לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-10-2007, 09:49
צלמית המשתמש של למפוצ'ינה
  משתמש זכר למפוצ'ינה למפוצ'ינה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.06
יעילות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "האם יש יעילות בהתקנת התוכנות על כונן שאינו כונן המערכת?"

כאשר יש יותר משני כוננים פיסיים (מחיצות לא נחשב), מומלץ שקובץ ההחלפה יהיה על כונן נפרד מהכונן בו מותקנת מערכת ההפעלה. אם יש הבדל במהירות בין הכוננים, קובץ ההחלפה צריך להיות בכונן המהיר ביותר.
כדאי להגדיר לקובץ החלפה גודל מינימום של פי שתיים ויותר מהזכרון הפיסי שלך.

לגבי "מרווח נשימה", הכונן שבו המחשב משתמש לקבצי TEMP (בדר"כ הכונן עם document and settings) צריך מינימום של 100 מגה כדי לפעול בצורה תקינה. אם יש לך 2 ג'יגה פנויים או 20 ג'יגה פנויים - אין ממש הבדל בביצועים.

מומלץ לבצע defrag מדי פעם לכוננים.
מומלץ שלא יהיו עשרות אלפי (!!) קבצים בתיקייה אחת, זה באמת יפגע בביצועים בגישה לתיקייה הזו.

אין חשיבות רבה למיקום התוכנות מבחינת ביצועים, השיקולים הם בדר"כ סדר וחשיבה על פירמוטים...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-10-2007, 10:15
צלמית המשתמש של The IceMan
  The IceMan מנהל The IceMan אינו מחובר  
\dev\null

חבר מתאריך: 08.11.02
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "הכל די נכון לדעתי, חוץ מהשורה..."

לדעתי כן, בדיוק כמו שקובץ ה-VM יושב במקום אחר, (והגישה אליו היא דרך בקר אחר כמובן)
המערכת יכולה לבצע יותר פעולות על כל כונן מאשר לקרוא בחלקים כל חלק של תוכנה
למשל אם אתה מעלה עכשיו OFFICE שיושב על כונן C המערכת מבצעת קריאות גם עבור מערכת ההפעלה וגם עבור OFFICE
וכאשר הם על אותו כונן יש ירידה בביצועים לדעתי

לעומת זאת על בקר בנפרד המערכת מקבל את הנתונים מ-2 ערוצים בנפרד לכן אין הפרעות בין ה-2

לפחות זה הקו חשיבה שלי, יכול להיות שאני טעה או שיכול להיות שהמספרים לא נכונים
אבל זה הקו המחשבה שהנחה אותי כשבניתי את המערכת שלי מחשב וקינפגתי את ההתקנות ל-D וכל דבר אחר לצורך העניין
כאשר C נשאר אך ורק למערכת ההפעלה

התוצאות:
- המערכת מהירה יותר בזמני טעינה
- יציבה יותר (אותה כמות של התעללות ועדין עובדת כמו סוס)

יש עוד כמה יתרונות כמו החוסר להתקין מחדש תוכנות ברגע שהקבצים שלהם קימים התוכנה רק בונה את הרשומות של ה-REGISRTY
בשימוש בתוכנות "ניידות" אין צורך בהתקנה, וגם אחרי התקנה אתה כבר מוכן לעבודה בלי צורך להתקין דבר
ישן 05-10-2007, 19:41
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
שאלה מעניינת דווקא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "האם יש יעילות בהתקנת התוכנות על כונן שאינו כונן המערכת?"

יש לא מעט אספקטים בעניין הזה.
בגדול כן יהיה שיפור בביצועים, אבל הוא לא יהיה משמעותי בכלל, ההפרדה היא לרוב (לטעמי) מסיבות אסתטיות ונוחות בלבד.

טענות בעד:
לגבי הטענה על כמות הקבצים - לא מדוייק, מכיוון שNTFS לא עובד כמו FAT ומציאת הקבצים מהירה יותר, תוסיף לכך את העובדה שזוהי מערכת קבצים indexed (ברח לי השם בעברית) כך שזמני הגישה עולים בעשרות אחוזים, ואפילו יותר מהר בvista (המהדרים יגידו שב ReiserFS זה יהיה אף מהיר יותר... אבל אנחנו מדברים על חלונות כאן )
לגבי מקום פנוי, "מרווח נשימה" הוא אמנם חשוב, אבל רק כאשר מדובר על גידול של קבצים, אפשר להתעלם מהטענה הזו עם defrag קבוע לדיסק ועם העברת תקיית ה temp לכונן אחר.

טענות נגד:
בלגן שלם - ממש לא נכון, זה כמו שתגיד שאם יש לך גם דיסקים של משחקים וגם ספרים של לימודים הגיוני לשים אותם על אותו המדף כי אחרת זה ייצור בלגן, צריכה להיות הפרדה ברורה בין מערכת ההפעלה לבין התוכנות והקבצים שלהם (ובגלל זה הרעיון של documents and settings מטופש לדעתי)
פירמוט C דורש התקנה מחודשת של כל התוכנות - לא מדוייק, המון תוכנות ניתן להריץ גם אחרי פירמוט, הבעיה היא עם תוכנות שדורשות registration של DLL-ים, אבל תוכנות כמו dvd shrink/foxit reader/emule/opera ומשחקים כמו warcraft 3 עבדו לי בלי התקנה מחודשת אחרי פרמוט.
גודל כונן המערכת לא מעניין את windows - נכון בהחלט, אבל מומלץ להפריד בין קובץ ההחלפה לשאר הקבצים משיקולי ביצועים, זו כבר טענה שהוכחה למיטב זכרוני.
איטיות בגישה - אולי זניחה, אבל שוחקת את הדיסק מהר יותר.

עוד שאלה שלך שעלתה במהלך האשכול - טענת שגישה למחיצה C יותר מהירה מגישה למחיצות אחרות, לא מדוייק בגלל איך שהכונן הקשיח בנוי, יש לך יותר מפלטה אחת וקוראים כל אחת מהם מ-2 הכיוונים, אז מהירות הגישה תלוייה בחומרה בלבד.

היה לי עוד משהו להגיד, אבל יושבים לי פה על הראש... אז איתך הסליחה

ישן 06-10-2007, 21:15
  Siren19 Siren19 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אצלך בכלל המצב גרוע, כי כולם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
אצלך בכלל המצב גרוע, כי כולם יסכימו שמסמכים חייבים להיות על מחיצה אחרת, בגלל נטייתה של וינדוס לדרוש פירמוט לעיתים קרובות, ועקב כך לאבד את החומר על הכונן.

זה לא עניין של מקום, כי אפשר בקלות להגדיר כל נפח רצוי לכל כונן, (ואפילו בכוננים שחולקו כבר) רק עניין של יעילות. ודווקא אצלך תהייה יעילות גדולה יותר בהתקנת תוכנות על כונן פיזי אחר, כמו שהזכיר איש הקרח בהודעה 4# באשכול זה.

הייי,תודה על התגובה המהירה.
יש לי עוד 3 כוננים(2 של 120 ואחד250 )
מחר אני מקבלת את המחשב החדש,והמחשב הישן עובר לסלון יחד עם ה80 בלבד,ועדין אני לא יודעת איך אני רוצה לחלק אותו,ואני גם חייבת לפרמט ולהתקין מערכת בעברית.(קבלו תיקון,יש לי חבילת שפות)
את 3 הכוננים האחרים אני מחברת במחשב החדש
אבל בכל זאת,התקנת תוכנות בC באמת מאט את המערכת?כי בינתים המחשב דיי מהיר,גם בטעינה.
השאלה שלי,יש הבדל משמעותי?
אני דיי בתחילת דרכי במחשבים:-)

נערך לאחרונה ע"י Siren19 בתאריך 06-10-2007 בשעה 21:17.
ישן 07-10-2007, 12:41

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "שטח איכסון זה לא עוצמה :) אבל..."

היי
כשכתבתי עוצמה לא התכוונתי רק לשטח האיכסון
החלפתי את כל המחשב למשהו הרבה יותר עוצמתי ממה שיש לי כרגע
ולגבי הדיסקים קשיחים והשימוש בהן....
120-נועד לאיכסון,צריבות,ולאירגון כל הקבצים שלי.
120 SATA -שלצערי מחולק לשני חלקים,החלק הראשון מיועד להורדות,החלק השני היה מיועד למשחקים,והיום הוא מיועד רק לגיבויים שלי(מוסיקה,גרפיקה,מחשבים,קבצי טקסט,וורד וכל מיני דברים אישיים שלי) לא מצאתי דרך לחבר את הכונן הזה מבלי לאבד מידע.
250 SATA2 נועד לMP3 שלי.
ה80 GB החדש שקניתי מיועד רק למערכת הפעלה והתוכנות שמותקנות בה,והתקנת משחקים שמימלא דורשות התקנה מחדש אחרי פירמוט.
אני אשמח לשמוע הצעות יעול,ושימוש בכוננים שלי.
במקום לחלק כונן אחד לכמה מחיצות,אני מעדיפה ליקנות כונן נוסף ולהשתמש בו כמחיצה אחת?
השאיפה שלי להגיע לטרה ביית:-)
ד"א
אני רוצה רק לאמר תודה לכל אלה שנתנו פיתרונות קירור למחשב שלי.
יישמתי את כולם,והיום הטמפרטורות לא עולות מעל 40 מעלות בכל החלקים,המעבד עומד באופן קבוע על 30-35 מעלות
תודה רבה.

נערך לאחרונה ע"י Siren19 בתאריך 07-10-2007 בשעה 12:44.
ישן 07-10-2007, 23:30
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
לא מדוייק...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "כלומר, מבחינת השאלה העיקרית,..."

ז"א, בנוגע לנקודות שהעלית בשאלה הראשונה אז כן - אין משמעות מבחינת חלוקה למחיצות או לא (או שהיא מזערית לחלוטין)
אבל קיימים 2 נקודות אחרות שחשוב להעלות

1. שחיקת דיסק, בסופו של דבר, הכונן הקשיח הוא הרכיב היחידי (מלבד מאווררים) שזז במחשב, וככזה הוא נתון לשחיקה, אם תהיה לך מחיצה אחת עליה תתקין את מערכת ההפעלה והזכרון הווירטואלי, מרבית הקריאה תהיה מנקודות מאוד ספציפיות בכונן, דבר שיגביר את השחיקה בדיסק ויקצר את אורך החיים שלו

2. מבנה מערכת הקבצים, NTFS אולי בוגרת, אבל לא מושלמת, בעיקר כאשר מדובר על המון קבצים קטנים.
לא פעם אתה תראה כאשר תעשה מאפיינים על תקייה גודל תיקייה וגודל על דיסק (size/size on disk), זה נובע מהעובדה שעוד בימי הFAT היה לך גודל מינימום של קובץ (חלוקה ל cluster ובלה בלה בלה, לא צריך פירוט, נכון?)
הנקודה היא שככול שהדיסק גדול יותר, גודל המינימום לכול קובץ גדול יותר, וכך אתה למעשה מפסיד יותר שטח דיסק, זה אומנם לא נוגע לשאלה של יציבות (קצת משפיע על ביצועים אבל), אבל עדיין שיקול שצריך להתחשב בו, כבר ראיתי התקנה של תוכנה שתופסת 300 מגה כשהיא צרובה על דיסק שוקלת 900 מגה על כונן רשת

ישן 12-10-2007, 00:49
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "נחמד שהצטרפת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קוביבי
תהיתי לאן נעלמת דווקא

מה הקשר אבל לטענה שלי?
אתה אמרת שככול שיש צורך ביותר מידע - ככה יוצרים דיסקים יותר גדולים.
אני אומר שככול שהמחיצות יותר גדולות - ככה בזבוז השטח (בגלל שימוש במערכת הקבצים NTFS) גדול יותר.
כלומר - הגודל שייתפסו 2 מליון קבצים בגודל 10 בתים על מחיצה של 250 ג'יגה יהיה גדול יותר מאשר על מחיצה בגודל 10 ג'יגה (ודווקא כאן יש ייתרון למערכות הקבצים השונות של לינוקס).

היוצרות התחלפו, לרוב אני מרסק את ms ומהלל את לינוקס ואתה מגן על ms. הפעם אני יגן על Ms ועל וינדוס.

זה נכון ה ntfs לא מצדיקה את איבוד המקום. אך לדוגמא יש לנו כונן מינימום של משפחה רגילה או קיי?
80 גיגה, ניתן לחלק אותו לכמה מחיצות כדי לא לאבד יותר מדי מקום. מחיצה אחת למשל של ntfs של המערכת. מחיצה שנייה למסמכים וגיבויים קטנים עם fat32. ככה ניתן לצמצם את איבוד המקום. לא פיתרון מושלם, אך מי שלא רוצה להתקין לינוקס או לרכוש כונן פיזי נוסף יכול להשתמש בפיתרון הזה וככה לצמצם את ההפסדים שלו. בפועל ובמציאות מה שקיים זה המשפחה הממוצעת לא תעשה זאת ולא טכנאי. זה יפגע לו בפרנסה שורה תחתונה. מרבית הלקוחות רוצים כונן אחד שלם וזהו בלי כאבי ראש או תוספות, לא מעניין אותם שיש איבוד מקום סתם. הם רוצים מערכת שתעבוד זהו. הכי פשוט שיש. עבדתי אצל משפחות בזמנו ורובן שמרו את המסמכים ישירות איפה שהאופיס נתן להם לאכסן אותם. בלי גיבויים ובלי כלום. יקרה משהו אחרי זה יש טכנאי ואל תשכח, שאין כמעט בית עם אינטרנט שאין בו תוכנת הורדה כל שהיא. emule/utorrent וכו... כך שאם מורידים סרטים אין הרבה הפסד במקום.

באופן כללי אנשים לא יודעים מה ההבדל בין ntfs או fat32, המשתמש הממוצע לא יודע מה השוני בין שני הסוגים קוביבי או מה עדיף לו. אם מורידים סרטים צופים בהם ומוחקים אותם אחרי הצפייה (כמו מרבית האנשים) אפשר להרוויח מה ntfs אחרת המשתמש הממוצע מפסיד ממנה בלבד כפי שרשמת. עכשיו אתה שואל את עצמך כיצד זה קשור לטענה שלי, שצריך כוננים לאיכסון יותר גדולים?
הקשר נמצא במצב השוק ומה הדרישה של השוק כרגע. Ms התאימו את הדרישות של המחיצה לשוק המשתמש הממוצע היום. ככגון: משחקים,הורדות,גלישה,צאטים שונים ואופיס. מרבית המחשבים מיועדים למשתמש בבית הפשוט. זאת הטענה שלי עם הקשר לטענה שלך, אתה מוזמן לחלוק על דעתי ולרשום טיעון משלך.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 11-10-2007, 20:40
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "שאלה מעניינת דווקא"

יש באחת הטענות שלך בעיה קוביבי, היום מצמצמים את מספר הפלטות.
זה אומר שיש פחות שכבות לקרוא. לכן זה יותר מהיר.

באופן כללי לשאלה של זיו התשובה היא כן.
א, המהירות של מערכת ההפעלה תלוייה גם בזיכרון החיצוני של המחשב ( ddr3/ddr2/ddr1/rdram/sdram ), מחשב היום למשל עם חצי גיגה זיכרון בלבד תלוי הרבה הזיכרון הוירטואלי של הוינדוס על הכונן. דבר הפוגע במהירות ובביצועים של המערכת כולם.
תעלה לגיגה זיכרון תהיה פחות בעיה.
היום בטוח עם ויסטא, מערכת שאוהבת לאכול משאבים.
ב, למרבית התוכנות אין טעם להתקין אותן על כונן אחר, כי חייב קבצי dll מסויימים. (כפי שרשמת כבר.) אם כבר להתקין תוכנות על כונן פיזי אחר ולא על הכונן של מערכת ההפעלה אז תוכנות של עריכת וידאו, המרות קול ,שיתוף קבצים בעיקר.

שיתוף קבצים, אם תנסה למשל עם utorrent להוריד ולשתף איתה 6 הזמנות ומעלה עם מחשב ממוצע (כיום) מעל 300 מגה כל אחת וכל ההורדות על כונן של מערכת ההפעלה. תוכל לראות את המערכת זוחלת ובקושי עובדת. תוסיף עוד כונן פיזי ותעשה את אותה פעולה, וה utorrent לא יפריע למערכת הפעלה לעבוד. המערכת תעבוד לך בלי בעיה.
אותו דבר עם עריכת וידאו כבדה. כדי להשתמש בכונן פיזי נפרד.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 07-10-2007, 02:23
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.07

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
המממ, כששתי המחיצות על אותו כונן פיזי, הוא עובד קשה יותר במעבר ממחיצה למחיצה (לדעתי)

לדעתי ההיפך הוא הנכון. ממה שהבנתי, וממה שהתרשמתי בפועל ממה שקורה במחשבים רבים, לדעתי יותר קל לווינדוס לקרוא ולכתוב קבצים בפרטיציות קטנות על אותו הרד דיסק פיזי.

שים לב פה להודעה האחרונה שלי (עמוד 2)
http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=291940.0

מדובר שם על לשבור הרד דיסק לפרטיציות של 10 גיגה כדי לשפר בביצועים! זה קטן מדי, אך עדיין הרעיון הוא שכמה שיותר פרטיציות, אתה מקל על מערכת הקבצים. עיקר האיטיות שאני הרגשתי על כמה מחשבים היתה באיתור קבצים, לא בקריאת הדאתא שלהם. פשוט לוקח יותר זמן לאתר קבצים בפרטיציה בעלת 300 אלף קבצים. נראה לי טבעי מאוד. ברגע שאני שומע את ההרד דיסק מתחיל לקרוא את הדאתא עצמו, זה שבריר שנייה (לגדלים של כמה מאות קילו עד מגות בודדים). אולם למצוא - לפעמים כמה שניות ארוכות.

אני בפירמוט הבא כנראה מפריד ת'קבצים ל-3 פרטיציות כמו שתיארתי בהודעה האחרונה שלי בדיון של hwzone. פרטיציה C תהיה 15 גיגה בשביל Windows + SWAP + System Restore + מקום לנשום. פרטיציה D תהיה 10 גיגה רק בשביל Program Files, ופרטיציה E תהיה כל השאר (Documents and Settings ודאתא אחר). אפשר לוותר על D אבל אין סיבה טובה לזה. כולה דקה עבודה ברג'יסטרי להגדיר התקנות חדשות כברירת מחדל ב D:\Program Files

ישן 09-10-2007, 00:09

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Siren19 שמתחילה ב "החלפתי את הפייג פייל לכונן..."

סליחה על התגובה המאוחרת...
פשוט מדהים מה שהולך פה....הכל פשוט כל מה שהפעלתי במחשב טסססססססססססססס,תיראו המחשב שכבר לא שלי בן 5 שנים,וגם אתו אני הרכבתי(תנו לי להשוויץ )
ולהלן המפרט...
אסוס P4P800
מעבד 2.6 (לא ליבה כפולה ובטח לא מרובעת חחח)
DDR 512
כרטיס מסך GF 5200 ששודרג קצת באיחור ל DVI
שתי צורבים DVD LG X18 לייט סקרייב(אין צורך לכתוב באנגלית,כולנו יודעים מה זה)
ושתי דיסקים קשיחים אחד 80 ואחד 120 (החלטתי לוותר עליו ולקנות חדש)
אה והמארז עבר שידרוג עצבני אחרי שקראתי פה כמה דיונים מעניינים(ידעתם שבפחות מ800 שקל אפשר להפוך מחשב זקן ומסכן לכוסון עולם וסוס עבודה?)
אני חושבת שיש לי תמונות של המחשב הישן כשהרכבתי והתקנתי אותו(כן כן הכל פשוט הכל מתועד),חברה שלי צילמה.
בכל מקרה עשיתי מה שרציתי
שתי מחשבים בבית.אחד כוסון עולם ואחד סוסן עולם חחחח
נישאר לי להקים רשת אלחוטית וזהו דייי רוצה מנוחה כבר....
אבל אתם חברה עזרתם לי המון....תודה רבה!
אה ו C&C3 עובד מצויין (שיחקתי כל הלילה)
אוהבת.....

נערך לאחרונה ע"י Siren19 בתאריך 09-10-2007 בשעה 00:22.
ישן 10-10-2007, 20:30

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "GEEK :)"

גדולללללללללל חחחחחחחח
באמת יפה,אחלה רעיון,אבל אני חושבת,שאני אנצל את הרעיון הזה למטבח(אני חולה על בישולים)
לא שאלתם אותי את המפרט של המחשב החדש,תגידו אם תרצו-)
ואני לא GEEK בכלל בטעות הגעתי לעולם המחשבים,גרפיקאית במקצועי אני זוכרים? פשוט הבנתי שבכדי להיות טובה בגרפיקה ,אני צריכה לדעת קצת מחשבים(ופשוט ניסחפתי)
אה ואני גם מנגנת על קלידים וגיטרה,ורק עכשיו מתחילה כינור,אני פשוט אוהבת מוסיקה.ואני בטוחה שיש הרבה כמוני בפורום?
ואם אפשר על הדרך שאלה נוספת?
עכשיו הפייג פייל מוגדר בכונן אחר יענו בדיסק קשיח אחר(זה בשביל שכחתי את סיסמתי)
עכשיו אני מעוניינת להגדיר חזרה ל C אבל עדין להשאיר אותו בכונן האחר,מאיפה המערכת תיקח באיתחול הבא?
הסיבה שאני רוצה להוסיף,שאם אני בטעות הכונן יתמלא לי אז לפחות שהמערכת לא תקרוס לי,זאת אומרת המערכת יודעת לקחת משני כוננים?
אשמח לתשובה,תודה.
הפסקתי כמה סרוויסים שלא היה צורך בהם,המחשב עובד הרבה יותר מהר.

נערך לאחרונה ע"י Siren19 בתאריך 10-10-2007 בשעה 20:41.
ישן 10-10-2007, 23:29
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
זה אפשרי, ויש לא מעט שעושים את זה
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Siren19 שמתחילה ב "גדולללללללללל חחחחחחחח באמת..."

החסרון היחידי בהפרדה מוחלטת בין זיכרון ווירטואלי למערכת ההפעלה הוא שכאשר מערכת ההפעלה נופלת לא תוכלי לקבל dump ( = תמונת מצב זיכרון) מלא, אלא רק את ה minidump שלפעמים לא מספיק.
החלוקה בד"כ היא כחצי ג'יגה עד 1.5 זיכרון ווירטואלי על הכונן של מערכת ההפעלה והשאר (1.5 מגודל הRAM או 4, הקטן יותר מבין השניים) בכונן אחר.

אבל שימי לב, כשאת מגדירה זיכרון ווירטואלי את קובעת לו מקסימום, כך שגם אם הכונן ייתמלא, עדיין יהיה לך מקום לזיכרון הווירטואלי.

לגבי באיזה מהם הוא ישתמש, לדעתי (לא בדקתי אז אני לא בטוח שזה נכון) תהיה קדימות לזיכרון הווירטואלי אשר בכונן עם מערכת ההפעלה.

ישן 11-10-2007, 21:51

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Siren19 שמתחילה ב "נכון אני לא מפתחת, אני עוסקת..."

תיראו אני לא רוצה להציק יותר מידי,אבל חשוב שניישב את העניין הזה.
שאלה אחרונה ובזה אני מפסיקה.
אני יודעת שדיסק קשיח בנוי בכמה חלקים שבכל חלק יש קבוצת סקטורים,ויש לנו שתי ראשים,אחד כותב,קורא.והשני מוחק(אני מקווה שאני לא טועה)
אז זה אומר שלראש הדיסק יש מרחב עבודה יותר גדול,לדוגמא אם תקליט היה קורא במהירות 75 ,אז היום הוא קורא במהירות 33,משתמע מכך שהתזוזה של ראש הדיסק כמעט ואינה מורגשת.,לא סתם חשוב לאחות קבצים,וזה גם מוריד מהבלאי של הדיסק.
אז ככל שנפח הדיסק יותר גדול קל למערכת הפעלה לייעל את עצמה.
הרי אף אחד מאיתנו לא מגבה בכונן המערכת.אז כמה שפחות קבצים בC ככה המערכת תייעל את עצמה אז אין בעייה להשאיר את ה Program Files הרי זה חלק מהמערכת.

נערך לאחרונה ע"י Siren19 בתאריך 11-10-2007 בשעה 22:02.
ישן 12-10-2007, 13:32
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
...
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אגב, זו השאלה שלי בתחילת..."

לעניין החומרה - ככול שמידע נכתב יותר קרוב לשפה של הדיסק, אחזור שלו יהיה מהיר יותר (כי החלק הזה מסתובב מהר יותר)

לגבי איחוי הדיסק (מה שסירן אמרה), הטענה הזו כבר לא נכונה.
אם היית עושה defrag בעידן חלונות 95, דוס וכו', היית רואה שהפעולה לוקחת המון זמן ובסופו של דבר כל המידע היה נצמד לראש הדיסק.
פעולה זו גרמה לכך שרב המידע יהיה בחלק החיצוני של הכונן והזמן שייקח להגיע אליו ייקטן (כמובן שכפועל יוצא גם הקבצים היו שלמים ולא שבורים לכול אורך הכונן)
היום אם תבצעי defrag תשימי לב שיש קבצים לכול אורך הכונן (כאשר מדובר על כונני NTFS בכול אופן), וזאת בגלל שכדי להגיע לקובץ היום לא צריך לחפש אותו בכול הדיסק אלא ניתן לקפוץ אליו ישר (בזכות מנגנון הindexing), כך שהפעולה היחידה של ה defrag היום היא רק איחוי קבצים שבורים.

אבל לא הבנתי את הטענה שדיסק מסתובב לאט יותר היום ולא הבנתי למה בגלל זה ככול שהמחיצה יותר גדולה ככה מערכת ההפעלה יכולה ליעל עצמה יותר.
היום כוננים מסתובבים במהירות של 7200 סיבובים בדקה (ברכיבי אחסון ייעודיים הכוננים מסתובבים במהירות 10,000 סיבובים בדקה), למקרה שעל זה דיברת...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:47

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר