לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-09-2007, 10:52
  PJ0A PJ0A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.01.02
שאלה העוסקת בקבלת כספי הימורים

שלום ,

החוק בישראל בעייתי בנושא ההימורים אבל שאלתי היא כזאת
אני משחק פוקר בחברה שמציע את שירותה להמון מדינות וישראל אחת מהן

אני מרוויח שם כסף וכאשר אני מושך אותו לחשבון הבנק שלי בדיסקונט אין שום בעיה ואני מקבל את הכסף ישירות ללא שאלות

אך משכתי פעם אחרונה לחשבון בבנק אוצר החייל והתקשרו לברר ולשאול מאיפה ומדוע הכסף הזה נכנס

עכשיו זה כסף מהימורים שאני לא משלם עליו מיסים הרווחתי ביושר ואושר כמו שהפקדתי מכספי האישי.

האם יש איזהשהי בעיה חוקית עם העניין? האם עלי לשלם איזהשהו מסים או משהו כזה?

אינני מעביר לחשבון שהוא לא שלי ולכן אינני חושב כי זה מקרה של הלבנה , הייתי רוצה יותר אינפורמציה
כדי לא להסתבך בצרות כאשר אני משחק להנאתי.

מציין כי באוצר החייל החשבון הוא מט"ח ובדיסקונט רגיל ואני מקבל את הכסף בשקלים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-09-2007, 11:23
  rollo rollo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.04
הימורים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PJ0A שמתחילה ב "שאלה העוסקת בקבלת כספי הימורים"

התשובה מתחלקת ל-2 .

דבר ראשון , הימורים בארץ אינם חוקיים (מלבד מפעל הפיס ורשויות שניתן להן היתר לכך) כך שעד כמה שידוע לי הימורים הם עבירה פלילית (בלי קשר לתשלום המס או לא ).

דבר שני , לעיניין מס הכנסה , כל הכנסה שהפקת בישראל או בתור תושב ישראל בחו"ל חייב במס , זה שאתה לא משלם על הרווח הזה מס ושהרווחת אותו ביושר לא אומר שאתה פטור מתשלום המס.
כל אדם שעובד בעבודה רגילה מרוויח את כספו ביושר ועדיין משלם על זה מס.

ההתייחסות של מ"ה לנושאים הללו הן כדלקמן :
1. מ"ה בודק אם אתה מוגדר כתושב ישראל ע"פ פקודת מ"ה.
2. בהנחה שאתה אכן תושב ע"פ ההגדרה , הוא בודק את סוג ההכנסה שנוצרה לך (לפי סעיפי 2 לפקודה - להלן סעיפי "מקור ההכנסה").
3. לכל הכנסה יש שיעור מס שונה , תלוי לאיזה סעיף "נפלת" , למשל - אם יש לי הכנסות מדיבידנד של ני"ע שאני מחזיק אני אשלם עליו מס שמוטל על דיבידנד ולא על משכורת (20% על דיבידנד , עד 48% מז שולי על משכורת).
4. לעיניין ההגרלות ופרסים - ברפורמה של שנת 2003 (אם זכרוני אינו מטעני) נוסף סעיף 2א לפקודה שקובע שהכנסה שנוצרה כתוצאה מהימורים או הגרלות תחוייב במס של כ-25% (החל מתקרה מסויימת) למועד הרפורמה זה היה 70 אש"ח , עכשיו זה כבר 50 אש"ח .
משמע - אם הרווחתי בהגרלה (של מפעל הפיס נניח) 49,999 ש"ח - אני לא אשלם מ"ה בכלל , אם הרווחתי 50,001 - על השקל הראשון שמעל 50 אש"ח אני אשלם מס.

אין חשיבות לצורת קבלת הכסף (דרך הבנק , זיכוי בכ. אשראי או מזומן) או לסוג המטבע שבאמצעותו שולם לי - משמעות היא אחת , יש מיסוי על הכנסות מהימורים והגרלות.

אין לי מושג מדוע בדיסקונט לא שאלו אותך מאיפה הכסף ומאוצר החייל כן , אבל מה שבטוח הוא שהבנק חייב לדווח על כל שינוי מהותי בחשבון לקוח (שאינו מאפיין את סוג החשבון שלך) לצורך איסור על הלבנת הון.

גם לצורך מ"ה וגם לצורך חוק איסור הלבנת הון - אם מדובר בסכומים של מתחת 50,000 ש"ח ומדובר על מספר פעמים בשנה (תדירות נמוכה) - לא אמורים לדווח/לשאול שאלות.

לתשומת ליבך , אין באמור לעיל משום עידוד להמר/להשתתף בהגרלות שאינן חוקיות!

למידע נוסף אותו סעיפי המיסוי במ"ה וצורות הדיווח :
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...%A0%D7%A1%D7%94

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:22

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר