לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-09-2007, 09:09
  משתמש זכר Netanel Ben-Shushan Netanel Ben-Shushan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.07.05
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pyr0 שמתחילה ב "קורסים: איזה, איפה, כמה עולה ולמה?"

שלום רב,

1. תלוי בסוג הקורס ובתוכן, מן הסתם אם פנית לפורום שעוסק בשרתי MS וב- Windows, אתה ודאי תרצה לקחת קורס של Windows או של מוצר ממשפחת ה- Server System.., אבל שוב כפי שציינת לא בהכרח.

2. יש כל מיני סוגי קורסים, אתה יכול לעבור אותם בצורות שונות: בכיתה במכללה עם עוד מספר תלמידים, או עם מורה 1X1 בשיעורים פרטיים, כאשר מומלץ לבדוק כי המורה מוסמך להעביר את החומר, אני לדוגמה כתור מרצה מעביר שיעורים כאלו 1X1 (יותר יעיל לדעתי מכיוון שבכיתה אתה מוגבל בנושאים, קצב העברת התוכן - אתה מוגבל לשאר תלמידי הכיתה, מתבייש לעיתים לשאול שאלות וכו').

3. ניתן לעבור אותם אצל מרצים מוסמכים מטעם החברות ו\או מומחים בעלי ניסיון רב שהם לאו דווקא מרצים מוסמכים (יש המון מרצים במכללות שהם בלי תואר Certified Trainer/Instructor..) הן במכללות ובמתקנים סגורים (לדוגמה בחדר ישיבות של ארגון מסוים, כיתות מיוחדות בחברות שנועדו לצורך הכשרות או אולמות קטנים וכו') ובמקומות שונים לפי דרישה.

4. עלות הקורס תלויה במספר מאפיינים בדרך כלל: יצרן, סוג המרצה, ותוכן הקורס. בדרך כלל קורסים ג'נריים שמכללות מכינות יעלו הרבה יותר מקורס שמוכן על-ידי יצרן כמו MS לדוג'.

5. הקורס נותן בדרך כלל ידע, ויכולות לבצע פעולות מסוימות, כמובן שאם תפתח עיתון בשיעור או תשחק באינטרנט ולא תקשיב, הסיכוי שתקבל דבר כזה שואף ל- 0...

אם תרצה להיות ספציפי יותר אני אשמח, ככה ניתן יהיה לענות לך בצורה מחודדת יותר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-09-2007, 10:24

LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "ספר לו גם כמה מהידע ניתן..."

שימי, היית יכול לספר לו לבד... אני לא מבין מה ה"קטע" שלך לזרוק משהו וללכת, אולי אתה מתנהג ככה תמיד (אני מקווה שלא, ואם כן אני מקווה שיש כאלו שמבינים אותך...).

ושימי צודק, בגדול לא הרבה לומדים Skills ממש, תשמע, מה שאני לא אוהב במכללות זה שלומדים לפי MOC-ים, וככה אתה מלמד במסלול מסוים שהוא מוגבל מאוד ולא מלמד את כל החומר, מה גם שמרבית התלמידים שמגיעים למכללות הם דפ"רים ו\או תלמידים שרוצים ללמוד אבל מוגבלים מצד תלמידים אחרים ולכן נפגעים בצורה דרסטית.

ובנוגע ל- Troubleshooting גם נכון, אבל עד היום לא ראיתי קורס של מיקרוסופט שמתעסק ב- Troubleshooting in depth וגם לא של חברות שונות (למעט מספר HW OEMs).
הקורסים הרשמיים לא שווים הרבה ללא עוררין, אבל אם תשב עם מרצה או מדריך באופן פרטי ותבנו ביחד תוכנית לימודים תוכל להגיע לרמות די גבוהות של ניהול, שליטה, בקרה, תחזוקה והתקנה וטיפול בבעיות של המוצר.

ולצערי הנושא הזה נכון גם לגבי יצרניות אחרות שבהם מביאים מרצים לעיתים שלא יודעים לענות על שאלות, ואם כן, זה לוקח להם חצי שנה שהם מחזירים תשובה במייל, ולעיתים הרמה עצמה מאוד נמוכה, פעם הכרתי מרצה ללינוקס (לא חשוב כרגע מאיזו מכללה הוא) שחיכיתי במכללה בשביל שמכר שלי (שגם הוא עונה בפורומים לא מעט) יכנס לבחינה, בזמן הזה ראינו את הרמה שלו כתור מרצה ושל התלמידים שלו (שצחקתי עליהם כל הדרך באומרם "אם יש בעיות בלינוקס, זה לא בעיה שלנו, אנחנו פונים ל- Professional Services...", מצער לראות את הרמה שבה המטרה היא להתקין וללכת, מבלי לדעת גם איך דברים עובדים ואיך לטפל בהם...).

ישן 28-09-2007, 10:48
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Netanel Ben-Shushan שמתחילה ב "שימי, היית יכול לספר לו..."

ובכן, תגובתי הייתה בגלל שכתבת לו תשובה די ארוכה, אבל לא ענית, לדעתי, על המרכיב הכי חשוב בשאלה "ומה הקורס הזה נותן לי.."

ובתגובתך לתגובתי אכן השלמת את החלק החסר והמאוד חשוב הזה, לדעתי. ואכן נכון הדבר לא רק לקורסים של מוצרי MS, אבל שם הדבר בולט במיוחד, פשוט מהסיבה ש"מה שלא פועל ב GUI כפשוטו, אין שום סיכוי שתלמד"... את התוצאות של הקורסים האלה אנחנו רואים במיוחד באיכות אחזקת תשתיות IT בארץ הקודש (שכידוע, מאוד חובבת את חברת מיקרוסופט מסיבה שאינה מובנת וגם נוטה להעסיק אנשי IT על סמך רשימה של קורסים בעלי 4 אותיות בשמם בקורות החיים, ונסיון ויכולת הם לא ממש קריטריון חשוב )...

ישן 28-09-2007, 11:48

LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "ובכן, תגובתי הייתה בגלל שכתבת..."

אתה צודק, אבל אני כבר למדתי שב"רומא תנהג כרומאי", ופה אתה צריך הסמכות בשביל לשרוד בחברות הגדולות. נכון, יש חברות ומקומות איכותיים שלא דורשים הסמכות ומסתכלים על הידע והניסיון שלך, ומבקשים את ההסמכות כ- Optional, אני אוהב אותן מאשר חברות גדולות שלא איכפת להן שהעובד בעל הסמכת MCSE\MCSA אבל לא יודע מה זה Clustering לדוגמה..

בכול אופן, מבלי לעשות לעצמי שיווק אני יכול לומר, ובבטחון מלא, שאני מלמד דווקא בשיטה שונה, שיטה שבה אני מתאים תוכנית לימודים אישית לפי רמת התלמיד ויכולתיו, ובנתיים אני כולי מלא גאווה בתלמידים שלי שחלקם מנהלי ומהנדסי רשת בכירים בארץ, ויש אפילו כמה שהם הצליחו לא מעט בחו"ל (בחברת WELLA של מוצרי הקוסמטיקה לדוגמה), למה? כי אני יודע לשלב בין תיאוריה לעומק לבין איך עושים בפועל, ולא כמו תוכי להגיד תלחצו על NEXT כי צריך... מה גם, שאני משתדל לעשות משהו שלא הרבה עושים וזה להכיר את הכלי כפי שהוא מכל צד - דרך ה- Command Line ודרך ה- GUI, הדוגמה הכי קרובה שעולה לי היא יום ראשון שבו ערכתי קורס בנושא Windows Deployment Services בו למדתי הן את ה- WDS ב- GUI ואת ה- WDSUTIL, ושורה תחתונה, שלומדים מוצר, בלי שום קשר עם זה איתי או עם מרצה אחר, מומלץ לחקור מעבר למה שהמורה נותן, וללמוד את המוצר מכל זווית כלשהי בשביל באמת להבין מה הוא יכול לתת.

ישן 28-09-2007, 20:17
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
לגבי החלק הראשון של התגובה שלך
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "ובכן, תגובתי הייתה בגלל שכתבת..."

אתה צודק מהבחינה הפשוטה שבחלונות מרבית הניהול הוא דרך GUI, כי ככה היא בנויה.
כלים כמו netsh, wmic, netdiag,repadmin וכו' לא יצאו עד חלונות 2000, ולא הוכנסו לחלונות עד XP/2003, בנוסף, telnet מבוטל כברירת מחדל ואין כלי מובנה להתחברות מאובטחת (putty style), במצב כזה אין באמת סיבה לתת דגש כבד על עבודה ב command line, במיוחד, כפי שנתנאל אמר, ש"המכנה המשותף הנמוך ביותר" של התלמידים בכיתה הוא לרוב לחיצה על next --> next --> finish.

אבל בעבר כשהיה לי העונג ללמוד אצל פטרי כן היו מספר שיעורים (שזה לא הרבה, אפילו כשמדובר על הכשרה של שבוע) לכלים בשורת הפקודה, כך שלהגיד באופן גורף "אין סיכוי שתלמד" זה מטעה ועושה עוול עם חלק מהמרצים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:47

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר