לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ברוכים הבאים לפורום תנועות נוער והדרכה! לחצו כאן לפני שאתם מתחילים לכתוב! -- -- מה הפעילות הכי ישראלית בעיניכם? בואו לבחור! -- -- עיינו במאגר המאגרים, אולי תמצאו משהו שימושי -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > תנועות נוער והדרכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-09-2007, 21:47
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
קורס "תג הצופיות" השלישי - מישהו יוצא?

קורס "תג הצופיות" השלישי:

בקורס זה ישתתפו חניכי כיתות י"א מרחבי הארץ: מתנועת הצופים העבריים, ארגוני הצופים האורתודוקסים, הקתולים, הדרוזים, המוסלמים בישראל (בתקווה להשתתפות מלאה של הארגונים).

צוות הקורס מורכב מבוגרי קורס "תג היער", ראשי הנהגות וראשי ועדות של תנועת הצופים, חברי המזכירות הארצית והצוות המקצועי, בשיתוף גרעין המרכז הארצי לצופיות.

הפעילות האינטנסיבית בשטח, כוללת: מחנאות, צופיות מעשית, יום גיחה, מתודיקה של הדרכה, משחקים, ניווטים, תושיה צופית ועוד, יצירת אחווה וגיבוש בין התרבויות והדתות השונות (כהוכחה ל"דו-קיום" פורה), תוך שיתוף פעולה מלא, מיד עם ההיכרות הראשונית.

כמו כן, בסוף הקורס – יערך טקס סיום, בו יוזמנו משפחות החניכים, ראשי התנועה והארגונים ועוד אורחים נכבדים של ההתאחדות. במעמד הטקס, יחולק "עץ תג-היער", עניבה ייחודית של "תג הצופיות", תעודות לבוגרי הקורס ותמונת מחזור.

חזרה לפורום
ישן 05-10-2007, 19:25
  pyr0 pyr0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
אממ
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "מה היה?"

הרעיון של הקורס הוא לחזור בחזרה לצופיות המעשית הבסיסית, לחזור לבסיס הצופיות.
בכך בוגרי הקורס יוכלו לחזור לשבטים ולהחזיר את חשיבות הצופיות המעשית שהיא למעשה החשוב ביותר שמבדיל אותנו בין תנועות נוער אחרות.

הקורס התגבש עקב כך שהצופיות המעשית הלכה והתפוגגה לה עם הזמן, וקיימת בעיקר בשכב"ג, וכי החניכים לא רואים בה דבר חיוני וחשוב וגם כי שכב"גיסטים רצו קורס "תג היער" משלהם, ופנו לאילן זילקה (ראש הנהגת דן רמת גן) והוא החליט להקים את הקורס הזה.

החניכים בקורס חולקו ל5 גדודים בצורה רנדומלית (כך שיכלו כמה אנשים מאותה הנהגה לצאת באותו הגדוד או לצאת לגמרי לבד, אני אישית הייתי היחידי מהנהגה שלי - הנהגת חיפה)
לכל גדוד ניתן נושא שאותו הוא יצטרך לייצג, הנושאים היו: לא לאלימות, דו קיום, איכות הסביבה, תאונות דרכים ו100 שנות צופיות. אני הייתי בגדוד החמישי - איכות הסביבה.

כל גדוד חולק גם הוא לקבוצות, כאשר לכל קבוצה היה מדריך. אני לא יודע איך זה עבד בקבוצות אחרות אבל אצלי הגדוד חולק לשלוש קבוצות, כל אחד עם מדריך משלה.
חשוב לציין כי הקורס הוא של התאחדות הצופים והצופות ולכן חניכי הקורס לא היו רק מהצופים העבריים אלא גם מהצופים הדרוזים, הקתולים והאורתודוקסים (לא היה ייצוג לצופים המוסלמים אע"פ שלא הייתה סיבה שלא יהיה). אצלי בגדוד היו ערבים קתולים, אורתודוקסים וגם דרוזים.
גם המדריכים לא היו רק יהודים אלא היו גם ערבים, לי אישית היו 3 מדריכים כאשר שתיים מהם ערבים, ורשג"ד אחד (יהודי).

בקשר לסדר היום, היינו קמים כל בוקר ב5:15 ועושים "מסדר זריחה" - היה מסדר בוקר בו אילן זילקה הכין אותנו לקראת הזריחה וכל גדוד היה צריך בתורו להעביר קטע במסדר הזריחה - אותו הוא הכין. מאוחר יותר, היינו עושים התעמלות בוקר -> ארוחת בוקר (אותה תמיד קיבלנו, והיה דיי הרבה!) ואז פעילויות, כל יום משהו אחר.
בימים הראשונים בנינו את המחנה (בניית חדר אוכל, שער, תורן, אוהלים שאותם בנינו לבד בעזרת בד ערבי - יתדות - חבלים ו"מוטות צופיים") אחרי זה היינו עושים פעילויות צופיות (למדנו קשרים וכפיתות עם המרלצ"ים), היו ימים בהם הכנו לעצמנו את ארוחת הצהריים/הערב, היינו משחקים.
ביום הרביעי לקורס יצאנו לגיחה בהרי הכרמל שם עברנו כל מיני פעילויות עם המרלצ"ים: גררנו טנדר בעזרת בלוק ספרדי, עשינו זיקית מעל "לבה" בעזרת בלוק נהגים, הרמנו משהו לגובה בעזרת רטמה שהייתה מחוברת ל4 גלגלות והיו צוותים שהחזיקו אותו מכל כיוון והיו היה אמור להרכיב פאזל באוויר והתפקיד שלנו היה לאזן אותו ולכוון אותו ועוד כל מיני פעילויות אחרות,
עשינו גם סנפלינג ביום של הגיחה..!

בערב היינו עוברים מסדר שקיעה שגם אותו העביר זילקה ואז הוא נתן לגדוד כלשהו להעביר גם פעילות/הופעה - כמו במסדר זריחה. היינו אוכלים ארוחת ערב, פעילות ערב - קבוצתית, אחרי זה משהו גדודי ולמיטות. היו משחררים אותנו בסיביבות 22:30 אז היינו דיי הרוסים

קיצר ככה היינו עוברים כל יום, היה פשוט מעולה. פגשתי אנשים חדשים מכל הארץ,
עברתי פעילויות אדירות, למדתי מלא מלא כפיתות חדשות, מעגנים, סוגי מדורות חדשים, איך עושים סוף סוף ראש טורקי ואגרוף קוף.... ואחרי כל זה גם היה טקס אדיר ביום של הגיחה (יום לפני אחרון) עם חלוקת עניבות, חומזה קיבלנו כובע וחולצת T. במסדר סיום גם קיבלנו תיק גב, סווטשירט, פאץ' ותעודה. קיצר, מלא דברים!

בסופו של הדבר, אין לי דבר אחד רע להגיד על הקורס הזה. הוא מ-ע-ו-ל-ה!
בקשר לעניינים כספיים: הקורס עלה בד"כ 350 ש"ח לאדם, למה בד"כ? כי הקורס עצמו עולה 750 ש"ח ומסובסד ע"י ההתאחדות, התנועה וההנהגות. פגשתי אנשים ששילמו גם 200 ש"ח...
לפי מה שהבנתי, ההתאחדות נותנת 250 ש"ח לחניך, אז זה אומר שבהנהגת חיפה סיבסדו לי 150 ש"ח, כנראה שבהנהגות אחרות סיבסדו גם 250 ש"ח - כמו ההתאחדות.

אהה ועוד דבר אחר דיי חשוב הקורס מתאים לשישיסטים, שביעיסטים ושמיניסטים.
בהנהגה שלי כמעט כולם יצאו שמיניסטים, כולל אותי. היו הנהגות שיצאו גם שישיסטים.
בעיקר היו שביעיסטים אבל אם יש משהו שרוצה לצאת שנה הבאה כשמיניסט או שישיסט שלא ירגיש לא נעים - כולם הסתדרו מעולה אחד עם השני.
גם היה מעולה עם הערבים, לא הייתה שום אפלייה או משהו כזה, כולם הסתדרו מעולה...

אם יש עוד שאלות - אני אשמח לענות עליהם...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:37

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר