לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-09-2007, 16:38
  קרוליין קרוליין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.07
אזרחים נגד העיריה

שלום רב,

הסיפור שלי ארוך אבל זקוקה לעצה דחופה מאחר ואנו מנהלים כרגע משפט נגד העיריה.
לנו יש חניה פרטית, החניה הזאת תמיד נחסמת על ידי בעלי החנות הנמצאים ממול או מבקרי החנות וספקים שלהם. החסימות הן לאורך כל היום יום ולילה. כל פעם צריכים לבקש מהחוסם לתת לנו להיכנס או לצאת מהחניה. חסימות היו לפעמים משעות הערב עד שעות הבוקר, כלומר ללילה שלם, משטרה לא עזרה במקרה כזה, או שהם לא באים או שהחוסמים הם אנשים מהשכונה ולא רצינו לפגוע בהם.
מול החנות היו אבני חסימה או אבני הגנה, אלה אשר מונחים על ידי העיריות בכדי למנוע חניה של רכבים על המדרכה, בעלי החנות הסירו את האבנים פניה לעיריה בעניין לא טופלה בטענה שיש הוראות מלמעלה, וכך כל יום עולים על המדכה עשרות מכוניות ומסכנים את הולכי הרגל.
למה אני מביאה את סיפור החנות כי כתוצאה מהמעשה הזה וחסימת החניה הפרטית שלנו התפתח סיפור שנגמר בנסיון רצח, בעל החנות ניסה לרצוח את בעלי!
הוא נעצר, המשטרה ביקשה לעשות שלום בין השכנים ואנו הסכמנו, התנאי היה שהם ואורחי המכולת שלהם אינם ראשים ולא יכולים לחסום לנו את החניה הפרטית, על סמך סיכום זה ויתרנו על התלונה לנסיון רצח ונחתם הסכם בנוחכות המשטרה ואנשי קהילה ידועים.
יום אחד סיירו בשכונה ראשי מחלקות של העיריה, האחראים על כבישים, חניות אחזקה ותפעול, בעלי דיבר איתם בנוגע לחניה שלנו וביקש אם אפשר לתת לו את הזכות לשים עמוד נשלף אשר יפתור את הבעיה, רכבים לא יוכלו לחסום לנו את החניה, וימנעו בכך הרבה בעיות וסכסוכים במיוחד ושבעיה זו הובילה לנסיון הרצח.
שלושת ראשי המחלקה נתנו אישור מילולי במקום לבעלי בנוכחותי לעשות את העמוד, הסבירו איך צריך להיראות העמוד ואיפה לעשות אותו.
בעלי לאחר יומיים פנה למקום המורשה לעשות את העמוד (שהפנו אותו אליו ראשי המחלקות בעיריה) עשה את העמוד והתקיון.
תלונות מכל עבר (כנראה מבעלי החנות) הגיעו לעיריה והעיריה בראשותם ראשי המחלקות הנ"ל שלחו קנסות על העמוד, בעלי דיבר אם האחראי ביותר בניהם אמר לו "אתה מיהרת לעשות אני אבדוק מה לעשות ואחזור אליך"
יותר לא חזר, וקנסות התחילו להצטבר, ובחוצפה שעוד לא ראיתי כמותה שלחו ראשי המחלקות צוות עם אחד מהפקידים הידועים בעיריה בכדי שיסירו בכוח את העמוד.
בהמשך נודע לנו כי אחד השכנים מיודד עם ראש מחלקה בעיריה ויחד הם ביצעו את הפעולה.
סירבנו לשלם את הקנס וביקשנו משפט, במשפט כשהסברנו לשופט את העניין הוא ביקש את עדותם של שלושת ראשי המחלקות להסבר מדוע חזרו בהם.
יש לי תמונות של החסימות.
והשאלות שלי פה הן:
האם לאחר אישור והסכם בעל פה יכולים לחזור בהם ללא סיבה?
האם אישור והסכם בעל פה תופס מבחינה משפטית?
איך אנו יכולים לבקש מהעיריה לתת לנו אישור לעמוד חניה אשר יפתור את הבעיה הרצינית והמסוכנת הזו?
האם אנו יכולים לתבוע את העיריה בבית משפט ולהכריחה לתת לנו אישור כזה?
כל עצה חשובה לנו מאוד ותעזור לנו מאוד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-09-2007, 18:15
  בן שאול בן שאול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרוליין שמתחילה ב "אזרחים נגד העיריה"

קשה לתת עצות מדוייקות בלי להיות במקום ולראות גרמושקה בבתים משותפים ולהבין בדיוק היכן מסתיים השטח הפרטי שלכם ומתחיל השטח הציבורי.מה שחשוב שתבינו שבשטח שבבעלותכם הוא שלכם ושם תוכלו להציב כל דבר שאינו קשור לאחוזי בניה.
אני הייתי מגיש תביעה אזרחית נגד החנות, הוצאות משפטיות והגנה יעלו להם כסף.
אני לא הייתי נבהל מדו"חות רצופים אלא מבקש להשפט בבית המשפט המקומי, כפי שעשיתם. אלא, שהיצוג שלכם הוא 'עצמי' ולכן מוגבל. בכל מקרה קשה לייעץ שוב בהעדר פרוטוקולים מהדיון.
וכן ניתן להגיש תביעה אזרחית נגד העירייה.
עכשיו, המלחמה הזו זקוקה לעורך דין צעיר פייטר שיסכים להסתפק בשכ"ט מוגבל. אבל, זה יעלה כסף, כי אינכם מבינים כהלכה (וזו לא בושה, אלא עובדה, איך אני ידוע? כי את אומרת שאתם מנהלים משפט נגד העירייה ובעצם המשפט הוא נגדכם!!!)
אם תמקדי כאן שאלות אנסה לעזור יותר. ושוב, עו"ד...
ישן 11-09-2007, 08:41
  קרוליין קרוליין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.07
במענה לשאלותיך ולהבהרות
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "קשה לתת עצות מדוייקות בלי..."

תודה רבה על המענה המהיר.

בתשובה לשאלותיך והבהרות
לגבי משפט נגד החנות, אנו מנסים בכל הכוח להימנע מכל סכסוך עם בעלי החנות בגלל המתיחות הושררת בינינו, ולא רק בעלי החנות חונים אלא גם שכנים ועוברי אורח ברחוב. אי אפשר לתבוע את כולם ולכן אנו מבקשים מהעיריה לשים עמוד נשלף.

לגבי ההתנהלות המשפטית מול העיריה, נכון המשפט הוא נגדנו על הדוחות, יש לנו עו"ד אשר מנהל את העניינים במשפט זה.
לגבי השטח הפרטי, החניה היא פרטית, אבל הוא נמצאת בצמוד למדרכה, כלומר החונים אשר חוסמים אותנו חונים על המדרכה המסומנת באדום ולבן.

כל פניה למשטרה או לעיריה בנושא רכב חוסם גורמת לסכסוך שכנים, מצב מסובך מאוד
לכן בכדי למנוע סכסוכים ולהיות עם ראש שקט והכי חשוב לא להיחסם כי יש מצבים של חירום שאהיה חייבת לצאת מהחניה ולא אוכל! כבר קרה!

משפט אזרחי מול העיריה מתנהל באיזה בית משפט? האם אני יכולה לתבוע את העיריה על החזרה בה מהאישור ו/או לחייב אותה דרך בית המשפט לתת אישור לעמוד חניה?
יש לנו דיון בבית המשפט אשר מתנהל נגדינו בשבוע הקרוב, לכן תשובתכם מאוד חשובה וחיונית
ישן 11-09-2007, 13:47
  בן שאול בן שאול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קרוליין שמתחילה ב "במענה לשאלותיך ולהבהרות"

ראשית נרגעתי כי יש לכם עורך דין והוא מכיר טוב ממני את התיק ואמור לענות באופן המוסמך. לכאורה, אין קשר בין התביעה נגדכם, המתנהלת בבית המשפט לעניינים מקומיים לבין תביעה אזרחית שאתם רשאים להגיש בבית משפט השלום, כרגיל כנגד כל צד ג', אולם, כיון שאנו באותו עניין ממש, לפרוטוקול של הדיון ובמיוחד להחלטת השופט משמעות רצינית בסיכויי התביעה שלכם נגד העירייה..
מדובר בבית משפט מאד מיוחד שבו אל תהססו לקום ולהשמיע את דעתם (המנומקת והלא היסטרית המבוססת על עובדות, גם אם לא מנוסחת משפטית) בפני השופט, כי השופט שם רגיל למגע ישיר עם אזרחים ומבין שאינו במפגש עם עבריינים. בנוסף, כנגד החנות, יש לבדוק אם מדובר בהגדרה של 'שכן' ולבחון עם עורך דינך את הפניה לבירור בטאבו, כמו סכסוך רגיל בין שכנים. יש שם יתרון בהליך הקצר.
שימי ליבך שתביעה נגד העירייה ובכלל אינה עניין קצר וההחלטה נגדכם כן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:41

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר