לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-09-2007, 23:18
  אוהד כהן. אוהד כהן. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.07
מתגייסי צוללן אוקטובר 07 כנסו

אהלן אני אוהד, סיימתי בסיסי אתמול אחרי כמה חודשים ארוכים מאוד אבל כייפים.
אני פותח פה את ההודעה כדי שתוכלו לשאול שאלות להיות טיפה יותר מוכנים לבסיסי, אל תצפו ליותר מדי תשובות כי את הרוב אתם תגלו לבד אבל בדברים הכלליים תקבלו תשובות.
שתדעו שהרווחתם שאתם הולכים להתגייס ליחידה הזאת מכל מיני סיבות שאי אפשר להגיד כאן, אבל מעבר לזה אתם הולכים לפגוש את החברים לכל החיים שלכם, יכול להיות בנוסף לחברים מהבית אבל החברים שאתם איתם בבסיסי חיים אחד בתחת של השני 24 שעות, הם חברים אמיתיים שיתנו הכל בשבילך. בנוסף יש לכם סגל מעולה שאתם תפגשו ביום הראשון של הבסיסי כבר לבד.
אתם הולכים להכיר הרבה את המושג "פלברה" שזה הצחוקים של חיל הים ויהיו חוויות וצחוקים לא נורמלים, אבל אל תטעו שאתם הולכים לאיזה שטות כזאת, יהיה קשה בלימודים, יהיה קשה במסעות, יהיה קשה בהרבה דברים, אבל זה שווה את הכל.

אז אתם מוזמנים לשאול מה שבא לכם
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-09-2007, 10:47
  lidorco lidorco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.07
תודה רבה על היוזמה!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אוהד כהן. שמתחילה ב "מתגייסי צוללן אוקטובר 07 כנסו"

עכשיו... עוד שבוע וחצי אני מתחיל את הטירונות ואת הקורס.
אם היית מציע את עזרתך לפני חודשיים לא הייתי שואל כלום, אבל זהו... עכשיו זה קרוב מדי, ומחשבה על חברים (בעיקר) ומשפחה גורמת גם לשאלות שוליות כגון שאלות על יציאות ושיחות טלפון לעבור בראש.
לכן השאלה הראשונה שלי היא- איך היציאות בטירונות? כמה שבתות סגרתם?
ואיך היציאות בבסיסי? אחרי 28 יום חוזרים לשישי שבת או חמישי שישי שבת?
ומה קורה עם הטלפונים?... לפי מה שהבנתי בטירונות כמו בכל טירונות יש טלפונים ואפשר להתקשר בשעות הת"ש, אבל בבסיסי? זה נכון שרק ביום שישי אפשר להתקשר לבית מטלפון ציבורי? אם כן כמה דקות?.
אני מקווה שאתה מבין שגם אם תגיד לי שלא רואים את הבית חצי שנה אני לא אסתייג מלהיות חלק מהשייטת. אבל בכל זאת. זה לא יכול להזיק.

עוד שאלה- מה לומדים בבסיסי? רק על מערכות הצוללת (שזאת התקווה ) או גם פיזיקה ומתמטיקה ברמות גבוהות?

תודה רבה!

ישן 28-09-2007, 09:45

בנוסף לפרי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי lidorco שמתחילה ב "תודה רבה על היוזמה!"

תראה אני כבר אומר לך שאין לך מה לדאוג מבחינת הת"ש. אם אתה בנאדם חזק, ואם אתה באמת רוצה להיות חלק מהמשפחה הזאת אתה תעבור הכל. אני סיימתי בסיסי עם חברה, ואני בקשר מצוין עם החברים ועם המשפחה.
אז נכון שלא עושים שיחות נפש בבסיסי תמיד כי אין זמן וכולם צריכים לדבר בטלפון, אבל יש ביקורים, ותמיד יש לך את האנשים שאיתך בקורס שהופכים להיות אחים שלך שתאכלס הזמן רץ בבסיסי. אני זוכר איך רק התחלנו את הבסיסי ופתאום תוך כמה יציאות נגמר הבסיסי.
ושוב בנוגע למתמטיקה ופיזיקה אתה לא תתעסק, אנשים אצלנו שלא למדו פיזיקה בכלל הסתדרו בכיף עם הדברים שיש, זה הדברים הכי בסיסיים במקצועות האלה. הלימודים הם קשים לא רק בגלל התכנים, אלא בעיקר בגלל התנאים...
ישן 28-09-2007, 20:51
  לירון גילארדי לירון גילארדי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אוהד כהן. שמתחילה ב "מתגייסי צוללן אוקטובר 07 כנסו"

מה קורה ח'ברה? אני לירון וגם אני שרדתי את ה"בסיסי"...
מאחל הרבה הצלחה לכל הח'ברה שמתגייסים עכשיו.. אתם עדיין לא יודעים לאיזה מקום נדיר הגעתם!

בקשר לשאלה על הקבע אז כן עוד בבקו"ם שאתה הולך עם השרוולים למטה מחתימים אותך על קבע של שנה וחצי או שנה ו-7 אני לא ממש סגור על זה...

ובקשר לשאלה על המסעות.. אתה תראה לבד. (וכן תתרגל לשמוע את המשפט הזה. הרבה תשובות לא ממש נוכל לספק לכם אבל עדיין זאת אחת החוויות! ואתה תראה את זה בשלב...)
בכל מה שקשור לזמן לימוד, זה פחות או יותר תלוי בכם (בקורס) אם תפשלו אז כנראה שאת הזמן שהייתם צריכים לשבת בכיתה ללמוד תבלו בדרך אחרת.. אבל כן יש זמן ללמוד (לא הרבה אבל מספיק) וגם אנחנו הח'ברה ה"גדולים" יותר נשב איתכם ונעזור כמה שנוכל.

וטיפ קטן ממני, תנצלו את הטירונות בשביל להנות!
ישן 28-09-2007, 23:19
  תום פרי תום פרי אינו מחובר  

תשובות ..

כמה תשובות לכל השאלות ..

- מסעות יש מספיק , וגם זמן לימוד . אומנם תנאי הלימוד הם לא אופטימליים , אבל הכל אפשרי , וכל בנאדם שמתקשה מקבל את העזרה הנדרשת בשביל להמשיך . תזכור שתמיד הכדור בידיים שלך - גם בלימודים וגם במסעות , ואתה קובע אם תמשיך או לא .

- אנחנו התחלנו 26 את הקורס , 5 פרשו בשלב יחסית מוקדם , ו 5 הודחו בשלב יחסית מאוחר .

- אין לימודים אקדמיים במסלול , בכלל שהמסלול הוא לא ארוך כמו טיס או חובלים , וגם הקבע הוא יחסית קצר (שנה וחצי , או קצת יותר) . מי שמעוניין לחתום קבע בנוסף לחתימה הראשונית , יוכל לצאת ללימודים אקדמיים על חשבון הצבא . במהלך השירות ניתן לצאת לכל מיני קורסים בתור צ'ופר - קורס צניחה , מדריכי אימון גופני , מדריכי ירי באקדח ועוד כל מיני כאלה . בסך הכל זה די בשביל הכיף .

- בספציפי היציאות הן אחת לשבועיים , וגם בהסמכות . בשירות עצמו זה די משתנה בזמן שאתה בנמל בהתאם לתפקיד שאתה תופס (יסבירו לכם על זה כבר במסלול) . בבסיסי היציאות הן .. בוא נגיד שתתרגלו לסגור כמו בצוללת .
ישן 30-09-2007, 19:59
צלמית המשתמש של קשיש
  קשיש קשיש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל קשיש
בקשר לצוללות -

לפני כמה ימים קיבלתי זימון "למיון צוללות",אך ורק צוללות, ומבירור שערכתי קיבלתי אותו מפני שלא התייצבתי ביום סיירות (ואני זכאי ליום סיירות) ומפני שהנתונים שלי מספיק גבוהים, ומפה נובעת השאלה הראשונה :
1) מהם הנתונים הדרושים על מנת לקבל איתור צדדי של צוללות ?
דבר שני, אף פעם לא חשבתי על כיוון של חיל הים בכלל וצוללות בפרט, וזה נשמע לי מאוד מפתה ומעניין. אם אעבור את יום המיון אני בטוח שאתן את הכל בגיבוש על מנת לעבור ולהתקבל. ועל כן השאלות הבאות :
2) למה לצפות ביום מיון הזה ? למה להתכונן (אם אפשר) ? וכמה באמת עוברים אותו (יחסית)?
3) הגיבוש עצמו, בתקווה ואגיע אליו, כולל בתוכו המון פיזיות ? כי ממה שהבנתי הוא קשה מבחינה פיזית. כמו כן, מה רוצים לראות אצלך בגיבוש צוללות? אילו תכונות\התנהגות ?
4) האם זה נכון, שבקורס אסור לאף צוללן לדבר עם קורסיסט במסלול אחר ? ומי שמדבר מועף ?!

תודה לעונים הצוללנים ושיהיה בהצלחה
ישן 02-10-2007, 06:32

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי קשיש שמתחילה ב "בקשר לצוללות -"

יום המיון בביתן חיל הים מורכב מכל מיני שאלונים אם אני לא טועה, אם יהיה לך רצון אמיתי, ראש על הכתפיים ותהיה איש צוות ואדם שעומד במצבי לחץ אז לא אמורה להיות לך בעיה ביום הזה.

אני לא יודע אם אפשר להתכונן ליום הזה או משהו כזה, רק אולי להמליץ לישון טוב לפני ולנצל את כל הזמן שאתה מקבל ואם יש שיחה עם מישהו מצוללות אז לנצל את השיחה לשאול שאלות שמעניינות אותכם ולא רק על הקורס אלא על כל השירות.

בגיבוש יש תיזוזים, יש טיול קטן בתוך הבסיס ויש מסע אחד מכרם מהרל עד דלית אל כרמל. הגיבוש לא קל מבחינת אינטנסיביות, אבל כל אחד כמעט יכול לסיים אותו, החוכמה היא להיות כמה שיותר מגובשים, לעבוד כצוות, לעזור אחד לשני גם אם קשה, ובאמת להיות עם מוטיבציה לשרת ביחידה.

וכן, אסור לאף אחד בבסיסי (אבל רק בבסיסי) לדבר עם אף אחד מהבסיס, לא כיף אבל לא נורא, באמת שלא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:46

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר