לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-09-2007, 08:03
  אסאניה אסאניה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
ימי תשרי

בוקר אור,

חודש תשרי הוא חודש מיוחד.
כולם מרגישים את זה, בהיבטים שונים.

חשבתי שנפתח כאן הזדמנות מיוחדת לכתוב דברים שקשורים לחודש הזה.
מה הייתם רוצים להוציא מחייכם שלא עושה לכם טוב ?
איזה טעות אתם חוזרים ועושים שמביאה אותכם למצבים כאותים ?
מי הם האנשים שקשה לכם להתמודד איתם ?
איזה תכונה בכם מפריעה לכם ?
מה באמת הייתם רוצים להכניס לשנה החדשה שלכם ?
ממי הייתם רוצים לבקש סליחה - מכל הלב ואתם לא מצליחים ?
ועוד ... ועוד ....

כולם מוזמנים להעלות משהו על הכתב. איך שבא לכם.
ונבחר יחד - בתום ימי תשרי, את האחד או האחת , שנגע לנו בפנים, שאיתו הזדהנו.
כן - צריך מצולש"ים לפורום ... בשביל מה יש לי את האופציה הזו ?!

בהזדמנות זו - אני מבקשת מכל אחד ואחת מכם סליחה.
אם כתבתי לכם דברים שפגעו, או הובילו אותכם לחשיבה לא לכם.
ומבקשת שתהיה לי שנה עם יותר רגישות והבנה - שכל אחד - הוא אחד יחיד ומיוחד.

נשיקות ואהבה לי לכם,

חזרה לפורום
ישן 18-09-2007, 20:52
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה אסאניה, את ממש נפלאה!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אסאניה שמתחילה ב "ימי תשרי"

מרגישים את הרגישות והאהבה שזורות בתוך מילותייך.

יש לי שני סיפורי סליחה מיוחדים מאוד שקרו לי בחיים:
הסיפור הראשון מדבר עלי ועל בחור נוסף בעבודה. אני לא יודעת איך, אבל התאהבנו. זה היה לפני הרבה שנים. בעצם, אולי לא הרבה כמו שנידמה לי. אולי 7-8 שנים. כל מה שעשינו זה רק לדבר יחד. לא יצאנו. אחרי כל פעם שהיינו מדברים יחד, היו רואים עלינו שאנחנו זוהרים. ממש ראו עלינו איזה זוהר מיוחד. עד היום כשאנו מדברים יחד יש לנו את הזוהר המיוחד הזה. עד היום, זה לא קרה לי עם אף אחד חוץ ממנו.
מעבר לזה אני לא יודעת איך להמשיך לספר. קצת מבולבל לי בראש, ואני לא זוכרת את הסדר הנכון של הדברים. הוא גילה להורים שלו שאותי הוא אוהב, אבל ההורים שלו לא יכלו לקבל את זה כי אני לא דתייה והוא כן. אז בעצם, בהשפעת ההורים כנראה, הוא הפנה את מרצו לבדוק הצעות אחרות שהיו לו בקשר לחתונה. אני, למרות שלא רציתי אותו ולא רציתי להתחתן איתו במידה וזה יגיע לכך, בכל זאת קינאתי. לא רציתי להתחתן איתו, במידה ונגיע למצב כזה כמובן, כי בתוך תוכי היה קול חזק שאמר "לא! לא! לא!", וגם בכלל שחשבתי שהוא לא יהיה פתוח מספיק לקבל את כל עיניין המיסטיקה שלי, שלא לדבר על זה שאני כן רוצה כל מיני חידושים במין מעבר לתנוחות הרגילות (לא שאני מבינה בזה משהו, אבל שמעתי... ). היום אני מבינה עד כמה טעיתי בהערכתי אותו ואת הפתיחות שלו.
אני התרחקתי ממנו רק בגלל הקינאה שלי, רק בגלל הכאב שלי, וכך, בלי ריב, פשוט הפסקנו לדבר אחד עם השני, אבל שתיקה כזו שמרגישים את המתח באוויר, שמרגישים ששני הצדדים פגועים, את הכאב החזק, כאילו רבנו וצעקנו בקולי קולות. זה הכל בגללי.
בהמשך הוא וחברה הכי טובה שלי באותה תקופה התחילו להתאהב. ואני רתחתי בתוכי מקנאה. לא רציתי אותה בשבילו. ראיתי בה המון פגמים שלא מגיעים לו. הוא צריך מישהי יותר טובה. גם איתה ניתקתי קשר. הכל מתוך הקינאה שלי. הם התארסו שנה אח"כ, ואני לא באתי לחתונה. למה? נו, כמה פעמים אפשר להגיד אותו הדבר - רתחתי מקינאה. לא יכולתי. רק המחשבה עליהם שהם מאושרים יחד כאבה לי. לא דיברתי עם שניהם, אז גם לא זוכרת אם הם הזמינו אותי או לא. שנה וחצי אח"כ - נולד להם בן. אני לא הגעתי לברית.
כמה שנים אחרי זה, יצא לי להכיר חבר מאוד טוב שלו. הוא כמובן אמור לשמור על חיסיון חבריו, אבל לא עשה זאת. הוא גילה את אוזני שהרבה פעמים הבחור רצה להתגרש ממנה. עד כדי כך. ברגע ששמעתי את זה לא שמחתי. דווקא הרגשתי יותר רע. כי רציתי בכל זאת שיהיה לו טוב. להתגרש אחרי כמה שנים? גירושין זה דבר נורא!
בימים הבאים עשיתי חשבון נפש עם עצמי. הגעתי למסקנה שכל מה שאני רוצה בשבילו זה שיהיה לו טוב, לא חשוב עם מי, העיקר שיהיה לו טוב. לא רציתי שיתגרש. ביקשתי ממנו אלפי פעמים סליחה, אבל בלב. רק ההבנה שכל מה שאני רוצה זה שיהיה לו טוב בכל דרך אשר יבחר, רק היא זו שנתנה מנוחה לנפשי המעונה מכאב וקינאה.
לפני שנה קיבלתי מכתב מאותה חברה טובה שלי - אישתו של אותו בחור. היא לא הבינה למה ניתקתי קשר ולמה התרחקתי. היא חשבה שאולי היא זו שעשתה משהו רע. היא לא ידעה בכלל כלום.
אני, שנשאתי את הכאב הזה איתי כאילו היה סוד צבאי מעיק שאסור לספר לאיש, החלטתי לומר לה את האמת ואת כל האמת. שאהבתי את בעלה. שקינאתי. חשבתי לעצמי שזה הכי טוב ומגיע לה לדעת את האמת. השמטתי את החלק בו גם הוא היה מאוהב בי. לא צריך להכאיב, אפילו שזה היה לפניה. לא חשבתי שהיא תמשיך את הקשר איתי. במפתיע, זה לא הזיז לה הקשר ביני לבינו. מה שעיניין אותה זה הקשר ביני לבינה. ההתחלה שבה חזרנו להיות יחד היתה קצת קשה ומוזרה. אבל אח"כ, לאט לאט הכל זרם. היום אנחנו מדברות חופשי. ולא רק זאת, אלא גם עם בעלה אני מדברת חופשי. החברות בינינו עברה שלב. שלב בו אני טיפ טיפה יותר פתוחה מאשר פעם (אבל עדיין יש לי מיליון ואחד עכבות...). בקיצור, כולנו חזרנו לדבר עם כולנו, כאשר אין זכר לעבר, לקינאה או למה שקרה פעם. העבר באמת נקבר, ואפשר לומר שיש פה סליחה אמיתית אמיתית. אני מאוד שמחה בשבילהם על כל דבר טוב שקורה להם, ומי זוכר בכלל מה היה פעם?
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום
ישן 18-09-2007, 21:17
  מריאל מריאל אינו מחובר  

גרפיקה סיפור הסליחה השני
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "אסאניה, את ממש נפלאה!"

פתחתי תגובה חדשה כי לא רציתי לקלקל את האפקט של הסוף בסיפור הקודם...

טוב, הסיפור השני הוא גם עם בחור. תירגלתי איתו יחד באוניברסיטה. היינו צריכים להכין שיעורים יחד, וכל אחד מלמד את הקבוצות שלו. הוא היה מתרגל חדש ואני וותיקה.
הוא מאוד חכם ואני הרגשתי כלפיו רגשות נחיתות עצומים. עד היום אני מרגישה עצמי טיפשה ליד מישהו שיודע יותר ממני.
הוא הרגיש אחרת לגמרי. הוא הרגיש שאני מתנשאת. אני לא זוכרת מתי הוא אמר לי מה הוא חושב עלי או איך, אבל זה אחד הדברים שאני זוכרת בבירור. אני זוכרת שהופתעתי מאוד כששמעתי שהוא אמר שאני מתנשאת. הרי אדם מתנשא מרגיש עליונות ביחס לאדם השני ואני הרי מרגישה נחותה ביחס אליו. הלב שלי צחק צחוק קטן לשבריר שנייה לנוכח ההפתעה. ההפתעה הזו היתה גם נעימה כי זה אומר שאני לא נחותה כמו שאני חושבת. לפחות הוא לא חושב ככה. לפחות הוא חושב שאני חכמה. טוב שהוא לא יודע את האמת...
מסתבר שההתנהגות שלי פגעה בו רגשית מאוד. ואת זה קצת קשה לי להבין. היא היתה רגילה לגמרי ולא עשיתי משהו מיוחד בכלל, אלא להיפך, הענקתי את היחס הרגיל שאני נותנת לכל תלמיד שלי, אפילו אם אני מרגישה יותר טיפשה ממנו, אבל הוא צבר הרבה מאוד כאב ממני. לפעמים אני חושבת שפשוט זה כמו שבאסטרולוגיה אומרים: מזל עקרב ומזל אריה לא יכולים להסתדר ביחד. מזל עקרב פוגע באריה. אני עקרב.
גם לי לא היה טוב איתו. צמצמנו את המגעים בינינו להכרחיים ביותר מבחינת להרכיב לתלמידים שיעור. זה אל הכרחי. כל אחד יכול להמשיך לבנות לקבוצות שלו תרגילים ושיעורים לבד. לא חייבת להיות התאמה מושלמת בין הקבוצות. בסופו של דבר הגעתי למסקנה שהדבר הכי טוב יהיה להיפרד. התקשרתי אליו, נתתי לו התראה של חודש בחומר ואמרתי לו שלפי דעתי כדאי שניפרד. הוא הסכים. הוא רצה לזרוק לי בפנים עוד כמה מילים ולצעוק כל מה שעשיתי לו לא בסדר לפי דעתו, התחיל, אבל תפס את עצמו, ובסוף אמר שנחמש מצידי לתת לו התראה ארוכה, שיכין את עצמו. לא להפיל עליו הכל בבום.
וכך נפרדו דרכינו. שלום לא אמרנו אחד לשני. יותר הוא מאשר אני. אחרי זמן, כשראיתי אותו החלטתי שאולי אומר לו שלום, אפילו שהוא לא יענה. אולי משהו יזוז בכיוון של שלום. אולי שביתת נשק. אבל הוא לא ענה. כל כך כאב לו ממני שהוא לא רצה בכלל. הבלגתי. מה אני בכלל רוצה ממנו? הוא צודק מנקודת ראותו, למרות שכוונותי היו הפוכות לגמרי.
אחרי כמה שנים היינו כולנו יחד בחדר מילגאים. היינו כולנו סביב השולחן ודיברנו על דא ועל הא. הוא אמר משהו בנושא שדובר עליו. לי היה גם משהו להגיד בתגובה לדבריו. משהו עינייני. שקלתי בתוכי האם לומר או לא. כל השאר לא יודעים על היחסים בינינו, או יותר נכון על חוסר היחסים, ואני לא רוצה להמשיך את המלחמה הזו. אגיב. נקווה שהוא יגיב טוב לתגובה. לא ייפגע, לא יעשה סצינה או משהו. הגבתי. כאילו הוא היה אחד המשתתפים האחרים, כאילו אין ביני לבינו כלום. זה הלך בסדר. אח"כ כולם הלכו ורק אני והוא נשארנו בשולחן הגדול וכל אחד עסק בעינייניו. אני לא רציתי לצאת מהשוחן. למה שאני אצא? אם לא טוב לו - שהוא יצא. אני מרגישה בסדר גמור. אז אני והוא ישבנו. ואז הוא פתאום אמר לי שהוא כל כך מתחרט על מה שהוא אמר לי אז. אני הייתי בהלם. להגיד את האמת,ף אני לא וזכרת איזה דברים הוא הטיח בי, אבל מה שאני כן זוכרת זה את בקשת הסליחה שלו. אני אמרתי לו שגם אני מתחרטת, למרות שלא התחרטתי, כי לא היה ברור לי על מה. הרי לא עשיתי דברים בכוונה, רק הרגשתי רגשות נחיתות כלפיו כפי שהוא מרגיש כלפי. אחרי זה היתה לנו שיחה מדהימה. הוא סיפר לי על עצמו דברים. אני אמרתי לו שאני רוצה ללמוד הרבה דברים - ציור, פיתוח קול, סיפרתי לו על החלומות שלי.
זה שיחרר אבן כל כך גדולה מהלב! אני הסתובבתי באופוריה כל היום/השבוע כאילו הייתי מאוהבת.
אבל!
שבוע אח"כ, נפגשים במקרה במסדרון - הוא לא אומר שלום. גם לא עונה. גם בשבועות הבאים.
מבחינתו אני פגעתי בו קשות. הוא לא סובל אותי.
חזרנו לנקודת ההתחלה.

אבל לעולם לא אשכח את רגע הסליחה הזה. הוא העניק לי את אחד הרגעים היפים ביותר בחיים שלי. אני שומרת את הזיכרון הזה כיהלום שאורו יקר מפז ואין מה שישווה לו.

חזרה לפורום
ישן 21-09-2007, 06:30
  מריאל מריאל אינו מחובר  

גרפיקה סיפור סליחה שלישי
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "סיפור הסליחה השני"

לי בחיים קרה דבר אחד מאוד מוזר: פעם היה איזה בחור אחד שהראיתי סימני התעניינות בו. לא הכרתי אותו, לא עבדתי איתו - מישהו שפגשתי במקרה. פגשתי אותו פעם אחת וחשבתי שאולי אולי נהיה חברים. התפללתי לפגוש אותו שוב, וזה קרה רק אחרי חודש. שוב, במקרה. הפעם דאגתי לקחת טלפון. קבעתי איתו פגישה. הוא הבין מהר מאוד מה אני רוצה ממנו, אבל מצידי, אם לא חברות, אז אני מתפשרת על ידידות. ומאז הוא נהיה ממש מגעיל בצורה מדהימה. הוא השפיל אותי תוך חצי שעה, והוא הבנאדם היחיד שאני חושבת שהוא עשה את זה מתוך רשעות לשמה. אף אחד שפגע בי עד היום אני לא חושבת שעשה את זה מתוך כוונה רעה. אמנם תמיד יש את הרצון לפגוע באחר, אבל בכל זאת... אצלו אני חושבת שזה היה מתוך רשעות לשמה. הוא השפיל אותי על זה שאני אולי יפה אבל לא מטופחת, על זה שאף אחד לא ירצה אותי אלא כדי לנצל אותי מינית, שאני לא שווה כלום, שלעולם לא יהיה לי בן זוג, ומה לעשות - אני בתוך תוכי 90% האמנתי שזה כך, אבל בלי קשר אליו. התהלכתי הרבה זמן עם המחשבות האלה בתוכי והוא רק הוציא אותן החוצה. היום אני לא כך, היום אני הרבה יותר חדורת אמונה. בכיתי והתהלכתי כמו זומבית שבועיים וקשה היה לשכנע אותי שהוא בעצם לא צודק. אחרי כמה זמן, אני לא זוכרת אם זה היה חודשיים או יותר, נפגשנו במקרה. אני כמובן לא רציתי לדבר איתו והתעלמתי, אבל הוא זה שבא ודיבר איתי. הווא אמר לי: "אני מצטער, אני מבקש סליחה, את סולחת לי?" אבל הוא לא אמר את זה בכוונה. זה היה רק מס שפתיים וזה ברור לי, לא יודעת איך. זה כאילו ילד קטן שפוגע ומרביץ בכוונה והוא יודע את זה, ואז מתייפף לנפגע ומשדר לו: "אתה סולח לי? אני רק ילד קטן שלא מבין שום דבר..."
אמרתי לו שאני סולחת לו ושילך, וזה היה מצידי רק מס שפתיים. אבל אני עשיתי שיקול מחושב: פשוט אני יודעת שאם אני מחזיקה בפגיעה ולא סולחת, זה פוגע בי בסופו של דבר, וכשאסלח באמת, מי יודע אם אראה אותו שוב. זה היה השיקול שלי. מס שפתיים על חשבון הסליחה האמיתית שאולי תבוא מצידי בעתיד. אני זוכרת שגם באותה שנה חשבתי הרבה על סליחות - גם של המבקש וגם של הנותן בצורת "על החשבון" של הסליחה העתידית האמיתית.
ואתם יודעים מה? קרה דבר מאוד מאוד מוזר: עד היום אני לא מתבוססת בכאב ובמה שהוא פגע בי. גם כשאני נזכרת לא עולים בי שום רגשות. אני די נייטרלית רגשית. כל אחד אחר שפגע בי אני טוחנת שנים את הכאב ושומרת טינה. כאן לא, וזה ממש מוזר.
חשבתי לעצמי שאולי זה התיקון שלנו ביחד. נגמר התיקון הזה, אז כאילו החוב שולם וזהו. כל אחד לדרכו בלי רגשות מיותרים. אולי משהו באמת נגמר. אולי היה לי חוב כלשהו אליו מגלגול קודם. עשיתי לו משהו רע שהוא עכשיו מתעלל בי.
אחרי כמה שנים נפגשנו שוב במקרה. הוא המשיך להיות מגעיל אכזרי ומרושע כמו פעם.
אני מתפללת לאלהים שלעולם לא ניפגש שוב. לעולם לעולם. הוא רשע, אכזרי ואוהב מאוד להתעלל מילולית. ממש נהנה מזה.
אני גם מודה לאלהים על הנייטרליות הרגכשית שהוא מעניק לי ביחס למקרה.
אני גם מודה לאלהים על הצעד המחושב הזה שעשיתי באותו רגע - להגיד שאני סולחת, למרות שלא רק זאת שלא סלחתי באמת באותו רגע, אלא גם באמת באמת באמת לא מגיע לו. זו היתה ממש החלטה רגעית ולגמרי לא הגיונית לעשות אותה. אם אומרים שאתה חייב כל הזמן להיות נאמן לאמת שלך, אז זו היתה אחת ההחלטות הכי שקריות שעשיתי. אבל אם אני מרגישה כלפי המקרה כפי שאני מרגישה (כלומר: כלום, נייטרלית), הייתי אוכלת את עצמי על זה שלא אמרתי לו שאני סולחת והייתי מתפללת לאלהים לפגוש אותו שוב ולהגיד לו שאני סולחת לו. אחרי שאני יודעת מיהו באמת מבפנים - זה באמת לא היה כדאי.

חזרה לפורום
ישן 18-09-2007, 21:31
  מריאל מריאל אינו מחובר  

גרפיקה תשובות לשאלות ששאלת

יש לי כל כך הרבה! קצרה היריעה מלומר את כל הדבר ש... אני כותבת יומנים שלמים וכל פעם מנסה לפתור משהו אחר בעייתי בחיים שלי, אבל בכל זאת, אומר מה נמצא כרגע בחיים שלי:

אחד השיעורים שלי עכשיו הוא שיעור של קינאה. אני מקנאת. בחור - אלא מה? לא אפרט הכל - איך כמה ולמה, אבל אני צרכיה לבטל את הקינאה הזו כי היא עושה רק לי רע. מאוד רע. מחשבות יוצרות רגשות. אכן. כשרע אחד הדברים שניתן עשות זה לחפש מחשבות אחרות שיתנו לנו רגשות שמחה. בדר"כ זה להסיח את דעתינו. אבל זה קשה. לפעמים זו רק הסחת דעת שמרגישים שבכלל אל פתרנו את הבעייהץ הבעייה ישנה. לא פתרנו אותה. רק הבטנו לכיוון אחר.
כבר כמה ימים אני כותבת ביומן ומנסה למצוא את המחשבות שיתנו לי מנוחה לנפש המקנאת. מחשבות סותרות-קינאה. אנטי קינאה. היום התחלתי לחפש באינטרנט אבל עדיין לא מצאתי משהו שיעזור לי. אבל ייתכן שסיפור הסליחה הראשון שכתבתי יוכל לעזור לי - שאני רק רוצה בתוך תוכי שיהיה לו טוב בכל דרך שיבחר. להכיר בזה בתוכי. האוכל לעשות זאת כאשר מול העיניים שלי הוא רוצה לשחק עם חברה שלי, לא מעוניין בי, ואני מתה מקינאה?
הפתרון הוא אהבה והבעת אהבה, אבל בדיוק לאותו מקום כואב, בדיוק לאותו מושא אהבה שלא רוצה שתאהב אותו. איך עושים את זה?
כשאמצא מנוחה אדע שמצאתי את הפתרון.

דבר נוסף שהייתי רוצה להוציא מחיי זה את ההרגשה התמידית שאני מסובבת איתה של פגיעות בלב. כאילו מישהו תקע לי סכין בלב. אני לא יודעת מאיפה זה בא לי, למה זה בא לי, ולמה אני לא מצליחה לגרום לזה ללכת. רק הדיקור עזר, אבל לקחתי הפסקה של כמה חודשים, ואני גם לא רוצה להיות תלויה ברופאים. אני רוצה בעצמי.
אם מחשבות יוצרות רגשות, אז יש מחשבות שאני חוזרת עליהן שוב ושוב שגורמות לי את ההרגשה הזו, אבל אני איני מצליחה לאתר אותן. זו חזרה שוב ושוב על אותה טעות, אבל אני לא מצליחה למצוא את המקור.

חזרה לפורום
ישן 24-09-2007, 09:55
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
לשם שינוי לא שיר

השמש מתחילה לשקוע
כוס תה אחרונה לפני שנכנס יום הכיפורים
רק לפני כמה ימים נכנסתי לגיל 13 ומצוות הצום חלה עלי לראשונה
האם טבעי הדבר שמה שיעסיק אותי יהיה כיצד אעבור את היום ולא מהי משמעות היום?
אתמול נודע לי שקרן הילדה שאהבתי נהייתה חברה של שלומי שעד אותו רגע היה החבר הכי טוב שלי
ששמעתי את זה הבטחתי לו כשדמעות בעיני שלא אסלח לו לעולם
ועכשיו? תחילתו של יום הכיפורים-היום המיועד לחשבון נפש
והרי בוודאי יהיו לי אהבות נוספות שאגדל אבל מה בקשר לשלומי? אני מכיר אותו מילדות
הוא היה שכן שלי ומאז נהיינו החברים הכי טובים
האם אפשר לסלוח על בגידה?
"חטאנו לפניך-רחם עלינו", הכריזה המבשרת את כניסתו של יום הכיפורים מהדהדת בשכונה ומוציאה אותי מהמחשבות.
החלטתי, אעשה מה שנדרש ממני-היום רשמית אני מתקרא בוגר אז אלך לשלומי ללבן את העניינים.
כשהגעתי אליו גם הוא שמח לראותי והודיע לי שהוא נפרד קרן כי הוא לא יכל לראות אותי סובל.
לאחר מכן הלכנו אל בית הכנסת לראשונה עם הטליתות שלנו
וכשחזרתי הרגשתי חולשה
נכנסתי הביתה ושתיתי מים
ריבונו של עולם, מלמלתי, יהיו לי ימים נוספים לצום ולכפר אך מי יודע כמה פעמים אוכל לשמוע מהחבר הטוב ביותר את המילה שכל כך קשה להגיד: "סליחה"?
זאת כפרתי, אמרתי, זאת כפרתי.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:12

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר