לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-09-2007, 06:46
  gavri gavri אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
אחד שכבר מזמן לא תיכנת...

שלום לכולם.
בתיכון למדתי במגמת מחשבים. אהבתי מאוד את רעיון התיכנות ואת הקטע שמה שאני קובע זה מה שיופע על המסך בכל שלב ושלב... אז סבבה רשמתי לעצמי 13 יחידות מדעיות (במקום 15 נכשלתי ב-2 יחידות פסקל ב' - כן כן ענתיקה...) והלכתי ללמוד טכנאי תוכנה. גם שם הלך די בסדר וסיימתי עם דיפלומה.
התחנה הבאה היא מקום שונה לגמרי בלי שאלות ובלי עמאיית: צ ה " ל.
עשו אותי טכנאי טילים ופצצות מונחות, ללא כל זיקה להשכלתי התיכונית ובטכנאים.
3 שנים שירות חובה ועוד שנתיים וחצי (כבר) של שירות קבע בתפקיד מתחזק נשק מונחה בחיל האויר,
איך לומר, קצת השכיחו ממני מה זה לתכנת... מה זו פונקציה שמחזירה ערך ? ואיך בדיוק פועלת רקורסיה ? ואיך לכתוב פסיקה שתתקשר עם רכיב כלשהו ?
על כל השאלות האלו יכולתי פעם לענות.

אבל האמת היא, שאם אני אחזור ולו פעם פעמיים על החומר, הכל יחזור אליי כמו בומרנג, ואני אתחיל להיזכר ולחזור לאיתני. רק שאני לא יודע במה כדאי לי להתחיל...

אז אחרי שקראתם (או שלא) את תמצית סיפור חיי מהתיכון ועד היום, אולי תוכלו לעזור לי לנסות לשוב על העקבות האבודות ולשחזר את הידע שפעם היה בי בשפע...

1. איזו שפת תיכנות נלמדת היום או שעושים בה שימוש נפוץ כיום במכללות / בתעשייה ?
2. האם על מנת להתחיל ללמוד הנדסת תוכנה יש צורך בידע רחב או שדי בהכרה בסיסית בתחום המחשבים והתיכנות ?

תודה רבה, וסופ"ש מקסים לכל בית ישראל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-09-2007, 09:30
  Dark Knight Dark Knight אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Dark Knight
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gavri שמתחילה ב "אחד שכבר מזמן לא תיכנת..."

שלום,
אם אתה כבר מכיר את יסודות התכנות ומבין את מבנה התוכנה הבסיסית, אני ממליץ לך לקחת ספר טוב בשפת C או ++C, רצוי בשפה האנגלית (כי רב הספרים בעברית לא מדי מוצלחים) ולעבור עליו מההתחלה ועד הסוף.
ספר טוב ידריך אותך מיסוד השפה ועד לרמה סבירה, כך שבזמן שתלמד את המבנה הייחודי של השפה, תעבור גם על החומר שקצת נשכח.

שפת C מקובלת מאד ללימודים ותכנות כיום. הרבה תוכנות נבנו ועדין נבנות בעזרת שפת C, והיא שפת הלימוד הראשונה במעלה בלימודים גבוהים.
שפת ++C היא שפה מתקדמת יותר שעושה שימוש בעקרונות של תכנות מונחה עצמים.
מבחינת תחביר פשוט ++C דומה מאד ל-C עצמה, אך מבחינה עקרונית השפות שונות מאד.
כעקרון, בשני השפות ניתן לעשות כל דבר, אבל ++C חזקה יותר ככלי פיתוח, ופעמים רבות קוד ++C מתקמפל לקובץ הרצה מהיר בהרבה (לצורך העניין אזכיר שמרצה שלי אמר כי לעיתים קוד ++C יכול לרוץ מהר עד פי 5 מקוד C).
רק חשוב שאם תלמד ++C, תלמד אותה כראוי ורק מספרים טובים ומומלצים, כי ישנם הרבה ספרים שהכותבים שלהם פשוט לא הפנימו את העקרונות של השפה ועלולים לגרום לתפיסה לא נכונה של דברים. (כמו ספר שטוען שמי שיודע C יודע ++C ונותן אנלוגיות שגויות לחלוטין)
אם אתה דובר אנגלית ברמה טובה, אני ממליץ לך לקרוא קצת על ספרים ב-++C\C כאן:
http://www.cs.technion.ac.il/users/...BooksC+C++.html
http://www.cs.technion.ac.il/users/...C+C++books.html

בקשר לשאלה השניה:
בשביל ללמוד תואר בהנדסת תוכנה, השכלה תיכונים אמורה להספיק.
אם תלך ללמוד במוסד לימודים מכובד (אתא, טכניון, בר אילן וכו') ילמדו אותך את כל מה שאתה צריך לדעת מהבסיס ומעלה.
רק הייתי רוצה לציין כי עליך להיות מוכן לעובדה שהתואר לא מתעסק רק בתכנות נטו, אלא יכלול המון מתמטיקה, יכלול העמקה מסויימת במבנה הפנימי של המחשב, וידע באלגוריתמיקה ועוד המון נושאים שמסביב.
אם אתה רוצה ללמוד לקודד, אתה יכול לקחת קורס של שפה. אם אתה רוצה תואר בהנדסת תוכנה, תתכונן ללמוד הרבה.

שיהיה לך המון בהצלחה!

ישן 07-09-2007, 15:22
  Dark Knight Dark Knight אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Dark Knight
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "++C רץ מהר יותר מ C ???"

אני לא הולך להכנס לוויכוח כשאין לי את כל העובדות וכל הנתונים.
למען האמת, אני לא בדיוק מומחה בתחום, די רחוק מזה בעצם.
מי שאמר לי את הנתון שציטטתי הוא אדם שהוא כן מומחה בתחום, ואפילו מומחה רציני.

אני מניח שבקשר לזמן הריצה כדאי לזכור שיש תוכנה ב-++C ויש תוכנה ב-++C.
אתה יכול לכתוב את אותו האלגוריתם בהרבה מאד צורות ואופנים.
חשוב לזכור של-++C יש את כל האפשרויות של C ובנוסף אפשרויות מסביב, לכן מתכנת ++C מנוסה ידע מתי כדאי להשתמש בעקרונות של C במהלך תוכנית ++C (לדוגמא רשימה מקושרת שבנוייה על void* במקום על template כאשר יש שימוש בתוכנה מסויימת ברשימות מהמון סוגים, ורק לעטוף את המחלקה ב-Template ריק, כדי למנוע אינטראקציה בין רשימות של סוגים שונים).
יש כל מני טריקים שאפשר לעשות ב-++C לצורך אופטימיזציות כאלו...

בעיה אחת, היא שהמון מתכנתים חושבים שהם יודעים לתכנת ב ++C אבל שוכחים, או פשוט לא יודעים, למה מתורגם הקוד שלהם בתאכלס.
כבר יצא לי לראות קוד ++C שבלתי יעיל בעליל יהיה מחמאה בשבילו...
לעיתים מתכנתים פשוט שוכחים על קיומם של ה-Ctors וה-Dtors מה שגורם לכך ששורת קוד אחת שלהם מזמנת 6 פונק' ואף יותר (דוגמא הכי פשוטה היא מחלקה יורשת ממחלקה יורשת שה-Ctor שלהן לא הוגדר טוב).
מאידך, שימוש נכון ב-Const Reference פותר בעיות מאין אלו.

ממה שהצלחתי להסיק ממעבר על האינטרנט הוא שהבעיה היא בעיקר בזמן הטעינה, וניפוח קובץ ההרצה כתוצאה ממחלקות ופונק' template, אלא שבעיה זו ניתן לפתור אם אתה יודע לאיזה צרכים אתה כותב את הפונק' הזו, והמנעות משימוש בפונק' שישוכפלו מאות פעמים.. פה נכנס כבר עניין של עיצוב תוכנה.

בקשר לזמן הטעינה, אז לא הייתי מייחס לזה עודף משמעות... לא שזמן הטעינה לא חשוב, אבל בואו לא נשכח שזו היא בעיה חד-פעמים עבור כל הרצה, ונשאלת השאלה של מה ההבדל יהיה בזמן הריצה עצמו?

לסיכום אני אפנה אתכם למשהו שנתקלתי בו כשעברתי על הנושא:
http://unthought.net/c++/c_vs_c++.html

לדור: לא כל מה שמישהו כתב באינטרנט לפני 5 שנים הוא תורה מסיני, וגם לא בהכרח נכון. אני לא יודע מי אלו האנשים שדיברו והגיבו שם, ולכן אני לא בטוח שיהיה חכם מדי להתייחס אליהם כסמכות ממעלה כלשהי... כמו שכבר אמרתי - יצא לי להתקל בספרים שנכתבו ע"י אנשים בטון סמכותי ומבין, והיו מלאים בשטויות...

יותר מזה, לא אמשיך.
אני לוקח בחזרה את מה שאמרתי על הבדלי זמן הריצה בין C ל-++C פשוט כי אין לי כרגע דרך להגן על העמדה שלי, וכי אין לי בטחון מלא בה, ואני מעדיף שלא לדבר על דברים בהם אני לא מתמצא.

שבת שלום,

נערך לאחרונה ע"י Dark Knight בתאריך 07-09-2007 בשעה 15:26.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:07

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר