לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-09-2007, 01:43
  ^^rUsLaN^^ ^^rUsLaN^^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.06
גורם תחרותי באימונים

לפני כחצי שנה הפסקתי להתאמן בכושר קרבי, תקופה מסוימת לא התאמנתי בגלל דלקת ברגל (או שבר מאמץ מדרגה נמוכה שלא טופל כראוי ) ומאוחר יותר בגלל שבר ביד. התחלתי להתאמן לבד, עברתי בהצלחה יום סיירות, קיבלתי גיבוש מטכל וגם גיבוש טיס. בכל התקופה מאז שעזבתי את כושר קרבי היה חסר לי את הגורם התחרותי באימונים, התאמנתי לבד, חשבתי שאני משפר את הכושר אבל מה שהסתבר אף פעם לא השקעתי מספיק.

אחי משרת ביחידה מובחרת (ש.13), כשהוא חזר לחג החלטתי לצאת איתו למסלול הריצה הרגיל שלי. בהתחלה הוא ירד על איכות הנעליים שבהם אני רץ ואח"כ על המסלול עצמו (אספלט), אבל החליט בכל זאת לרוץ. הוא הקדיש הרבה יותר זמן למתיחות מאשר שהייתי רגיל, אבל בסוף זה השתלם.

פתחנו מהר, ישר הבנתי שהיום אתאמץ יותר מהרגיל. שמרנו על קצב ב2-3 ק"מ הראשונים ואז התחלתי לפגר. הרגשתי שאני לא יכול לעמוד באותו קצב, ניסיתי לרוץ יותר מהר והבנתי שאני פשוט מוותר לעצמי, כי היה לי קשה אבל הצלחתי לצמצם את הפער. לקראת הסוף, הק"מ ה4-5 , התחלתי להתנשף כמו סוס ולהאיט, חטפתי על זה כאפה.

כשסיימנו את הריצה אח שלי הסתכל עליי והתחיל לצחקק, הייתי אדום, כולי רטוב מזיעה ועדיין מתנשף. לעומת זאת, כשהסתכלתי על אח שלי - הוא לא הזיעה בכלל (!) ולא נראה שבכלל התאמץ. אחרי זה הוא שאל מה קרה לי, הרי סיפרתי לו שאני מתאמן. הוא אמר שקצת התאכזב ממני כי הוא לא התאמץ בכלל בזמן הריצה ואני נראתי די רע.

למה אני מספר את כל הסיפור הזה? ראשית כל רציתי לספר על המקרה הזה, וגם על המסקנות שלי. כל הכבוד לאח שלי שבאמת נותן את ה100% באימונים, וליחידה עצמה בטח שכל הכבוד. אחרי שרצתי איתו היו לי רגשות מעורבים. מצד אחד הרגשתי את הכאב הנעים הזה בשרירים שבא אחרי מאמץ, שאותו לא הרגשתי מאז שלא התאמנתי בקבוצה, מאז שהפסקתי למדוד תוצאות ולא היה לי את הגורם התחרותי באימונים, תכלס מאז שהפסקתי להשקיע.
אבל גם הסקתי מסקנות. הסתבר שלא באמת התאמצתי באימונים שלי. לא נתתי את ה100% ולא הגעתי לקצה היכולת. בזבזתי כמה חודשים יקרים של אימונים לשוא. לפני זה הגעתי לקצה האחר של המאמץ - דלקות ברגליים. האימונים שלי היו מופרזים.
אני לא רוצה לעודד אף אחד להרשם לקורס הכנה לצבא ולא רוצה לפרסם אף מסגרת. אני אהבתי את הרעיון של "להכין נוער איכותי ובעל מוטיבציה גבוהה לשירות ביחידות מובחרות" אבל חבל שזה נלקח לכיוון המסחרי, העלויות של הקורסים הן ממש מוגזמות. מה שחשוב זה תמיד ללמוד מטעויות , עדיף של אחרים. צריך להתאמן והשקיע, צריך לדעת מה הרמה הנדרשת ולשאוף להגיע אליה. אבל אסור גם לסמוך בעיניים עצומות על המאמנים, כי מניסיון גם האימונים המחושבים לכאורה יכולים להיות מוגזמים. זה טוב להתאמן עם חברים, לי אישית לא יצא כל כך, או בגלל האופי שלי או בגלל שהחברים הקרובים שלי ,אחד אחד, רוצים לברוח מהשרות. הבנתי שלהתאמן לבד זה הרבה יותר קשה ממה שחשבתי, דווקא בגלל הגורם התחרותי והרצון תמידי לשפר את התוצאה.
נראה לי שאמרתי את כל מה שרציתי לומר, אם יש מישהו שרוצה להגיב, לשאול, סתם לומר משהו בנושא - אתם מוזמנים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-09-2007, 01:56
  Oranges Oranges אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.03
יש משהו במה שאתה אומר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ^^rUsLaN^^ שמתחילה ב "גורם תחרותי באימונים"

להתאמן לבד גם אם אתה מוציא את עצמך מהבבית יהיה לך קשה להביא תוצאות שהיית מביא אם היית מתאמן למשל עם חבר או מישהו שיש לו יותר כושר מלך ( כמו שהיה עם אח שלך)
ובגלל שכושר זה דבר שבונים, צריך להתמיד ואם אתה תתאמן באופן קבוע עם אדם שיותר בכושר ממך יהיה לך כל הזמן למה לשאוף ולאט לאט אתה תראה שאתה משיג אותו בתוצאות , בזמנים , בכח יותר מהר ממה שהוא משתפר כי אתה גם תאמץ ותדחק יותר את סף הסיבולת שלך..

מה שלא אהבתי במכונים הללו (גם אני הייתי בעבר) זה שסרגל המאמצים שם לא באמת בנוי אישית לכל אחד ואני בתור אחד שלא בא מרקע של ספורט פשוט הגעתי למצב שבקושי יכולתי לדרוך על הרגל בגלל המאמץ יתר שגרם לשברי מאמץ מתיחות וכו'...

בקיצור להתמיד אבל לעלות לאט לאט ברמה - גם אתה מתאמן לבד, וזה אפשרי בהחלט
תגדיר לעצמך זמן מסויים של שיפור
כל שבוע תשפר זמן ריצה ב-5-10 שניות למשל...(3 פעמים ריצה לפחות במהלך השבוע)
שזה המון ( לריצות של 3000-4000)
ותעבוד על אימוני כח של מתח, מקבילים שכיבות שמיכה ובטן וכמובן מתיחות.
ישן 16-09-2007, 01:59
צלמית המשתמש של Army_Boy
  Army_Boy Army_Boy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.06
אוקיי אז אני בדיוק כמוך רק שתדע

גם אני מתאמן לבד וגם לי לפעמים חסר הגורם התחרותי.
אבל זה האמת לא כ"כ מפריע לי .. כי בסה"כ אם יש לך מטרה בראש, אין מישהו שצריך לדרבן אותך אתה ועצמך בלבד !
אתה יכול למצוא איזה מישהו שיעשה איתך ריצות לפעמים בשביל החברה ובשביל הקטע התחרותי ..

להתאמן לבד זה ללא ספק לא משהו פשוט .. זה מאוד מורכב וגם מצריך המון אופי אופי, השקעה, התמדה ועיקביות כי בדר"כ אנשים עובדים חודש ואז מזניחים לכמה חודשים ..

מה שכן , אתה יכול להתחרות נגד השעון להקציב לך זמנים ומטרות ולהשתפר , או למצוא מסלולי ריצה קשים שבהם הקצב יהיה לא הגורם המכריע אלא המאפיינים של המסלול (חול ים לדוגמא) שם , בתור התחלה תצטרך להשקיע את מירב הכח והיכולת.
ישן 16-09-2007, 02:50
  Legolas7 Legolas7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07

גורם תחרותי הוא תמיד רק ערך מוסף שאתה יכול לעשות באימון,שמדרבן אותך להתעלות על עצמך באותם רגעים ולתת מעצמך יותר ויותר ממה שאתה חושב שאתה יכול לתת וגם לאורך זמן יותר ארוך מאשר אם תרוץ לבד שלא תשרוד יותר מ400 מטר בקצב מטורף.

אני דיי במצב שלך,אני מתאמן כבר שנתיים כמעט יום יום(חוץ מ7 חודשים שפציעה חוזרת בקרסול השביתה אותי) ובאימונים שלי,אני התאמנתי טוב ראיתי שיפור ניכר עם הזמן, אבל באמת אף פעם לא היה לי מדד באיזה כושר אני ועם מי אני יכול להחזיק בקצב ריצה.
עד שהגעתי לבגרות בספורט של שנה שעברה,שבהם התחרתי באמת עם הטובים שבטובים בבית הספר האלה שמשחקים בקבוצות כדורגל וגם כמה כמוני שהיו בגיבושים והיו מתאמנים וראיתי שהייתי בכושר ירוד לעומתם שבזמן שהם נתנו ספרינט מתמיד ב2000 וסיימו אותו בזמנים מטרופים בין 6 דקות ל7 וחצי ואני סיימתי ב7 50 והייתי דיי עייף כי למרות שאני רץ 4 קילמוטר כל היום לא הייתי בנוי לקצב מתמיד של ספרינט ב2 קילמוטר ולכן זה רק מקשה עליי עוד יותר לחשוב מה לעשות במצב הזה כדי לשפר תכושר עוד ולהגיע לתוצאות יותר טובות.
ישן 16-09-2007, 10:34
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
אשכול מעניין, אבל קודם, אתה חייב להבין שמי שסיים מסלול

בשייטת, הוא במקום שונה לגמרי ממך, מבחינת הראש ומבחינת הכושר.

אתה מתאר מצב דיי סטטי באימונים ואני ממש מבין אותך. זה ההרגשה שאתה יוצא לריצה, רץ את החמש קילומטר שלך, אתה מרגיש שאתה מתאמץ אבל אין פה באמת קושי משמעותי ששובר אותך ואתה לא מרגיש באמת שיפור אמיתי בתוצאה.

ונתחיל גם מההערות שאחיך נתן, נעליים ומשטח ריצה. תקרא ותתעניין יש על זה המון חומר באינטרנט בקשר לשברי מאמץ ופציעות, אחד הדברים שהכי משפיעים על הפציעות זה איכות הנעליים והמשטח של הריצה. ככל שהוא יותר קשה הוא יותר מזיק לרגליים, שברי מאמץ, בעיות ברכיים ושאר מרעין בישין. אז קח את זה לתשומת לבך כי זה ממש חשוב, אני עברתי פשוט לרוץ על מדשאה ענקית איפה שאני גר.

אימון בקבוצה הוא באמת מעמיד הרבה יותר קשיים, הרבה יותר תחרות וזה באמת בסופו של דבר גם משפר את הכושר והתוצאות שלך. ובנוסף, יש את הפיקוח של המדריך ויש סרגל מאמצים מובנה, החימום כמו שצריך, אם קורה משהו יש מי שיטפל, יש כל הזמן מדד לעצמך(כל זאת בהנחה שהמדריך באמת ראוי) כמי שמתאמן לבד ומודע לדברים האלה, אז אני מבין את הייתרונות. ולכן לדעתי קבוצה היא דבר חיובי, במיוחד העניין של החבר'ה ושל ההווי. אם לוקחים את זה למקומות מסחריים ומורידים את הפוקוס מהעניין האמיתי של התרומה, וזה מן תחרות כזה מי הכי מגניב, זה כבר משהו אחר, וזה פסול במליון אחוז לפי דעתי.

לגוף השאלה, והעניין של האשכול. גם לי הייתה הרגשה כזאת באימונים, עד שאחרי היום סיירות קיבלתי תוכנית אימונים. אני לא אפרט אותה כי זה לא טוב, וזה מצריך התאמה אישית וזה יכול לפגוע וכו'. אבל מסתבר שיש כל מיני סוגי ריצה. שבשבילי הם עובדים הכי טוב על הראש. וגם מאוד משפרים את הכושר, והכי חשוב אתה גמור אחרי הריצה, גמור באמת.

ניקח לדוגמא את ריצת הפארטלק, דקה קל, דקה בינוני, דקה ספרינט, ככה למשך כל הריצה.אחרי שלוש-ארבע חזרות על זה, אתה לא יכול להתלונן על זה שאתה לא מרגיש שאתה מתאמץ, או שהכושר שלך לא עולה. אצלי זה פשוט מאבק, אתה נאבק עם הרגליים והסיבולת-לב להוציא אותך לספרינט הבא, אתה גמור אבל אתה יוצא לספרינט הבא. להפתעתי אחרי האימוני פארטלק, שיצאתי לריצה של ה40 דק'(ריצת משך) בקצב של בערך ארבע וחצי דקות לקילומטר, הרגשתי שיפור משמעותי בסיבולת לב. ריצת נפח, ריצה שאתה משקיע את כל כולך בשלוש קילומטר לדוג', ריצת ספרינטים וכו'. יש עוד סוגים של ריצות. מה שצריך זה מישהו מקצועי שיסדר אותם, ויסביר לך על כל ריצה, מה היא עושה ומה היא נותנת. זה עובד גם על הכושר והרבה (לי לפחות) גם על הראש, ולדעתי זה הכי חשוב.

אימונים אישיים כמו שאמרו פה, דורשים המון אופי ויכולת התמדה. אני מתחיל אישית גם לשלב אימוני סיבולת לב שהם לא רק ריצה כי אני מפחד על הרגליים, זה יכול להיות רכיבה על אופניים ושחייה. אבל ההגעה אל המקסימום שלך חייבת להיות מבוקרת בשביל שהיא לא תזיק. וזה הכי חשוב.

לכן, לך אל אח שלך, או אל מדריך כושר, ותבקש שיסדרו לך תוכנית שבאמת תעמיד בפניך את הקשיים, ותשפר לך את הסיבולת. וגם תיתן לך באמת את המאבק הזה על הראש, שזה דבר שמפתחים והראש זה אחד הדברים הכי חושבים(לא רק לגיבוש, אלא להמשך הצבא והמשך החיים).

בהצלחה.
ישן 16-09-2007, 11:11

תודה על התגובות הענייניות! אתם מבינים את המצב שבו אני נמצא והיו פה כמה משפטים שתיארו את המצב בצורה כזאת שהרגשתי שהוצאו לי המילים מהפה.

ציטוט:
בקיצור להתמיד אבל לעלות לאט לאט ברמה - גם אתה מתאמן לבד, וזה אפשרי בהחלט
תגדיר לעצמך זמן מסויים של שיפור

ציטוט:
מה שכן , אתה יכול להתחרות נגד השעון להקציב לך זמנים ומטרות ולהשתפר , או למצוא מסלולי ריצה קשים שבהם הקצב יהיה לא הגורם המכריע אלא המאפיינים של המסלול (חול ים לדוגמא) שם , בתור התחלה תצטרך להשקיע את מירב הכח והיכולת.

את זה התכוונתי לעשות מלכתחילה, ובאמת עשיתי. אבל כשנכנסתי לשגרת אימונים עם עבודה קבועה גם אז לאט לאט התחלתי לוותר בכל מיני דברים. עברתי לרוץ על אספלט כדי לחסוך זמן נסיעה עד הים או עד מגרש ריצה. ואז תפסתי את עצמי עושה ג'וגינג - שומר על הכושר ולא משפר דבר.

ציטוט:
אימונים לבד, כשזה אתה מול עצמך ברגעים שהכי קשה לך, ואתה מציב מטרה לעצמך ועומד בה.. פה בא הפן המנטלי לידי ביטוי
.
זאת הייתה גם המטרה שלי ונלחמתי נגד הכל הפנימי שאמר לוותר ולסלוח לעצמי. ואז ירדתי מהמסילה. ויתורים, אי השקעה, תפריט לא מאוזן...

ישן 16-09-2007, 11:14
  avi455 avi455 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.05.06

בתור אחד שגם הקדיש לעניין הרבה מחשבה ויצא לי להיות תקופה די ארוכה בשני התחומים, הגעתי למסקנה שצריך להתאמן בשניהם, להתחיל להתאמן בקבוצה ואז להמשיך להתאמן לבד... להתאמן בקבוצת הכנה נורמלית נותן לך קצת להכיר מזה אלונקה, טיפה עבודה בצוות, זחילות וכל מיני דברים של יוצא לעושת ביום -יום...
אבל בשורה התחתונה בגיבוש, יום סיירות - אין את המדריך שיצעק עלייך וידרבן אותך שאתה נחלש, רק הגוף שלך והראש שלך,...
ושאתה מתאמן לבד אתה יודע אם אתה יכול לתת יותר בריצה בזמן שאתה רץ, אתה תלוי רק בעצמך...
העניין פה שגם שמתאמנים לבד, כדאי לצרף חבר מידי פעם, כי זה מעביר את האימון יותר מהר וגם מספק לך את יצר התחרות, במיוחד חבר שהוא ברמה מעליך או שווה לך מבחינה ספורטיבית.

מה שחשוב זה לעשות הכל בהדרגה, ולהשתמש בסטופר.. כל ריצה לעלות את הזמן וגם את המהירות, וכמובן לישון ולאכול נכון..(יש המון חומר על זה באינטרנט ...)..

שיהיה בהצלחה לכולם..........
ישן 16-09-2007, 11:32

ציטוט:
אתה מתאר מצב דיי סטטי באימונים ואני ממש מבין אותך. זה ההרגשה שאתה יוצא לריצה, רץ את החמש קילומטר שלך, אתה מרגיש שאתה מתאמץ אבל אין פה באמת קושי משמעותי ששובר אותך ואתה לא מרגיש באמת שיפור אמיתי בתוצאה.

מילה, מילה! קליעה בול.

ציטוט:
ונתחיל גם מההערות שאחיך נתן, נעליים ומשטח ריצה. תקרא ותתעניין יש על זה המון חומר באינטרנט בקשר לשברי מאמץ ופציעות, אחד הדברים שהכי משפיעים על הפציעות זה איכות הנעליים והמשטח של הריצה. ככל שהוא יותר קשה הוא יותר מזיק לרגליים, שברי מאמץ, בעיות ברכיים ושאר מרעין בישין. אז קח את זה לתשומת לבך כי זה ממש חשוב, אני עברתי פשוט לרוץ על מדשאה ענקית איפה שאני גר.

שמרתי על הנעלה מתאימה ומשטח לא קשה מדי. הנעליים די נשחכו, יותר נכון איבדו את כושר האלסטיות. אני יודע שצריך להחליף אותן אבל אז אני חושב "נעליים זה הוצאה גדולה מדי עכשיו, אני אחכה לשובר מהצבא". ואז כדי לחסוך זמן אני מתחיל לרוץ על המדרכה בשכונה ולא בים או במגרש.
תודה על העצות בהמשך ההודעה!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:09

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר