לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-09-2007, 14:24
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אתה עדין למדי...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "חבל על הזמן, לדעתי לפחות חלק..."

....

מעיון בטבלה הזאת זה נראה כאילו מישהוא העתיק אותה מאיזה שהוא מקור זר באמצעות תכנת תרגום מיושנת !

ובכלל - אין לעיתון מכובד כמו מעריב מישהוא שאמור לעבור על מה שמפורסם בו? ...

מה זה "מטוסי ה F 60 " שעל פי הכתוב נמצאים בשימוש חיל האויר (ברור שהכוונה היא ל F 16 אבל בכל זאת).......

ומה לעזאזל הפירוש של השורה הזו העוסקת בכח הטק"ק הסורי:

... "200 טילי סקאד 80, B טילי סקאד C מספר קטן של טילי סקאד 26 , משגרי טילים ניידים."
(וזהו ציטוט מדוייק כולל סימני הפיסוק)...

ומדוע טיל ה"חץ" מופיע בטבלה מקביל לפירוט הטק"ק הסורי ולא כחלק ממערך הנ"מ הישראלי?...

ובכלל - יש שם עוד כמה פנינים תמוהות...

חבל - מעין סוג של תעודת עניות.....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-09-2007, 22:40
  פליקס פריש פליקס פריש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.06
מגעיל לכל גאוני הדור ומומחי הסד"כים למיניהם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי999 שמתחילה ב "פרסום סדרי גודל"

א. אכן, היתה בטבלה טעות של היפוך אותיות. צטערת, אבל זאת הטעות היחידה.
ב. נראה לכם, כל אותם מומחי תקשורת וצבא בעיני עצמם, שהעיתון לא יודע כמה טנקים יש לצה"ל ומאיזה סוג? מה שמותר לפרסם, ושגם המכון למחקרי ביטחון לאומי מפרסם הוא מה שהצנזורה מתירה לו. נכון, דווח בתקשורת על סגירת אוגדות, ועכשיו מדווח על פתיחת אוגדות מחדש, אבל זה לא מצויין בטבלה הזאת, כי זה מה שמותר. קפיש?
ג. החץ עומד מול הטק"ק הסורי כי הוא אמצעי הנגד מולם. מה רציתם, שנכתוב על הטק"ק הישראלי שקיים רק בפרסומים זרים? רשמית, אין דבר כזה טק"ק ישראלי. לקוראים חשוב להבין (כך הערכנו) שמול מאות טילי הסקאד, ומול אלפי הרק"קים, ישראל מציבה את מערכת ההגנה שלה. למרות שכוחות הנ"מ מפעילים את המערכת, מדובר במערכת שאינה נ"מ, אלא כלי בלוחמת טילים.
ד. לגבי משגרי הנ"מ הקלים, לא מדובר ב-SA-7 או בטילי כתף, אלא במשגרי נ"מ קלים - כנראה מקביליהם של טילי הצ'אפארל, או של כל טיל קצר טווח אחר על גבי משגר קל. יש?

שנה טובה ומלאת חוכמה ורוחב לב,

פליקס
ישן 10-09-2007, 04:46
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
הסבר למסביר
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי פליקס פריש שמתחילה ב "לכל גאוני הדור ומומחי הסד"כים למיניהם"

פליקס נכבדי:

נראה שמישהו פגע בציפור נפשך, אך הרשה לי לזרות עוד קצת מלח על ליבך המדמם:

לעניות דעתי, עיתון מחוייב לציבור הקוראים שלו, להביא מידע מהימן ורלבנטי ככל הניתן. יש לזכור שעל פי הגדרה, IQ 100 הינו ערך חציון, וזה אומר שמחצית האוכלוסייה היא מתחת ל- 100! יש לקחת זאת בחשבון, כי ההסבר שאתה נותן, דורש קריאה בין השיטין והפעלת ידע וכושר ניתוח, שאינם מנת חלקו של חובב כדורגל מצוי. זאת אולי הסיבה שקריאה בין השיטין הפכה לקריאה בין שיט לשיט!
כמי שקורא לא רק את העיתונות הישראלית, אני בהחלט לא יכול לאמר מילה טובה על רמת המקומונים העלובים שלנו, וזה אמור בכל התחומים, מלבד הצטיינות יתרה בבזבוז נייר!
צר לי אם גלשתי קצת הצידה מנושאי הצבא והביטחון של פורום זה, אך המינימום שאני יכול לדרוש ממי שמתיימר להיקרא עיתונאי, או אפילו "כתב צבאי", זה לדעת משהו על הבדל בין סד"כ פעיל לבין מגרש גרוטאות, או ההבדל בין שכבת גיל לפי השנתון הסטטיסטי לבין פוטנציאל גיוס מילואים בפועל.

בברכת שנה טובה,

ושנשמע רק בשורות טובות!
ישן 10-09-2007, 18:48
  פליקס פריש פליקס פריש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.06
כנראה שלא הייתי ברור
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "הסבר למסביר"

ידידי, זה מה שמותר לנו לכתוב. זה הנתון הרשמי של המרכז למחרי ביטחון לאומי (לשעבר מרכז יפה), שהוא הגוף האקדמי הישראלי הנחשב למהימן והמעודכן ביותר בנושא. על בסיס מסד הנתונים הזה נכתבות גם טבלאות הסד"כ של ג'יינס. גם מכון יפה וג'יינס הם מקומונים עלובים שמבזבזים נייר? יש נטיה, אולי זה קשור ל-IQ החציוני ואולי לא, להשתלח בתקשורת על כל דבר. אנחנו, לידיעתך, לא הפסדנו במלחמת לבנון השניה, לא היינו אחראים לרצח רבין, וגם לא לפרשת ירון זליכה. אנחנו לא ממציאים את הדברים, אלא כותבים מה שאחרים מספרים לנו, או מדליפים לנו, תוך בדיקה סבירה כי מדובר באמת. גם אם התייחסנו בטבלה לסד"כ המג"חים המושבתים - ובמקרה של מטוסי הקרב ציינו רק את המטוסים המתקדמים מ"נץ" ו"בז" וצפונה - הרי שאנו מחוייבים לפרסם נתון זה בלבד.

פליקס
ישן 11-09-2007, 05:47
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
תשבה לתשובה
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי פליקס פריש שמתחילה ב "כנראה שלא הייתי ברור"

לפליקס בוקר טוב!

היית ברור, אך אני בכל זאת חייב לחלוק עליך. אם אתה טוען לחפותו של השליח מאחריות, אזי תפקידו של הכתב מיותר, ומספיק להושיב במערכת מישהו שיעשה CUT AND PASTE, מה שיפשט ויוזיל את כל העניין ללא שיעור......
נכון, עברו הזמנים שבהם היו הורגים את השליח, ותנוח דעתך, אתה בהחלט לא אחראי לדברי אחרים, ובזאת אני גם פותר אותך רשמית מעניין לוחות הברית!

אבל

אני בהחלט מצפה מכתב רציני (ואולי אני לא מספיק מציאותי.......) שיפעיל שיקול דעת, ניסיון, אתיקה מקצועית ועוד מילים נרדפות, בקשר למה שהוא מצטט, מאיזה מקור, מתי והאם בכלל לפרסם. ...וכן, אני מנוי על כתבי עת משונים כמו JANES ו- AVIATION WEEK, ואחרים מזה יותר מ- 36 שנים, כך שאני מכיר את ההבדל.
מותר לו לכתב להיות ביקורתי, להצליב מידע, ואפילו לחשוב ולבצע הערכות משלו! ואפילו מותר לו לבצע הגהה, כי גם מיקום הפסיקים עלול להיות חשוב. אם תחפש קצת, תראה שנתוני JANES, אינם חופפים לנתונים שציתתת, והם שונים מנתוני ה- CIA, ושל מכוני מחקר אחרים בעולם. לא כל מה "שכתוב" הוא קדוש.
הויכוח הזה בינינו אינו בשום אופן ברמה האישית, אלא שאני מנצל את ההזדמנות להעלות את דעתי באופן כללי. אתה, כמובן, אינך חייב להסכים איתי, אבל מה לעשות, אני שבוי בקונצפציה שנוסחה דווקה ע"י מקורותינו:
"ואתה חונן לאדם דעת, ותתן לשכווי בינה" - וזו לא אופציה למשתמש, אלא הוראת יצרן!
או כפי שאמר את זה קונפוציוס: "בכל הזדמנות שיש לך - תחשוב קצת! עם הזמן תראה שכאבי הראש שלך יפחתו.......".
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:30

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר