לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-09-2007, 23:02
צלמית המשתמש של אמיר ג.
  אמיר ג. אמיר ג. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.07
כתבה קו מז'ינו של חיזבאללה .. על הליטאני

ניתוח של עיתון הדיילי-סטאר הלבנוני:

http://www.dailystar.com.lb/article...rticle_id=85160

כמה נקודות מתוך המאמר:

** חיזבאללה מבין שבסיבוב הבא ישראל תשלח כוחות קרקעיים במסות גדולות, לכן הוא
למעשה מוותר על איזור הדרום כשדה הקרב העיקרי, ומתרכז בשטח שמהליטאני וצפונה.

** באיזור זה, חיזבאללה חופשי לפעול מחוץ לטווח המנדט של יוניפי"ל, ורחוק מהעין של צה"ל.

** באיזור הדרום הוא מאמן כפריים, שתפקידם לעכב ולחבל בהתקדמות צה"ל לעבר הליטאני.

** חיזבאללה מוותר על הרקטות לטווח קצר (לידיעת תושבי קרית שמונה), כי הוא מבין שגם
מטווח גדול יותר הוא מסוגל לחזור ולפגוע בעורף הישראלי ע"י הרקטות הבינוניות וארוכות
הטווח שהופעלו ב 2006.

** חיזבאללה בונה כביש ארבע מסלולי לאורך הליטני, מהים עד לבקעת הלבנון. במימון אירני.
מי שנוסע לאורך הכביש מבחין בכבישי משנה, ובשבילים שחוצים אותו. חיזבאללה לא מתיר
לזרים להכנס להסתעפויות אלו.

** מבחינת חיזבאללה, יותר נוח להקים קו הגנה צמוד ללינאני, שתפקידו בין היתר להפריע
לטורי שריון ישראלים להתקדם לעבר בקעת הלבנון, בגלל הטופוגרפיה, שנוחה יותר למתגונן.

** הכותב מעלה השערה שכל הביצורים הגלויים שחיזבאללה בונה, נועדו להטעייה.
את הארסנל שלו הוא מסתיר מהלווינים הישראלים.

** נסראללה שוב מבטיח הפתעות. האם ההפתעה של הסיבוב הבא תהיה בתחום
טילי הנ"מ, בדומה להפתעות הקודמות של טיל יבשה- ים, וטילי נ"ט מתקדמים?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-09-2007, 23:39
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
אלו דוקא חדשות טובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אמיר ג. שמתחילה ב "קו מז'ינו של חיזבאללה .. על הליטאני"

התבססות במקום
הקמת מבנים ודרכי גישה
יצירת היררכיה פיקודית ברורה

כל אלה הם מאפיינים שלצבא קלאסי נוח יותר להתמודד איתם מאשר נגד לחימה מבוזרת של חוליות גרילה חמושות במשגרים ניידים במיוחד.

בנוסף לכך, לחץ פוליטי עלול להקשות על החיזבאללה להסביר מדוע הוא מקים ביצורים וסוגר שטחים במרכז המדינה
אם כל לבנוני יודע שמי ששומר על הגבול עם ישראל הם חיילי צבא לבנון וכוחות יוניפיל2
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 17-09-2007, 18:38
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
ראוי להוסיף גם את נושא ההשקעה הכספית הלא מבוטלת
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "אלו דוקא חדשות טובות"

ועוד דבר:
אם חיזבאללה בונה קוי הגנה מחוץ לישובים ולכפרים השיעים...משמע האסטרטגיה הצהלי"ת של הריסת בתים מאסיבית במלחמה האחרונה נותנת את פירותיה.

אני צופה שמאחר שגם לחיזבאללה ברור שלא יוכל להחזיק בקווי הגנה מבודדים מחוץ לישובים אזרחים זמן רב מול עוצמת האש של צה"ל - ניתן להסיק מכך שהוא בונה על מאמץ קרבי קצר בכל נקודה מבוצרת כזאת. היינו - שיגור הטילים והרקטות שלו, לפני שיושמדו על ידי צהל, ואז - נסיגה / מעבר לנקודה אחרת, מבלי לפתח לוחמת הגנה או מגננה כלשהי.
דהיינו - חיזבאללה יכול להיות שלא יחזור לדפוסי הלחימה של פעם, אלא יתמקד בפרצי לחימה קצרים, שאחריהם הוא משפר עמדות או נסוג.
ישן 17-09-2007, 21:42
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "ראוי להוסיף גם את נושא ההשקעה הכספית הלא מבוטלת"

אותי מעניין על מה מגן "קו מז'ינו" שכזה. הרי ישראל לא הראתה דחף מיוחד להיכנס לעומק לבנון מאז 85'. היא מעוניינת כל השנים בהכרעת החיזבאללה, ועד כה החיזבאללה בהחלט הצליח לא להתקבץ במטרות גלויות לתקיפה מצידנו. אז או שלאיראן יש הרבה מט"ח עודף להשקעה בלבנון, או שחיזבאללה מתכנן נכסים מצפון לליטאני שצריכים הגנה לאורך זמן, לפחות של מספר ימים:

- הפיכת לבנון למדינת טרור שיעית שצה"ל ינסה לכבוש במין "חומת מגן"
- פריסת רק"ק איראני לא- קונוונציונלי בלבנון? זה כיוון מעניין למעקב- ראייה מודיעינית לכך תראה שחיזבאללה אינו "מגן לבנון" אלא מעמיד אותה בסכנה..
ישן 17-09-2007, 06:52
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אמיר ג. שמתחילה ב "קו מז'ינו של חיזבאללה .. על הליטאני"

סחטיין על הדיילי סטאר שמעתיק ידיעה של חגי הוברמן במקור ראשון שלושה שבועות אחרי שפורסמה:
חיזבאללה בונה קו ביצורים מצפון לליטני
מאת חגי הוברמן,מקור ראשון 28.08.07 | 11:06

אירגון החיזבאללה, שנה אחרי מלחמתו האחרונה, מתכונן בקדחתנות לקראת מלחמתו הבאה. האירגון גם הקים חטיבה מיוחדת להגנה אווירית
ההתפתחות המשמעותית ביותר בדרום לבנון מאז סוף מלחמת 2006 היא בניית קו ההגנה של חיזבאללה צפונית לנהר הליטאני, אשר הינו מחוץ לתחום עבור יוניפי"ל. אתר האינטרנט של מפלגת "הכוחות הלבנונים" בלבנון, מדווח כי חיזבאללה הקים "מרובע ביטחוני" חדש המתפרס לאורך מאות קמ"ר מצפון למרג'עיון ועד לדרום העיירה ג'זין. על פי האתר, האיזור כולו הפך לשטח צבאי סגור.
על פי הדיווח, מחבלי החיזבאללה מקימים באזור זה ביצורים צבאיים ע"י מערכת מערות ומנהרות תת קרקעיות ובונים קו הגנה חדש. מעמדות שמצפון לליטאני, הקטיושות של חיזבאללה יכולות להגיע בקלות למרכזי אוכלוסיה גדולים בישראל, בעוד הטילים ארוכי הטווח שלהם יכולים להגיע למטרות פוטנציאליות רחוקות יותר, כמו חיפה ואפילו תל-אביב.
בדיווח נאמר כי מקו ביצורים זה ישוגרו טילים ארוכי טווח מסוג "זלזאל 2" ו"זלזאל 3" בעימות הבא עם ישראל. בדיווחים נוספים נאמר כי לכל אורך הכביש החדש שנבנה ע"י איראן מצפון לליטאני מופיעים דרכים ושבילים חדשים, חלקם הגדול מוביל ל"שטחים צבאיים" בהם מפטרלים חמושים של חיזבאללה.
ובתוך כך, היומון אלשרק אלאווסט פירסם בשבת דבריה של פרשנית לבנונית, הטוענת כי איראן וסוריה עודדו את חיזבאללה להשתמש בנשק כימי נגד ישראל. הפרשנית הלבנונית הנודעת, הודא חוסיין טוענת כי נסראללה ביקר בדמשק מספר ימים לפני ה-12 ביולי בשנה שעברה, יום חטיפת החיילים רגב וגולדווסר, והביע את חששותיו בפני בני שיחו כי ישראל עלולה לפלוש ללבנון אם ארגונו יחטוף חיילים ישראלים.
בכירים סורים וקציני משמרות המהפכה אמרו לו כי יהיה עליו להגיב בשיגור טילי זלזאל בעלי ראשי קרב כימיים, מה שיגרום ל"תוצאות מהדהדות" בהתחשב שהישראלים לא יהיו מוכנים ולא יעטו באותה עת מסכות גז. הפרשנית טוענת כי זו הסיבה שחיל האוויר הישראלי השמיד בתחילת המלחמה את טילי הזלזאל.

ישן 17-09-2007, 10:15
צלמית המשתמש של אמיר ג.
  אמיר ג. אמיר ג. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.07
עם כל הכבוד לחגי הוברמן ממקור ראשון
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "סחטיין על הדיילי סטאר שמעתיק..."

וגם לעיתונאי בדיילי סטאר (שקשה לי להאמין שמסוגל לקרוא עברית
במידה כזו שיוכל להעתיק),
את העבודה הקשה עושים בלוגרים עצמאיים, שמגיעים לשטח, מסתכנים,
מדווחים, ובסופו של דבר מהוים את המקור לכל אותם "עיתונאי כורסא"
של אמצעי התקשורת המיושנים.

המדיה הותיקה לא מעיזה לשלוח את אנשיה לדווח מהמקומות שבהם קורים
הדברים האמיתיים. בעיקר הם חוששים מההשלכות הכלכליות של דיווח
מהשטח ( תשלום כופר במקרה חטיפה ; מגבלות של כיסוי ביטוחי וכד').

זה משאיר את השטח לעיתונאים החדשים, הבלוגרים העצמאים (וגם לכל מיני
עיתונאי סינדיקציה, שזה למעשה "קבלן משנה" של העיתון, שמתפרנס ממכירת
כתבות ומאמרים, אבל לא מקיים יחסי עובד-מעביד עם העיתון).

לדוגמא,

http://www.michaeltotten.com/archives/2007_01.html

בלוגר אמריקאי שחרש את לבנון במהלך חודש ינואר 2007,
והביא חומר מדהים כולל צילומים לרוב, שעליהם מסתמכים יותר מאוחר חגי הוברמנים למיניהם.

שווה לקרוא את הדיווח שלו מדרום לבנון בתאריכים 7-13 לינואר,
על מנת להווכח שכל מה שהוא כותב על מסעו (ומצלם), ממוחזר לאחר מכן
באמצעי התקשורת המיושנים.

נערך לאחרונה ע"י אמיר ג. בתאריך 17-09-2007 בשעה 10:21.
ישן 17-09-2007, 10:19
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי אמיר ג. שמתחילה ב "עם כל הכבוד לחגי הוברמן ממקור ראשון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אמיר ג.
המדיה הותיקה לא מעיזה לשלוח את אנשיה לדווח מהמקומות שבהם קורים
הדברים האמיתיים...
זה משאיר את השטח לעיתונאים החדשים, הבלוגרים העצמאים (וגם לכל מיני
עיתונאי סינדיקציה, שזה למעשה "קבלן משנה" של העיתון, שמתפרנס ממכירת
כתבות ומאמרים, אבל לא מקיים יחסי עובד-מעביד עם העיתון)...

בוא תספר לי על זה... בישראל עדיין מאד קשה להתפרנס מסינדיקציה ופרילנסריות טהורה.
בנוסף, קשה לקבל מידע ושיתוף פעולה של מקורות ומרואיינים אם אינך מגיע בשמו של גוף תקשורת גדול.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 17-09-2007 בשעה 10:23.
ישן 17-09-2007, 11:02
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Dead Horse שמתחילה ב "כמה שאתה צודק..נוכל לנצח את..."

ציטוט:
מול עינינו אנחנו רואים שיטה מהפכנית שמדינה נורמלית לא יכולה לפעול נגדה.

אני חולק על דעתך, לפיה אי ההצלחה בלבנון 2 נבעה מאיזושהי טקטיקה גאונית של האויב. חוסר ההצלחה נבע, בראש ובראשונה (לעניות דעתי, כמובן), מרמת ההחלטות שהתקבלו בצד שלנו, ומנסיון נואל להלחם מלחמה ללא אבדות (ניסיון שהביא לכך שזו המלחמה עם יחס האבדות להשגים קרקעיים הגבוה ביותר בתולדותינו). לדעתי, ניתן היה להביס את החיזבאללה בקיץ שעבר, ואפילו בלי להרוס את כל התשתית האזרחית בלבנון.

אגב, ב-1982 עמדה המדינה מול מצב דומה מאוד - אש"ף שלט בחלקים גדולים מלבנון, כשברור שפגיעה בתשתית אזרחית (מה שנשאר ממנה בשלב ההוא...) היא בלתי אפשרית ובלתי יעילה. ולמרות שסד"כ האויב אז היה גדול יותר, איום הנ"ט היה חמור יותר (מבחינת כושר חדירה של אמצעים מול רמת המיגון של הכלים), דעת הקהל בעולם לא היתה לצידנו והיה סיכון סביר (שהתממש) להתרחבות המלחמה עם סוריה - צה"ל סילק את אש"ף ממעוזיו , ואפילו מהר יחסית.

נכון שהרבה מים זרמו בסלוקי מאז, וישנם הבדלים רבים (בודאי שברמת הלחימה) בין אנשי אש"ף לחיזבאללה. ועדיין, פעולה צבאית נחושה, "לפי הספר", תוך הפעלת היתרונות היחסיים שלנו אל מול החסרונות שלהם, היו מבטיחים ניצחון - ולא בנקודות.

http://www.baking.co.il

ישן 17-09-2007, 22:24
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE=hoddle]מבצע של"ג 2 בו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
למה לא? מה מסובך כ"כ, מבחינה צבאית, בכיבוש בעל-בק? (אני לא אומר שדוקא זו האסטרטגיה המשתלמת ביותר, אלא מתייחס רק להיתכנותה). לחיזבאללה אין מערך הגנה עמוק מדי, אין יכולת להתמודד עם כוחות ממוכנים לאחר פריצת המגננים שלו ואין (עדיין) יכולת נ"מ ראויה לשמה.

בוא לא ניכנס לאופוריה.
גם בתחום הנ"ט הופתענו מאוד בקיץ שעבר ועצם העובדה שהיה להם מלאי גדול של חימוש איכותי שלא היה מוכר בזירה הלבנונית באה כהפתעה כואבת מאוד, שלא לדבר על ה- C802 שגבה 4 הרוגים וכמעט הטביע את אניית הדגל של חה"י.

תזכור גם שלא פורסם מה פגע ביסעור שהופל. אין מניעה שנעשה שימוש בנשק נ"מ נייד מתקדם למרות שלא בטוח שניתן להוכיח זאת.
ישן 17-09-2007, 22:47
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "[QUOTE=shlomz]למה לא? מה..."

ציטוט:
בוא לא ניכנס לאופוריה.

אם להאמין שצה"ל מסוגל להתגבר על כוח מתגונן בסד"כ של אוגדה (ואני נדיב כלפי החיזבאללה) זה להיכנס לאופוריה, אז מצבנו חמור מאוד.

אלעד, התגובה שלך מציגה יפה, לדעתי, את הלך הרוח שגרם מלכתחילה לכשלים: במלחמה לעולם לא יהיה בידיך כל המידע. יהיו הפתעות, יהיו כשלונות ויהיו אבדות. עצוב, אבל ככה זה. עם כל הכבוד והצער על הנפגעים, הפגיעה בחנית לא גרמה נזק משמעותי ליכולת הפעולה הצבאית של ישראל בלבנון. גם הקורנטים/מטיסים/RPG29 לא היוו סכנה חדשה בחומרתה (אגב, חיל השריון אמור היה להכיר את כולם מראש, לאור העובדה שהנשק הזה נמצא בכמויות אצל הסורים) - כאמור, עד לשנות ה-90 כל הטנקים היו פגיעים לרוב (אם לא לכל) האיומים נגדם, ולא רק לטילים מתוחכמים ויקרים יחסית.

בקיצור, השאלה לא האם תופתע במלחמה, אלא איך התאמנת כדי להתמודד עם המצב החדש שנוצר בשדה הקרב שההפתעה יצרה. זו תמציתו של המקצוע הצבאי.

http://www.baking.co.il

ישן 17-09-2007, 20:01
  מוטי אנג'ל85 מוטי אנג'ל85 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.06
אתם לא חושבים....

שבמידה ויהיה עימות נוסף בלבנון אז לא יחזרו על הטעויות של שנה שעברה שחלק מהן בא לידי ביטוי
בכך שהכניסו טנקים ורק"מ לאיזורים בהם קיימת שליטה של חוליות קטנות של חיזבאללה שמסוגלות להכות שיירות וכוחות גדולים בטילי נ"ט? בכך כיבוש\חיסול אזורים גדולים ע"י כוחות גדולים שכוללים הרבה משוריינים זה כנראה משהו שלא יעשה?
תקנו אותי אם אני טועה..
אבל אתם לא חושבים שיהיה ניתן להגיע להכרעה במידה ויהיה עימות נוסף ע"י הפצצות מהאוויר והקרקע (תותחנים) ושעיקר המערכה תוטל על הרבה מאוד כוחות קומנדו שיגרמו נזק רב ב"עורף" של החיזבאללה ויגרמו למבוכה ובלבול?

כמובן שאיני חושב שיהיה ניתן לנטרל לחלוטין את החיזבאללה כארגון צבאי.
ישן 17-09-2007, 22:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי מוטי אנג'ל85 שמתחילה ב "אתם לא חושבים...."

בטח שיחזרו. חוזרים על אותן טעויות כבר די הרבה מלחמות...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:36

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר