לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-10-2007, 17:48
  DOZER DOZER אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
אחריי
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי מורעל89 שמתחילה ב "סליחה על הבורות אבל מה זה..."

עמותה המפעילה מספר פרוייקטים
קורס הכנה לצה"ל - הוא גם פרוייקט הליבה, הכנה לשירות משמעותי בצה"ל של בני נוער (החל מהצו הראשון).

"אחריי!" לבגרויות - קורסים להגיש תלמידים מתקשים\נושרים\בסיכון לבגרויות במתמטיקה\אנגלית\אזרחות.

"אחריי!" לדרך - פרוייקט שנועד ללמד בני נוער מהעדה האתיופית על צה"ל. אנחנו רואים בנוער הזה פוטנציאל אדיר של כישרון שהולך לביזבוז בגלל בעיות תקשורת וחוסר ידע פשוט. רבים מהם מגיעים לא מוכנים למיונים הצה"ליים. רבים מהבוגרים ממשיכים באחריי לצה"ל.

"אחריי!" לקהילה - קומונות שנת שירות של בוגרי תיכון אשר דוחים את השירות הצבאי בשנה ומתנדבים בקהילה ובעמותה עצמה. (תמיר 7 כבוד)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-10-2007, 17:31
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DOZER שמתחילה ב ""אתם התשובה נגד ההשתמטות המבישה" אהוד ברק על שנת שירות "אחריי!" וחיילים מתנדבים"

כל הכבוד לך ולכם אבל לי אישית נמאס מכל הסלוגנים האלה של פוליטיקאים. כרגע זה "אין" לרדת על ההשטמתות והעיתונות והממשלה עושים עניים כאילו האחוז הכי גדול זה ה"צפונבונים" העשירים מתל אביב שלא בא להם לשרת. אז זהו, שלא. ממש, ממש לא. אפילו שזה נורא מעצבן לשמוע על ילדה שהצהירה שהיא דתיה כשהיא באמת לא, או אחד שהוא בסדר גמור פסיכולוגית והוציא 21 נפשי, זאת לא הבעיה העיקרית.

חברים, הפתרון להשתמטות מתחיל ונגמר בהחלטות הממשלה והכנסת, והנטל צריך להיות מחולק שווה בשווה בין כל אזרחי מדינת ישראל. אם הם רוצים בשירות לאומי במקום שירות צבאי, אני תומך בהחלטתם. אבל משהו חייבים לתת.

התשובה להשתמטות, פאראדוקסלית ככל שהיא תהיה, היא בידיים דווקא של ברק (וחבריו בממשלה ובכנסת) ולא של המתגייסים האמיצים ואצילים.

ישן 01-10-2007, 17:48
  xyzzz xyzzz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DOZER שמתחילה ב ""אתם התשובה נגד ההשתמטות המבישה" אהוד ברק על שנת שירות "אחריי!" וחיילים מתנדבים"

בדיחה אחת גדולה,אותם "מתנדבים" זוכים ליחס מועדף והקלות שאי אפשר להשוות אותם לחייל רגיל
הם חוזרים כל יום לבית,אין עליהם איום בזריקה לכלא,לרוב נותנים להם תפקידים טובים,אין להם תורניות
אז שיפסיקו להתלהב מבחינתי הם בכלל לא תורמים כלום ולא עושים טובה לאף אחד,גם ברק החכם הזה
צריך להפסיק להתלהם,לפי דעתי צריך להפסיק לתת למתנדבים האלו הקלות,צריך לשפוט אותם בצורה
הכי חמורה על כל דבר קטן שהם עשו ואם הם עשו שגיאה לזרוק אותם לכלא,שאני הייתי בצבא היה
"מתנדב" שהיה מגיע לא מגולח לפעמים ולא העירו לו אף פעם גם הוא היה הולך לבית ב2 וחצי ועוד
מקבל יותר כסף מחייל רגיל,אז שלא יעבדו עלייכם ה"מתנדבים" לא תורמים כלום לצבא הם בסך הכל
קישוט וקלישא כמו כל אותם הסיסמאות ("צבא העם","הצבא המוסרי בעולם"...),לסיכום אם מישהו
"מתנדב" לצבא ומקבל הקלות מיוחדות כמו לחזור לבית כל יום \ לא להיזרק לכלא \ לקבל תפקיד טוב
בצורה אוטומטית \ לא לעשות טירונות אז מבחינתי הוא לא נחשב חייל ולא משנה מי יגדיר אותו ככה
צריך גם לחייב את המתנדבים לעשות 3 שנים מלאות תדעו לכם שלמתנדבים יש אפשרות לחתום ויתור
בכל שלב ב"שירות צבאי" שלהם ורובם עושים שנה אחת בלבד או מקסימום שנתיים בגלל זה אין להגדיר
אותם חיילים אלא להגדיר אותם כסוג של בדיחה או קישוט לצבא

נערך לאחרונה ע"י xyzzz בתאריך 01-10-2007 בשעה 17:51.
ישן 01-10-2007, 20:31
  Zeph Zeph אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי xyzzz שמתחילה ב "בדיחה אחת גדולה,אותם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי xyzzz
בדיחה אחת גדולה,אותם "מתנדבים" זוכים ליחס מועדף והקלות שאי אפשר להשוות אותם לחייל רגיל
הם חוזרים כל יום לבית,אין עליהם איום בזריקה לכלא,לרוב נותנים להם תפקידים טובים,אין להם תורניות
אז שיפסיקו להתלהב מבחינתי הם בכלל לא תורמים כלום ולא עושים טובה לאף אחד,גם ברק החכם הזה
צריך להפסיק להתלהם,לפי דעתי צריך להפסיק לתת למתנדבים האלו הקלות,צריך לשפוט אותם בצורה
הכי חמורה על כל דבר קטן שהם עשו ואם הם עשו שגיאה לזרוק אותם לכלא,שאני הייתי בצבא היה
"מתנדב" שהיה מגיע לא מגולח לפעמים ולא העירו לו אף פעם גם הוא היה הולך לבית ב2 וחצי ועוד
מקבל יותר כסף מחייל רגיל,אז שלא יעבדו עלייכם ה"מתנדבים" לא תורמים כלום לצבא הם בסך הכל
קישוט וקלישא כמו כל אותם הסיסמאות ("צבא העם","הצבא המוסרי בעולם"...),לסיכום אם מישהו
"מתנדב" לצבא ומקבל הקלות מיוחדות כמו לחזור לבית כל יום \ לא להיזרק לכלא \ לקבל תפקיד טוב
בצורה אוטומטית \ לא לעשות טירונות אז מבחינתי הוא לא נחשב חייל ולא משנה מי יגדיר אותו ככה
צריך גם לחייב את המתנדבים לעשות 3 שנים מלאות תדעו לכם שלמתנדבים יש אפשרות לחתום ויתור
בכל שלב ב"שירות צבאי" שלהם ורובם עושים שנה אחת בלבד או מקסימום שנתיים בגלל זה אין להגדיר

אני פשוט לא מבין איך אתה מסוגל לדבר ככה.
בין המתנדבים האלו יש אנשים עם בעיות רפואיות שלא קל בכלל לחיות איתן (לפעמים בלשון המעטה). צריך להגיד לחלקם הגדול תודה על כך שהם בכלל חשבו להתגייס. קל להגיד את כל מה שאמרת אבל דווקא בגלל תופעת ההשתמטות, לראות אנשים שלא חייבים להתגייס ולעתים אפילו מאוד קשה להם, ומתגייסים בכל זאת - זה יפה מאוד. זה שמקלים עליהם בכמה דברים לא אומר שהם מתחמקים לגמרי מכל החרא שיש במערכת הצבאית, הם חיילים כמו כל חייל אחר. ואנחנו צריכים לתת להם הרבה כבוד לדעתי.

כמובן שזה משתנה. ואני לא אפקפק במה שאמרת שהיה חייל אצלך שעשה את מה שסיפרת.
אבל ההכללה שלך מוגזמת וטיפשית... אני מכיר קצין שהוא מתנדב במקור, הוא עושה עבודה מעל ומעבר במקום מאוד חשוב, השירות שלו משמעותי ומאוד תורם והוא חייל למופת - ממש ההפך הגמור ממה שתיארת..
ישן 01-10-2007, 20:54
  xyzzz xyzzz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Zeph שמתחילה ב "[QUOTE=xyzzz]בדיחה אחת..."

ההכללה שלי היא מוצדקת מאוד,לכל המתנדבים יש אפשרות לסיים את הקשר שלהם עם הצבא
באופן מיידי ועדיין אף אחד לא יקרא להם משתמטים ותדע לך שהרבה מהם עושים זאת הם הולכים
לצבא לשנה אחת כדאי שיוכלו אח"כ לרשום בקורות חיים שלהם "התנדבות לצבא" ואז פתאום הם
צדיקי הדור מתנדבים להגן על המדינה אבל עם מישהו עם בעיות רפואיות לא יכנס למערכת הצבאית
אז יבואו כל מיני כסילים כמו ברק ויגדירו אותו כ"משתמט",הרי זה ברור שכל הקלישאות שברק מפזר
מכוונות למי שמשוחרר כחוק מהצבא,אז מה אם אני הייתי בצבא שנה אחת בלבד בתור מתנדב ואח"כ
פניתי לעיסוקים שלי אז אני גדול הדור אבל אם אני קיבלתי פטור מהצבא עוד מלשכת גיוס ולא שרתתי
יום אחד למרות שיש לי פטור חוקי מהצבא אז ברק יקרא לי משתמט ?
כל עוד אותם מתנדבים יכולים לסיים את הצבא מוקדם מ3 שנים,הם יכולים ללכת ולבוא מתי שבא להם
חוקי הצבא לא חלים עליהם (הם אפילו לא מוגדרים כרכוש הצבא) אז כל ההתלהמות של ברק לא שווה
כלום

יפה לך לומר שאתה מכיר קצין שהוא מתנדב,לפי דעתי בכל העסק הזה של הקורסי קצינים יש מקום שמור
למתנדב מקום שמור לדרוזי\אתיופי\רוסי וכל מי שיעזור לתת לצבא מראה של "צבע העם" או "הצבא ההומני ביותר",רוב רובם של ה "מתנדבים" מקבלים הקלות רבות,למה מתנדב חולה סוכרת צריך לחזור
לבית שלו כל יום ? ולמה הוא יכול לקטוע את השירות הצבאי שלו בכל יום שרק יתחשק לו ואז כמובן
לקבל מהצבא אות מופת שהוא "התנדב" ולא "שוחרר כחוק" כי אם הוא יהיה משוחרר כחוק יבוא ברק
ויגדיר אותו בתור משתמט

לדוגמא אתה יכול לראות בן אדם דיי אוויל כמו מפקד המשטרה הצבאית,אחד הדברים הכי חכמים שיצאו לו מהפה היו שהוא ישים את אחד מכוכבי כוכב נולד בכלא הצבאי,אבל רגע כוכבי כוכב נולד הם
עריקים ? או שהם קיבלו פטור חתום על ידי הצבא ?

ברור מאוד שהתעמולה הצבאית מכוונת כלפי מי שקיבל פטור כחוק ולכן כל האמרה של ברק ש
"המתנדבים" (שהם קישוט לפי דעתי) הם תשובה ל "משתמטים" (שהם מי שקיבלו פטור כחוק על פי הראיה של ברק) היא חסרת בסיס.

בכל מקרה אני את הדיון שלי בנושא סיימתי,יום טוב
ישן 02-10-2007, 19:18
  מאור אזולאי מאור אזולאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי xyzzz שמתחילה ב "בדיחה אחת גדולה,אותם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי xyzzz

מי אתה שתכליל את כולנו..בגלל אחד מתנדב שעשה מה שבא לו,אתה מכליל את כל המתנדבים.
אני התנדבתי לצבא בגלל שהייתי חולה סרטן,ואני צריך ת"ש 7 כי אני שם תחבושות ומשחות בבוקר.
אז מי אתה שתחשוב שאנחנו "קישוט" לצבא למה אתה חושב שהתרומה שלך יותר טובה,
מהתרומה שלי?
אני מקפיד כל יום ללכת לבסיס,אפילו שיש לי אפשרות ללכת לקופ"ח להוציא גימלים,כי אין לי
חשק ללכת לבסיס,אבל אני בכלל לא עושה את זה.
ואתה יודע למה?!
כי יש לי מחויבות לצבא,להראות שגם אני חייל רגיל אולי לא בשבילך,כי אני סתם "קישוט" בעצם.
ועוד דבר אני חתמתי על 3 שנים שירות ועוד הרבה כמוני,אז בגלל ששמעת על כמה
שהם עושים רק שנה אתה חושב שכולם ככה?!
מאוד חבל שאני רואה שיש אנשים שחושבים שאנחנו המתנדבים בעצם "קישוט",
אחרי כל הלחימה שלנו להתנדב ולהרגיש חיילים ולתרום למדינה.
שבתקופה שאתה חייל ותרויח כמה גרושים אני יעשה עשרות אלפי שקלים,
אבל לא בחרתי בדרך הזאת אני התנדבתי כי לא הייתה לי אפשרות להתגייס.
ועוד נקודה למחשבה שאני יחזור עליה שוב,
למה אתה חושב שהתרומה שלך לצבא יותר טובה משלי?
ולמה אנחנו המתנדבים "קישוט" בשבילך?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:47

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר