לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-09-2007, 22:09
  rollo rollo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.04
מקצוע מבוקש ...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "השאלה הראשונה ניתנת לתשובה,..."

את המקצוב המבוקש תוכל לאתר ע"פ מספר הנרשמים ללימודי אותו מקצוע (בד"כ).

אבל זה לא הופך אותו למשתלם (אני מניח שהכוונה שלך היא מבחינת השכר).

אני אתן לך דוגמא אישית , פעם עשו השוואה בין רו"ח לבין איש הייטק - מי מרוויח יותר וכו' (לא מזמן עשו השוואה דומה - במוסף מיוחד לראש השנה).

כשעשו את ההשוואה גילו שעם ותק של 10 שנים - משכורת של רו"ח גדולה ביחס לאיש הייטק , אבל - פרמטר נוסף שבדקו היה שעות עבודה שבועיות .
ונחש מה גילו ? נכון , רו"ח עובד בממוצע בשבוע 51 שעות ואילו איש הייטק (אם אני זוכר נכון) 45 שעות.

ועכשיו , תבחר מה עדיף ? לבוא הביתה בשעה סבירה תמורת פחות כסף או לקרוע את עצמך בעבודה בשביל עוד כמה אלפי שקלים ? כל אחד והשיקול שלו ..
סביר להניח שאם אתה צעיר ולא נשוי - תעדיף לעבוד בראיית חשבון ולהשקיע ים שעות בשביל כסף טוב , מצד שני , אם אתה נשוי עם משפחה - לא בטוח שתבחר את אותו מסלול.

תחשוב על זה .

גמר חתימה טובה לכולכם !

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-09-2007, 16:56
  rollo rollo אינו מחובר  

אוקי ..
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "לרולו, אנסה לתת לך דוגמא..."

אני בד"כ חושב במונחים כספיים ולכן אני אנסח את זה ככה :

לגבי העיתונאי - היחס בין ההשקעה לתמורה בא לידי ביטוי בשכר (או ביחס של השכר לשעה).
אני מניח שאם יש ביקוש כל כך גבוה למקצוע - סביר שאנשים ירצו ללמוד מגמות שמאפיינות עיתונאות (כגון:תקשורת) מכאן , כפי שאני רואה את זה , יש מתאם בין הבקשות ללימודים לבין הביקוש למקצוע.

אשמח אם תתן לי דוגמא למקצוע שיש לו ביקוש גדול שלא בא לידי ביטוי ברישום ללימודים אקדמיים/מקצועיים.

אגב, לא דיברתי על סיפוק או תמורות שאינן חומריות , כפי שציינתי מנק' המבט שלי אני מתייחס באופן חומרי ביותר לבחירת המקצוע (מתעלם מרצונות אישיים או שאיפות ומסתכל על השקעה מול תמורה).

מיותר לציין כי לא תמיד נלמד מה שתמיד רצינו ללמוד , הן משיקולים ריאליים של כסף והן משיקולים של אילוצים כאלו ואחרים.
אגב, לי למשל יש חלום ילדות להיות מדריך צניחה ... עם הכסף שאני מרוויח בתור מתמחה בראיית חשבון אני לא ממש יכול לחסוך לקורס ולשלם שכ"ד וכו'

ישן 24-09-2007, 18:45
  rollo rollo אינו מחובר  

זכור לי ..
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "ראשית סמוך עלי שאין קשר בין..."

למזלי לא בחרתי ללמוד שיווק אלא חשבונאות אבל אני בהחלט זוכר את פירמידת הצרכים של מאסלו.

אני מאמין שבמקרה של בחירת מקצוע הרבה אנשים (במיוחד בארץ) יבחרו מקצוע מכניס כסף ולא מקצוע הומני (שזה שיקול ריאלי לחלוטין).
הבחירה במקצוע מסויים תוביל ללימודים של המקצוע במסגרת לימודים אקדמאיים (בד"כ) כך שהעלות ללימודים היא גם שיקול (בנוסף ליכולת לבחון עלות מול תועלת של הלימודים).
אם אתם זוכרים , זה בדיוק מה שרצו לעשות באחת מהוועדות של משרד החינוך - לקבוע שכר לימוד אקדמי לפי מדרגות כאשר שכר הלימוד ייקבע לפי הכנסת המקצוע העתידי (למשל : למקצועות ריאליים כמו עו"ד או רו"ח - שכר לימוד גבוה בעוד שלמקצועות הומניים מובהקים - שכ"ל נמוך).

אני לא חושב שזאת שיטה טובה (למרות שרבים וטובים ממני חשבו עליה ) אולם עצם החשיבה הנ"ל מעידה על כך שהמדינה רוצה לעודד בחירת לימודים אקדמאים הומניים על פני לימודים מקצועיים (שזה בעצם מעיד לדעתי על כך שזאת היתה המגמה באותה תקופה) - כלומר , לעודד אנשים ללמוד מקצועות הומניים ולא ריאליים.

תכלס , רק הזמן יגיד מהו המקצוע המבוקש , בדיעבד אפשר לראות את הגידול המשמעותי במקצוע העריכת דין (עו"ד אחד על 200 איש או משהו כזה ).

כל אחד מוזמן לערוך את השיקול שלו בבחירת מקצוע (חלום ילדות , עלות הלימודים , הכנסה עתידית) לדעתי הרוב יכריע שזה בעיקר מניע כלכלי .
אני מציע לפתוח אשכול חדש ולעשות סקר, אני אשמח אם ניישם את זה ונראה מה יהיו התוצאות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר