לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-02-2005, 14:57
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
קוד אתי חדש במד"א: "לטפל במחבל לפני הפצוע"

לפי הקוד החדש של מד"א ייתכן שמחבל יטופל לפני קורבנותיו אם מצבו הרפואי קשה יותר • ח"כ פרופ' אריה אלדד (האיחוד הלאומי): "כך צריך להיות, הצלת חיים קודמת לפוליטיקה"
רבקה פרייליך

אחרי צה"ל, המשטרה והרופאים, גיבש גם מגן-דוד-אדום, לראשונה מאז ייסודו, "קוד אתי". בין השאר מתחייב הארגון לטפל בכל אדם על-פי קריטריונים רפואיים בלבד. המשמעות: הארגון מתחייב כי לאחר פיגוע יקבל גם המחבל שביצע אותו טיפול זהה ברמתו לזה שיקבלו הנפגעים.
את הקוד האתי פירסמה ועדה מיוחדת שהקים הוועד הפועל של מד"א לאחרונה, לאחר דיונים ארוכים. "לא ייתכן שאחרי עשרות שנים, לארגון כמו מד"א לא יהיה קוד אתי מנוסח", אמר אתמול ד"ר פיני הלפרין, יו"ר הוועדה וחבר בוועד הפועל של הארגון. לדבריו, האינתיפאדה והצורך להתמודד בבת-אחת עם פצועים רבים, ביניהם מחבלים, חידדו את הדילמות הקשות העומדות בפני אנשי מד"א.

על-פי הקוד, מתחייב מד"א להתכונן להתמודדות עם אירועים רבי-נפגעים ואסונות ולהפעיל מערך אבטחת איכות ופיקוח כדי לשמור על רמת טיפול גבוהה. "יש לטפל בנפגעים בקדימויות שיקבעו על-פי קריטריונים רפואיים, ללא כל שיקולים אחרים כגון גיל, מין, דת, לאום, מעמד חברתי או כלכלי של הנפגע", קובע הקוד. "המטפלים ינסו ככלל להציל את מספר הנפגעים הרב ביותר שניתן, גם במחיר אפשרי של הורדת סיכויי הצלת היחיד. המטפלים יעשו כמיטב יכולתם לשמור על כבודו, פרטיותו ועל זכות הבחירה של המטופל". הקוד מתייחס גם לצורך בניטרליות: "לא להתערב בקונפליקטים בעלי אופי פוליטי, לאומי, דתי, גזעי או אידאולוגי. יש לשמור על אוטונומיה ועל ניטרליות", קובע הקוד.

רופאים בכירים גילו אתמול הבנה לכללי הקוד החדש. "אין ולא יכול להיות קוד רפואי אתי אחר", אמר חבר-הכנסת פרופ' אריה אלדד, לשעבר מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית ב"הדסה" עין-כרם וכיום ח"כ בסיעת הימין האיחוד הלאומי. "אלדד: כשהייתי מנהל יחידת כוויות טיפלתי במחבלים בדיוק כמו בקורבנותיהם. אין שום קשר בין הומניזם להשקפת עולמי הלאומית ותפיסת עולמי לגבי ארץ-ישראל ולמי היא שייכת", הסביר.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3047328,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-02-2005, 18:57
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
נו , אז בעצם אתה אומר שאני צודק ...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "שמאלני קיצוני כמו אלדד, למשל? :)"

בפציעה זהה יש לטפל קודם כל בישראלי
וגם כשמטפלים במחבל זה בתנאי שחיי ישראלי לא יסוכנו . אז אני מרחיב ואומר שגם במקרה שבו ישראלי יפצע באופן שעלול להותיר אותו נכה , גם אז צריך לטפל קודם .

אם מוטל על הקרקע מחבל שמאבד דם רב בכל חלקי הגוף ולעומתו ישראלי שהתפוצץ לו חצ'קון באף , צריך לטפל קודם כל במחבל . לזה גם אני מסכים .

לגבי אלדד , אני מאמין שיש הבדל בין הצהרות של אדם בתוקף היותו רופא וחתום על שבועה לבין מעשיו בפועל בזירת אימים של פיגוע . במקרה הראשון מדובר בניתוח שכלתני , במקרה השני , רגשות מעורבים בעניין .

אגב, לשיטתך (שבינתיים סייגת אותה , אבל בכל זאת) מה יקרה אם בזירת פיגוע יוטלו שני פצועים , האחד ישראלי פצוע בינוני שהרופא רוצה להציל מקטיעה , השני מחבל פצוע אנוש . הרופא יטפל קודם בישראלי , המחבל ימות לפני שהרופא יספיק לטפל בו . מה אז צריך לעשות לרופא ?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-02-2005, 19:48
  גנרל גנרל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.04
מדובר בטרוריסט!!!!
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי dododo שמתחילה ב "קישקוש"

אם היה מדובר בחייל מצבא אוייב עוד הייתי מבין את הנימוק הנ"ל אבל מדובר בחרפת אדם בחומר אנושי מהבזויים והנחותים ביותר עלי אדמות מגיע לו לדמם למוות כי הוא טרוריסט!!!!!
לפי דעתי ברגע שמדובר בטרוריסט הוא מאבד כל זכות של שבוי/זכויות אדם וכו' כל זאת בגלל שהוא לא פועל ע"פ האמנות הללו אז למה שיהנה מטיפול אנושי ואכפתי? נראה לכם שלארגוני הטרור אכפת מזכויות אדם? אז למה שיהנו מהם?? ושוב אם היה מדובר בחייל של מדינה תהיה אשר תהיה אז החייל הזה נשלח בידי מדינה מוכרת ולא ע"י ארגון טרור ולכן ראוי להתייחס אליו כמו שחלילה אנו רוצים שיתנהגו עם חיילים שלנו שנופלים בשבי או נפצעים ומקבלים טיפול מרופאים של צבא אוייב.
בנוגע לשאלה מי הוא טרוריסט זה כבר דיון אחר...
ישן 18-02-2005, 16:19
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
כתבה היפוקרטס היה היפוקריטי?
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "כאמור- אלדד הוא רופא שמחוייב לשבועה"

שבועת הרופאים
מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
זהו הנוסח הקדום של שבועת היפוקרטס, כפי שנתגלה בכתבים עתיקים:

" אני נשבע באפולו, אסקלפיוס והיגאה, וכל האלים הנם עדי,
כי אקיים שבועה זו ככל יכולתי ושיקול דעתי.
אני נשבע להתייחס בכבוד לאלו שלימדוני מקצוע זה,
להתייחס אליהם כאל אבי ואימי, ולחלוק עימם את רכושי במידת הצורך.
אני מתחייב לספק מרפא לכל ניזקק לפי מיטב שיפוטי,
להימנע מאבחנה לא נכונה של חולי, ולהימנע מלקיחת חיים בזדון.
אני מתחייב לשמור את מקצועי טהור,
להימנע מעימות עם הסובבים אותי ולסגת מכל עימות בכבוד.
בכל בית בו אבקר אני מתחייב לטפל בדייריו מתוך כבוד והגינות
ולא לבוא במגע אינטימי עם מטופלי.
אני מתחייב לשמור את כל המידע שהגיע לאוזני לגבי החולים בסוד,
ולא לעשות בו שימוש זדוני או להפיצו ברבים מתוך כוונה רעה.
אני מתחייב למלא שבועה זו עד תומה,
ומבקש מן האלים להעניק לי אושר וסיפוק בעיסוקי.
להיות מקובל ומפורסם בין האנשים.
במידה ולא אמלא שבועה זו, מי ייתן והאלים יענישו אותי."

שבועת הרופא העברי
שבועת הרופא העברי נתחברה על-ידי דר' ליפמן היילפרין, תוך התבססות על חלק מהמוטיבים של שבועת היפוקרטס. נוסח השבועה הוקרא לראשונה בשנת 1952, בסיום המחזור הראשון של בית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית.

"אתם ניצבים היום כולכם, בפני מוריכם בדרכי הרפואה וחוקותיה, לעברכם בברית הרפואה.

למען תקיימו את תורתה בכל מאודכם, בשום שכל וביושר לבב למען קום דור רופאים, דרוכי מעש ואמוני יעוד לעזרת האדם הדווי.

וזאת הברית אשר אנכי כורת אתכם היום לאמור: על משמרתכם הופקדתם יומם ולילה לעמוד לימין החולה במצוקתו בכל עת ובכל שעה.

ושמרתם עד מאד חיי אדם מרחם אמו, והיה שלומו ראש חרדתכם כל הימים.

ועזרתם לאדם החולה באשר הוא חולה, אם גר אם נכרי, אם אזרח נקלה ואם נכבד.

והשכלתם להבין לנפש החולה ולשובב את רוחו בדרכי תבונות ובאהבת אנוש.

אל תמהרו להוציא משפט ושקלתם את עצתכם במאזני החכמה הצרופה בכור הניסיון.

שמרו אמונים לאדם שהאמין בכם, אל תגלו סודו ואל תהלכו רכיל.

יחכם לבבכם גם לבריאות הרבים, להעלות ארוכה למדווי העם.

תנו כבוד ויקר לרבותיכם, שנחלצו להנחותכם במעגלי הרפואה.

תרבו חכמה ואל תרפו כי היא חייכם וממנה תוצאות חיים.

היזהרו בכבוד חבריכם, כי בכבודם הם תכובדו גם אתם."

Hippocrates' Oath

400 BC
THE OATH
by Hippocrates

Translated by Francis Adams

I SWEAR by Apollo the physician, and Aesculapius, and Health, and All-heal, and all the gods and goddesses, that, according to my ability and judgment, I will keep this Oath and this stipulation- to reckon him who taught me this Art equally dear to me as my parents, to share my substance with him, and relieve his necessities if required; to look upon his offspring in the same footing as my own brothers, and to teach them this art, if they shall wish to learn it, without fee or stipulation; and that by precept, lecture, and every other mode of instruction, I will impart a knowledge of the Art to my own sons, and those of my teachers, and to disciples bound by a stipulation and oath according to the law of medicine, but to none others. I will follow that system of regimen which, according to my ability and judgment, I consider for the benefit of my patients, and abstain from whatever is deleterious and mischievous. I will give no deadly medicine to any one if asked, nor suggest any such counsel; and in like manner I will not give to a woman a pessary to produce abortion. With purity and with holiness I will pass my life and practice my Art. I will not cut persons laboring under the stone, but will leave this to be done by men who are practitioners of this work. Into whatever houses I enter, I will go into them for the benefit of the sick, and will abstain from every voluntary act of mischief and corruption; and, further from the seduction of females or males, of freemen and slaves. Whatever, in connection with my professional practice or not, in connection with it, I see or hear, in the life of men, which ought not to be spoken of abroad, I will not divulge, as reckoning that all such should be kept secret. While I continue to keep this Oath unviolated, may it be granted to me to enjoy life and the practice of the art, respected by all men, in all times! But should I trespass and violate this Oath, may the reverse be my lot!

http://www.med.howard.edu/ethics/ha...crates_oath.htm

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:21

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר