לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-10-2007, 18:52
  nativg nativg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רמי ד שמתחילה ב "אתה יכול לעשות "מיספור..."

כנראה שבאמת לא הסברתי טוב.
יש לי עמודה id והיא קיימת כauto_increment.
אני רוצה להציג את הסיפרה שהauto_increment עומד עליה כרגע.
אני לא יכול פשוט לשלוף את המספר האחרון בשדה id ולהוסיף לו אחד, כי אם אני מחקתי שלוש שורות מהסוף, זה לא יהיה תואם למספר שיכנס בauto_increment.
אני מבקש פונקציה שתציג לי את המספר שה auto_increment הולך להכניס בinsert הקרוב.

הפוקנציה שרשמתי למעלה אמורה לעשות את הפעולה הזאת, הבעיה היחידה שנתקלתי בפונקציה הזאת, שאפשר להשתמש בה רק אחרי insert.
השאלה שלי איך אני משתמש בה גם אם לא עשיתי insert?
אני מקווה שהסברתת עצמי בצורה טובה יותר.
אם לא, אני אשמח לדעת על כך ולא תיהיה ברירה ואני אכתוב לכם את הכל בדוגמאות כדי שתבינו הכי טוב!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-10-2007, 08:55
  nativg nativg אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "אמנם נתנו לך פה כל מיני..."

האמת זה בעייתי.
כי אני רוצה להציג למשתמש את מספר הid שהוא יקבל(מספר שישמש אותו לכל הפעולות באתר) ואז הוא צריך להכניס את הנתונים עאל עצמו, כלומר שם פרטי, משפחה וכו' וכו'.
כרגע יש לי שתי אפשרויות.
אחת, לעשות שברגע שנכנסים לעמוד, נוצרת השורה במסד נתונים, כולל הid שלה, עם שדות ריקים, וברגע שהוא ממלא את כל הפרטים, ועושה send, אני פשוט אעשה update לעמודות המתאימות.
אבל אז, כשבנאדם סתם נכנס לעמוד ולא מבצע הרשמה(ויכולים להיות מקרים כאלו) תיפתח לו שורה, והיא תיהיה ריקה, וככה אני אמצע את עצמי תוך חודשיים עם טבלה שיש בה 3000 שורות.

מצד שני יש את האפשרות השניה, שרק אחרי שהוא נרשם ולוחץ send, המספר הסידורי שלו יופיע.
למרות שזו אפשרות שאני לא רוצה להגיע אליה, כי הייתי מעדיף שהמשתמש יראה את המספר הסידורי, עוד לפני שהוא נרשם.
אבל לא נורא, אם זו תיהיה האפשרות היחידה שלי, כנראה שאני אשתמש בה.

אגב, מה בעניין הפתרון של יואב?
אתה רשמת "לצערי חלקם גם ממש לא נכונות" האם התכוונת גם לתגובה שלו, או שהוא ערך את ההודעה רק אחרי התגובה שלך?

אני אשמח לשמוע את חוות דעתך.

יואב, אני אבדוק את מה שכתבת פה, ואני אחזיר לך תשובה.
אגב, אני אשמח לקבל קישור למקור הפתרון שלך, אולי יהיה רשום שם יותר מידע לגבי הפתרון.
ישן 02-10-2007, 11:58
  nativg nativg אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "נראה שלא הבנת, הגישה הזאת..."

אוקיי.
אני אסביר לך למה זה הכרחי(או לפחות רצוי).

אני רוצה לעשות הרשמה למערכת שבנויה בצורה כזאת:
לכל משתמש שנרשם יש id.
בדף אחר באתר, אותו משתמש מכניס את הid שלו, וכך הוא מקבל את התוצאה שמתאימה למשתמש שלו.
משהו שבנוי על אותו עיקרון של שם משתמש וסיסמה, רק עם id.
(נעזוב כרגע את בעיות האבטחה, כי לא דרוש להכניס רק id אלא גם עוד כמה נתונים)
בעמוד ההרשמה מופיע למשתמש את הid העתידי שהולך להיות לו.
ז"א הid רשום בגדול, ואז נשאר לו רק להכניס את שאר הנתונים.
אחרי שהוא ממלא את כל שאר הנתונים, הוא לוחץ אישור ואז מופנה לעמוד הראשי.
חשוב לי שאחרי שהוא לוחץ על אישור, הוא יגיע ישר לעמוד הראשי, ולא יעבור דרך עוד עמוד בדרך.
בגלל רציתי להציג לו את הid העתידי עוד בעמוד ההרשמה.

אבל כמו שכבר אמרתי, בעקבות התגובה שלך כנראה שאני לא אשתמחש בדרך הזאת, ואני אהיה חייב להוסיף עמוד מקשר, כי אף אחד לא יכול להבטיח למשתמש שזה יהיה הid שלו.
יכול להיות שהוא יכנס לעמוד, שניה אחריו יכנס עוד בן אדם וימלא את הפרטים יותר מהר מהבן אדם הראשון, וככה הid שניתן לו יצא שגוי.
אני מבין את מה שאתה אומר, וכנראה בגלל זה אני אעשה את זה בדרך הישנה והפשוטה שרק אחרי שהוא ממלא את הפרטים ולוחץ אישור, הוא מקבל את הid שלו.
ישן 02-10-2007, 13:38
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי nativg שמתחילה ב "אוקיי. אני אסביר לך למה זה..."

זה עדיין לא סותר את דברי וכל דברי הקודמים עדיין תקפים, אבל אנסה להוסיף להסבר.
ראשית, תבין שאתה לא יכול [ולאו דווקא מבחינת טכנית, אלא אפילו מבחינה הגיונית] לתת קוד זיהוי לדבר שאינו קיים (במקרה הספציפי הזה: משתמש שאינו קיים - מבחינת מערכת האתר]. תחשוב על זה שמשתמש נכנס ואתה נותן לו קוד זיהוי, מי הוא בכלל המשתמש הזה? אולי זה משתמש שכבר קיים ורק צריך להתחבר, אולי זה סתם גולש שנכנס באקראי, אולי זה רובוט של מנוע חיפוש או של שירות אחר? כל עוד הוא לא קיים, אין לו קוד זיהוי, בדיוק כמו שלכל אזרח שאינו מישראל, אין מס' ת.ז. ישראלית, כי מבחינת מערכת הרישום של מדינת ישראל, האדם הזה לא קיים.

שנית, יש לך בעיה שאתה לא רוצה שהמשתמש יצטרך לעבור שלושה דפים, אלא רק שניים.
הטעות הוא שבכלל הגעת לשלושה דפים, אתה רואה כרגע בראש תמונה שגויה, תוציא מהתמונה את הדף האמצעי.
מבחינתך, כרגע (באופן שקוד הזיהוי מתקבל לאחר הרישום) זה פועל כך:
1. טופס הרשמה.
2. מעבר לדף בו כתוב קוד הזיהוי של המשתמש.
3. מעבר לדף פעולה בו צריך להזין את קוד הזיהוי ופרטים נוספים.
את דף מס' 2 אני מתכוון שתוציא, פשוט כי זה צריך לפעול כך:
1. טופס הרשמה שלאחר לחיצה על submit יעברו לדף:
2. שבו יוצג קוד הזיהוי והטופס למילוי הפרטים הנוספים.
* קוד הזיהוי יכול להופיע בגדול ומתחתיו הטופס. או להופיע ישירות (גם) בטופס בשדה של הזנת קוד הזיהוי.

הערה נוספת.
יתכן שעדיף להשתמש בשם המשתמש הנבחר כקוד הזיהוי, מה שגם יאפשר למשתמש לבחור שם משתמש נח לזכירה (לפחות ביחס לרצף מספרים או אותיות אקראי או מקובע).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:06

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר