לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-10-2007, 13:29
  עוד נביא שינוי עוד נביא שינוי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.07
פיגוע שאלה לגבי קנס מערית באר שבע

שלום, אני צריך יעוץ לגבי בעיה שעלתה היום.
קיבלתי קנס מעירית באר שבע לפני שנה וחצי, לטענתם הם שלחו לי דואר רשום לפני קצת יותר משנה וכעת הם שולחים לי את ההודעה שוב עם כמובן אזהרה וקנס מנופח.

התקשרתי כדי לבקש מהם אישור מסירה שהונפק לפי דואר ישראל ולטענתם הם לא מוסרים אישורים כאלו מרגע שהקנס עבר למחלקת הגביה.

כעת אני עומד בבעיה, אני משוכנע ב- 100% שהם לא שלחו לי דואר רשום שנחתם על ידי אבל מצד שאני הם לא מוכנים להראות לי אישורים.

השאלה האם יש להם זכות חוקית למנוע ממני אישורים לגבי תקינות ההליכים מצידם.
בהנחה שמניעה זו אינה חוקית אני מעוניין לתבוע אותם, אשמח לשמוע האם יש לי זכות חוקית לעשות זאת.

בתודה מראש על העזרה :-)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2007, 16:56
  בן שאול בן שאול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עוד נביא שינוי שמתחילה ב "שאלה לגבי קנס מערית באר שבע"

ראשית אין לך עילת תביעה נגד העירייה - שהרי כל טענותיך הינם לגבי גובה החוב או ביטול הקנס. נכון?
שנית, אתה יכול לבחור באופציה של בית משפט לעניינים מקומיים ושם תוכל לדרוש כל מסמך במסגרת 'גילוי מסמכים' - אולם, האם הטירדה של הגנה שווה את המאמץ כשכל טענותיך הינם לגבי הפרשי ההצמדה לקנס?
ולבסוף עצתי: בעיריות ישנם לרוב בני אדם שניתן לדבר ולהתפשר עימם. זה המהלך המועדף עלי. נכון, לעיתים אני ממליץ כאן לבחור באופציה של בית המשפט, כיון שההליך דווקא נוח לאזרח שאינו יודע את סדרי הדיון - לא השתכנעתי שזה המקרה. גש דבר שכנע ובעיקר הצע לשלם מיידית הקרן. יתכן ויבקשו ממך מכתב עד לתשובה, נהל 'הטנגו' עד תומו.
ישן 07-10-2007, 18:25

תודה על התגובה אך אני לא מסכים עם מה שאמרת...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "ראשית אין לך עילת תביעה נגד..."

ישנו חוק התיישנות האומר שברגע שחלפה שנה ללא שהעיריה הודיע על דבר העברה החוק מבוטל!
עברה שנה וחצי ולא קיבלתי שום הודעה, הם טוענים שכן ולכן מחובתם להוכיח זאת.

העניין הוא שהם לא רוצים להוכיח זאת ולמרות מה שאמרת שעובדים שם אנשים... עובדים שם אנשים שלא רוצים ולא מעוניינים לעזור, אלו אנשים שיש להם מטרה אחת והיא לגבות כסף מהתושבים ובכל מחיר, לפעמים כפי שראינו בחדשות גם במחיר של עבירה על החוק!

כעת, החוק קובע שכאשר אני מבקש לראות שהדואר נשלח אלי עליהם להמציא לי רישומים של הדואר! רישומים של העיריה אינם מספיקים! הם מחוייבים להראות לי אישור מהדואר שהודעת הקנס אכן נשלחה!

העניין הוא שהם לא מעוניינים להראות לי את ההודעה, אולי תחת ההנחה שלמי יש כבר כח לפנות לבית משפט בשביל 150 ש"ח... גג נגיע לפשרה ונחסוך לכולם את כאב הראש...

וכאן נכנס החלק העקרוני, אני לא מוכן לשלם 150 ש"ח רק כדי לחסוך לי ולהם כאב ראש, יש כאן עניין מקומם ולא צודק מאין כמוהו!!! כאזרח זכותי המלאה לראות שהם התנהלו כפי שהחוק דורש מהם לפני שאני רץ להיפרד מ- 150 ש"ח ואם הם מונעים את הזכות הזו ממני הם פשוטו כמשמעו עוברים על החוק, אני משער שלא רק כלפי אלא גם כלפי אזרחים אחרים ולכן אני רוצה ללכת לבית משפט ולחייב אותם להראות לי ולכל מי שמעוניין!

פשוט נמאס המצב בו כל חברה גדולה, בנק, גוף ממשלתי עושה מה שבא לו רק כי לאזרח הקטן אין מחלקה משפטית צמודה שתגן עליו...
זו כבר שיטה, לפגוע לנו בזכויות בסכומים כביכול קטנים רק כי לאנשים אין כח להתעסק עם בתי משפט בשביל 150 ש"ח....

דרך אגב, כבר קבלתי תשובה מעורך דין אחר שאמר שמחובתם למסור לי כל אישור שאני מבקש על מנהל תקין!!

ככל הנראה הפעם אני מתכוון ללכת עם זה עד הסוף לבית משפט ושם גם לתבוע את שעות העבודה והטרטור שלי, מה לעשות... גם הזמן שלי אינו הפקר.

בכל מקרה תודה ואשמח לתגובה :-)
ישן 07-10-2007, 19:50

ראשית תודה רבה על התגובה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "הנושא בוער בעצמותיך. תבקש..."

אכן אני מתכוון ללכת למיצוי משפטי, מקומם אותי שהם בניגוד מוחלט לחוק לא מוכנים להציג בפני מסמכים המאשרים כי הייתה כאן התנהלות תקינה.

אני לא חושב שבשלב זה אני יכול לבקש להישפט ולכן אני אהיה חייב ליזום תביעה, השאלה איך אני מבצע תביעה מהסוג הזה....

בכל מקרה בעוד שבוע יש לי פגישה עם מנהל האגף של העיריה, אם אגלה שהם היו מחוייבים לשלוח לי את המסמך אני מתכוון לתבוע את העיריה גם על הזמן בו אהיה בפגישה זו, אני נאלץ להפסיד יום עבודה ולכן אני מתכוון לתבוע מהם גם את הסכום הזה...

פשוט יש כאן עניין עקרוני, נמאס לי שכל גוף עושה כישר בעיניו על חשבון האזרח, גם אם זה מנוגד לחוק מתוך ההנחה שאם הוא יצליח הוא ירוויח הון עתק (150 כפול הרבה אזרחים או דוגמאות דומות בגופים אלו ואחרים) בעוד אם יפסיד יפסיד לכל היותר 1000 ש"ח...

מה לעשות, במדינה שלנו משתלם לעבור על החוק...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:11

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר