לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-09-2007, 14:36
צלמית המשתמש של rl_21
  משתמש זכר rl_21 rl_21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.06
מבקש הסבר ב"וויכוח" עם המורה למחשבים על IP קבוע/משתנה

אהלן.
אז ככה, המורה אמרה בשיעור מחשבים (זה היה שיעור מבוא כזה - כיתה י') שכתובת IP היא קבועה ולא משתנה... היחידי שיכול לשנות אותה הוא הספק עצמו. אני אמרתי שלפי מה שאני יודע זה לא נכון, ושאפילו כל פעם שאני מנתק את הראוטר מהחשמל (ואני יודע שגם חברים שאין להם רשת כשהם מתחברים מחדש לאינטרנט) יש כתובת IP שונה... היא אמרה שלא. בקיצור חזרתי הבייתה ורציתי להוכיח לה שאני צודק אז ניתקתי את הראוטר וחיברתי שוב והראתי לה שהאייפי משתנה. היא ענתה לי והסבירה משהו אבל נראה לי שהיא לא הבינה אותי או שאני לא הבנתי אותה. תסתכלו בבקשה על מה שכתבתי לה ומה שהיא ענתה ותגידו לי מי צודק כי נראה לי שאצל כל מי שלא מחובר דרך הכבלים (אם אני לא טועה) האייפי משתנה בכל חיבור מחדש לאינטרנט.... בקיצור אם אפשר הסבר על הכל, אודה לכם מאוד...
הנה השיחה הקצרה במייל:

אני כתבתי לה:
"אמרת שהחלק ההתחלתי של ה-IP הוא קבוע (לא משתנה אף פעם אלא אם כן עוברים ספק) ואני אמרתי לך שלפי מה שאני יודע זה לא נכון... בכל מקרה הנה הוכחה:
נכנסתי לאתר whatismyip.com (אתר לבדיקת IP) וצילמתי בפעם הראשונה, אחרי זה ניתקתי את הראוטר מהחשמל, חיכיתי דקה וחיברתי שוב ואז הייתה כתובת אחרת לחלוטין. הנה התמונות:
http://img222.imageshack.us/img222/3089/ip1cz2.jpg
אחרי החיבור מחדש של הראוטר:
http://img222.imageshack.us/img222/9350/ip2tv3.jpg
עובדה שהוא משתנה לגמרי."

היא ענתה לי:
"בקשר לכתובות הIP,

מכיוון שמילתי כנראה אינה מספיקה לך, ערכתי חיפוש קצר באינטרנט(מה שהייתי מצפה ממך לעשות!)והחלטתי לצרף כמה ציטוטים.

לפניך מובאת שאלה שמישהו שאל ברשת והתשובה ממנהל הקהילה של תמיכת רשתות.

השאלה:

"....אז איך אני מצליח ללחוץ על הלינק פעם אחת,
לשנות אייפי ושזה יקלוט את הלחיצה ?
זתומרת לחיצה אחת ראשונה שעובדת,
ואז לשנות אייפי ושגם השנייה השלישית וכו’’ יעבדו.
מישהו יודע ? "

התשובה:

"או שלא הבנתי אותך נכון, או שמה שאתה מבקש הוא להיות מסוגל ללחוץ על קישור כלשהו בדף אינטרנט שיודע לזהות מאיזה IP ניגשו אליו ואז לעשות זאת שוב ושוב כאשר בכל פעם הלינק יראה כתובת IP אחרת.

אם זה אכן מה שאתה רוצה לעשות, אז אם אתה מחובר לאינטרנט עם חייגן (כבלים? ADSL? איך אתה מחובר?), כל שדרוש הוא שתתנתק מהחייגן ותתחבר מחדש כדי לקבל כתובת IP חדשה, זאת כמובן בתנאי שאינך מוגדר על כתובת IP קבועה אצל ספקית האינטרנט שלך (סביר להניח שאתה יודע אם כן או לא, משום שהן דורשות תשלום לא קטן על זה באופן נפרד).

אם אתה מחובר ללא חייגן (בכבלים בלבד), זה כבר יותר מסובך. תצטרך להתקשר לחברת הכבלים ולבקש ממנה שתבצע Clear Host למודם כדי שרשימת הכתובות שלו תתנקה ואז אולי תוכל למשוך כתובת חדשה. לא בטוח שזה יעבוד. הדרך היחידה להיות בטוח שהכתובת שלך תשתנה באופן תדיר היא להיות מחובר לאינטרנט בחייגן."

בעצם אתה רואה כאן שמי שמשלם לספק אינטרנט מקבל כתובת שהיא קבועה והדרך היחידהלשנות כתובת זו היא ע"י לספק!!

ואתה מסכים איתי שהיום רוב האנשים שמכבדים את עצמם יהיו מקושרים לאינטרנט דרך ספק ולא דרך חייגן, ובודאי מי שמחזיק אתר על השרת, שלו אין שום עיניין שהכתובת תשתנה!!!"

מה שאני מבין מהתשובה שלה וכפי שכתוב שם אפילו ("כל שדרוש הוא שתתנתק מהחייגן ותתחבר מחדש כדי לקבל כתובת IP חדשה, זאת כמובן בתנאי שאינך מוגדר על כתובת IP קבועה אצל ספקית האינטרנט שלך (סביר להניח שאתה יודע אם כן או לא, משום שהן דורשות תשלום לא קטן על זה באופן נפרד).") זאת אומרת שלכל מי שלא שילם במיוחד כדי לקבל IP קבוע מהספק יש אייפי משתנה ואז בעצם היא מצדיקה את מה שאמרתי... נראה לי יש פה איזה אי הבנה איפשהו בדרך או משהו כזה... מחכה לתשובה (אני אראה לה את האשכול הזה אם אני אצטרך עוד הוכחה במידה ואני צודק)... תודה רבה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-09-2007, 15:39
צלמית המשתמש של infernal211283
  infernal211283 infernal211283 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל infernal211283 שלח הודעה דרך MSN אל infernal211283
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rl_21 שמתחילה ב "מבקש הסבר ב"וויכוח" עם המורה למחשבים על IP קבוע/משתנה"

גם לי נראה שיש שם איזו אי-הבנה, היא חושבת שאתה מנסה לעשות משהו שדומה לציטוט שהיא הביאה לך, שאני לא מבין איך הוא קשור להוכחת טענתה שהכתובת לא משתנה כאשר מתחברים מחדש - די ברור שזה לא מה שהיא ניסתה להוכיח שם.

בעיקרון אתם מדברים על אותו דבר, היא לא פוסלת אותך, אתה יכול לראות שהיא אמרה לך את מה שהתכוונת.
שתי השיטות הסטטית והדינמית, מנוהלות ע"י הספק, גם אם זה כתובת דינמית שמחולקת מתוך ה-pool של הספק או אם זו כתובת קבועה המיועדת ללקוח ספיציפי, אלה יהיו כתובות מהטווחים שעומדים לרשותו של הספק.

ישן 18-09-2007, 17:34
צלמית המשתמש של rl_21
  משתמש זכר rl_21 rl_21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי infernal211283 שמתחילה ב "כשאתה מכבה ומדליק את הראוטר,..."

ועדיין לפי מה שאני מבין מה שהיא אמרה בקשר לאייפי זה לא נכון, כי גם אם אני מחייג כשאני מנתק ומחבר מחדש זה משהו רגיל, זה לא משהו שלא אמור לקרות.... היא כתבה לי "ואתה מסכים איתי שהיום רוב האנשים שמכבדים את עצמם יהיו מקושרים לאינטרנט דרך ספק ולא דרך חייגן" אני מקושר דרך ספק לא? איך זה קשור לחייגן הרי הספק שלי הוא בזק בינלאומי ואני עדיין מחייג אז זה לא דברים שסותרים אחד את השני.... ובעצם כל מי שיש לו ראוטר, או ADSL ועוד דברים הרי הוא גם צריך "לחייג", לא?

וגם בקשר לזה שאם אני אנתק ואחבר שוב את הראוטר היא אמרה שאני אקבל אייפי עם אותן 2 ספרות ראשונות זה גם לא נכון, עובדה ניסיתי וקיבלתי מספרים שונים לגמרי...

ישן 18-09-2007, 19:02
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
קצת סדר בדברים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rl_21 שמתחילה ב "מבקש הסבר ב"וויכוח" עם המורה למחשבים על IP קבוע/משתנה"

כתובת ה-IP שלך (בחיבור לאינטרנט) נקבעת אך ורק ע"י ספקית האינטרנט שלך ולך אין שום שליטה עליה.

הכתובת נשארת קבועה כל משך החיבור ואין לך שום אפשרות לשנות אותה כל עוד אתה מחובר.

ההסתיגות היחידה היא שכאשר נמצאים בחיבור חיוג (בין אם במודם רגיל, מודם ADSL או מודם כבלים בחיבור עם חייגן) עם או בלי ראוטר, ניתוק והתחברות מחדש לספקית האינטרנט עלולים לשנות לך את כתובת ה- IP. (כלומר, אתה נמצא במצב בו אתה מבקש מחדש כתובת IP מספקית האינטרנט. בין אם היא תתן לך את אותה כתובת או שתתן לך כתובת שונה, אין הבדל מבחינת ארכיטקטורת הרשת והדבר ניתן לשיקול דעתה של ספקית האינטרנט).

יש שירות שניתן בחיבור חיוג שנקרא FIXED IP בו משייכים כתובת IP לשם המשתמש שלך. ואז כאשר אתה מתחבר עם שם המשתמש שלך, אתה תמיד תקבל אותה כתובת IP. אצל רוב ספקיות האינטרנט גובים תשלום לא קטן על שירות זה.

ההתנהגות הנפוצה במקרה של ניתוק וחיבור היא אכן כתובת IP חדשה. לספקית אינטרנט יכול להיות מספר טווחי כתובות כך שגם לא בטוח שתקבל כתובת שמתחילה באותן ספרות, הכל תלוי בעומסים על הראוטרים שלהם.

בחיבור כבלים ללא חייגן, את כתובת ה-IP אתה מקבל מחברת הכבלים והכתובת מוצמדת לכתובת ה-MAC של מודם הכבלים שלך בשילוב עם כתובת ה-MAC של כרטיס הרשת לתקופה ארוכה.
(השיוך לספקית נעשה דרך כתובת ה-MAC של המודם - כדי שידעו לאיזו ספקית לשייך אותך. הכתובת עצמה מוצמת ל-MAC של כרטיס הרשת, כי אתה יכול לחבר מספר מחשבים למודם כבלים ולקבל בכל אחד מהם כתובת IP שונה).

ישן 19-09-2007, 22:00
  משתמש זכר Elendyl Elendyl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Elendyl LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "מעניין, אני מכיר לא מעט אנשים..."

נראה לי שהמורה שלך פשוט סתומה:

ראשית, ממתי הודעה בפורום היא הוכחה חותכת לויכוח בין מורה לתלמיד? זה מגוחך שהיא לא תוכל להסביר לך למה הטענה שלה צודקת.

שנית, אם הבנתי נכון זה ציטוט מדבריה:
ציטוט:

בעצם אתה רואה כאן שמי שמשלם לספק אינטרנט מקבל כתובת שהיא קבועה והדרך היחידהלשנות כתובת זו היא ע"י לספק!!

ואתה מסכים איתי שהיום רוב האנשים שמכבדים את עצמם יהיו מקושרים לאינטרנט דרך ספק ולא דרך חייגן

אז לא רק שהיא מנסה להוכחי משהו דרך הודעה בפורום, אלא שהיא הבינה את זה לא נכון, ובנוסף היא לא מבינה מה זה ספק ומה זה חייגן.
אם זה נכון, תעבור מהר למגמה פיזיקלית לפני שזה יהיה מאוחר!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:13

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר