לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-10-2007, 06:17
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
תאונות דרכים.

השבוע הזדעזתי מ2 תאונות קטלניות שבהן קפחו את חייהם משפחות שלמות. (אחת בכביש הערבה משפחת ברנשטיין ואתמול בכביש הבקעה משפחת עמר)
נשאלת השאלה בכל פעם מחדש למה זה קורה?
יש אומרים שתנאי הכביש אינם טובים -ואיני שולל את העובדה הזאת .כנראה שיש גם לתנאי הכביש חלק בתאונות.
אבל יש לי מה לומר בקשר לנהגים הישראליים ,ובעיקר לכאלה שיוצאים לנהיגה בחופשות . אלה אינם יודעים לנהוג.
אני נוהג לצערי לא מעט. השבוע ממש חששתי לחיי מעבר למקובל. אנשים נוהגים (מה שנקרא נהגי משפחות שישבת) בצורה כ"כ גרועה ,אינם שמים לב למה שקורה סביבם ,עסוקים עם הילדים מאחור , רדומים או השד יודע מה נכנס בהם -אבל הם מסכנים את עצמם ואת זולתם בכבישים. פשוט פחד נוראי.
אלה מאפיינים אחרים מאשר נהגי חמישי וששי בלילה (הצעירים המטורפים שחותכים כל מה שזז כשהם ממולאים סמים ואלכוהול) באמת משהו אחר .
התנהלות חסרת הבנה למתרחש סביבוחוסר הבנה בסיסי של מה צריך לעשות בזמן נתון .
אתמול יצאתי ממחלף לכביש ראשי ,יש מסלול האצה , לפתע חותך אותי נהג עם משפחה ברצונו לעצור בצד הכביש (הילדה רוצה לעשות פיפי) בצורה שחשבתי שמדובר במחבל מתאבד שבא להרוג אותי.
ניסיתי לברוח ,ניסיתי לבלום - שום דבר לא עזר לי. הוא נכנס בי מהצד ,סה"כ נזקי פח. באמת שלא נורא.
שאלתי אותו אם הוא ראה אותי מנסה להאיץ? לדבריו הוא בכלל לא הבין שזה מסלול האצה ושאסור לעצור שם .הילדה בכתה שרוצה פיפי אז הוא החליט לעצור במקום קרוב. אדם נחמד ,בעל משפחה ,5 נפשות יושבות בקופסת פח מתוצרת קוריאה (ואפילו לא מהמשובחות) . אם הייתי נוהג במשאית זה היה נגמר ב3 הרוגים לפחות . אצלו.
אפשר להשתגע.
העיקר נגמר בשלום .
לא מבין איך נותנים לאנשים כאלה רשיון נהיגה. שיקחו מונית ספיישל ויסעו לטייל. הרבה יותר זול ובטוח.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-10-2007, 06:45
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
חוסר מיומנות וחוסר תשומת לב יש גם במקומות אחרים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "תאונות דרכים."

לדעתי הבעיה בכבישי ישראל היא האווירה האלימה - להגיע ראשון, לא לצאת פראייר, ללמד את האחרים מי מבין ומי שולט, זלזול מוחלט ומכוון בחוקים ועוד ועוד. זה הופך את הנהיגה בישראל לחוויה מורטת עצבים, וכאשר רמת המתח והעצבים עולה רמת הנהיגה מדרדרת. כדי לשרוד בכביש גם צריך לשחות עם הזרם, אי אפשר להיות הצדיק היחיד בסדום ששומר על החוקים מבלי להסתכן ממש. אני מוצא שנהיגה של שעה וחצי מהמרכז לצפון מתישה בהרבה מנסיעות של שבע ושמונה שעות בארה"ב. באירופה יש לי פחות נסיון בנהיגה, אבל נסיעות בגרמניה, אוסטריה, שוויץ ואפילו איטליה זכורות לי כחוויות נעימות ובטוחות.

טוב שנגמר בנזקים קלים בלבד.
ישן 03-10-2007, 18:01
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "מטורפים יש בכל מקום"

יש גם הרבה מטורפים .אבל כמו שנראה לי בעית היסוד לא קשורה דווקא בטירוף אלא בחוסר ידע /מיומנות /הבנת הכביש והנהיגה.(ואולי גם זה סוג של טירוף)
הבנת הכביש אומרת שאם אתה מספיק אחראי אתה לא עולה על הכביש כשאתה עיף או שתוי. ואם אתה במצב לא נכון לנהיגה -או שתדאג שמישהו אחר ינהג או שתלך לישון.הבנת הכביש קשורה בהכרה שיש הבדלים בנהיגה בין חושך לאור ועוד כיו"ב.
ידע בנהיגה לא קשור דווקא בהפעלת המכשיר הנקרא מכונית .את המיומנות הזאת כל ילד יכול לרכוש בקלות רבה במיוחד עם האוטומט. ידע בנהיגה הוא הכרת מכלול התנועה בכביש. הוא הידע בנחיצות ההרכה במהלך הנהיגה מה קורה סביב למכונית שלך 360 מעלות (מראות ושוב מראות) .ידע בנהיגה קשור בתכנון הנסיעה שלך -נתיב כולל נתיבי משנה במקרים של תקלה . ידע בנהיגה קשור בהבנה הבסיסית של האדם שאהוא אינו בודד על הכביש וצריך לאפשר לא רק לו אלא לכולם להגיע בשלום הביתה .ועוד כאלה.

איני יודע אם באירופה או בארה"ב מלמדים טוב יותר. מנסיון שלי אכן כך הדבר. וגם כמו שאמרת הנימוס הבסיסי שם הרבה יותר מפותח מאשר אצלנו. אבל למשל באיטליה התמרורים הם המלצה בלבד והם נוהגים כמו מטורפים.

ישן 03-10-2007, 18:18
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
בארה"ב אין לימודי נהיגה מעשיים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "יש גם הרבה מטורפים .אבל כמו..."

עוברים תאוריה, מקבלים היתר לנהוג עם נהג מנוסה, וכשמרגישים מוכנים ניגשים לטסט.

אני לא חושב שהישראלי הממוצע הוא אינטיליגנטי פחות מהאמריקאי הממוצע. הוא מבין או לא מבין באותה מידה את הסביבה שלו, כך שמיומנות וידע אינם מסבירים את הפער בנהיגה. גם התשתית ותנאי הדרך הם לא יותר מתרוץ, משום שבשעה שהתשתית בארה"ב אולי טובה יותר באופן כללי, שלג, קרח וגשם הופכים את תנאי הדרך לקשים מאד לפעמים. כשמרחיקים לאזורים הפחות מיושבים נתקלים גם בארה"ב בכבישים צרים, סדוקים ומחוררים, העדר מעקות בטיחות, שילוט גרוע, מפגשים עם פסי רכבת ללא מחסום, ועוד מרעין בישין.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:21

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר