לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 07-10-2007, 10:29
  יוסי בכינור יוסי בכינור אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 17.06.05
הודעות: 1,637
תע"ש תחשוף פצמ"ר 120 מ"מ חדשה

התעשיה הצבאית פיתחה פצצת מרגמה חדשה

הפיתוח הואץ בחברה בעקבות לקחי מלחמת לבנון השניה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/img/midBull.jpg]
השימוש בפצצה יאפשר לכוחות חיל-רגלים ושריון פגיעה במטרות כבר במטח הראשון
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/img/midBull.jpg]
הפצצה אושרה לייצוא והיא תחשף השבוע בתערוכה הצבאית השנתית בוושינגטון
מאת: דרור מרום |
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nfc.co.il/img/envelop.gif]
| Nfc.co.il/blog/Dror

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/Thumbs/200/NEW-331081569194794.jpg]
יכולת פגיעה מוגדלת והקטנת המלאי בשטח
[צילום: התעשיה הצבאית]


http://www.nfc.co.il/Archive/001-D-...ml?tag=11-28-46

התעשיה הצבאית תחשוף השבוע פיתוח של פצצת מרגמה בקוטר 120 מ"מ - הנחשבת לדברי החברה לבעלת יכולות דיוק חדשות, ושפיתוחה הואץ כלקח ממלחמת לבנון השניה. הפצצה המדויקת מתאימה לכל תותח מרגמה 120 מ"מ המצוי בשימוש נרחב בעולם, כולל שימוש אינטנסיבי בקרב כוחות הקואליציה בעירק ובאפגניסטן.

הנשק ייחשף בתערוכה הצבאית השנתית AUSA בוושינגטון, שבה מוצגות מערכות בעלות פוטנציאל מכירה לזרועות מערכת הביטחון האמריקנית. פצצת המרגמה המדויקת תקנה לדברי החברה יכולות חדשות לכוחות החי"ר והשריון בקרב היבשה. היא תאפשר לכוחות המתמרנים פגיעה במטרות "בכדור הראשון", וכפועל יוצא מכך הכוחות הם יזדקקו למספר מועט יותר של פגזים. הדבר יקטין את הצורך ב"זנב לוגיסטי" מורכב ופגיע.

"בזכות מאפייניה הייחודיים", ממשיכה היצרנית, "מסוגלת הפצצה להגיע לטווח של 13 ק"מ כחימוש המתרסק באוויר או פוגע במטרה. השימוש בראשי קרב שונים יאפשר טיפול במגוון רחב של מטרות ואיומים כגון כוחות אויב החוסים במבנים, בצמחיה ענפה או ברכב קרבי משוריין".

לפצצצה המדויקת יהיו שתי שיטות הנחייה: ביות על כתם לייזר שמוקרן על המטרה באמצעות מציין אווירי או קרקעי המאפשר לראש הביות שבחרטום הפצצה לפגוע במדויק בנקודה המסומנת. השנייה - ניווט וביות עצמאי אל המטרה על-פי נתוני ניווט לווייני. הדיוק הגבוה בפגיעה, יושג באמצעות שילוב טכנולוגיות מתקדמות בפצצות הקיימות והנפוצות.

התעשיה הצבאית מפתחת מזה מספר שנים טכנולוגיות חדשות שנדרשות להפיכת תחמושת קנית לא מדויקת - כגון פצצות מרגמה, פגזי טנקים וארטילריה - לתחמושת מדויקת, זולה יחסית ובעלת נזק סביבתי מזערי. המוח של המערכת מכונה "לב טהור", ומהווה שילוב של מחשב מרכזי, מערכת ניווט ומערכת הנחיה הפועלים במקביל ובזמן אמת. בשל גודלו המזערי של המכלול ניתן לשלב אותו כמעט בכל מערכת נשק אווירית וקרקעית.

מנכ"ל התעשיה הצבאית, אבי פלדר, אומר כי המערכת היא נדבך חשוב במתן יכולת אש מדויקת לכוחות היבשה ויכולת "סגירת מעגלי אש בלוח זמנים קצר ביותר - תוך כדי יצירת הפתעה לכוחות האויב". לדבריו, הוחלט על פיתוח המערכת לאחר ניתוח יסודי של שדה הקרב העתידי שהביא להחלטה אסטרטגית להתמקד במערכות חכמות. המערכת נמצאת כיום בשלבי הדגמה מתקדמים לצה"ל ולצבאות זרים נוספים.

נערך לאחרונה ע"י יוסי בכינור בתאריך 07-10-2007 בשעה 10:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #4  
ישן 07-10-2007, 11:57
  avifresh avifresh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 12.04.04
הודעות: 2,368
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "רק הבטחות יודעים לתת."

התע"א הציגה כדור (פגז) דומה כבר לפני כשנתיים וגם אותו לא ראיתי בשימוש.
Fireball - Smart Mortar Bomb Weapon System
Main Features
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.misile-iai.com/sip_storage/files/8/30918.jpg]
Fireball is a laser homing 120/121mm mortar bomb with dual mode precision homing: GPS & Laser. Fireball is designed for single shot kill, and it can be launched from rifled or smooth-bore tubes.

Fireball's guidance system adjusts the bomb's course by gliding, greatly extending its effective range. With its unique aerodynamic design, Fireball reaches almost twice the range of conventional mortar bombs (up to 15 km). The bomb detects the target as it glides to the laser detection "basket" using GPS navigation, where it acquires the target and homes on it.

e.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


נערך לאחרונה ע"י avifresh בתאריך 07-10-2007 בשעה 12:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #6  
ישן 06-09-2008, 16:50
  סגול בעיניים סגול בעיניים אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 11.08.08
הודעות: 80
מהג'רוזלם פוסט...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסי בכינור שמתחילה ב "תע"ש תחשוף פצמ"ר 120 מ"מ חדשה"

ציטוט:
Implementing the lessons of the Second Lebanon War, Israel Military Industries has designed a mortar shell that uses a satellite guidance system to accurately hit its target.


The 120mm mortar shell is in the final stages of development by IMI and the American Raytheon defense company. The shell has a range of 10 kilometers and with the GPS system hits targets within a three-meter radius.
The built-in guidance system also allow operators to direct the mortar shell to its target with a laser-honing device.

Officials said the "smart mortar" would improve infantry units' ability to neutralize enemy forces that were positioned out of sight. Since the shell is especially accurate, IMI CEO Avi Felder said military units would be able to carry fewer mortar shells into battle while achieving the same level of lethality as in the past.

The new mortar shell was unveiled on Tuesday at a press conference held at IMI headquarters in Ramat Hasaharon ahead of the government-owned defense industry's 75th anniversary next week.
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img359.imageshack.us/img359/8392/satellitekm0.jpg]_____________________________________

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.militaryphotos.net/forums/image.php?u=22657&dateline=1169834956&type=profile]
כל מקום, כל זמן, כל משימה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=20/11/2006&end_date=19/11/2009&-=.jpg]


נערך לאחרונה ע"י סגול בעיניים בתאריך 06-09-2008 בשעה 16:53.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #9  
ישן 06-09-2008, 19:27
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ
 
חבר מתאריך: 09.03.04
הודעות: 27,713
יותר פרסומת מאשר חידוש....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסי בכינור שמתחילה ב "תע"ש תחשוף פצמ"ר 120 מ"מ חדשה"

כבר לא מעט שנים מוצגות פצצות מרגמה 120 מ"מ מתקדמות בעלות הנחיית לייזר הן ע"י התע"ש והן ע"י התעשייה האוירית, מוצגות מוצגות וצה"ל כנראה שלא מעוניין.....

החידוש המעניין והעיקרי במוצר האחרון בסדרה שמוצג כאן היא הנחייה הן של לייזר והן של G.P.S מה שמגדיל את גמישות ואופציות ההפעלה וכן הטווח היפה של 13 ק"מ !

פרט לכך כל מה שהוזכר וקשור לפיצוץ באויר/יכולת פגיעה ברק"ם/שימוש כנגד מגוון מטרות וכו'...
הנן יכולות שקיימות מזה שנים רבות ואין כאן מן החידוש (אלא אם באמת מצאו בתע"ש כל מני "פטנטים" חדשניים בנושא)....

כבר כתבתי כאן בעבר מספר פעמים וצויין כי בחלק לא קטן מצבאות המערב פצמ"ר ה 120 מ"מ זוכה בשנים האחרונות ל"עדנה מחודשת" בזכות פיתוחים טכנולוגיים חדשים, שילוב של שיטות הנחייה, סוגי מילוי מתקדמים ומגוונים (כגון מצרר ) וטווח שעומד בד"כ על כ 10 ק"מ הופכים את מרגמת ה 120 מ"מ למערכת נשק יעילה למתארים מגוונים בשדה הקרב המודרני אלא שעל פניו נראה כי דווקא בצה"ל (ולמרות שחלק מהפיתוחים המעניינים הם ישראליים) הנושא זוכה לתיעדוף נמוך !

לדוגמא, אני חושב ששימוש בפצמ"ר 120 מצרר במלחמת לבנון השנייה לצורך פגיעה והעסקת מטרות בטווחים של עד 10 ק"מ היה מוריד מהנטל שהיה על חיל התותחנים והתוצאות היו יכולות להיות בכלל לא רעות.....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #10  
ישן 06-09-2008, 21:12
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.04.08
הודעות: 6,951
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "יותר פרסומת מאשר חידוש...."

הדיוק של פצמ"רים מסוג זה, לייזר ו GPS כגון FIREBALL, נאמד ב-1 מטר CEP
לצה"ל לא נפל האסימון בנושא המרגמות וגם הייצור של ה"קרדום" לא מראה על נסיון לשנות את מערך הארטילריה. הפתרון הוא מרגמה נטענת בריח דוגמת AMOS עם קצב של 26 פגז בדקה.
סולתם לפי זכרוני היה מוכן ליצר מרגמה כזו אבל צה"ל התנגד. שוב לפי זכרוני צה"ל התנגד לפני מלחמת יום כיפור לפיתוח טילי נ"ט. רק להזכיר שיצור ה-TOW החל ב- 1970 .
אני חושב שרק יותר מאמרים ויותר דיבורים בנושא זה אולי ישנו משהו בצה"ל.
מרגמות שניתן להפעיל ע"י מ"מ מרגמות שצמוד למ"פ, יאפשרו סיוע צמוד לפלוגת שריון/חי"ר, יקטין את הלחץ על התותחנים ויאפשר להליקופטרים יותר מרחב תימרון בבחירת המטרות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #11  
ישן 06-09-2008, 22:26
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.01.07
הודעות: 630
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "הדיוק של פצמ"רים מסוג זה,..."

בוא שנייה נעשה קצת סדר:


  1. צה"ל מודע ליכולות פצמ"רים מונחים. רק שישנה מגבלה של כמות אמצעי הלזירה הקיימים אצל הכוחות המסתייעים. ככלל, כוחות חי"ר (ברמת גדוד, איני יודע מה מתרחש בגדס"רים) חסרים יכולות הכוונת אש מדוייקת ברמת הפלוגות. מה גם שאתה תהיה מעוניין ליצור / לרכוש אמצעי לזירה אוניברסלי שיאפשר לך להכווין אש של מספר מערכות נשק דוגמת מרגמות, מסוקים, טילים מונחים וכדומה. האחדת פלטפורמות אלו אינה מעשה של קסם. דיון מעניין לכשעצמו..
  2. בתוך מערך המרגמות ישנו תעדוף לרכישת פלטפורמה מודרנית ורסטילית על פני תחמושת חדשנית.
  3. בתוך מערך צבא היבשה ישנו תעדוף כיום לתמרון על פני אש בתחום הרכש. מרכבות סימן 4 עם מעיל רוח ונמ"רים על פני מרגמות ותותחים. לענ"ד הלא מלומדת, הבחירה נכונה בהתחשב באיום על התמרון מצד נ"ט לעומת הפער שנוצר בין חזית הטכנולוגיה והקיים בתחום האש. אני צופה שמרכבה 2 תצא מהמערך הסדיר לפני שכלל המרגמות הסדירות יוחלפו בקשת. שלא נדבר על המילואים...
  4. אני מטיל ספק רב בצורך הממשי לתחמושת כזו בקרב המרגמות באופן נרחב. למעט צורך בחיסול ממוקד של מטרות איכות, אני כמ"מ מרגמות לא מבדיל בינה ובין אפקטביות של התחמושת הסטנדרטית. לא הגענו לרמת מודיעין שדה כ"כ פרטנית שאנו יכולים לירות פצמ"ר יחיד ולשבש את תוכניות הקרב של האויב. אנו נידרש כמעט תמיד (בעיקר מול כוחות חי"ר) לאש סטטיסטית.
  5. מערכות טעינה אוטומטיות דוגמת AMOS ,N-LOS M ודומיהן דורשות החלפת תחמושת. זאת כיוון שמבנה הפצמ"ר כיום דורש אחסון במארז אטום ללחות ומבנה המארז כיום בעייתי לפתיחה ע"י מכונה. דהיינו, מערכות טעינה אוטומטיות עדיין מוגבלות ע"י קצב פתיחת המארזים של הטען.
_____________________________________
The Chrismas Truce

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #12  
ישן 06-09-2008, 22:33
  סגול בעיניים סגול בעיניים אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 11.08.08
הודעות: 80
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "בוא שנייה נעשה קצת..."

ציטוט:
צה"ל מודע ליכולות פצמ"רים מונחים. רק שישנה מגבלה של כמות אמצעי הלזירה הקיימים אצל הכוחות המסתייעים. ככלל, כוחות חי"ר (ברמת גדוד, איני יודע מה מתרחש בגדס"רים) חסרים יכולות הכוונת אש מדוייקת ברמת הפלוגות. מה גם שאתה תהיה מעוניין ליצור / לרכוש אמצעי לזירה אוניברסלי שיאפשר לך להכווין אש של מספר מערכות נשק דוגמת מרגמות, מסוקים, טילים מונחים וכדומה. האחדת פלטפורמות אלו אינה מעשה של קסם. דיון מעניין לכשעצמו..


מעניין אם השרשור הזה רלוונטי לטענה שלך:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...&highlight=MARS
_____________________________________

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.militaryphotos.net/forums/image.php?u=22657&dateline=1169834956&type=profile]
כל מקום, כל זמן, כל משימה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=20/11/2006&end_date=19/11/2009&-=.jpg]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #13  
ישן 06-09-2008, 23:22
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.01.07
הודעות: 630
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי סגול בעיניים שמתחילה ב "[QUOTE]צה"ל מודע ליכולות..."

כן ולא.
לא כי עפ"י מה שנכתב שם:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
עניין הציון (לחימוש מונחה לייזר) נידון בפורום מספר פעמים; אציין בקצרה כי בהשוואה למד טווח לייזר (מט"ל), מציין הוא מערכת כבדה ויקרה יותר (לייזר חזק יותר, עם אופטיקה מגדילה ומדויקת יותר, הנדרש לעבוד למשך דקות לפחות ברציפות -> דרישה לחצובה, קירור ולסוללות גדולה בהרבה). המציינים שאני מכיר הם בגודל פק"ל לפחות, בהשוואה ל- MARS למשל שהוא אמצעי אישי. ההגבלה העיקרית היא- נדרשת הכשרה ארוכה. המשתמש במט"ל צריך רק לכוון את האמצעי למטרה ולדווח נ.צ.- המשתמש במציין צריך גם ליצור קשר עם כלי הטיס התוקף, לכוון אותו לכניסה בזווית המתאימה, לתזמן את הלזירה וכו'.

עפ"י קרן-אור, MARS אינה מיועדת לצבוע מטרה בשביל חימוש מונחה לייזר אלא לתת נ"צ לטובת G.P.S
מצד שני, כן כי להבנתי, ירי של פצמ"ר 120 מ"מ לרוב יהיה במטרה להוריד מטרה קבועה ולא כלי רכב כזה או אחר. לטובת מטרות נעות ישנם כלים עדיפים דוגמת טילי גיל או פצמ"ר מצרר. לכן, כל אלמנט הלזירה מאבד מחשיבותו. ההבדל בין פצמ"ר מונחה לייזר עם CEP של 3-5 מטרים ובין פצמ"ר מונחה G.P.S עם CEP של 8-10 מטרים אינו משמעותי. לא השגנו מטרה בפצמ"ר ראשון? לא נורא, נוריד עוד 5 עליו. בטוח אחד ייקח ולכן ישנה חשיבות ליכולת מתן נ"צ ופחות ללזירה.
_____________________________________
The Chrismas Truce

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #18  
ישן 07-09-2008, 14:04
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 11.09.06
הודעות: 9,729
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ככה:"

ציטוט:
הבעיה הזאת זהה לכח קרקעי שמסמן מטרה למפציץ אווירי, ולכח נ"ט בעל טיל מונחה קו ראיה.
הפתרון לבעיה שלנו היא סימון על ידי כח אחר (קצין טיווח, כח מוד"ש, כטב"מ ועוד). בקיצור, לא בעיה.


שאלה של מרחב וזמן: כוחות נ"ט וציון חטיבתיים ומעלה יכולים להתמקם בנקודות שולטות עם שדה ראיה מתאים, לאתר ולהשמיד איומים די זמן לפני שהם מאיימים על כוחותינו. ברמת הגדוד הגיזרה קטנה וקשה יותר למצוא נקודות כאלו, עם שדה ראיה פתוח לתוך הגיזרה הגדודית. נאמר, אם חטיבה נשלחת לטהר כפר ובמסגרתה גדוד נשלח לשכונה- הכוח החטיבתי צריך לחסום תגבורות לכפר ולשלוט על חלקים ממנו, בעוד שהגדוד יתקשה למצוא נקודה חולשת על הגישה לשכונה משאר הכפר.

אגב- מה תוספת הדיוק של פצמ"ר מונחה GPS לעומת פצמ"ר רגיל הנורה ממרגמה "חכמה"?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #19  
ישן 07-09-2008, 06:40
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.04.08
הודעות: 6,951
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "בוא שנייה נעשה קצת..."

. לפצמ"ר חכמות ישנם שני אפשרויות פעולה: אחד ביות ע"י GPS והשני ביות ע"י לייזר. במתארי קרב כגון לבנון ועזה ביות ע"י GPS בהחלט יספיק, לצורך פגיעה במטרות נעות נשתמש בביות לייזר ויש להניח שלא יהיה צורך באמצעי לזירה מרובים.
2.זה טוב אני רק לא מבין למה לא מיצרים מרגמה עם טעינת בריח כדוגמת AMOS
סוג התחמושת הוא נושא אחר.
3 הבעיה היא שבצבא היבשה לא לומדים משגיעות העבר. נחיתותו של צה"ל בארטילריה היא עובדה מתמשכת מאז ועד היום, אם הבנת חשיבותו של מערך הארטילריה בצה"ל הייתה גדולה יותר, המלחמות היו נראות טוב יותר.
צה"ל בונה מאות טנקים ועכשיו יבנו מאות נמרים והבלגן ימשך. צה"ל צריך להחליט איך בונים חטיבת שריון, איזה יחידות מרכיבים את החטיבה, מה סוג הכלים לכל יחידה, מהו מערך הנשק בכל יחידה, מה הכמות וכו' ורק אז להכנס ליצור של כל החטיבה כמכלול ולא לייצר פריטים שלעולם לא יתנו שלם.
אין לטנקים כרגע יכולת תמרון או מיגון, הדבר היחידי שנשאר להם זו עוצמת האש וזה לא מספיק. צריך להוסיף מרגמות 120 מ"מ וטנקי מקלעים ולהוריד את הפעלתם לרמת הפלוגה. עוצמת האש של טנקי המקלעים כדוגמת BMPT מקנה להם עדיפות ע"ג טנקים בלחימה בעזה ולבנון .
4. אין צורך בכמות רבה של פצמ"רי לייזר אבל פצמ"רי GPS ישנו את שדה הקרב ראה מלחמת עירק השנייה.
5. ברגע שמקבלים מטרה מכינים את הפצמ"רים לירי המסויים, טוענים את המחסנית ומוכנים לירי. אני הבנתי מה שכתבת אבל זה לא נראה לי הגיוני.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #20  
ישן 07-09-2008, 09:56
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.09.06
הודעות: 4,878
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[right]. לפצמ"ר חכמות ישנם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
. לפצמ"ר חכמות ישנם שני אפשרויות פעולה: אחד ביות ע"י GPS והשני ביות ע"י לייזר. במתארי קרב כגון לבנון ועזה ביות ע"י GPS בהחלט יספיק, לצורך פגיעה במטרות נעות נשתמש בביות לייזר ויש להניח שלא יהיה צורך באמצעי לזירה מרובים.

קשה לי להאמין שתיקון המסלול של הפצמ"ר מהיר מספיק ע"מ לעקוב אחר רק"מ בתנועה, שלא לדבר על מגבלות הלזירה דרך מיסוך (שיווצר גם באופן טבעי אחרי שתים-שלוש נפילות).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
הבעיה היא שבצבא היבשה לא לומדים משגיעות העבר. נחיתותו של צה"ל בארטילריה היא עובדה מתמשכת מאז ועד היום, אם הבנת חשיבותו של מערך הארטילריה בצה"ל הייתה גדולה יותר, המלחמות היו נראות טוב יותר.
צה"ל בונה מאות טנקים ועכשיו יבנו מאות נמרים והבלגן ימשך. צה"ל צריך להחליט איך בונים חטיבת שריון, איזה יחידות מרכיבים את החטיבה, מה סוג הכלים לכל יחידה, מהו מערך הנשק בכל יחידה, מה הכמות וכו' ורק אז להכנס ליצור של כל החטיבה כמכלול ולא לייצר פריטים שלעולם לא יתנו שלם.

זה לא מדויק. אני מסכים איתך לגבי חשיבות הארטילריה, בדגש על ארטילריה מדוייקת (למרות שאני נוטה לכיוון הרקטי בדעותי), אבל יש חשיבה כזו, והאידאולוגיה שמאחוריה גורסת שהעיקר הוא תמרון משוריין מהיר לצורך הכרעה מהירה, ולא לוחמה סטטית. אני לא חושב שהם טועים, אני חולק על הדעה הרשמית הזו מבחינת תמהיל המרכיבים שלה. הם פשוט שקלו את אותם הנתונים והגיעו למסקנה שונה. זכותם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
אין לטנקים כרגע יכולת תמרון או מיגון, הדבר היחידי שנשאר להם זו עוצמת האש וזה לא מספיק. צריך להוסיף מרגמות 120 מ"מ וטנקי מקלעים ולהוריד את הפעלתם לרמת הפלוגה. עוצמת האש של טנקי המקלעים כדוגמת BMPT מקנה להם עדיפות ע"ג טנקים בלחימה בעזה ולבנון .

אני לא מסכים איתך. לשריון יש יכולת תמרון ומיגון, ולנגמ"שים החדשים גם יהיה.
רכבי מסייעת (IFV) הם נישה שנזנחת בצורה קונסיסטנטית, גם מסיבות אידאולוגיות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
אין צורך בכמות רבה של פצמ"רי לייזר אבל פצמ"רי GPS ישנו את שדה הקרב ראה מלחמת עירק השנייה.

שוב,אני ממש לא בטוח עד כמה פצמ"רים GPS יהיו יעילים נגד מטרה בתנועה.
אתה יכול להבהיר את כוונתך לגבי מלחמת עירק השניה?

_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהA nation is a society united by delusions about its ancestry and by common hatred of its neighbors - William Ralph
מדינת ישראל תיבחן לא בעושר, לא בצבא ולא בטכניקה, אלא בדמותה המוסרית ובערכייה האנושיים - בן-גוריון
Give a man fire, and he will be warm for a day. Set a man on fire, and he will be worm for the rest of his life...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #21  
ישן 07-09-2008, 19:16
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.04.08
הודעות: 6,951
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=AJ-47][right]. לפצמ"ר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
קשה לי להאמין שתיקון המסלול של הפצמ"ר מהיר מספיק ע"מ לעקוב אחר רק"מ בתנועה, שלא לדבר על מגבלות הלזירה דרך מיסוך (שיווצר גם באופן טבעי אחרי שתים-שלוש נפילות).

מהניסיון של האפצי בעירק לא נראית בעיה מיוחדת לעקוב אחר מטרות נעות. אשר למיסוך זו בהחלט יכולה להיות בעיה אם יהיה לנו כטב"מ באויר אולי זה יהיה פתרון טוב יותר.

זה לא מדויק. אני מסכים איתך לגבי חשיבות הארטילריה, בדגש על ארטילריה מדוייקת (למרות שאני נוטה לכיוון הרקטי בדעותי), אבל יש חשיבה כזו, והאידאולוגיה שמאחוריה גורסת שהעיקר הוא תמרון משוריין מהיר לצורך הכרעה מהירה, ולא לוחמה סטטית. אני לא חושב שהם טועים, אני חולק על הדעה הרשמית הזו מבחינת תמהיל המרכיבים שלה. הם פשוט שקלו את אותם הנתונים והגיעו למסקנה שונה. זכותם.

אני בהחלט מסכים בעיקר על תמהיל הכוחות. אשר לתמרון, ואני מקווה שמצרים לא תכנס למעגל המלחמה וגם סוריה עם כל הרעש תחשוב פעמיים לפני שתתקוף, לדעתי באזורי לבנון ועזה כל נושא התמרון חסר משמעות ומה שחשוב זו עוצמת האש.

אני לא מסכים איתך. לשריון יש יכולת תמרון ומיגון, ולנגמ"שים החדשים גם יהיה.
רכבי מסייעת (IFV) הם נישה שנזנחת בצורה קונסיסטנטית, גם מסיבות אידאולוגיות.

אני לא מתכוון ל-IFV אלא לטנק BMPT שלדעתי יכולתו בקרבות באזורים מיושבים טובה יותר משל הטנק.

שוב,אני ממש לא בטוח עד כמה פצמ"רים GPS יהיו יעילים נגד מטרה בתנועה.
אתה יכול להבהיר את כוונתך לגבי מלחמת עירק השניה?

אם תזכור כמות הפצצות החכמות שנעשה בהם שימוש היה כ-90% מסה"כ הפצצות שנורו.
[/right]

נערך לאחרונה ע"י AJ-47 בתאריך 07-09-2008 בשעה 19:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #22  
ישן 07-09-2008, 19:31
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.09.06
הודעות: 4,878
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]קשה לי להאמין..."

אם אתה מתעקש לענות בתוך הציטוט של דברי, אני מבקש שלפחות תכתוב את דבריך בצבע אחר, כדי שניתן יהיה להבדיל בין דבריך לדברי.

ציטוט:
מהניסיון של האפצי בעירק לא נראית בעיה מיוחדת לעקוב אחר מטרות נעות. אשר למיסוך זו בהחלט יכולה להיות בעיה אם יהיה לנו כטב"מ באויר אולי זה יהיה פתרון טוב יותר.

אתה מתכוון למסוק האפאצ'י? לטילים שלו יש כושר תמרון מהותי שעולה בסדר גדול על יכולת התמרון של פצמ"ר.

ציטוט:
אני בהחלט מסכים בעיקר על תמהיל הכוחות. אשר לתמרון, ואני מקווה שמצרים לא תכנס למעגל המלחמה וגם סוריה עם כל הרעש תחשוב פעמיים לפני שתתקוף, לדעתי באזורי לבנון ועזה כל נושא התמרון חסר משמעות ומה שחשוב זו עוצמת האש.

בעזה אין תמרון, מכיוון שאין מרחבי תמרון. זה תא שטח קטן ובנוי.
בלבנון יש בהחלט מקום ראוי לתמרון.
קשה לי לראות כרגע סיטואציה בה סוריה תתקוף אותנו במתאר של מלחמה כוללת, זה נגד האינטרסים שלהם (בהנחה והעלווים עדיין רוצים בשלטון). מחטף מוגבל זה דבר אחר.
באשר למצרים, לא התעניינתי בהם מזמן, אבל לפני שנה היה סבב דיונים לגבי מצריים. המסקנה הסופית הייתה (או לפחות זו שאני זוכר) שיקח להם לפחות עד 09 להגיע לעצמאות אחזקתית של הצבא שלהם, אבל אז הם יהפכו לאיום צבאי מהותי. 09 זה מעבר לפינה.

ציטוט:
אם תזכור כמות הפצצות החכמות שנעשה בהם שימוש היה כ-90% מסה"כ הפצצות שנורו.

כן, אבל אלו לא היו פצמ"רים... אלו היו פצצות הרבה יותר יקרות ושדרשו פלטפורמות הרבה יותר מסובכות.
לדעתי אין מקום להשוואה.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהA nation is a society united by delusions about its ancestry and by common hatred of its neighbors - William Ralph
מדינת ישראל תיבחן לא בעושר, לא בצבא ולא בטכניקה, אלא בדמותה המוסרית ובערכייה האנושיים - בן-גוריון
Give a man fire, and he will be warm for a day. Set a man on fire, and he will be worm for the rest of his life...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #32  
ישן 08-09-2008, 09:11
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ מחובר עכשיו  
 
חבר מתאריך: 02.06.07
הודעות: 5,605
תגובה כללית לדיון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסי בכינור שמתחילה ב "תע"ש תחשוף פצמ"ר 120 מ"מ חדשה"

  1. פצצת מרגמה הנורית לטווח של כ- 12 ק"מ אינה זקוקה לתיקון מסלול ע"י GPS. תוספת הדיוק, גם בקצה הטווח, היר מועטה לעומת הדיוק המושג ע"י אמצעי בק"ש מודרניים.
  2. GPS לא נועד להנחיית חימוש למטרה ניידת, אלא לקואורדינטות של מטרה נייחת. במקרה של פצצת המרגמה, אם רוצים להגדיל טווח ללא אבדן הדיוק, ניתן להשתמש בהנחיית GPS, ובקיט אוירודינמי ההופך את המסלול מבליסטי לגולש. יש לזכור עם זאת את מגבלות ה- GPS (נדון בהרחבה בעבר), וזה נכנס כשיקול בעצם בחירת האמצעי הזה בקונטקסט של מרגמה.
  3. נכון הוא שסימון בלייזר מוגבל למדי עקב תנאי ראות, מזג אוויר, אובך, עשן, אבק וכדומה.
  4. לפצצת מרגמה יש יתרון מסויים על פני טילים או פגזי ארטילריה מונחים, עקב היותה נשק תלול מסלול. נקודת הראות שלה בשיא המסלול היא בעלת פרספקטיבה נרחבת, ולעיתים פחות מושפעת מאובך, כי אובך הוא צמוד קרקע, כך שהוא מפריע יותר למבט אפקי מאשר למבט מלמעלה. מנקודת מבט כזו, נוח מאד להנחות את החימוש ע"י שיטות הדמיה פסיביות, כגון ביות טרמי או זיהוי תמונה אוטומטי, או שיטות אקטיביות כגון גלים מילימטריים. שיטות אלה מתאימות היטב למטרות נעות, ובשילוב אלגוריתמים מתאימים, גם מאפשרות להתעלם ממטרות שכבר נפגעו.
  5. באשר לאפקטיביות כנגד רק"מ: מדובר במקרה זה בפצצה עם מטען חלול ואפקט הדף ורסס משני. זה בהחלט יעיל כנגד מטרות רכות, אך גם כנגד מטרות מוגנות היטב, היות והפגיעה היא מלמעלה, בחלק הפחות מוגן. לא אתפלא אם נראה גם פצצות עם מטען חלול כפול לחדירת אמצעי מיגון ריאקטיביים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #33  
ישן 08-09-2008, 13:12
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.09.06
הודעות: 4,878
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "תגובה כללית לדיון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DZZ
נכון הוא שסימון בלייזר מוגבל למדי עקב תנאי ראות, מזג אוויר, אובך, עשן, אבק וכדומה.
לפצצת מרגמה יש יתרון מסויים על פני טילים או פגזי ארטילריה מונחים, עקב היותה נשק תלול מסלול. נקודת הראות שלה בשיא המסלול היא בעלת פרספקטיבה נרחבת, ולעיתים פחות מושפעת מאובך, כי אובך הוא צמוד קרקע, כך שהוא מפריע יותר למבט אפקי מאשר למבט מלמעלה. מנקודת מבט כזו, נוח מאד להנחות את החימוש ע"י שיטות הדמיה פסיביות, כגון ביות טרמי או זיהוי תמונה אוטומטי, או שיטות אקטיביות כגון גלים מילימטריים. שיטות אלה מתאימות היטב למטרות נעות, ובשילוב אלגוריתמים מתאימים, גם מאפשרות להתעלם ממטרות שכבר נפגעו.

הדמיה פאסיבית לא הוזכרה בכתבה כשיטת הנחיה אפשרית.
להבנתי לא על זה דיברו, אלא על תצפיתן (חי"רניק) קדמי שלוזר על המטרה. זווית הלזירה שלו לדעתי מאוד מושפעת ממיסוך, עשן ואובך. כך שהכוונה באמצעות לייזר בעייתית, במיוחד אם מדובר במטרה נעה.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהA nation is a society united by delusions about its ancestry and by common hatred of its neighbors - William Ralph
מדינת ישראל תיבחן לא בעושר, לא בצבא ולא בטכניקה, אלא בדמותה המוסרית ובערכייה האנושיים - בן-גוריון
Give a man fire, and he will be warm for a day. Set a man on fire, and he will be worm for the rest of his life...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:08

הדף נוצר ב 0.33 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר