לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-09-2007, 20:06
צלמית המשתמש של fcf
  משתמש זכר fcf fcf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל fcf שלח הודעה דרך MSN אל fcf Facebook profile
Dot matrix קצת יותר מתקדם

ראיתי כאן אשכול על מישהו שרוצה ליצור צורות סטטיות עם Dot matrix
אני מעוניין לעשות משהו בסגנון. אני לא מעוניין לחבר את כל העסק למיקרומעבד כי זה עניין מסובך והתכנות שלו והצריבה וכל זה כרוכים בהרבה עבודה.
אני רוצה להפעיל אותו בחיבור ישיר למחשב, כלומר שלא יהיה צורך לתכנת אותו לפני אלא שהוא יתחבר ליציאת מדפסת למשל ויפעל דרכה.
אני רוצה ליצור את המטריקס שלי כך שיהיו בו 8*8 או 16*16 לדים (חייבים חזקה כלשהיא של 2 לפי מה שאני יודע).
ובנוסף אני רוצה ליצור את כל העסק הזה עם לדים מסוג סופרברייט. כלומר צריכה של אנרגייה רבה, זאת אומרת שצריך לספק חשמל ברמה מבוקרת.

אז איך אני בונה דבר כזה ? זה מסובך ? והאם ניתן בכלל לעשות את זה ?

תודה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-09-2007, 14:16
צלמית המשתמש של fcf

תודה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי EC שמתחילה ב "מכיוון שיש לך 8 יציאות ב lpt,..."

אני מתכנת בכמה שפות... אבל אני מתכנת תוכנות אף פעם לא בניתי משהו ששולט על הLPT אז אני לא כל כך מבין בזה.

לפי מה שאני יודע שצריך לעשות זה לבנות מטריצה כך שכל לד מחובר אל שורה ועמודה מסוימת.
כך שאם רוצים להפעיל את אחד מהלדים צריך לסגור מעגל בין השורה והעמודה שלו, כמו שמשתמשים בלוח הכפל למשל.

לא הבנתי איך הנועלים האלה עובדים ? מה הם עושים בעצם ? איך הם מגדילים את מספר היציאות ?
אפשר לקנות אותם בארץ ?

ועוד שאלה אחת... אם אני צריך בעצם לסגור מעגל בין שורה לעמודה מסויימת איך אני יעשה את זה ?
אני לא ממש מבין בזה. אבל תכלס צריך לסגור מעגל. אז למשל יציאה אחת מספקת לי מתח חיובי אבל אני צריך שהאחרת תספק מתח שלילי. כלומר 8 מהיציאות חיובי ו8 האחרים שלילי.
ואיך אני מחבר לכל המעגל מקור מתח ?
יש אולי סרטוט שמסביר קצת יותר ?

אני רוצה לשים לדים סופרברייט כמו שאמרתי ואני צריך מתח חיצוני (לא זה של המחשב) ואני ממש לא רוצה להרוס את המחשב ...

אני מתכוון לבנות מין כוורת כזאת גדולה בעלת תאים של 5*5 סנטימטר כל אחד, בכל אחד אני ישים לד סופרברייט ויצא לי שלט גדול שאני אוכל לכתוב עליו דברים לפי התאים.... ראיתי משהו דומה בטלוויזיה אתמול וזה ממש מגניב

תודה וסליחה על הבלאגן.

ישן 10-09-2007, 16:44
צלמית המשתמש של fcf

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי fcf שמתחילה ב "תודה"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.futurlec.com/Pictures/LEDM88G_Circuit.gif]

חשבתי על משהו. למשל יש לי 8 יציאות ללא הרחבתם ם כל מיני ג'וקים..
אני אמור להצליח לבנות לוח של 4*4
אבל לא הבנתי רעיון דיי פשוט, אם אני מנסה להפעיל לד מספר אחד אני צריך לתת זרם ברגל 1 מציר X וברגל 1 בציר Y (רגליים מספר אחת וארבע). הבעייה היא איך אני מכניס זרם חיצוני למעגל ? מסולללה למשל ? או איך אני סוגר מעגל, כי הרגליים של הLPT מעבירות איזשהוא זרם מסויים.

יש לי גם בעייה נוספת, אותם הרגליים שהסברתי עליהן מקודם (1,4) נותנות לי זרם כלשהו (חיובי או שלילי) כך שאם אני בונה מטקיצה של לדים אני לא יכול פשוט לחבר את רגליים 1 ו4 ללד כי הוא לא יפעל.

בבקשה תענו לי, כאן זה המקום היחידי שאני יכול לקבל תשובה ואם אף אחד לא יענה לי אני לא אוכל להתחיל לבנות את זה ...

ישן 10-09-2007, 17:59
  משתמש זכר EC EC אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.01
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי fcf שמתחילה ב "תודה"

לא הבנתי איך הנועלים האלה עובדים ? מה הם עושים בעצם ? איך הם מגדילים את מספר היציאות ?
אפשר לקנות אותם בארץ ?
http://myweb.msoe.edu/~meier/datasheets/74374.pdf
הכל רשום שם, בקצרה: הרכיב זוכר מה הכנסת לו
ברגע שהכנסת לו "1" במוצא תקבל "1" בכל עליית שעון

ועוד שאלה אחת... אם אני צריך בעצם לסגור מעגל בין שורה לעמודה מסויימת איך אני יעשה את זה ?
אני לא ממש מבין בזה. אבל תכלס צריך לסגור מעגל. אז למשל יציאה אחת מספקת לי מתח חיובי אבל אני צריך שהאחרת תספק מתח שלילי. כלומר 8 מהיציאות חיובי ו8 האחרים שלילי.
ואיך אני מחבר לכל המעגל מקור מתח ?
יש אולי סרטוט שמסביר קצת יותר ?

אני רוצה לשים לדים סופרברייט כמו שאמרתי ואני צריך מתח חיצוני (לא זה של המחשב) ואני ממש לא רוצה להרוס את המחשב ...

אני מתכוון לבנות מין כוורת כזאת גדולה בעלת תאים של 5*5 סנטימטר כל אחד, בכל אחד אני ישים לד סופרברייט ויצא לי שלט גדול שאני אוכל לכתוב עליו דברים לפי התאים.... ראיתי משהו דומה בטלוויזיה אתמול וזה ממש מגניב

תודה וסליחה על הבלאגן.[/QUOTE]

בכלליות, מניח שזה יענה לך על הכל
http://www.instructables.com/id/EDS...86PLY/?ALLSTEPS

על מנת לעבוד מול ה lpt, תצטרך להשתמש בטרנזיסטורים, או בדוחף זרם על מנת להדליק לדים כאלה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:27

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר