לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-09-2007, 13:09
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
האדרטא הייתה לזכרו של "Brian Templer Barton"
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "ובעניין של אתרי זכרון ..."

(הציטוט מהזכרון). גילו אותה במקרה - הפוכה על פניה - בתחיל תשנות ה-70 וצבי אילן ז"ל כתב עליה מאמרון בדבר וגם באחד מאבותיו של "ארץ וטבע" (יש לי הכל בבית... כאן הכל מהזיכרון). בתחילה היא נותרה בשדה אבל אז מישהו - שלא הבין נכון פסוק מהברית החדשה שכתוב עליה - חפר תחתיה כי חשב שקבורים שם כלי נשק... אז העבירו אותה למתחם המגודר של מקורות ליד מושב גת רימון ומשם היא נגנבה לפני 15 שנה. אחרי מאמצים של איש קשיש ונחמד (פנסיונר של המשטרה) שגר בקריית אונו, לפני שנה ומשהו העירייה הכינה העתק מדוייק והציבה אותה בגינה המקיפה את תחנת פז בצפון הקרייה (ליד פיצה האט).

החייל עצמו - שבינתיים נקבר שנית ברמלה - נהרג בפשיטה על חפירות התורכים בדצמבר 1917, ככל הנראה מאש ידידותית. אחיו שירת גם הוא כאן, והוא הציב את אבן הזכרון בשנות ה-20, אחרי שהגופה של אחיו הועברה לרמלה (את צלב העץ שהיה על הקבר הוא לקח לחוות המשפחה באוסטרליה). זה מקרה מאוד מיוחד של הנצחת חייל בודד בשדה הקרב.

צבי אילן וחבר שלו באוסטרליה איתרו את משפחת החייל בשנות ה-70, ואת אחיו שהיה חי. הם הכינו "תיק" (חובבני מאוד מבחינת היסטוריה צבאית) שנמצא עד היום בארכיון מוזאון המלחמה בקנברה. באזכרה ברמלה לפני שנה ראיתי כמה "משוגעים" מקריית אונו ליד הקרב שלו (והאמת? כל הכבוד להם!).

הגבעה ליד גת רימון (עם בריכות המים) היא הנקודה הגבוהה ביותר בגוש דן (היום קשה מאוד לראות את זה) וכונתה במלחמה The Bald Hill. קו החזית התייצב של למשך חודש בערך, ונמתח מכוון גבעת שמואל, לגת רימון ומשם דרומה דרך גני תקווה, סביון ואז פנה מזרחה לווילהלמה. האוסטרלים הצליחו לכבוש את הגבעה, לא התחפרו כמו שצריך והתורכים שטפו אותם במפתיע... מזכיר משהו את קרב תל א ריש של צה"ל. אחרי זה היו להם שם שבועות של הקזת דם של ממש.

פתח תקווה סבלה כהוגן ועברה מיד ליד כמה פעמים. את המשוריין צבי אילן מזכיר במאמר אבל אין לי מושב אם הוא שם היום, אם כי לא ראיתי אותו בתצפיות שעשיתי מגת רימון כמו גם מסביב רחוב לוי אשכול בקריית אונו (בינתיים סללו שם ובנו לא מעט). אם אתה רוצה, אפשר לנסות ולאתר את השוטר הפנסיונר...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-10-2007, 19:28
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
מסתבר ש Bald Hill ליד מלבס מוזכרת גם בפורום הזה :
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "האדרטא הייתה לזכרו של "Brian Templer Barton""

http://forum.axishistory.com/viewto...=48481&start=45

אני עברתי יום יום במשך כמה שנים בשדות ובפרדסים של האזור הזה כאשר קיצרתי את
הדרך מקרית אונו לאזור התעשיה בפתח תקווה וזאת כדי להינע מפקקי כביש גהה...
כיום הכביש החדש שניסלל ממערב למזרח מונע את אפשרות של טיול הבוקר בשדות הללו .

Thanks Mates,

Yes in the 7th ALHR history they record the capture of two officers and 146 Turkish soldiers including four Bergman MG's by C Sqn 7th ALHR after a counterattack on a Turkish penitration of our lines at Bald Hill 30th Nov 1917 near Mulebliss Palestine.

Thanks for the site as I have never seen a Bergman LMG before, now its easy to see why assult Troops would have such a weapon as its looks very light compared to the Maxin MG.

Have any of you seen Turkish reports of the fighting by the 20th Turkish Div around Bald Hill between 27th Nov and 5th Dec 1917 and could you give me the details of that fighting.

Cheers

S.B

ישן 01-10-2007, 21:54
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
זה אשכול הפורומים הרציני ביותר שאני מכיר
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "מסתבר שלמשוגעים בארץ יש שותפים מסביב לגלובוס ,אפשר לבלות בפורום הזה ללא סוף..."

(מחוץ לפורומי נישה). הייתי חבר שם לא מעט זמן (תחת אותו כינוי אפילו) וביליתי מאות שעות של קריאה בפורום הזה - אני חושב שהפסדתי קורסים שלמים בתואר שני כשישבתי בחדר המחשב עם הפורום הזה (לא בענייני מלחמת העולם). בזמנו לא היו בו ישראלים שהופיעו מעבר לכמה הודעות, פרט לי (או שהיו ולא הזדהו ככאלה). עקרונית: מקום מאוד לא חביב לישראלים ואפילו לא ליהודים. יושבים שם כמה מכחישי שואה כבדים, וגרוע מכך: אמריקאים מטומטמים עם סבא גרמני שיספרו לך שהדוד והדודה שלך בני 3 ו-5, נורו בבור בגלל שהיו בולשביקים.

בעל האתר, כמו לא מעט אנשי צוות, הם סקנדינבים. אין לי ספק שחלקם "נאזי סימפטייזרס" אבל הם מסווים את זה היטב. מנהל פורום "שואה ופשעי מלחמה" הוא קליבר של ממש.

בשורה התחתונה: אין עוד מאגר נגיש וטוב כזה להיסטוריה המלחמתית של אירופה במאה ה-20.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:39

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר