לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-09-2007, 06:05
  משתמש זכר LinkBomber LinkBomber אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.02
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי פלוני שמתחילה ב "התחשמלות"

בהודעה שלי התכוונתי לכל מעגל באופן כללי. כאשר מדובר בהתחשמלות, בד"כ מדובר ברשת החשמל הבייתית, אשר פועלת עם מתח חילופין של 220 וולט בישראל. במצגת שאתה בעצמך הבאת בהודעה שלך, כתוב "תוצאות פגיעה בזרם חילופין 50 הרץ במתח 220 וולט במסלול ...". בסופו של דבר, הדבר אשר פוגע בגוף האדם זה לא המתח ולא הזרם, אלא כמות האנרגיה אשר משתחררת כתוצאה מהזרם, אשר תלויה בהספק. אם רץ דרכי זרם גדול אבל במתח מאוד נמוך, כמות האנרגיה המשתחררת תהייה קטנה, וסביר להניח שלא יגרם נזק.

אבל כמובן, כמו שגם הזכרתי (אולי קצת בפשטנות) בהודעה שלי, הזרם אשר עובר דרך הגוף תלוי במתח, ולכן אי אפשר במציאות למצוא מצב של זרם גבוה במתח נמוך. ז"א שעבור התנגדות מסויימת של הגוף, דרוש מתח מסויים כדי שיזרום זרם מסויים. עם התנגדות של 10 קילואום (עור יבש), מתח של 12V לא יגרום לזרם קטלני, אבל מתח של 220V בהחלט יכול.

לעובדה שהזרם הוא זרם חילופין יש גם משמעות, אבל היא יותר קטנה. כמו שציינת אכן יותר קשה להשתחרר מזרם DC (כניראה מעצם העובדה שהזרם תמיד נמצא במצב הגבוה, אשר גורם להתכווצות שרירים יותר רצינית), אבל מצד שני (ואת זה קראתי בוויקיפדיה כי אני לא מכיר כ"כ טוב את האפקטים הביולוגיים של זרם חשמלי), זרם חילופין גורם יותר נזק ללב, כיוון שהתדר של שינוי הזרם גורם להפרעות בסדר התכוצויות הלב ועלול לגרום להתקף לב.

יש עוד כמה דברים מעניינים בוויקיפדיה בנוגע לנושא, כמו למשל העובדה שזרם חילופין בתדר מאוד גבוה עובר רק על פני העור ולא בתוך הגוף, ולכן תדר גבוה אפילו במתח גבוה לא תמיד גורם לפגיעה רצינית לגוף - לא שכדאי לנסות.

באופן כללי אני מסכים שכאשר מדברים בהתחשמלות, הזרם הוא זה שחשוב בגלל שמדברים כעיקרון על מערכת חשמל אחת (המערכת הביתית). אני מודה שאני לא יודע על הפרטים של השפעות הזרם על מערכת העצבים והלב, כיוון שהידע שלי בביולוגיה הוא די מוגבל, אבל אני תלמיד שנה שלישית בהנדסת חשמל ויש לי לפחות קצת ידע והבנה בנושא, למרות שאף פעם לא אהבתי את התאוריה האלקטרומגנטית.

עריכה: דבר אחד שבו כניראה לא צדקתי זה שלזרם מאוד נמוך יש יכולת לגרום נזק להתכוצות של הלב, בגלל פגיעה באיבר אשר מבקר את ההתכווצויות. מצד שני, הסיכוי לכוויות רציניות מאוד תלוי במתח בגלל האנרגיה המשתחררת. בכל מקרה, אם הבנאדם שפתח את האשכול היה מסוגל לחוש את הזרם, אז הוא מספיק גבוה כדי לבדוק את ההארקה באופן רציני. אבל לדעתי הבעיה עלולה להיות עם המחשב עצמו, שכן יכול להיות שהארקה לא מחוברת באופן תקין בתוך המחשב (למשל, המארז לא מחובר לארקה), וגם כן אם הכל תקין, שום כמות של זרם לא צריכה לעבור סתם ככה מחוץ לרכיבים אשר דרכם הוא זורם.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/birthday.php?date=29/04/1987]

נערך לאחרונה ע"י LinkBomber בתאריך 30-09-2007 בשעה 06:34.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:48

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר