לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-09-2007, 21:38
  DorHanner DorHanner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "קשה לי להאמין שאתה פציפיסט"

התפקיד שאני מיועד אליו הוא תפקיד בכוח אדם שלא מתקשר ללחימה עצמה. יש נטיה לאנשים לחשוב שהתגייסות לא מאפשרת פציפיזם, אבל אפשר לראות את זה בצורה יותר קיצונית - תשלום מיסים הוא כבר עבירה כי הם תומכים בעבודה של ממשלה וצבא. אני לא מאמין שהתפקיד שלי אחראי על הרג של אנשים יותר מתשלום מיסים ולא אוכל להימלט מזה בשום ארץ ולכל הארץ בעולם יש צבא, ואם לא אז הם תומכים בארגונים כאלו או אחרים. אני לא יכול להימלט מהסבל ואי הנוחות שהדברים הללו גורמים לי, אבל אם אני מוכרח באלו + שאינני רוצה לחוות כל מני בעיות שבאות למי ש"משתמט" מצה"ל בעתידי מחייבות אותי להגיע למסקנה שאני מעוניין לשרת בצה"ל ושאני מעוניין שהשירות שלי יהיה בלתי מזיק כמה שיותר לצבא או לאנשים אחרים שאינם בצבא\חיילים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-09-2007, 11:25
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DorHanner שמתחילה ב "אני פציפיסט"

בהחלט אפשר להעביר שירות צבאי מלא מבלי לגעת יותר מידי בנשק.

מטווח בטירונות כנראה תצטרך לעשות, אבל אחר כך אתה לא לוחם תוכל להימנע גם משמירות עם נשק - בטוח שהרבה אנשים ישמחו שמישהו יעשה מטבחים במקומם והם יעלו לשמור.

אשתי היא דוגמא טובה לכך - אחרי המטווח בטירונות היא החליטה שהעוזי לא מוצא חן בעיניה ושהיא ממש לא רוצה לירות יותר, והעבירה את השירות שלה (בחיל האוויר) בלי לעשות אף מטווח ובלי לשמור - היא אמנם עשתה המון מטבחים במקום, וגם נשארה רבטי"ת ולא סמלת כי ההעלאה לסמלת פירושה היה שהיא לא תעשה יותר מטבחים אלא רק שמירות.

ולכל גיבורי-המקלדת שטרחו להציק לבחור: נשק זה לא זין, אז אל תחשבו שכולם רוצים לשחק איתו כל היום. הבחור רוצה להתגייס ולתרום את חלקו אבל גם להימנע משימוש בנשק במידת האפשר - בהתחשב בעובדה שמרבית חיילי הצבא לא ישאו נשק באופן קבוע במהלך שירותם ומתוך אלה שכן רק מיעוט יעשה בו שימוש מועיל כלשהו, זו הנחה סבירה למדי.
ישן 30-09-2007, 12:45
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06

למה לא להיות חובש קרבי?
-זאת העבודה המושלמת לפצפיסט. (לפי דעתי)
אתה, באופן ישיר, לא אחראי על לקיחת חיי-אדם. להפך, אתה עוזר להציל אותם - ומשני הצדדים.
למרות שאין לי מושג איזה הכשרות אתה מקבל שם, ואם אתה זוכה להחזיק בנשק.
שבועת חיל הרפואה:

"אני, חייל בחיל הרפואה של צבא ההגנה לישראל,
נשבע היום הזה להושיט יד עוזרת לכל פצוע ולכל חולה,
אם נקלה ואם נכבד,
אם אוהב ואם אויב - ולכל אדם באשר הוא אדם.
אני נשבע להביא מרפא וצורי לגוף ולנפש, לשמור סוד, אמונים וכבוד, ולשקול את מעשי בתבונה, בתושייה ובאהבת אנוש.
שומר אחי אהיה תמיד - אם בקרב , אם באלונקה ואם ליד מיטת החולי.
אני נשבע כי על ליבי יהיה חרוט לעד הדיבר העליון של ההקרבה - לא להשאיר פצוע בשדה!"

ישן 30-09-2007, 12:52
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב "למה לא להיות חובש קרבי? -זאת..."

כי בתור חובש קרבי אתה עובר הכשרה שלמה כלוחם לכל דבר ובשעת הצורך אתה נדרש לתפקד כלוחם לכל דבר. לא בכל התקלות יש פצועים ועד הרגע שיש פצוע ומהרגע שהפצוע יוצא מההשגחה של החובש הוא נלחם כמו כל אחד אחר.

זה לא צבא ארה"ב של מלחה"ע הII שבו החובשים היו פציפסטים/דתיים אדוקים שנעו ללא כל נשק (מה שכביכול היה אמור להגן עליהם היה צלב אדום על הקסדה והיד כי לפי חוקי אמנת ז'נבה, או אמנת מלחמה אחרת אסור לירות בחובשים, ברור שזה לא תפס).
לדעתי דבר כזה לא קיים יותר בעולם בכלל.

חוצמזה שאם הבחור פציפיסט הוא לא יסכים לטפל חלילה בפצוע של צבא הכיבוש הציוני. שזה גם בעיה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 30-09-2007, 19:45

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Free-Style שמתחילה ב "אבל הם מטפלים בזה בסופו של..."

וזה בגלל שצה"ל לא ממש מכיר בנימוקי מצפון כקטגוריה לגיטימית, אז משתמשים בקטגוריה חלופית.

וכמה שזה נשמע מוזר, צה"ל לא נמנע מההכרה הזו בגלל כל מיני טיפוסים מעודנים ועצובי מבט עם נפש רגישה שיתגייסו לשירות ללא נשק בהתאם לעקרונותיהם, אלא כדי להקשות ולו במעט על המוני הליצנים והבטלנים שינסו לנצל את הפטור הזה כדי להקל לעצמם על השירות - כולנו פגשנו את הטיפוסים האלה בשלל תפקידים חסרי משמעות בפלוגת המפקדה או בבסיסים עורפיים (סימנים מזהים - שיער לא תקני עם המון ג'ל, נעלי ספורט, משקפי שמש ענקיים), ומי שפגש אותם יודע שאם הם בכלל יגיעו להצביע (יום הבחירות הוא יום מצויין לצרוך סמים או לפרוץ למכוניות, חבל לא לנצל אותו) ספק אם הפתק שהם ישימו בקלפי יהיה של מפלגת שמאל כלשהי...
ישן 30-09-2007, 21:45
  S nake S nake אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.02
אני לא מצליח להבין
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "וזה בגלל שצה"ל לא ממש מכיר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
וזה בגלל שצה"ל לא ממש מכיר בנימוקי מצפון כקטגוריה לגיטימית, אז משתמשים בקטגוריה חלופית.

וכמה שזה נשמע מוזר, צה"ל לא נמנע מההכרה הזו בגלל כל מיני טיפוסים מעודנים ועצובי מבט עם נפש רגישה שיתגייסו לשירות ללא נשק בהתאם לעקרונותיהם, אלא כדי להקשות ולו במעט על המוני הליצנים והבטלנים שינסו לנצל את הפטור הזה כדי להקל לעצמם על השירות - כולנו פגשנו את הטיפוסים האלה בשלל תפקידים חסרי משמעות בפלוגת המפקדה או בבסיסים עורפיים (סימנים מזהים - שיער לא תקני עם המון ג'ל, נעלי ספורט, משקפי שמש ענקיים), ומי שפגש אותם יודע שאם הם בכלל יגיעו להצביע (יום הבחירות הוא יום מצויין לצרוך סמים או לפרוץ למכוניות, חבל לא לנצל אותו) ספק אם הפתק שהם ישימו בקלפי יהיה של מפלגת שמאל כלשהי...

מה הטעם באיזכור נטייה פוליטית כלשהי?
ישן 30-09-2007, 21:07
  קואלה69 קואלה69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.05
אז מה אם אתה פציפיסט ?

אתה לא רוצה להחזיק נשק ולבצע משימות החיוניות לעם ומדינת ישראל מסיבותיך והאחר מסרב להתגייס בכלל - מי שרואה הבדל בין השניים שיבוסם לו, אני לא !

בשני המקרים מדובר בהשתמטות מהדבר האמיתי. יש מי שמנצל את המערכת ומשתמט לחלוטין ואילו אתה מטעמיך מבקש להחזיק את המקל משני קצותיו, גם כאילו לשרת בצבא וגם לא להחזיק בנשק.

קח את דעותיך וסע לסיור קצר בעזה, בחברון, בשכם או בגנין, נראה מה אז תחשוב על להחזיק נשק, הן ללא הנשק האחוז בידי טובי בחורינו לא הייתה מסוגל לספור עד עשר בטרם היית הופך לשק החבטות המועדף של אחינו חפצי השלום.

תתאושש, תתעורר, צא מחלומות ושגיונות הילדות ותחבור למציאות, על חרבנו אנו חיים ונראה שכך נמשיך בשנים הקרובות, כל נשימה שנשמת וכל דפיקת לב שפעם ליבך נעשו בזכות החרב, כוח הזרוע והנשק ולא בזכות פילוסופיות ותיאוריות של הומניזם, פציפיזם וכדומה.

אילו היה מדובר בנכות פיזית, הייתי מתבטא אחרת, אך כאן המדובר בנכות מנטלית, חינוכית, ערכית, חלק מהעמימות והדפיקות המאפיינים בשנים האחרונות לצערי חלק נכבד ממערכת החינוך, חלק מתנועות הנוער וכן תאים המשפחתיים בעייתיים.

אינך מעוניין לשרת כמו כולם, לך ובצע שירות לאומי, עזוב את צהל בשקט.

נערך לאחרונה ע"י קואלה69 בתאריך 30-09-2007 בשעה 21:09.
ישן 30-09-2007, 21:40

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי קואלה69 שמתחילה ב "אז מה אם אתה פציפיסט ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קואלה69
אתה לא רוצה להחזיק נשק ולבצע משימות החיוניות לעם ומדינת ישראל מסיבותיך והאחר מסרב להתגייס בכלל - מי שרואה הבדל בין השניים שיבוסם לו, אני לא !

קודם כל, ניתן לחלוק עד כמה כל מיני משימות הן חיוניות ל"עם" בכלל ולמדינת ישראל בפרט. כמו כן, יש המון משימות די חיוניות שאפשר לבצע גם בלי נשק. איכשהו, אני ישן יותר טוב במילואים בידיעה שהטבח לא מערבב את המרק עם M-16, שקצין המחקר באמ"ן מסתכל על תצלומי אוויר ולא זורק עליהם חיצים ושנהג התובלה לא מנסה לשלוט במשאית שלו על ידי ירי בצמיגים.

ציטוט:
בשני המקרים מדובר בהשתמטות מהדבר האמיתי. יש מי שמנצל את המערכת ומשתמט לחלוטין ואילו אתה מטעמיך מבקש להחזיק את המקל משני קצותיו, גם כאילו לשרת בצבא וגם לא להחזיק בנשק.

ברגע זה שרפת כ13 מתוך 14 חיילים בצה"ל והגדרת אותם כמשתמטים. זהו היחס המשוער בין לוחמים ללא-לוחמים, ורוב הצבא לא מתעסק למעשה ב"דבר האמיתי". מזל שהדעות שלך שוליות וחסרות משמעות, אחרת היינו עומדים מול משבר מוטיבציה אמיתי - תאר לעצמך אלפי מלשבי"ם שמחליטים שאם איזה קואלה מהאינטרנט אמר שהם גם ככה יהיו משתמטים במדים ומחליטים לא להתגייס אלא לעשות משהו אחר - אם כבר להשתמט, אז לפחות להנות מזה.

ציטוט:
קח את דעותיך וסע לסיור קצר בעזה, בחברון, בשכם או בגנין, נראה מה אז תחשוב על להחזיק נשק, הן ללא הנשק האחוז בידי טובי בחורינו לא הייתה מסוגל לספור עד עשר בטרם היית הופך לשק החבטות המועדף של אחינו חפצי השלום.

כמי שכן היה בעזה בחברון ובשכם (בג'נין לא יצא לי) אני לא בטוח שאפשר להשתמש בהכללה הגורפת "טובי בחורינו" - לוחם לא הופך בהכרח לאדם טוב יותר, והכרתי מספיק חלאות, גנבים וסוטים ששירתו כלוחמים.

ציטוט:
תתאושש, תתעורר, צא מחלומות ושגיונות הילדות ותחבור למציאות, על חרבנו אנו חיים ונראה שכך נמשיך בשנים הקרובות, כל נשימה שנשמת וכל דפיקת לב שפעם ליבך נעשו בזכות החרב, כוח הזרוע והנשק ולא בזכות פילוסופיות ותיאוריות של הומניזם, פציפיזם וכדומה.

חלומות ושגיונות ילדות - מוזר, מרבית העולם הנורמלי (והחמוש) היה מגדיר ככה חלק ממה שיש מי שיגדיר כ"משימות החיוניות לעם ולמדינת ישראל" כמו למשל הקצאת כוח צבאי לאיזה קבר חסר משמעות טקטית, אסטרטגית וכנראה גם היסטורית, רק בגלל שכמה טיפוסים משונים מתגנבים בלילות בניגוד להוראות הצבא כדי להתמזמז עם השיח' הערבי הקבור בו או משהו נקרופילי דומה.

מעניין כמה שהמילה "פציפיסט" לוחצת כאן לאנשים על האשך הכתום. הוא לא אמר שהוא תומך בלאומיות הפלסטינית, הוא לא הכחיש את זכותה של מדינת ישראל להתקיים או את הצורך בצבא - הוא רק שאל, כמי שממילא מיועד לתפקיד עורפי, אם יש יכולת לעשות זאת ללא נשק, כמו שממילא מרבית הצבא עושה למעשה גם אם לא להלכה.

ציטוט:
אילו היה מדובר בנכות פיזית, הייתי מתבטא אחרת, אך כאן המדובר בנכות מנטלית, חינוכית, ערכית, חלק מהעמימות והדפיקות המאפיינים בשנים האחרונות לצערי חלק נכבד ממערכת החינוך, חלק מתנועות הנוער וכן תאים המשפחתיים בעייתיים.

עכשיו גם המשפחה שלו דפוקה, גם בית הספר וגם תנועת הנוער. נו, פסיכולוגיה במיטבה. והאם ה"עמימות והדפיקות" לא קשורות במקרה גם לכל מיני דברים מוזרים שהתרחשו במציאות של השנים האחרונות?

ציטוט:
אינך מעוניין לשרת כמו כולם, לך ובצע שירות לאומי, עזוב את צהל בשקט.

למעשה, הוא מעוניין לשרת כמו רוב הצבא, ואין לו אפשרות להתנדב לשירות לאומי אלא אם כן יפלט מהצבא - הדרך היחידה לעשות זאת היא על סעיף אי-התאמה, ולא כולם רוצים לשלם את המחיר הזה.
ישן 30-09-2007, 22:52
  קואלה69 קואלה69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.05
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=קואלה69] אתה לא רוצה..."

אם אתה דווקא מעוניין לרדת לפרטים במקום לעמוד על המהות אז בבקשה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
קודם כל, ניתן לחלוק עד כמה כל מיני משימות הן חיוניות ל"עם" בכלל ולמדינת ישראל בפרט. כמו כן, יש המון משימות די חיוניות שאפשר לבצע גם בלי נשק. איכשהו, אני ישן יותר טוב במילואים בידיעה שהטבח לא מערבב את המרק עם M-16, שקצין המחקר באמ"ן מסתכל על תצלומי אוויר ולא זורק עליהם חיצים ושנהג התובלה לא מנסה לשלוט במשאית שלו על ידי ירי בצמיגים.

גם הטבח, גם הנהג ולבטח קצין האמ"ן, עברו טירונות, למדו ברמה זו או אחרת להשתמש בנשק ולא הצהירו קבל עם שאינם מסוגלים להשתמש בנשק מסיבות אידיאולוגיות - אם יצטרכו (ואירעו מקרים מעולם) ידעו ויוכלו גם להשתמש בו.

ברגע זה שרפת כ13 מתוך 14 חיילים בצה"ל והגדרת אותם כמשתמטים. זהו היחס המשוער בין לוחמים ללא-לוחמים, ורוב הצבא לא מתעסק למעשה ב"דבר האמיתי". מזל שהדעות שלך שוליות וחסרות משמעות, אחרת היינו עומדים מול משבר מוטיבציה אמיתי - תאר לעצמך אלפי מלשבי"ם שמחליטים שאם איזה קואלה מהאינטרנט אמר שהם גם ככה יהיו משתמטים במדים ומחליטים לא להתגייס אלא לעשות משהו אחר - אם כבר להשתמט, אז לפחות להנות מזה.

גם אם למדת לקרוא מילים ראוי שתלמד להבין משפטים ואת כוונתם, נראה לך שרק אתה יודע מה היחס בין הלוחמים לתומכי הלחימה ? - אלא שאיש מתומכי הלחימה אינו מציב תנאים ואינו רץ להסתתר תחת איצטלות. יתרה מכך חלק גדול מתומכי הלחימה נמצא לא אחת בזירת הלחימה השתמש משתמש וישתמש בנשק כשיש צורך בכך.

כמי שכן היה בעזה בחברון ובשכם (בג'נין לא יצא לי) אני לא בטוח שאפשר להשתמש בהכללה הגורפת "טובי בחורינו" - לוחם לא הופך בהכרח לאדם טוב יותר, והכרתי מספיק חלאות, גנבים וסוטים ששירתו כלוחמים.

שלא לצערי אני חולק על דבריך. אלו המוכנים להקריב את הדבר היקר ביותר שיש, את החיים ולא במליצה, למען שאיזה עבדול אלהזרד יוכל לכתוב בפורום, זכאים להקרא טובי בחורינו ואם נמצא תפוח רקוב בארגז, זה עדיין לא אומר ששאר התפוחים אינם משובחים.

חלומות ושגיונות ילדות - מוזר, מרבית העולם הנורמלי (והחמוש) היה מגדיר ככה חלק ממה שיש מי שיגדיר כ"משימות החיוניות לעם ולמדינת ישראל" כמו למשל הקצאת כוח צבאי לאיזה קבר חסר משמעות טקטית, אסטרטגית וכנראה גם היסטורית, רק בגלל שכמה טיפוסים משונים מתגנבים בלילות בניגוד להוראות הצבא כדי להתמזמז עם השיח' הערבי הקבור בו או משהו נקרופילי דומה.

לא תאמין, אך איני מתבייש לאמר כי בתיאור זה הנך צודק, יתרה מכך, אני גם הראשון שהיה משאיר את המתגנבים להגן על עצמם לבד, יחד עם זאת בוא ונדלל קמעה את הכוחות ברמה"ג, בעוטף עזה או אפילו בגבול הלבנון...........וואללה מעניין מה יקרה

מעניין כמה שהמילה "פציפיסט" לוחצת כאן לאנשים על האשך הכתום. הוא לא אמר שהוא תומך בלאומיות הפלסטינית, הוא לא הכחיש את זכותה של מדינת ישראל להתקיים או את הצורך בצבא - הוא רק שאל, כמי שממילא מיועד לתפקיד עורפי, אם יש יכולת לעשות זאת ללא נשק, כמו שממילא מרבית הצבא עושה למעשה גם אם לא להלכה.

איך לעזאזל החלטת שתפקיד עורפי אינו מחייב שימוש בנשק, אולי יהיה קשר בפלוגת טנקים, אולי חימושניק בתותחנים או אפילו מ"צ - נראה לך שניתן לבצע תפקידים מעין אלה שאינם מוגדרים כלוחמים ללא נשק ?? - איך קבעת שהוא מיועד למלא תפקיד עורפי -מה ניהית קצין מיון, אולי יש לו פרופיל 97 וכושר של סוס הרבעה. (אגב מכיר את המשפט ?:" .... כשם שבמלחמות העבר מצאו את עצמם לא פעם חיילי יחידת המ.צ. האוגדתית (עם רובאי 02 ופרופילים לא משהו) משובצים ונלחמים כאנשי חי"ר.")

עכשיו גם המשפחה שלו דפוקה, גם בית הספר וגם תנועת הנוער. נו, פסיכולוגיה במיטבה. והאם ה"עמימות והדפיקות" לא קשורות במקרה גם לכל מיני דברים מוזרים שהתרחשו במציאות של השנים האחרונות?

כואב נכון, ככה כשדורכים חזק מידי על רגל שמאל, לא יעזור גיבובי מילים, הכל מתחיל ונגמר בחינוך וערכים.

למעשה, הוא מעוניין לשרת כמו רוב הצבא, ואין לו אפשרות להתנדב לשירות לאומי אלא אם כן יפלט מהצבא - הדרך היחידה לעשות זאת היא על סעיף אי-התאמה, ולא כולם רוצים לשלם את המחיר הזה.

זה שהוא לא מעוניין לשלם את המחיר, לא צריך לבוא על חשבון אלו שכן משלמים, אילו היה קם ואומר בראש מורם אני פוחד, זה היה נשמע ונראה אחרת. מה שהוא אומר זה שהוא ידפוק את המערכת פעמיים, גם לא יחזיק בנשק מסיבות שאינן סיבות וגם יקבל תעודת שיחרור כאילו מילא את חובתו למדינה. נגד הכאילו הזה אני מתקומם ולא נגד ימין ושמאל אליהם אתה גורר את הדיון. אם רצונו לשרת בצבא שיתגייס ללא תנאים וישרת בהתאם לפרופיל הרפואי לשאר נתוניו ובהתאם לצרכי הצבא. אם אינו מעוניין לשרת או שמעוניין לתחמן שלא יחפש כאן לגיטימציה לכך.

נערך לאחרונה ע"י קואלה69 בתאריך 30-09-2007 בשעה 23:13.
ישן 01-10-2007, 07:53

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי קואלה69 שמתחילה ב "אם אתה דווקא מעוניין לרדת..."

ראשית: יש להבדיל בין תומכי לחימה לחיילים עורפיים. זה שיש אנשים שיקראו לאלה וגם לאלה "ג'ובניקים" לא אומר שזה נכון. חיילים עורפיים לא פעם לא יעשו אפילו טירונות 02, אלא "טירונות בסמכות" ולא יראו נשק כל השירות חוץ מבשמירות לא-מבצעיות במיוחד, שמעצם היותן "סתם" עוד סוג של תורנות ניתן להמיר אותן במטבחים - אני בטוח שיהיו המון חבר'ה שישמחו להתחלף, והנה לנו שירות ללא נשיאת נשק גם אם אין לזה הגדרה והכרה רשמית.

שנית: חוץ מלשבת בפורום גם עשיתי מספיק סדיר ומילואים כדי להגיע למסקנה פשוטה: היות מישהו "לוחם" לא רלוונטי לשום דבר לגבי האישיות שלו. אני לא ילדה בת 16, אז אני לא חושב שמקוצר וכומתה עם צבע יפה הופכים מישהו למוצלח יותר. הכרתי מספיק נבלות שהיו זכאים לתעודה האדומה, ככה שאני נוטה להרים גבה כשמתחילים לצווח בפאתוס על "טובי בחורינו".

שלישית: אין לי מושג מי הבחור הזה ומה הפרופיל שלו, אבל מהיכרותי את המערכת הצבאית בין "משתמטים במדים" בעלי פרופיל 97 ובין דיעות פוליטיות אין שום קשר סיבתי כמעט, וזה אכן קשור לחינוך - לא לחינוך על ערכי הציונות או לא, אלא לחינוך על ערכי ה"מגיע לי, אני אדפוק את המערכת" (שכאמור, מאפיין גם אי-אלו מתומכי ביבי מלך ישראל).

רביעית: מכיוון שמכל מיני סיבות די הגיוניות הצבא לא ממש מכיר ב"פציפיזם" כאופציה, הדרך היחידה היא להיות מקוטלג כמשוגע. לא כולם רוצים אתהקיטלוג הזה, במיוחד לא אנשים שהחליטו להגדיר לעצמם מהו פציפיזם בעיניהם במקום לאמץ את תעמולת הכזבים של הימין בנושא. כך למשל בנה של הח"כ לשעבר של תמר גוז'נסקי שירת כחובש, וכאשר היחידה שלו עלתה ללבנון הוא הגיע עד הגבול ואז הודיע שהוא לא מוכן להכנס אבל מוכן להישפט ולשבת בכלא על כך (ובניגוד לכמה משתמטים-במדים מודרניים מהצד ה"נכון" של המפה הפוליטית משפחתו לא צווחה בעיתוני התעמולה של המגזר עד כמה גם מותר לו להשתמט וגם אסור לעשות לו כלום, ושום אידיוט אמריקאי לא נתן לו על זה פרס כספי אחר כך.)

אבל ג'וזנסקי ג'וניור הוא באמת מקרה חריג כי מדובר בקומוניסט (היום הם פשוט התחילו להוציא פרופיל 21 בגלל התנגדות לכיבוש וזהו). יש מספיק אנשים שמגדירים את עצמם כפציפיסטים שבאופן "מפתיע" עשו צבא ומילואים. אצל חלקם ההגדרה ל"פציפיסט" הייתה גם גמישה מספיק עד כדי כך שהם נשאו נשק, כמו קצין חימוש אחד שהכרתי, שאמר שבמקרה הצורך הוא ישתמש בנשק להגנה עצמית או להגנת אחרים, אבל זו גם תהיה הפעם האחרונה שהוא ילחץ על הדק.

ככה זה. העולם (והפציפיסטים) הם עניין מורכב הרבה יותר מהשקרים השטחיים שאנשים לפעמים מבססים עליהם את שטיפת המוח שלהם.
ישן 30-09-2007, 22:12
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
פרס נובל לשלום בדרך :)

האשכול הזה דורש נעילה, לפי דעתי.

הוא יהיה חייל עורפי, לדבריו.
השימוש בנשק שהוא מפחד ממנו הוא להגנה בלבד.
בשמירות בבסיס, המקרה היחיד בו הוא אולי יצטרך להשתמש בנשק יהיה כשיתקפו אותו או את חבריו לבסיס.
איזה פצפיסט רציני יכול לטעון שאת זה הוא לא מסוגל לעשות מבחינת השקפת עולמו?

פותח האשכול, אתה לא תשתתף בשום מאמץ מלחמתי כשתשמור על הבסיס שלך, אתה לא תמנע שלום, אף אדם תמים לא ימות חס ושלום. ולא יאנס.
כל שתעשה הוא להגן על עצמך ועל חבריך.

פצפיזם ברובל..... אני לא קונה את זה.
אם הוא פצפיסט, והוא מוכן לשרת בצבא, והוא בתפקיד עורפי, שיבצע שמירות, שיקח נשק ויגן על עצמו ועל חבריו. אין לזה חצי קשר למלחמות!

חפרתי את דברי.

ישן 01-10-2007, 11:55
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06

אמנם אמרתי שאני לא אגיב יותר בפורום הזה, אבל אני רוצה לנסות ולהגיד כמה מילים, בפעם האחרונה, לפני שמדליקים את המוקד עליו העליתם את פותח האשכול. אחרי זה אחדול מהקשקשת שלי,שלא אפריע לכם, חס וחלילה, לשאול שאלות ולקבל רק את התשובות שמוצאות חן בעיניכם.

היה איתי בצבא חיילך אחד. כשהוא היה ילד ברוסיה, הוא ראה איך מוציאים את אחד מחבריו מביתו ויורים בו למוות. מאז, הוא נשבע לעצמו לעולם לא לעשות שימוש בנשק או להציב את עצמו במצב בו יצטרך להפעיל נשק. את הטירונות הוא עבר איכשהוא, אני חושב שבלי לירות בכלל, אולי מצא איזו פשרה. מה שבטוח, הוא לא שמר. מאז שירת בתפקיד פקידותי ולא היה לו שום צורך בנשק. הוא היה, אולי, החייל הכי חרוץ והכי ממושמע בבסיס. הוא לעולם לא חיפש להתחמק מתורנות מטבח, והיה הראשון להחליף חייל אחר שחלה (או התחלה). הטבחים היו מאושרים כשהוא היה מגיע לתורנות, כי הם ידעו שהם יוכלו לסיים מוקדם.
יום אחד, הוחלט שהוא צריך לצאת לאבט"ש. ולאבט"ש יוצאים, מה לעשות, עם נשק. הוא כמובן סירב, ושטח את נימוקיו. את המפקד זה לא שכנע, והוא פנה לקב"ן. זמן קצר אחרי זה הוא כבר קיבל פרופיל 21 והשתחרר.

אז לכל מי שנכנסים לראש הפצפיסטים ומתמיירים לדית מה הולך שם- קחו מהדוגמא הזאת מה שאתם רוצים. לדעתי, היא בניגוד לכמה תפיסות שהעלתם כאן (למשל, שאם הוא מוכן לתפקיד בלי נשק זה אומר שהוא לא באמת מתנגד לשימוש בנשק).

אגב, הוא היה מעל 1.90, ושרירי בצורה אימתנית. מי שמכיר את בה"ד 10- הוא היה היחיד שניצח את ד"ר ארז מהמרפאה בהורדת ידיים. לא חניכים לוחמים מהשייטת, לא ממטכ"ל. רק הוא. סתם, למקרה שחשבתם שהוא היה יפה נפש חלוש שנידף ברוח.

ישן 04-10-2007, 12:28
  משתמש זכר חטאב מת חטאב מת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "אמנם אמרתי שאני לא אגיב יותר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cfox
אמנם אמרתי שאני לא אגיב יותר בפורום הזה, אבל אני רוצה לנסות ולהגיד כמה מילים, בפעם האחרונה, שימוש בנשק).

אגב, הוא היה מעל 1.90, ושרירי בצורה אימתנית. מי שמכיר את בה"ד 10- הוא היה היחיד שניצח את ד"ר ארז מהמרפאה בהורדת ידיים. לא חניכים לוחמים מהשייטת, לא ממטכ"ל. רק הוא. סתם, למקרה שחשבתם שהוא היה יפה נפש חלוש שנידף ברוח.

אוח סוס! לא קל לנצח מישהו כמו דוקטור ארז קשוח כך שלקרוא לו יפה נפש אי אפשר , ומשום כמעט אף אחד לא מקבל את הדוקטור השני כשבאים לחופ''ל.

בנוגע לפציפיזם,אני אישית לא מסכים,אבל היי אם זה מה שאתה מאמין בו, באמת תפנה ותראה מה ניתן לעשות.
נורא אשירה, לך אכבירה, שיר מהללי
לך אתנה מנת חבלי
בכלל זמן עזור אל נורא, גזע אברהם, נצר תפארה,
אתה אל חי נותן תורה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:49

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר