לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-10-2007, 23:28
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
תת דגם ללהטוט
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "שמעתי שהיה בשימוש ח"א תת דגם..."

התמונה שמופיעה הודעה אחת מעלי מתייחסת למסוקי תצפית ששירתו בתחילה בטייסת הקוברות הראשונה ואח"כ בטייסת הלהטוט. אני לא יודע על שימוש שלהם לקומנדו (אם כי זה שאני לא יודע לא אומר שלא היה ...), אבל יש לי שתי הערות בנושא:
1. השקט היה בכלל לכל הלהטוטים, ביחוד מפני שהם השתמשו ברוטור בן חמישה להבים, לעומת שניים בסייפן/אנפה/קוברה. גם היסעור הוא רב להבי, אבל אי אפשר להכניס משאית ומיני מיינור באותה הקטיגוריה מבחינת רעש ...
2. אחת הסיבות שהלהטוטים לא האריכו ימים בשירות ח"א הייתה התפקוד שלהם בגובה - המסוקים הללו לא בנויים לשימוש באזורים גבוהים, והמנועים פשוט לא היו סוחבים בטיסות ברמה"ג (וזו אחת הסיבות שהטייסת עברה לרמון לאחר התקופה הראשונית ברמת דוד). קשה לי לראות מסוק מוגבל כזה בשימוש קומדו שם אמינות המכונה היא ערך עליון, אא"כ אנחנו מדברים על השתלטות שלושה לוחמי ימ"מ על בית בת"א.

שירתו בח"א 5 או 6 מסוקים כאלה, שסומנו בסדרת המספרים 9XX (לעומת המסוקים החמושים שסומנו 2XX).

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

נערך לאחרונה ע"י amirsgv בתאריך 05-10-2007 בשעה 23:31. סיבה: תוספת קטנה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2007, 19:57
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "תת דגם ללהטוט"

למעבר מרמת-דוד דרומה לא היה קשר ישיר לביצועי המסוק ברמה"ג אלא לשינוי שהתחולל באותם הימים במערך המסוקים בח"א בכלל והמסק"ר בפרט:
1. בעקבות כניסתו הצפויה של מסוק הפתן עתיר-היכולות וארוך הטווח לשירות קטן משמעותית הצורך המבצעי בטייסת מסק"ר צפונית (שמיקומה ברמת-דוד היה תוצר ישיר של הטווח הקצר של מסוק הלהטוט)
2. במקביל גדל משמעותית הצורך בטייסת קא"מ מסק"ר לצורך הכשרת צוותי אוויר בסדיר ובמילואים עבור שלשת טייסות המסק"ר המבצעיות העיקריות. מערך קא"מ מבצעי אינו יכול לפעול בצורה סדירה ובהיקפים גדולים אלא בסמיכות לסביבת האימונים העיקרית של החיל, היא היא הנגב (למעט אולי מערכי התובלה, הזקוקים לגב לוגיסטי). הדבר נכון שבעתיים לגבי מערך קא"מ מסק"ר, שחייב להתאמן בסמיכות לשטחי האימון העיקריים של כוחות היבשה.
3. כמו כן נוצר צורך באותם הימים לפנות נדל"ן בבסיס רמת דוד לטובת קליטת מטוסי ברק נוספים, כמו גם קליטה עתידית צפויה של מערך המסוקים הימיים (מהלך שאכן התממש כעבור מספר שנים).

לראיה, הלהטוט פעל בהצלחה שנים ארוכות באזורים הרריים וגבוהים כמו רמה"ג ואף גבוהים מהם, כולל במלחמת לבנון הראשונה בבקעה הלבנונית ובמהלך השהות הארוכה בלבנון עד מבצע "דין וחשבון", שהיה שירת הברבור של המסוק בח"א. אין ויכוח שמסוק כמו להטוט עמוס ב 4 טילי עורב נחות בביצועיו בהשוואה למסוקים מתקדמים יותר כמו הפתן אך כפי שציינתי לא זאת הייתה הסיבה למעבר מרמת-דוד אל הנגב.

לגבי דרגת הרעש של המסוק - אני מסכים! יצא לי לחזות בתחילת שנות ה-90 בתרגיל בבקעה בה כוח תודרך והוזהר מפני פשיטה באור יום של מסוקי להטוט ואכן נערך להגנה היקפית ותר במרץ רב אחר מסוקי "האויב". לא עברו מספר רגעים ולהטוט בודד הגיח לו בדממה כאילו יש מאין מתוך אחד הערוצים ונחת לו היישר במרכז הכוח, בסמוך לנגמ"ש הפיקוד. טייס חצוף הגיח מהקוקפיט ומסר למפקד הכוח פתק ובו נכתב - "אתה מת, אנא להזמין פינוי חללים" (הפתק ברשותי), המריא ונעלם כשם שבא, כשהוא מותיר את הסובבים המומים.

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 07-10-2007 בשעה 20:05.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:39

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר