובצד השני- ילד יפה שמרוצה, שמח ומאושר מהמעשה שלו. ברגע שתראי את החלק של הילד תעבור תחושת חמימות והנאה, כשתחשפי את החצי השני ותתגלה הסיבה לאושר שלו - ההרגשה תשתנה...]

את יכולה להדגיש את הרעיון בעזרת החומרים שתשתמשי בהם ובאופן הציור (לא משנה מה הוא יהיה) - ברגע שתשקיעי יותר ב"יפה" והוא יהיה יותר ריאליסטי ומדויק, ירידה לפרטים, צבעים בהירים, אופטימיים... וב"מכוער" הקווים יהיו נוקשים יותר, עבים יותר, צבעים קודרים...

לפי דעתי, הרעיון של הרקדנית עובר הכי חזק... רקדנית בלט היא דבר כל כך עדין, רך, אלגנטי, קלאסי ונעים לעין לעומת האנורקסיה, שמספיק חיפוש פשוט בגוגל כדי להבין כמה היא ההפך...
אנורקסיה לבד מכיל את שני הניגודים, מה החברה חושבת על אנורקסיות (=מכוער), מול מה שהבחורה חושבת לעצמה (=שזה יפה)

בהצלחה
you to be real, or to think or to live.

נערך לאחרונה ע"י Tip Tip בתאריך 06-09-2007 בשעה 22:10.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:50

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר