לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-11-2004, 10:57
צלמית המשתמש של Novellspy
  Novellspy Novellspy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.01
ביקורת: A Perfect Circle - eMOTIVe

טוב אז מה הדיסק הזה לא:
הוא לא שכפול של הדיסק הקודם של APC האמת שהוא לא כל כך דומה, הוא גם לא דומה לדיסק הראשון של הלהקה, הוא לא עצבני כמו הקודמים, הוא לא קלאקסיקה כמו הקודמים, הוא לא דיסק רגיל, הוא קרוב לוודאי לא יכנס לפליי-ליסט שלכם, זה לא דיסק שבפעם אחת או בפעמיים של שמיעה תבינו מה הולך שמה (למרות שלכאורה הוא לא מוסבך), הדיסק הוא לא כולל שירים מקוריים של הלהקה (חוץ משיר אחד, ורימיקס אחד).

אז מה הדיסק הזה כן:
אני רוצה לציין על ההתחלה שהדיסק הוא דיסק פוליטי(ולא סתם הוא יצא לחנויות אתמול), הדיסק בהחלט מלוטש, השקיעו בו מחשבה בבחירת השירים , הם שינו לגמרי את המקצבים של השירים את הכל וזה בהחלט נראה כאילו את השירים האלו הם כתבו, יש בדיסק למי שצריך את שירי האגרסיות שהלהקה יודעת לעשות רק אציין לדוגמה שירים מהאלבומים הקודמים שוודאי חלקכם מכירים (Judith, Pet, The Outsider), הדיסק בהחלט מעביר את המסר שהוא נעשה עבורו.

רשימת השירים:
eMOTIVe (Release Date: November 2nd, 2004; Virgin Records)

Annihilation
Imagine
Peace Love and Understanding
What's Going On
Passive
Gimmie Gimmie Gimmie
People Are People
Freedom of Choice
Let's Have a War
Counting Bodies Like Sheep to the Rhythm of the War Drums
When the Levee Breaks
Fiddle and the Drum

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.aperfectcircle.com/emotive_art/eMOTIVe_cover.jpg]

Annihilation - בהווה לדעתי פתיחה טובה לדיסק מיינרד (Maynard James Keenan) לוחש ולא בדיוק שר בצורה שמעבירה בי צמרמות השיר בהחלט מבקר את החברה על התאווה שלה ועל החורבן שהיא מביאה.

Imagine - כמובן חידוש לשיר של ג'ון לנון שוב מיינרד שר ומזכיר לנו כמה טוב הקול שלו הוא שינה לגמרי את השיר, נשמע לי כל כך טוב אפילו יותר מהמקור. רק חבל שאני מרגיש שהוא שר קצת בלי רגש, אולי זה בכוונה ואולי זה לא, לי זה קצת מציק.

Peace Love and Understanding - השיר בעצם שואל שאלה באמת נכונה מה מצחיק בשלום אהבה והבנה אולי ראייה קצת נאיבית אבל בהחלט כולנו שואלים את עצמינו למה אין שלום פה או בכל מקום אחר (ובבקשה לא נכנס לתשובות ודעות פוליטיות, כי השאלה הזאת נוגעת בכולנו אם יש לנו את התושבה או אין לנו) השירה עכשיו של בילי (Billy Howerdel) כל כך נותנת לשיר עוצמה, גם הוא לא בדיוק שר ומראה את היכולת הגבוה של הקול שלו הוא דיי חצי לוחש חצי שר. אני שומע את פאז בכנורות בסוף השיר (Paz Lenchantin) בהופעת אורח אבל אני לא סגור על זה.

What's Going On - מיינרד חזר לשיר בשיר הזה (או ללחוש תלוי איך מסתכלים על זה), השיר מעביר בי צמרמורת האמת. כל כך נוגע לי באופן אישי. השיר מדבר בעצם למה אנחנו לא מפסיקים להלחם (ושוב אני מזכיר זה דיסק פוליטי!, הם לא בורחים מזה הם אומרים את זה בקול רם).

Passive - טוב למי שחייב את האגרסיות והטירות הצורחות בשיר הזה ממש יהנה שיר שלא נופל באיכותו משירי האגרסיות בדיסקים הקודמים, כיוון שאני אחד מאלו שחייבים את האגרסיות לוריד זהו השיר הכי טוב לדעתי בדיסק. השיר בעצם מדבר על כמה שאנחנו משחקים במשחקים במקום ללכת לדבר על הבעיות שלנו ולנסות לפתור אותם. יכול להתחבר להמון המון דברים לווא דווקא לנושא של הדיסק. כמובן מיינרד שר ומראה לנו למה הקול שלו מסוגל , יש לציין שזה השיר המקורי היחידי בדיסק השאר קאברים.

Gimmie Gimmie Gimmie - שיר מאוד לא קל לעיכול. מינרד שר צורח בקול מאוד מוזר, מעביר מסר שגרם לי האמת לצחוק לפעמים הוא נכון לדעתי לפעמים ממש לא, ציטוט בהחלט חזק שהייתי חייב להביא
"I know the world's got problems, I've got problems of my own, Not the kind that can't be solved, With an atom bomb"

People Are People - השיר בעצם מדבר על למה אנשים לא מסתדרים בינהם למה בעצם שני אויבים שהם בני אדם לכל דבר לא מסתרים. את השיר הזה שר בילי. אולי קצת הלהלהלה שיש באמצע הפריעה לי. חוץ מזה שיר טוב.

Freedom of Choice - בשיר הזה גם בילי וגם מיינרד שרים, בהחלט שיר מעולה!! מאוד מאוד אהבתי אותו. המסר ברור אני חושב לפי השם לא? . למי שאין כוח לשמוע את כל הדיסק שישמע את השיר הזה ואת פאסיב שיקבל דוגמא למה הלהקה הזאת מסוגלת.

Let's Have a War - שיר מחאה על התאווה של המלחמה על כל המניעים הלא כשרים של מלחמה. את השיר שר מיינרד ואני חושב אבל לא בטוח שהקול ברקע הוא של בילי (?). שיר בהחלט יוצא דופן ומעניין.

Counting Bodies Like Sheep to the Rhythm of the War Drums - אולי בגלל שאני לא אוהב רימיקסים ואולי בגלל שזה פשוט גרוע אני לא אהבתי את השיר הזה הוא בעצם רימיקס לשיר PET מהדיסק הקודם. לדעתי היה אפשר לוותר עליו.

When the Levee Breaks - אוקיי. עכשיו השיר הזה לא דומה בכלל לא מתקרב למה שAPC עשו עד היום היו שואלים אותי של מי השיר לא היה לי ספק להגיד מובי בשילוב של אניגמה. אני מאוד אהבתי כי אני גם אוהב את הצד הזה של המוזיקה (כן כן, גם לי מותר מידי פעם לחטוא) שיר מאוד מרגיע בניגוד גמור לשיר Passive. בהתחלה חשבתי שזה שיר דווקא אופטימי משום מה אבל עכשיו אני מבין שזה שיר יאוש. בהחלט שונה ממה שAPC עשו עד היום.

Fiddle and the Drum - דווקא מה שAPC כל כך! טובים בו חסר בשיר הזה אין מוזיקה בכלל רק מיינרד שר. השיר הוא בעצם מעין בקשה להפוך אוייב לאוהב. השיר לדעתי קצת אנמי קצת חסר בו חותם שאומר זה של APC.

לסיכום:
הדיסק הזה לא קל לעיכול לאפחד לא למעריצים של הלהקה שרגילים לדיסק יותר כבד (יש אפילו שיאמרו שזה ממש קל) ולא לאנשים שלא מכירים את APC כי זה לא דיסק שאפשר לשמוע שיר אחד פה אחד שמה. צריך לשבת לשמוע אותו מהתחלה ועד הסוף.
האם הדיסק הזה דיסק מושלם? התושב היהא חד משמעית לא! יש בו קצת קטעים שהייתי משנה או עושה אחרת. האם הדיסק הזה רע? ממש אבל ממש לא! הוא גרם לי לחשוב קצת אחרת הרים לי גבה ולפעמים זה מה שחסר אצל הרבה להקות, מסר.

למי שאין כוח לשמוע את כל הדיסק ולהקדיש זמן לדבר היחודי הזה הייתי ממליץ לשמוע את השירים הבאים:
.Imagine, Passive, Freedom of Choice
אבל אל תגידו שלא אמרתי לכם השירים האלו לא מייצגים את הדיסק בכלל לא!.

אולי באתי יותר פתוח מהרבה אנשים בעיקר מעריצים של APC שרוצים שמה שהיה ישאר למרות שהרבה קיבלו שוק שהם שמעו לראשונה את הדיסק השני של הלהקה (Thirteenth Step) שלא היה דומה לדיסק הראשון (Mer De Noms). שוב זה שהדיסקים שונים ושהם משנים תטעם שלהם זה לא אומר שהם פחות טובים.

נ.ב.
ראיתי את הקליפ לאימג'ן ואני פשוט לא מבין למה הם לא יודעים לעשות קליפים זה דבר לא מוסבר להקה כל כך טובה עם קליפים כל כך גרועים טוב נו רק השניים האחרונים גרועים אבל עדיין?! מישהו מוכן להסביר לי את זה

תודה שקראתם

נערך לאחרונה ע"י Novellspy בתאריך 03-11-2004 בשעה 11:05.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-11-2004, 20:20
צלמית המשתמש של Novellspy
  Novellspy Novellspy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Arthur שמתחילה ב "ביקורת מעולה!!!"

1. Annihilation (Crucifix cover)
  2. Imagine (John Lennon cover)
  3. What's So Funny About Peace, Love and Understanding (Nick Lowe cover; popularised by Elvis Costello)
  4. What's Going On (Marvin Gaye cover)
  5. Passive
  6. Gimme Gimme Gimme (Black Flag cover)
  7. People are People (Depeche Mode cover)
  8. Freedom Of Choice (Devo cover)
  9. Let's Have A War (Fear cover)
  10. Counting Bodies Like Sheep to the Rhythm of War Drums (re-interpretation of Thirteenth Step track 'Pet')
  11. When The Levee Breaks (Memphis Minnie original, famously covered by Led Zeppelin)
  12. The Fiddle and the Drum (Joni Mitchell cover)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:07

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר