לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-09-2007, 04:25
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
תשובה לשאלותי לא קיבלתי ולכן אשאל שוב
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לי אין מה לסלוח לך. לבג"ץ יש, שכן את דבריו הגדרת כשטויות..."

,בקצרה
1. כיצד ניתן לטעון שחוק המחייב שירות אזרחי/צבאי איננו תחוקתי? חוקים כאלה, אגב, קיימים בליברליות שבמדינות העולם. לא מספיק לטעון שבג"ץ הוא כזה וכזה, שכן בג"ץ צריך לנמק את פסיקותיו ושוב בית דין בעולם לא קבע שחובת שירות נוגדת זכות שירות כלשהי.
2. כיצד ניתן לשלול ענישה על הפרת חוק? אם נקבעת חובת שירות הרי שסירוב לשרת מהוןה עבירה על החוק ועל עבירה על החוק יש סנקציות. אתה מתייחס לנושא שונה לחלוטין: האם ניתן לשלול תוכנית רווחה ממי שפטור על פי חוק משירות צבאי על רקע הטענה שמדובר בהעדפה לטובת המשרתים. בג"ץ קבע שלא על בסיס אותו הגיון על פיו רבים דורשים שלא לנקוט בשום סנקציה כלפי יהודים שקיבלו פטור חוקי משירות צבאי. גם לי בעיה עם הטיעון הזה כל עוד מדובר במי שבאמת לא יכול לשרת ולא במי שמתחזה. אותו כנ"ל בדיוק כלפי הערבים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-09-2007, 17:49
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
זה שתכתוב "כביכול" לא ישנה את העובדה שהפסיקה הייתה גם הייתה...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "עכשיו השמאל אשם? מי היה בשילטון רוב הזמן ב-30 השנה האחרונות?"

אתה נחרד מה"פשטנות" של הקביעה שבג"ץ מוטה פוליטית? האמת בדר"כ פשוטה הרבה יותר
מכפי שמנסים לצייר אותה. שופטי בג"ץ, בניגוד לאגדות שמספרים לנו, הם בני אדם, ויש להם דיעות
פוליטיות. דיעות אלה משפיעות על שיקול דעתם, הן בפסיקותיהם והן כשהם באים להחליט את מי
יקבלו למועדון החברים המצומצם שלהם (שבגלל שיטת מינוי שופטים הזוייה, הם אלה שמחליטים מי
יישבו לצידם ובהמשך יחליפו אותם...).
אכן, בגין, שמיר ונתניהו כשלו בכל הנוגע להפיכת בג"ץ לדמוקרטי יותר. מצד שני, ראוי לציין שבג"ץ
מעולם לא היה צבוע בצבעים פוליטיים כ"כ כפי שהוא כיום. בתקופת הנשיאים שמגר, לנדוי וקודמיהם,
בג"ץ היה מסוגל לפסוק בהתאם לתיק, אפילו אם העותרים היו מזוהים פוליטית עם צד זה או אחר...

החיים אינם מורכבים כ"כ, שכן לו היו מורכבים יותר, היה ייתכן מצב שבו אני אגן על בג"ץ, ואתה
תתקוף אותו. למרבה הצער, בג"ץ של ימינו תמיד יזכה להגנה בד'יוק ע"י אותו מחנה - ואין מקריות
בעולם. זה לא ש/אתם נאורים יותר, ואנחנו עויינים יותר את שיטת המשפט, גם אם העיתונים כותבים
ככה (כן, כן, התקשורת שמאלנית ברובה - וזה שתכתוב את הקלישאות על פראנויות הימין, לא ישנה
את העובדות המשעממות הללו...).
ישן 15-09-2007, 19:12
מנהל

זה שאתה טוען שהיתה אין משמעה שהייתה אלא אם כן תיתן הוכחה כלשהי
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זה שתכתוב "כביכול" לא ישנה את העובדה שהפסיקה הייתה גם הייתה..."

אני נחרד מזה שפוטרים את המערכת הפוליטית מכל אחריות וזורקים הכל על בג"ץ. אתה יכול להאמין מכאו ועד שימחת תורה שבג"ץ מוטה פוליטית וכו' וכו' וכו'...העניין הוא שבג"ץ מתערב בהחלטות ממשלה רק במיעוט מהמקרים והמקרה שנידון הוא ממש לא אחד מאלו שיש לו בסיס להתערב בו.
שירות אזרחי חובה קיים בליברליות שמדינות העולם. לבג"ץ אין שום בסיס לאסור החלת חובה כזו.
חד וחלק וכל השאר לא רלבנטי ולמען האמת גם לא כל כך מעניין.
ואגב, אתה טענת שהשמאל ימנע החלת חובה שירות אזרחי ואני טענתי שהדבר לא נעשה גם בזמן ממשלות הימין. איך זה קשור לכך שהימין לא שינה את בג"ץ כשהיה בשילטון? האם אתה טוען שוב שבג"ץ הוא חזות הכל?
אגב, אנשי ימין נהנים מאוד מפסיקות מסוימות של בג"ץ רק שאז הם שותקים. הם נזכרים לקטר ולצוות ככרוכיות כאשר הפסיקות נגדם.
ישן 15-09-2007, 19:38
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

תנוח דעתך, אני לא מנסה לשכנע אותך באמיתות של הפסיקה הזו, זה חסר טעם...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה שאתה טוען שהיתה אין משמעה שהייתה אלא אם כן תיתן הוכחה כלשהי"

אם יש דבר שלמדתי מהניסיון, זה שמי שמאמין במשהו באמונה שלמה, אין דרך בעולם לשכנע אותו.
גם לו הייתה כאן הפסיקה, הייתה מזהה שהיא נכתבה בפונט אחר מפס"ד קציר, ועל כן המקרים
שונים - ועל כן אין לי טעם להשקיע מאמץ בחיפושים...
אתה יכול לטעון עד מחרתיים מתי יש ואין לבג"ץ סיבה להתערב, אבל בפועל בג"ץ מחליט לבדו מתי
יש לו עילת התערבות, בהתאם לשיקוליו הפרטיים. הנימוקים מגיעים רק אחרי ההחלטה, ולשם כך
נוצר הליך ה"פרשנות", שבמסגרתו כבר הגדיר ברק את חוק יסוד כבוד האדם וחירותו כ"חוקה
שלמה".

השטויות שכתבת על הימין ובג"ץ, כמובן שלא עומדות במבחן המציאות. עובדתית, לו הוצע להקים
בי"ד לחוקה שישקף את החברה הישראלית, הימין היה תומך - והשמאל היה מתנגד בהיסטריה.
אין מסתורין בעולם - בייניש, ארבל, ריבלין, פרוקצ'יה, נאור, גרוניס ושות', באים בדיוק מאותו מילייה.
זה לא מקרה שבשביל להכניס לשם את רובינשטיין ולוי, צריך להגדיר "כסאות דתיים"...
בג"ץ הוא לא חזות הכל. הוא חלק נכבד מהכל. אין מדינה מערבית עם בית משפט עליון מעורב כמו
שלנו, ואין מדינה מערבית שביה"מ העליון שלו, ממנה בפועל את שופטיו בעצמו - ושמחנה פוליטי
שלם סבור שהוא מוטה נגדו, בעוד שהמחנה השני סבור שיש לבנות לו מזבחות...
ישן 14-09-2007, 21:02
מנהל

יחד עם המתגייסים לשאר הגופיים ביטחוניים הם לא מעט
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "עובדתית, סך כל הנוצרים והמסלמים (הלא-בדוים) בצבא, הם בטלים בששים."

כאמור, ציינתי גם את שיעור המתגייסים למשטרה (וגם לשב"ס) וגם את המתנדבים למשמר האזרחי. ציינתי שהם מיעוט קטן אבל מעניין כמה דרוזים היו מתגייסים לפני 40 שנה אלמלא התחילו להחיל את זה בחוק. קשה לי להאמין שאינך מודע לכך שוועדת המעקב, בל"ד והתנועה האיסלמית כולן בלחץ ומשתפים פעולה בניסיון למאבק מתוקשר בהצעה.
ברגע שהשירות הלאומי האזרחי הופך מערך ממלכתי מגובש, כבר ימצאו הרבה מאוד קופצים. ברגע שזו תהיה חובה על פי חוק הרי שמי שישתמט ישלם ממש כשם שמי שמשתמט מתשלום מיסים משלם. אין הגנה של בית המשפט על מי שמפר חוק. נכון, יכול להיות שיהיו מי שיעשו הרבה מאוד בלאגן עם ינסו להעביר חוק כזה אבל כאן בא תפקידה של המערכת הפוליטית להפגין עוצמה. העניין הוא שאני לא חושב שיש לה יכולת להפגין עוצמה כזו כך שהויכוח הוא אקדמי. לא ייצא מזה כלום.
ישן 15-09-2007, 01:43
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא יודע מה זה "שאר הגופים הביטחוניים". המשטרה הכחולה היא לוחמת בפשיעה...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יחד עם המתגייסים לשאר הגופיים ביטחוניים הם לא מעט"

ואוכפת מהירות. לא ידוע לי על כמות גדולה של ערבים במערכי משטרה שמטפלים בטרור (מג"ב,
מערך החבלה, גדעונים וכן הלאה...).
ההשוואה לדרוזים חסרת ערך. דרוזים שירתו בצבא במספרים נאים עוד לפני חוק גיוס החובה (שאגב
הגיע ביוזמתה של ההנהגה הדרוזית). למעשה, מאפריל 1948, ישנם דרוזים בצה"ל. מספרם הלך
וגדל, וכאשר הוקם "חיל הספר" (שהפך למג"ב ב1950), כבר ניתן היה לדבר על מחזורי גיוס שלמים
מקרבם.
צו גיוס לצבא/שירות לאומי של הערבים כשכל ההנהגה שלהם מתנגדת, הוא כשלון מובטח. מכיוון
שגם בתוך האוכלוסייה המחוייבת להתגייס עפ"י חוק, אין שום סנקציות נגד משתמטים (להיפך, זה
חצי אופנה...), הרי שלצפות שמישהו יחלום לנסות סנקציות כנגד ערבים שלא ימלאו אחרי חוק שכזה
(אפילו אם יקרה הנס ובג"ץ לא יפסול אותו...), זה חלומות באסמפיה.

מעבר לכך, ברק נבחר בפריימריס בקולות המגזר. הוא לא נפל על הראש לדרוש מהם להתנהג
כאזרחים. הם עוד עלולים לכעוס ולהחליש מחנהו בפריימריס הבאים...
ישן 15-09-2007, 04:33
מנהל

מי דיבר על לוחמה בטרור? אני מדבר על ערבים שנמצאים בשירות המדינה
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא יודע מה זה "שאר הגופים הביטחוניים". המשטרה הכחולה היא לוחמת בפשיעה..."

בתפקידים מקבילים לאלו של יהודים שמשרתים במדים. הייתי מאוד רוצה לראות ערבים בשירות מקביל לשח"ם של היום. לגבי הדרוזים, ספק גדול אם כיום היית רואה שיעור גבוה של משרתים מקירבם אלמלא כל השנים מדובר היה בשירות חובה. החובה מביאה אחריה את המוטיבציה וזה משהו שמסביר (יחד עם גורמים נוספים) את הירידה בשיעור הגיוס במגזר היהודי כפי שכתבתי בהרחבה באתר זה בעבר.
צו שירות לאומי יעבוד גם אם כל ההנהגה מתנגדת ברגע שיש מנגנון יעיל וחכם של מיון, פיקוח ואכיפה. כפי שמוודאים שמי שנענש בעבודות שירות יבצע את העבודה כך ניתן גם לגבי שירות לאומי. מי שיתנגד באופן עקרוני לשירות האזרחי הרי שישלח לכלא בדיוק כמו מי שמתנגד עקרונית לשירות הצבאי (להבדיל מהמתחזים הרפואיים למיניהם). למיועדים לשירות אזרחי אפילו לא תעמוד הגנת טענת המצפון שגם כך לא תמיד מתקבלת אצל סרבני הגיוס. כאמור, זה רק ענין של החלטה פוליטית. והחלטה כזו לא תבוא.
ישן 15-09-2007, 19:43
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אכן, אנחנו מה-זה חלשים. הסיבה לכך היא אכן פוליטית - המגזר מחזיק בכוח פוליטי.
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "טוב, אז אנחנו מה-זה חלשים והערבים עושים מה שבא להם"

עובדתית, אחרי התפרעויות ענק, במקום לבער את התופעה של ההקצנה שם, הוקמה וועדה שנועדה
להעניש את המשטרה. הוועדה עשתה הכל כדי לעוות מציאות, ולהציג התפרעויות שהיו כל-כולן תוצר
של הזדהות עם ההתפרעויות שהחלו באיו"ש 3 ימים קודם לכן, בתור "מחאה על קיפוח הדורשת
תיקון". הוועדה הזו אויישה ע"י שופט מזוהה פוליטית, מזרחן מזוהה פוליטית, וערבי (שמו כלל לא שינה
לאלה שמינו אותו, שכן כאשר פרש מטעמי בריאות - הוא הוחלף בשופט ערבי אחר...).
הסיבה לכך שאין שוטרים באום אל פאחם, היא שהתושבים לא רוצים אותם שם, והמדינה פוחדת
לכפות על הערבים את נוכחותם שם. כדי לעצור מסית אחד, היה צריך פקודת מבצע במג"ב, ומאות
לוחמים.
נחמד לדבר על חוק למען גיוס (שכאמור, בג"ץ בכלל יפסול אותו...), כאשר המפלגות שבמחנה
השמאל לא יכולות להתקרב להעביר החלטה כזו, מחשש לקטסטרופה בפריימריס...
ישן 14-09-2007, 18:16
מנהל

העניין הפוליטי חשוב להם יותר מטובת הציבור שלהם
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי GARFILD שמתחילה ב "אני לא מבין למה ההתנגדות???"

לציבור הערבי יש מצוקות אמיתיות בגלל אי שמירת חוק ביישובים הערביים: פשיעה רכוש עניפה, בריונות, שימוש נרחב וקטלני לעיתים בנשק ב"שמחות" וכמובן תאונות דרכים מרובות עקב זילזול מוחלט בחוקי התנועה. אחת הסיבות למצב היא העדר אכיפה מספקת ויש על כך תלונות רבות ממנהיגים מקומיים של המגזר. ברור כי תיגבור המשטרה הכחולה ביישובים הערביים בכמות גדולה של מתנדבים יכולה להביא ירידה דרסטית בכל האלמנטים של הפשיעה ותיגבור החינוך שם יוכל להוסיף לכך. אבל, כאמור, יותר דחוף להם להבהיר לכל העולם שהם בעצם לא חלק ממדינת ישראל בכל דבר שלא נוגע לקבלת קיצבאות למיניהן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:43

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר