לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-09-2007, 00:26
צלמית המשתמש של hellllllo
  משתמשת נקבה hellllllo hellllllo אינו מחובר  
..........مديرة..........

חבר מתאריך: 01.02.07
דילמה רצינית. [סיגריות בגיל צעיר]

אהלן לכם פורום חביב. פעם ראשונה נראה לי שאני כותבת כאן.
אעלה את דילמתי [או יותר נכון, של חברתי היקרה].

אשתמש בשמות בדויים, ברשותכם.

היא- ברוריה.
אח שלה- יחזקאל.
בן דוד שלהם בן ה-14 - מושיקו.

ברוריה שאלה אותי עכשיו מה כדאי לה לעשות, אח שלה [גם כן בן 14] סיפר לה שהבנדוד מעשן, והוא רק בן 14.
היא לא יודעת אם להגיד להורים שלו. [אבא שלו מעשן, לא יודעת..אולי יש קשר בין הדברים.]
אמרתי לה שלדעתי זה לא יעזור כי אם הוא רוצה לעשן, הוא ימשיך, ואם היא תגיד היא תדפוק את אח שלה ואת עצמה כי הבנדוד יגלה שיחזקאל גילה לה והוא ישנא גם אותה על שאמרה להורים שלו..
חשבתי אולי שתדבר איתו בעצמה..אבל מי יודע כמה זה יתרום.

מה דעתם?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-09-2007, 05:57
צלמית המשתמש של charm
  משתמש זכר charm מנהל charm אינו מחובר  
So much to do So little time

חבר מתאריך: 23.06.03
שלח הודעה דרך ICQ אל charm שלח הודעה דרך MSN אל charm Facebook profile
בעיה אכן רצינית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hellllllo שמתחילה ב "דילמה רצינית. [סיגריות בגיל צעיר]"

קודם כל אני מניח שהתכוונת שזה אולי פעם ראשונה שאת פותחת פה אשכול כי ראיתי כבר הרבה תגובות שלך פה והעזרה שלך פה מורגשת

בקשר לשאלה שלך, קודם כל יש בהחלט קשר בין הורה שמעשן לילד שגם מעשן למרות שיש לא מעט מקרים שמצבים הפוכים ילד מעשן בבית שלא מעשנים בו וילד שלא מעשן בבית שכן מעשנים בו
אך הסיכוי שילד יעשן בבית שמעשנים בו לדעתי הרבה יותר גדול מאשר שיעשן בבית שלא מעשנים בו
בכל מקרה אני מאוד מקווה ויעשה הכל כדי שהבת שלי וכשיהיו עוד ילדים גם הם לא יעשנו כי זה נראה לי ממש לא מכל הסיבות

את צודקת שילד שרוצה לעשן יעשן בסתר אם הוא יצטרך אלא אם הוא יבין את חומרת העניין ובגיל הזה בדרך כלל מעשנים עקב לחץ חברתי או כדי להראות COOL ולאחר מכן זה הופך להרגל והתמכרות (מה שהילדים לא קולטים בהתחלה) ואחרי זה אולי יש את הפוזה או המחשבה של כן אני יכול להפסיק מתי שבא לי ומגלים שזה בכלל לא קל עד קשה מאוד

מה שאני הייתי מציע לך זה קודם לברר מה עמדת ההורים שלו בקשר לעישון אם זה על ידי שיחה איתם (שיחה כללית) או בירור דרך ההורים שלך (הכוונה שאת זה תגידי לחברה שלך) שהם אחים של ההורים של הבן דוד . כי אין טעם לנסות להניא אותו מזה אם להורים לא יהיה איכפת שהוא מעשן
אם להורים זה כן מפריע וכדי שאף אחד לא יצא מלשן או לפחות לא יגלו שהוא מלשן אפשר לנסת לגרום למצב שההורים יתפסו את הבן שלהם מעשן למשל יכולה לעדכן אותם איפה הוא יהיה ואז הם כביכול מגיעים לשם ואז גם אין לו אפשרות להכחיש את זה אלא הוא נתפס על חם, כמובן שרצוי לנסות לתאם כך שזה יראה כאילו הם היו בסביבה או משהו דומה שכמה שפחות יחשוד שזה היה מתוכנן וכך הסיכוי שיגלה שמישהו הלשין נמוך
שיהיה בהצלחה ומקווה שעזרתי

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מנהל פורום תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה"מה שבלב"

ישן 28-09-2007, 13:37
צלמית המשתמש של persephone
  משתמשת נקבה persephone persephone אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hellllllo שמתחילה ב "דילמה רצינית. [סיגריות בגיל צעיר]"

אני חושבת שהבעיה האחרונה שצריכה להיות כאן זה שמישהו לא ידבר עם מישהו, כי סה"כ זה משפחה, ולדברים כאלה יש נטייה טבעית להסתדר, במיוחד בגיל כל כך צעיר.
יכול להיות שכדאי שחברה שלך תספר להורים, אבל שלא תגיד את זה כאילו היא מלשינה, אלא להיפך,
היא באה לעזור כאן ואכפת לה.
ההורים יכולים לבוא אל הבנדוד בשיחה רצינית, לא שיחה בו הם אומרים "היא אמרה לי עליך כך וכך" ואז זה ייראה אחרת.
לשאול אותו מה באמת הוא חושב, למה הוא התחיל ולמה הוא עושה את זה בגיל כל כך צעיר.
מנסיון אבל, זה לא מתקבל יפה.
אני התחלתי לעשן בגיל צעיר גם כן, אמנם לא 14 אבל עדיין צעיר, וההורים שלי לא ידעו איך לקבל את זה.
אני מניחה שכל הורה בגיל הזה יחשוב אותו דבר, כי הרי לא סתם מגבילים את הסיגריות לגיל 18.
עישון היא החלטת מבוגר אחראי ש(לרוב) יודע מה הוא רוצה מחייו ויודע להחליט דברים כאלה משפיעים בנוגע לחיים.
זהו מצב לא פשוט, אך גם לא טבעי.
לדעתי כדאי לספר, ולו רק אם למנוע את הכניסה של הבנדוד לחיים כאלה בגיל כל כך צעיר.

בהצלחה.

דניאל.

ישן 28-09-2007, 17:33
  MaRTyR MaRTyR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.04
אין טעם לספר להורים

נגיד והם יאסרו עליו לעשן, דבר שהוא די אבסורדי כיוון שהאבא בעצמו מעשן (אחלה דוגמא דרך אגב). מישהו באמת חושב שעקב כך הוא יפסיק לעשן? כאילו הוא לא יודע שהם לא יראו את העישון שלו בעין יפה (אחרת הוא לא היה טורח להסתיר את זה מהם). התוצאה תהיה שהוא יגיד שהוא לא יעשן אבל בעצם ימשיך לעשן בסתר (וישתדל שלא יגלו שוב). בלי להזכיר את הכעס שלו עליכם עקב ההלשנה וההתערבות בחיים שלו...ובכלל, ממתי להורה יש זכות להטיף לילד על משהו שהוא בעצמו עושה?

פתרון אפשרי הוא לדבר איתו בנושא (בשביל זה יש חברים), להבהיר לו את הסכנות הכרוכות בעישון, לברר מה הסיבה שהוא מעשן ולנטרל אותה (לחץ חברתי? רצון להיות מקובל? וכו'). אם בכל זאת הוא ממשיך בסורו אין מה לעשות. אי אפשר לגמול מישהו ממשהו אם הנגמל בעצמו לא רוצה להיגמל (וזה תקף לא רק לסיגריות).
ישן 28-09-2007, 19:11
  Silver Shadow Silver Shadow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.07

יש אולי סיכוי שאותו הבנדוד מעשן רק כשהוא עם חברים? כי אם כן לדעתי יותר קל להפסיק את זה ואני אשתמש בדוגמה אישית

למשל אני ניסיתי לעשן פעם ראשונה בגיל 15-16 ככה וזה היה עם חברים אבל אחרי שסיימתי סיגריה אחת הבטחתי לעצמי שבחיים לא אגע יותר בזה כי זה פשוט מגעיל ועד היום (19) אני לא נוגע בזה כי הבנתי בעצמי שזה לא טוב לי..אותו הבנדוד צריך להבין בעצמו שמה שהוא עושה לא טוב לו,ושהחברים שלו לא יראו בו פחות טוב כי הוא לא מעשן,ואת בתור קרובת משפחה יכולה לשבת איתו ולדבר איתו דוגרי ולהסביר לו בשיחה פשוטה ולא כמו איזה מורה שמנסה להעביר חומר כמה שזה עדיף בלי סיגריות..לדעתי לערב הורים יכול די לפגוע ברגשות של אותו הילד כי מה לעשות זה גיל מרדן והוא יעשה דווקא וימשיך לעשן..

מה גם שבגיל הזה אני לא מאמין שהוא מכור הוא באמת יכול להפסיק אם הוא ירצה פשוט צריך להסביר לו בשפה שהוא יבין...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:29

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר