לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שקית אחת פחות. קדימה לכו לחנות עם תיק ועל תקחו שקיות פלסתיק. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > איכות הסביבה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-10-2007, 12:41
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
כללי העיוורים נגד המכוניות ה'ירוקות'

מנוע היבריד הידידותי לסביבה לא משמיע כמעט רעש, דבר שעיוורים בארה"ב טוענים כפוגע בבטיחותם

אי-פי
3/10/2007 5:43

מכוניות ההיבריד, שממונעות על בסיס משותף של גז וחשמל, הן סמל סטטוס ל"מצפון סביבתי". אולם כעת הן זוכות למתקפה מציבור שכלל לא נוהג: העיוורים. למעשה, המכוניות הללו לא משמיעות כל רעש במהלך נסיעה במהירויות נמוכות כשהן מונעות על כוח חשמלי, והעיוורים טוענים כי עובדה זו מציבה סכנה לביטחונם בעוד הם מבקשים לחצות את הכבישים או ללכת במגרש חניה תוך הסתמכות על חוש השמיעה.

"בעבר הייתי יכולה לקבל רמזים מהסביבה באמצעות חוש השמיעה ולהתאים את עצמי למתרחש", אמרה דבורה קנת-שטיין, יו"ר הוועידה הלאומית-פדרלית של עיוורים בארצות הברית למען ביטחון של הולכי רגל מכלי רכב ממונעים. "לא דמיינתי לעצמי שיהיה דבר שאני בהחלט לא אוכל לשמוע. בנחנו את הנושא, ולתדהמתי גיליתי שאיני יכולה לשמוע את המכוניות הללו".

בבדיקה, שהיא אינה מדעית לכל הדעות, עמדו נבחנים בחניון או על מדרכות, והתבקשו לאותת כשהם שומעים את רכבי ההיבריד מתקרבים. "התגובות של האנשים היו לדוגמה 'מתי הם מתכוונים להתחיל את המבחן?' והסתבר כי המכוניות כבר עשו 2-3 הקפות סביב מגרש החניה", אמרה קנת-שטיין. יש לציין כי הבדיקה כללה מכוניות היבריד מדגמים שונים.

בעוד מחירי הגז ממשיכים להאמיר, כמו גם הדאגה לגבי הפליטה המזיקה, הפופולאריות של מכוניות ההיבריד מרקיעה שחקים. בשבעת החודשים הראשונים של 2007, צמח רישום מכוניות היבריד ברחבי ארצות הברית ב-49 אחוזים, בהשוואה לתקופה המקבילה בשנת 2006. את הנתון הזה מסרה חברת ר.ל. פולק ושות', חברה למחקר על כלי-רכב ממונעים בארצות הברית.

גורמים בוועידה הלאומית-פדרלית (NFB) של העיוורים בארצות הברית מיהרו להדגיש כי הם אינם מעוניינים להוריד את מכוניות ההיבריד מהכביש, הם רק מבקשים שכלי הרכב הללו ישמיעו צילי כלשהו. נשיא הארגון מארק מאורר, אמר כי קיבל הודעה באי-מייל מפעילי איכות סביבה, שמציעים שחברי תנועת העיוורים יהיו הראשונים לטבוע כשהים יכסה את היבשה בשל ההתחממות הגלובלית. "אני לא רוצה לבחור בדרך זו, אך אני גם לא רוצה להידרס על-ידי רכב שנוסע במהירות", אמר.

לידיעה המלאה

אולי שיתקינו רמקולים חיצוניים..?

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:20

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר