לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-10-2007, 14:37
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי xyzzz שמתחילה ב "אין דבר כזה אלוהים"

http://www.mechon-mamre.org/i/t/t2653.htm
תהילים פרק נג
נג לַמְנַצֵּחַ עַל־מָחֲלַת, מַשְׂכִּיל לְדָוִד׃
2 אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים; הִשְׁחִיתוּ, וְהִתְעִיבוּ עָוֶל, אֵין עֹשֵׂה־טוֹב׃
3 אֱלֹהִים, מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל־בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל; דֹּרֵשׁ, אֶת־אֱלֹהִים׃
4 כֻּלּוֹ סָג יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה־טוֹב; אֵין, גַּם־אֶחָד׃
5 הֲלֹא יָדְעוּ פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם; אֱלֹהִים, לֹא קָרָאוּ׃
6 שָׁם פָּחֲדוּ־פַחַד לֹא־הָיָה פָחַד כִּי־אֱלֹהִים, פִּזַּר עַצְמוֹת חֹנָךְ; הֱבִשֹׁתָה, כִּי־אֱלֹהִים מְאָסָם׃
7 מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשֻׁעוֹת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב אֱלֹהִים שְׁבוּת עַמּוֹ; יָגֵל יַעֲקֹב, יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל׃

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-10-2007, 18:52
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי xyzzz שמתחילה ב "אדמה היא לא דבר קדוש"

אתה ועוד רבים אחרים מרימים בגאווה את הטענה "אדמה היא לא דבר קדוש", ואני תוהה אז מה מצדיק את הקיום שלנו כאן? אם אתה מכחיש את הקשר של העם היהודי לארץ ישראל איזה הצדקה יש לנו להקים את המדינה בלב העולם המוסלמי ולא באלסקה למשל? מה הופך את ההצעה של אחמדיניג'אד שצריך להעביר את ישראל לאירופה למגוכחת? אבל נגיד ונסכים שעלינו להתעלם מהקשר ההיסטורי שלנו יש לאדמה הזאת לאורך הדורות בעוד שלרוב הפלסטינים יש את הקשר הזה במשך שניים או שלושה דורות וגם לא קשר היסטורי אלא רק קשר של "ישבתי פה זה שלי", מה ההצעה שלך? מדינת ישראל בגבולות 48'? התאבדות. תאמר שאין מדובר בהתאבדות ושהכל יהיה טוב ויהיה שלום וכו', האם עלינו לתת את ביטחוננו בעם שיציב כמו מבנה רעוע? וגם מה ימנע מהם לדרוש שנחזור לגבולות החלוקה? אחרי הכול, אין באמת הבדל בין שטחי 48' ובין שטחי 67' אם אתה מגדיר את שטחי 67' כשטחים "כבושים". כמו כן עצם האמונה שהפלסטינים יסתפקו בשטח היא נאיבית ומסוכנת: הפלסטינים מעלים שוב ושוב את הדרישה לשיבת הפליטים (תמוהה איך הם פליטים במשך 60 שנה וגם בניהם ונכדיהם עדיין פליטים) כבתור תנאי הכרחי לשלום ואני בטוח ששנינו יודעים שחזרה של 7 מיליון פלסטינים למדינת ישראל ולמדינה הפלסטינית (ממנה יסתננו למדינה היהודית) תהיה גורם של אי יציבות, גזר דין מוות למדינה היהודית ולעירעור המצב באזור משום הצפיפות הגבוהה שתיווצר ביחד עם העוני.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-10-2007, 22:37
  xyzzz xyzzz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "אז מה לעזעאל אנחנו עושים (אתה..."

אני לא מדבר פה על כיבוש או משהו כזה
אני מדבר על אנשים שכל עולמם נע על פי מה שיעשו עם "אדמה קדושה"
כל מיני אנשים שבשבילהם מקדש\קבר "צדיק" \ בית קברות מימי הביניים
או כל דבר אחר שעל פי אמונה קדומה נחשב כ "קדוש" ואותם אנשים פועלים על פי זה
לדוגמא בחדשות הראו תוכנית "לחלק" את ירושליים וכבר קמים להם כל אותם חכמים
שהם נגד תוכנית כזאת או אחרת בגלל שאדמת ירושליים היא "קדושה" בשבילהם
שווה למות ולהרוג אלפי אנשים בשביל אדמה,וזה ממש טיפשי לפי דעתי
אותם אנשים יש גם בצד של הפלסטינאים וגם בצד פה,אם אותם אנשים יצאו מתקופת
ימי הביניים ויבינו ששטחים בכדור הארץ שעל פי ספר כזה או אחר נקבעו כ "קדושים"
לא יותר טובים משטח אחר בכדור הארץ אז יהיו פה פחות הרבה צרות

דוגמאות אחרות אתה יכול לראות שיש תוכניות להקמת כבישים ומבנים אחרים שיעשו
לכולנו את החיים יותר קלים אבל כל פעם שיש תוכנית להקים כביש חדש קמים לך החרדים
עם האמונות מימי הביניים שלהם כדאי לעצור את התוכנית בגלל שמצאו במקום עצמות של אנשים
מלפני מליון שנה,אותו דבר המוסלמים שהתחילו להתפרע בגלל העבודות בהר הבית בגלל אנשים
כאלו העולם מלא בצרות,ביום שהם יבינו ש "האדמה לא קדושה" הכל יהיה טוב

נערך לאחרונה ע"י xyzzz בתאריך 08-10-2007 בשעה 22:39.
ישן 08-10-2007, 22:52
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי xyzzz שמתחילה ב "אני לא מדבר פה על כיבוש או..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי xyzzz
אני לא מדבר פה על כיבוש או משהו כזה
אני מדבר על אנשים שכל עולמם נע על פי מה שיעשו עם "אדמה קדושה"
כל מיני אנשים שבשבילהם מקדש\קבר "צדיק" \ בית קברות מימי הביניים
או כל דבר אחר שעל פי אמונה קדומה נחשב כ "קדוש" ואותם אנשים פועלים על פי זה
לדוגמא בחדשות הראו תוכנית "לחלק" את ירושליים וכבר קמים להם כל אותם חכמים
שהם נגד תוכנית כזאת או אחרת בגלל שאדמת ירושליים היא "קדושה" בשבילהם
שווה למות ולהרוג אלפי אנשים בשביל אדמה,וזה ממש טיפשי לפי דעתי
אותם אנשים יש גם בצד של הפלסטינאים וגם בצד פה,אם אותם אנשים יצאו מתקופת
ימי הביניים ויבינו ששטחים בכדור הארץ שעל פי ספר כזה או אחר נקבעו כ "קדושים"
לא יותר טובים משטח אחר בכדור הארץ אז יהיו פה פחות הרבה צרות

דוגמאות אחרות אתה יכול לראות שיש תוכניות להקמת כבישים ומבנים אחרים שיעשו
לכולנו את החיים יותר קלים אבל כל פעם שיש תוכנית להקים כביש חדש קמים לך החרדים
עם האמונות מימי הביניים שלהם כדאי לעצור את התוכנית בגלל שמצאו במקום עצמות של אנשים
מלפני מליון שנה,אותו דבר המוסלמים שהתחילו להתפרע בגלל העבודות בהר הבית בגלל אנשים
כאלו העולם מלא בצרות,ביום שהם יבינו ש "האדמה לא קדושה" הכל יהיה טוב

לא ענית לי.
בוא ונצא מנקודת הנחה שהאדמה לא קדושה. הסבר נא לי, מה אנחנו עושים פה?

ישן 08-10-2007, 23:13
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "ללא האדמה אין לנו קיום"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
זו חלקת האלוהים הקטנה שלנו, שבר של אחוז מהטריטוריה שבידי המוסלמים.
היא אינה קדושה - היא פשוט שלנו, ולא של אף אדם אחר.
האם תסכים, בשם הדו קיום, להתפשר עם שכן מעצבן ולוותר לו על חדר או שניים מביתך? הרי ביתך אינו קדוש...

זו הארץ שלנו. ללא הזיקה אליה אין לנו שום זכות קיום כאן. ואם נוותר עליה, אף אחד לא יזדרז לוותר על חלק מהטרטוריה שלו בשבילנו...

כמה שאתה פטריוט וזה חמוד, אבל אתה קצת לץ.
"היא פשוט שלנו" זה לא תשובה לכלום ולא שבר של זכות על המקום הקטן הזה.
זה כמו שאני עשיו אתבע חלק מהכסף של אביך ואגיד: "זה פשוט שלי".

איזו זיקה יש לך שאין להם?
אתה פטריוט חלול.

ישן 09-10-2007, 06:24
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

פטריוט, ישראל היפה וXYZZZ
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אתה שואל ברצינות או מתמם סתם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
רצוי שתעיין מעט בהיסטוריה של עם ישראל. תנסה לנבור בתרבותה העניפה. תנסה להתענין בממצאים ארכיאולוגיים. אז אולי תבין מה אנחנו עושים כאן.

אכן אין קדושה באדמה ואיננו שליחי אלוהים עלי אדמות - אבל עצם היותנו כעם, מגיעה לנו מדינה כמו למרבית עמי העולם. אין לנו ארץ אחרת להקים בה מדינה למעטנ אותה ארץ בה נולדנו כעם.

גם אתה, גם פטריוט וגם XYZZZ לוקים בחסר חמור (מאותו צד, מה שעושה את זה מצחיק יותר, הוא ימין אתם שמאל, צחוקים).
1. ההסטוריה של עם ישראל עומדת על כרעי תרנגולות אל מול ממצאי הארכיאולוגיה המודרנית.
אני בעל תואר ראשון בתנ"ך ותושבע ולכן אסביר-
אין תיעוד ממשי של אמפריה מפוארת ששלטה מהפרת לנילוס. יש מקסימום, מספר כתובות שנמצאו (תל דן, מישע, שישק,קרקר, חזקיהו וכו') ורק באחת מהן מוזכר "שושלת בית דוד" (כתובת תל דן).
אין תיעוד על שלמה, דוד, ירבעם(ישראל) רחבעם (יהודה) וכו'.
על פי רוב הארכיאולוגים, מי שלא נמצא לא בהכרח קיים, גם אם הוא כתוב בתנ"ך.
מכיוון שהתנ"ך הוא ספר הסטוריוסופי מובהק (המדבר על שכר ועונש, שייכות א"י לעם ישראל, זכות אבות וכו') החוקרים מתייחסים אליו פחות ברצינות ("ביקורת המקרא") ממה שאתה חושב.
ישנם חוקרים שמאמינים שישראל לא יצאו ממצרים, אלא תמיד היו באיזור כשבטים פראיים (החיקסוס)
ורצחניים שהשתלטו בכוח על שושלות במצרים.ויש להם טון מידע והוכחות.
אם אתה בא מבחינת "בוא תראה את ההסטוריה" - אני אפריך לך הכל.
2. תנסה לנבור בתרבותה העניפה- אין תרבות ישראלית. התרבות שאתה מכיר מתחלקת לשתיים:
א. אמרקניזציה (או בכלל בליל של תרבויות מבחינת אוכל מוסיקה וכו')
ב. עיקור היהדות והחגים מהדתיות שבהן.
אז התרבות שאתה מדבר עליה, או גנובה או חלולה.
התרבות האמיתית היחידה ה"ישראלית" היא היהדות במלואה.
3.שוב, ממצאים ארכיאולוגיים לא אומרים כלום, או אומרים שלושה דברים לשלושה אנשים שונים בהקשרים שונים ( למשל מגילות קומראן שנתגלו, המערה הרביעית נתגלתה ראשונה. המציאו תרבות שלמה על פיה ולאחר מכן נתגלו המערות 6,7,1,2,3 - במידה והיו מגלים את המערות בסדר שונה, ההסטוריונים והארכיאולוגים היו משנים את התזה שלהם לגבי זהות האנשים- כך שארכיאולוגיה זה דבר סובייקטיבי)
4. "עצם היותינו כעם מגיע לנו מקום"- מי החליט? למה דוקא פה ולא , בוא נגיד, אוגנדה (איך לא חשבו על זה קודם) למה מגיע לנו מקום? מי החליט שאנחנו עם (ולא הרבה שבטים מפוזרים, כמו הצוענים למשל)?
5. אז על בסיס החשיבה הזאת שיש לנו זכות על המקום שהוא ערש התהוותינו לעם, קמו פה הרבה עמים.
האחרונים הם הפלשתינאים. אז זה שלהם יותר משלנו. יש להם את אותם סיבות, הם היו פה קודם, נתהוו פה לעם והכי גרוע זה שגירשנו וכבשנו אותם ב48' ו67'.

ישן 09-10-2007, 07:05
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אני מכיר את מרבית העובדות שהזכרת למרות זאת דעתי אודות זכותנו שרירה וקיימת
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "פטריוט, ישראל היפה וXYZZZ"

זכותנו אינה פוגעת בזכויותיהם של אחרים ואין אני טוען שעלינו לממש את זכותינו על כל שטח ארץ ישראל, אלא בתוך שטח ארץ ישראל.
אכן ממשנו את הקמתה של מדינת ישראל וגם למדינה הפלסטינאית קיים מקום.

אתה רק מתעלם מדבר קטן אחד, שמי שהתנגד ופעל נגד מימושה של מדינה ערבית/פלסטינאית בשטח ארץ ישראל היו הפלסטינאים עצמם ומדינות ערב שתמכו בהם ויצאו למלחמת שמד כנגד המדינה בחיתוליה. הם הפסידו בגדול וגבולות מדינת ישראל הורחבו ונקבעו באמצעות הסכמי שביתת נשק ומכאן חלו התפתחויות היסטוריות שונות שלא עם כולן אני חי בשלום.
גם לאחר קביעת הגבולות הזמניים, לא מימשו הפלסטינאים את הקמת מדינתם - אותה מדינה שכיום הם שואפים להשיג באמצעות טרור ורצח. הם התעוררו אך ורק לאחר מלחמת 1967 וחבל.

באשר לתרבות הישראלית אתה כל כך טועה בגדול. כפי הנראה אינך מכיר אותה כלל ועיקר. תחילתה בתנ"ך בדברי הנביאים ואין כוונתי לחלק האמוני אלא לחלק האנושי - אשר כל העולם ינק ממקור זה. דרך המשנה והתלמוד על פניניהם (אני מדגיש מעבר לחלק האמוני), תקופת הפריחה בספרד, תקופת ההשכלה ועד לימינו אנו. הסממנים החיצוניים שאתה מביא אותם - הם אינם סממני תרבות. הם מעידים על התנהגות - שיש המקבלים אותה ויש הדוחים אותה.
ישן 09-10-2007, 12:59
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני מכיר את מרבית העובדות שהזכרת למרות זאת דעתי אודות זכותנו שרירה וקיימת"

ציטוט:
זכותנו אינה פוגעת בזכויותיהם של אחרים ואין אני טוען שעלינו לממש את זכותינו על כל שטח ארץ ישראל, אלא בתוך שטח ארץ ישראל.
אכן ממשנו את הקמתה של מדינת ישראל וגם למדינה הפלסטינאית קיים מקום.

אתה רק מתעלם מדבר קטן אחד, שמי שהתנגד ופעל נגד מימושה של מדינה ערבית/פלסטינאית בשטח ארץ ישראל היו הפלסטינאים עצמם ומדינות ערב שתמכו בהם ויצאו למלחמת שמד כנגד המדינה בחיתוליה. הם הפסידו בגדול וגבולות מדינת ישראל הורחבו ונקבעו באמצעות הסכמי שביתת נשק ומכאן חלו התפתחויות היסטוריות שונות שלא עם כולן אני חי בשלום.
גם לאחר קביעת הגבולות הזמניים, לא מימשו הפלסטינאים את הקמת מדינתם - אותה מדינה שכיום הם שואפים להשיג באמצעות טרור ורצח. הם התעוררו אך ורק לאחר מלחמת 1967 וחבל.

באשר לתרבות הישראלית אתה כל כך טועה בגדול. כפי הנראה אינך מכיר אותה כלל ועיקר. תחילתה בתנ"ך בדברי הנביאים ואין כוונתי לחלק האמוני אלא לחלק האנושי - אשר כל העולם ינק ממקור זה. דרך המשנה והתלמוד על פניניהם (אני מדגיש מעבר לחלק האמוני), תקופת הפריחה בספרד, תקופת ההשכלה ועד לימינו אנו. הסממנים החיצוניים שאתה מביא אותם - הם אינם סממני תרבות. הם מעידים על התנהגות - שיש המקבלים אותה ויש הדוחים אותה.

1. גם הם טוענים את זה, רק הם קוראים לזה "פלשתין".
2. ה"קיים מקום" לא מעניין אותם. הם רוצים שליטה על כל השטח בדיוק כמו שאתה רוצה על כל שטח "ארץ ישראל" (מעניין שהשתמשת בביטוי הזה)
3. הם צודקים. באת בכוח הזרוע, בנית מדינה מתחת לאף שלהם, ובמלחמה שהם יזמו, כבשת עוד 100% ממה שהיה לך.
4. ה"רצח" וה"טרור" שאתה קורא לזה, הוא מלחמה צודקת ולגיטימית מבחינתם, הן מבחינה דתית והן מבחינה לאומית.
5. הם לא התעוררו ב67' אלא הרבה לפני (פרעות תרפ"ט, כפר עציון, השיירות לירושלים, הפדאיון וכו')
6. אתה עושה בדיוק את מה שאני אמרתי. אתה מעקר (מלשון מוציא את העיקר, ואני יודע שאתה יודע, אבל היה חשוב להדגיש) את כל התנ"ך הנביאים המשנה התלמוד וכו'.
הכל בא מתוך בסיס ועיקר אמוני. ללא התורה והתושבע"פ אין לך את התרבותיות הזאת. הכל יונק מהכוח של התורה והתושבע"פ.מה זה התנ"ך? ספר הסטוריה? כבר הוכחתי שהוא לא. אז הוא ספר מוסר, מכוח היותו אלוקי. "המשנה והתלמוד על פניניהם". מדובר על הלכות והנהגות דתיות. וגם המוסריות יונקות מכוח התורה.
כל עניין העיקור החילוני של הדת, הוא יצירת לאומיות מזויפת וניסיון לקישור לעבר ללא התחייבות, ללא מוסריות, לחגוג חגים ללא עיקרם -אלוקים, שהוציאנו ממצרים וקרע לנו את הים ונתן לנו את התורה והוליכנו במדבר והכניסנו לארץ ונביאנו התנבאו ובית מקדשינו עמד על מכונו וחרב בשל שפיכות דמים עבודה זרה וגילוי עריות, והגלנו לבבל והחזירנו, ובנה את המקדש והחריבו בשל שנאת חינם, והגלנו 2000 שנים והתורה שמרה עלינו בגלות. קידוש ה' הגדול שהיה בכל מקום שרדפו אותנו, קידוש ה' על שמירת השבת, על החגים (ולא ספירת הקלוריות לסופגניה, אלא ברכות "על הניסים" וחנוכייה, ומצה שאבותינו מסרו את נפשם עליהן.

כל הניסיון של להפוך את היהדות לסממנים בלבד, הוא נסיון נואל, מבזה, עצוב, מחפיר ורע.
להפוך את החגים לאוכל וחפצים בלבד, להוציא את הנשמה והעיקר לארץ, ליהדות, לתנ"ך לכל מהותינו.
זו הסיבה האמיתית מדוע הכל נראה כך היום. אין מוסר, אין עבר, אין ניצוץ, אין חיבור אמיתי, אין כבוד למסורת, מוציאים את העיקר.
7. גם דור ההשכלה ינקו מכוח התורה ומכוח היהדות. הם לא חילנו את הדת, אלא השתמשו בה בגאווה ושמו אותה על נס במקצועות בהם פרחו- שלום עליכם, משה מנדלסון נפתלי הרץ ויזל ועוד. כולם היו בישיבה, וינקו ממנה. אם הם היו חיים היום הם היו לובשים כיפות סרוגות.(גם מקצועות חופשיים וגם דתיים\ציוניים)

ישן 09-10-2007, 15:13

מעט התבלבלת עם העובדות
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל היפה]זכותנו אינה..."

==== זכותם לטעון זאת - רק כפי שאנחנו איננו יכולים לממש את טענתנו או זכותנו על כל השטח גם הם יאלצו להסתפק במועט.
2. ה"קיים מקום" לא מעניין אותם. הם רוצים שליטה על כל השטח בדיוק כמו שאתה רוצה על כל שטח "ארץ ישראל" (מעניין שהשתמשת בביטוי הזה)
==== מהיכן אתה מסיק מסקנה זו. דוקא מרבית הכותבים כאן מאשימים אותי במכירת ארץ ישראל בזול.
3. הם צודקים. באת בכוח הזרוע, בנית מדינה מתחת לאף שלהם, ובמלחמה שהם יזמו, כבשת עוד 100% ממה שהיה לך.
==== נכון כבשנו בכוח הזרוע כי נאלצנו לזאת. אם הם היו מקבלים החלטות האומות, כפי שאנחנו נהגנו הכל מבחינתם היה מתנהל על מי מנוחות. יתכן ואנחנו לא היינו מסוגלים להתקיים.
4. ה"רצח" וה"טרור" שאתה קורא לזה, הוא מלחמה צודקת ולגיטימית מבחינתם, הן מבחינה דתית והן מבחינה לאומית.
=== שום רצח או מטרור אינו פעולה לגיטימית. ישנן פעולות בלתי אלימות, המסוגלות להשיג הישגים גדולים יותר. תאר לך שלא היה טרור - מזמן הייתה יכולה להיות להם מדינה משלהם, שלא לדבר על מצב כלכלי מזהיר.
5. הם לא התעוררו ב67' אלא הרבה לפני (פרעות תרפ"ט, כפר עציון, השיירות לירושלים, הפדאיון וכו')
==== כל הערנות שלהם התבטאה בהרג ובחבלה - לא כך בונים מדינה.
6. אתה עושה בדיוק את מה שאני אמרתי. אתה מעקר (מלשון מוציא את העיקר, ואני יודע שאתה יודע, אבל היה חשוב להדגיש) את כל התנ"ך הנביאים המשנה התלמוד וכו'.
==== אינני מעקר דבר. ההיפך הוא הנכון אני לוקח את העיקר.

-אלוקים, שהוציאנו ממצרים וקרע לנו את הים ונתן לנו את התורה והוליכנו במדבר והכניסנו לארץ וכו' וכו' וכו'
===== נעלם כלא היה - היכן הוא מתחבא? מדוע איננו פועל להשרות סדר בעולם יציר בריאתו על פי השקפתך ?

לא הבנתי כלל מה אתה רוצה בכלל.

אם כתיבתך באה להאדיר את שם האל או להצדיק רצח ללא הבחנה.
ישן 09-10-2007, 16:22
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מעט התבלבלת עם העובדות"

ציטוט:
==== זכותם לטעון זאת - רק כפי שאנחנו איננו יכולים לממש את טענתנו או זכותנו על כל השטח גם הם יאלצו להסתפק במועט.
==== מהיכן אתה מסיק מסקנה זו. דוקא מרבית הכותבים כאן מאשימים אותי במכירת ארץ ישראל בזול.
==== נכון כבשנו בכוח הזרוע כי נאלצנו לזאת. אם הם היו מקבלים החלטות האומות, כפי שאנחנו נהגנו הכל מבחינתם היה מתנהל על מי מנוחות. יתכן ואנחנו לא היינו מסוגלים להתקיים.
=== שום רצח או מטרור אינו פעולה לגיטימית. ישנן פעולות בלתי אלימות, המסוגלות להשיג הישגים גדולים יותר. תאר לך שלא היה טרור - מזמן הייתה יכולה להיות להם מדינה משלהם, שלא לדבר על מצב כלכלי מזהיר.
==== כל הערנות שלהם התבטאה בהרג ובחבלה - לא כך בונים מדינה.
==== אינני מעקר דבר. ההיפך הוא הנכון אני לוקח את העיקר.

-אלוקים, שהוציאנו ממצרים וקרע לנו את הים ונתן לנו את התורה והוליכנו במדבר והכניסנו לארץ וכו' וכו' וכו'
===== נעלם כלא היה - היכן הוא מתחבא? מדוע איננו פועל להשרות סדר בעולם יציר בריאתו על פי השקפתך ?

לא הבנתי כלל מה אתה רוצה בכלל.

אם כתיבתך באה להאדיר את שם האל או להצדיק רצח ללא הבחנה.

ממש עצוב מה שאתה כותב.
1. לא ענית לי מהי זכותינו ומאיזה תוקף?
2. אני לא מאשים אותך בשום דבר. אין לי בעיה שהם יחיו כאן תחת התנאים שלי (לא לרצוח, לגנוב וכו').
3. אז לדעתך מה שקובע הוא 48'. אז תחזיר להם עד לשם.
4. שטויות א. לדעתך זה לא לגיטימי, לדעתם כן. ב. תאר לך שלא הייתה פצצת אטום, לא הייתה נגמרת עד היום מלחמת העולם השנייה.כך ששימוש בכוח מביא לידי פיתרון ממשי (ואם לא ללכת כל כך רחוק, בזכות הפיגועים נתנו להם יותר.
5.אתה לא בונה מדינה כך. הם כן. ("...בדם ואש נפדה אותך פלשתין")
6. תסביר איך אתה לוקח את העיקר.

לשאלותיך האחרונות- על פי התורה מרגע שיצאנו לגלות, ה' מסתיר פניו מאיתנו. אנו צריכים לגלותו בשתי צורות אמונתיות- 1. ע"פ הנס 2. בדרך הטבע.
ה' לא עזב אותנו, אך קשה יותר לפנות אליו. צריך מאמצים. ה' הכין תבניות שעל פיהן העולם סובב. אנו צריכים להעמיק על מנת לראות שביב שלהן. מגילת אסתר היא יופי של דוגמא לתבנית: מלך טיפש עושה טעות, היהודי בא לעזרתו, הגוי הרשע רוצה להרוג את כל היהודים, היהודי שמקורב למלך פוקח את עיניו מן הרוע, המלך הורג את הרע. (תנסה להלביש את התבנית על מנהיגים וצורות אחרות ותראה איך הכל מתיישב) התבנית עמוקה יותר אך לא אעמיק. "בכל דור ודור קמים עלינו לכלותינו והקדוש ברוך הוא מצילנו מידם."

אתה מתעלם מרוב מה שאני שואל אותך ושם לפניך- ענה לעניין:
1. הם רוצחים שמנסים בכוח הזרוע להשתלט על המקום, מדוע ילכו בדרכי שלום, כשמאה שנים ויותר הם רוצחים בנו ומנסים לגרש אותנו מכל הארץ?
2. מהי זכותינו על המקום הזה, ומאיזה תוקף?
3. מהו העיקר בתנ"ך, משנה תלמוד וכו'?

ישן 09-10-2007, 19:32

איזו קשיחות-בכל זאת אענה בקצרה
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל היפה]אינני מבין..."

1. מהי זכותינו על הארץ ומאיזה תוקף אנחנו פה?
זכותנו היא זכות אבות - כאן נולד והתגבש עם ישראל
זהו המקום היחיד בו הייתה קיימת מדינה לבני ישראל
2. למה לנו יש יותר זכות מהם על המקום הזה?
אין לנו זכויות יתר על פני אף אחד
3. למה לא לחזור ל48' (שניה לפני מלחמת העצמאות=הנכבה)?
ככה - נכון שככה זאת איננה תשובה. אבל בנסיבות שהיו אז לא הייתה לנו כל ברירה אחרת
4. מדוע הוצאתם את אלוקים מהתנ"ך ומחגי ישראל?
אינני יודע מדוע אתה פונה אלי ברבים
מאחר ואינני מאמין באלוהים ובכל הקשור בפולחן סביבו, שני רואה בחלק (כפי שמבצעים אותו כיום) כעבודת אלילים - אני מסתדר יפה עם התנ"ך כספר הסטורי תרבותי גם ללא אלוהים.
בדומה לגבי החגים, שמרביתם הם חגים המשתלבים עם ארועי הטבע או אירועים הסטוריים מהווית עם ישראל.
5. איך כל היהדות קשורה אליך ובאיזה אופן אתה מיישם את זה?
אני קשור ללאום היהודי/ישראלי. לדעתי חייבים להפריד בין הלאום לדת - היום כאשר קיימת מדינת ישראל אין כל צורך בדת על מנת לגונן על הלאום.
אני מיישם את ישראליותי בעצם הישיבה במדינת ישראל ופעילות בכל התחומים על מנת שתהיה מדינה מתקדמת ומשגשגת.
6. למה אתה מפחד כ"כ מהדת?
אינני מפחד כלל ועיקר מהדת. אני רואה בדת (לא רק בדת ישראל) את המקור הראשון לאי שקט ולעמות בין העמים. הדתיים מלבים את המחלוקת ואת האש וכאשר הופכים משהו לקדוש אין כל דרך לנסיגה ולהגעה לפשרה גואלת.
ישן 09-10-2007, 22:24
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "איזו קשיחות-בכל זאת אענה בקצרה"

ציטוט:
1. מהי זכותינו על הארץ ומאיזה תוקף אנחנו פה?
זכותנו היא זכות אבות - כאן נולד והתגבש עם ישראל
זהו המקום היחיד בו הייתה קיימת מדינה לבני ישראל
2. למה לנו יש יותר זכות מהם על המקום הזה?
אין לנו זכויות יתר על פני אף אחד
3. למה לא לחזור ל48' (שניה לפני מלחמת העצמאות=הנכבה)?
ככה - נכון שככה זאת איננה תשובה. אבל בנסיבות שהיו אז לא הייתה לנו כל ברירה אחרת
4. מדוע הוצאתם את אלוקים מהתנ"ך ומחגי ישראל?
אינני יודע מדוע אתה פונה אלי ברבים
מאחר ואינני מאמין באלוהים ובכל הקשור בפולחן סביבו, שני רואה בחלק (כפי שמבצעים אותו כיום) כעבודת אלילים - אני מסתדר יפה עם התנ"ך כספר הסטורי תרבותי גם ללא אלוהים.
בדומה לגבי החגים, שמרביתם הם חגים המשתלבים עם ארועי הטבע או אירועים הסטוריים מהווית עם ישראל.
5. איך כל היהדות קשורה אליך ובאיזה אופן אתה מיישם את זה?
אני קשור ללאום היהודי/ישראלי. לדעתי חייבים להפריד בין הלאום לדת - היום כאשר קיימת מדינת ישראל אין כל צורך בדת על מנת לגונן על הלאום.
אני מיישם את ישראליותי בעצם הישיבה במדינת ישראל ופעילות בכל התחומים על מנת שתהיה מדינה מתקדמת ומשגשגת.
6. למה אתה מפחד כ"כ מהדת?
אינני מפחד כלל ועיקר מהדת. אני רואה בדת (לא רק בדת ישראל) את המקור הראשון לאי שקט ולעמות בין העמים. הדתיים מלבים את המחלוקת ואת האש וכאשר הופכים משהו לקדוש אין כל דרך לנסיגה ולהגעה לפשרה גואלת.

פתח דבר- לא התכוונתי להשמע כ"כ תקיף.

1. זכות אבות לא מעניינת אותך באמת. מכיוון שהאלוקים נתן את הזכות לבני ישראל (אברהם יצחק יעקב וכו') ואתה לא מאמין באלוקים.
על פי דבריך משתמע שבמידה והמדינה הייתה קיימת באוגנדה, זה לא היה משנה לך.
2. התשובות לשאלות 2 ו 3 מחזקות לדעתך את הצורך לצאת מפה, או לכל היותר לחזור לגבולות 29 נובמבר 1947 שהוקצו לנו מהאום.
3. אתה לא חייב להאמין באלוקים, אבל אתה צריך להיות עקבי באמונותיך.
כבר הסברתי מדוע התנך לא ספר הסטוריה ולא אחזור על זה כאן.
4. אילו אירועי טבע יש בשבועות? סוכות? חנוכה? פורים?
כל החגים באים אך ורק מכורח דתי. אנו חוגגים את פסח לא כי בא האביב, אלא כי ה' הוציא אותנו ממצרים (דבר שכל החוקרים חולקים עליו) את שבועות חוגגים כי ה' הביא לנו את התורה (ומקריבים את קורבן התבואה החדשה לה') את חנוכה חוגגים מכיוון שיהודה המכבי טיהר את ביהמ"ק וחנך מחדש את המזבח ("....חנוכת המזבההההח...").
במידה ואתה לא מאמין בכל אלה, אין סיבה אמיתית לחוגך את חגי ישראל.
5. בגדול אתה צודק. אבל איך אתה מתמודד עם ה"פוסט- ציונות"? ברגע שהחליטו (מי שהחליטו) שהציונות נגמרה, כבר אין לאומיות אמיתית, ואין קייס במקרה הזה (לאו דוקא מכוון אליך).
ולפי הגדרתך כישראלי, כל אחד יכול להיות ישראלי, גם קצין אס אס מזדקן שבא לנפוש בצפת.
6. ללא הדת (עיין לעייל) אין לך צידוק משמעותי לישיבתך כאן.

אשמח לתגובתך

ישן 10-10-2007, 08:14
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "פה שאתה גם שואל וגם עונה ללא התייחסות למה שאני כותב"

ציטוט:
קרא שוב את תשובותי ואולי תבין מהי דעתי

דעתך עומדת על בסיס שבור, כרעי תרנגולות. הדעה שלך לא חזקה מספיק לעבור טלטלה (מה שאתה עכשיו עושה, זה נסגר ומתכנס, על מנת לא לתת לדעותיי להרוס לך).

אף אחד לא עונה לי.
עצוב שרק לדתיים יש אחיזה ממשית במקום הזה, זה צריכה להיות חזית מאוחדת בדעות (לפחות הבסיס הרחב) שזה שלנו מתוקף היותינו עם סגולה, העם של אלוקים, שנתן לנו את חלקת האדמה הקטנה הזאת.
אחרת אין לנו באמת זכות להיות פה.
האמונה הזאת תחזיק עוד 3500 שנים לפחות. עמים קמים ונופלים, היהודים סובלים ומתגעגעים לישראל.

ישן 10-10-2007, 06:34
צלמית המשתמש של הקרדינל

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל היפה]1. מהי..."

רק רגע, אני עוקב אחרי הדיון הקטן של שניכם ואינני מבין: האם לא קיים שום סימן להתיישבות או לתרבות של העם היהודי/ישראל? אני מבין שקיימים חילוקי דעות בנושא (ממלכת דויד ושלמה וכו') אבל הייתי די בטוח שהוכחות ארכיאולוגיות מצביעות על כך שהעם היהודי ישב בציון עוד לפני שהערבים יצאו מחצי האי ערב, והתנ"ך ביחד עם אותה חפירות מצביע על כך שהעם שלנו התהווה בא"י (שלא כמו הפלשתינים, שהתהוו כתגובת נגד לציונות), אז אשמח להבהרה על איפה בדיוק אנחנו עומדים.
בנושא ההיסטוריה של התנ"ך: לכל עם יש סיפורים ומיתוסים על ההיסטוריה הקדומה שלו, אצלנו כל אותם סיפורים מרוכזים בתנ"ך, ספר שהוא אכן לא ספר היסטורי אלא יותר מדריך מוסרי לאיך לחיות בעולמנו. האם אדם שאינו מאמין באלוהים לא יכול לשאוב מהתנ"ך את המסגרות המוסריות שלו? אחרי הכול התנ"ך ביחד עם ההלכה היהודית והיצירה היהודית לאורך הדורות הביאו חוקים והלכות חברתיים שהקדימו את זמנם במאות שנים (עצם נתינת זכויות לעבד למשל היא מהפכה מחשבתית). אותו דבר גם יש לייחס לחגים: חג השבועות הוא חג הקציר (לא רק אבל אחד ממאפייניו) דבר שמודגש ביישובים חקלאים כמו הקיבוצים וכו', חנוכה מדבר על ניצחון עמנו נגד היוונים ומי לא רוצה לחגוג ניצחון לאומי?, פורים אותו דבר: הצלתנו מידי המן (וגם אם אין מדובר במשהו מדוייק היסטורית כמו שציינתי כל עם צריך פולקלור שמבוסס בחלקו על המציאות), פסח מדגיש את הרעיון מעבדות לחירות ומזכיר לנו שאסור לנו לשעבד או להשתעבד, כאשר הלכות החג מטרתם להודות לאל ולהדגיש את הפיכתנו לחופשים, אני בטוח שכל אתיאיסט מוכן לחגוג את פסח בשביל רעיונות השחרור מעבדות לחירות ובשביל אותו "פולקלור" שהצגתי קודם, גם במחיר לא לאכול לחם שבוע ומשהו (המצה נועדה להזכיר את הבריחה, בכך גם להזכיר את המעבר מעבדות לחירות). קיימים עוד הרבה מועדים חקלאים/לאומים ביהדות שאינם מתייחסים אך ורק לעבודת האל וכל אדם יכול לאמץ אותם, לקחת את המאפיינים הלאומים והרעיוניהם שבהם ולהמשיך בהפרדה של דת מלאום. (ובשביל לחסוך את השאלה: אני אדם מאמין)

ישן 10-10-2007, 08:09
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "רק רגע, אני עוקב אחרי הדיון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הקרדינל
רק רגע, אני עוקב אחרי הדיון הקטן של שניכם ואינני מבין: האם לא קיים שום סימן להתיישבות או לתרבות של העם היהודי/ישראל? אני מבין שקיימים חילוקי דעות בנושא (ממלכת דויד ושלמה וכו') אבל הייתי די בטוח שהוכחות ארכיאולוגיות מצביעות על כך שהעם היהודי ישב בציון עוד לפני שהערבים יצאו מחצי האי ערב, והתנ"ך ביחד עם אותה חפירות מצביע על כך שהעם שלנו התהווה בא"י (שלא כמו הפלשתינים, שהתהוו כתגובת נגד לציונות), אז אשמח להבהרה על איפה בדיוק אנחנו עומדים.
בנושא ההיסטוריה של התנ"ך: לכל עם יש סיפורים ומיתוסים על ההיסטוריה הקדומה שלו, אצלנו כל אותם סיפורים מרוכזים בתנ"ך, ספר שהוא אכן לא ספר היסטורי אלא יותר מדריך מוסרי לאיך לחיות בעולמנו. האם אדם שאינו מאמין באלוהים לא יכול לשאוב מהתנ"ך את המסגרות המוסריות שלו? אחרי הכול התנ"ך ביחד עם ההלכה היהודית והיצירה היהודית לאורך הדורות הביאו חוקים והלכות חברתיים שהקדימו את זמנם במאות שנים (עצם נתינת זכויות לעבד למשל היא מהפכה מחשבתית). אותו דבר גם יש לייחס לחגים: חג השבועות הוא חג הקציר (לא רק אבל אחד ממאפייניו) דבר שמודגש ביישובים חקלאים כמו הקיבוצים וכו', חנוכה מדבר על ניצחון עמנו נגד היוונים ומי לא רוצה לחגוג ניצחון לאומי?, פורים אותו דבר: הצלתנו מידי המן (וגם אם אין מדובר במשהו מדוייק היסטורית כמו שציינתי כל עם צריך פולקלור שמבוסס בחלקו על המציאות), פסח מדגיש את הרעיון מעבדות לחירות ומזכיר לנו שאסור לנו לשעבד או להשתעבד, כאשר הלכות החג מטרתם להודות לאל ולהדגיש את הפיכתנו לחופשים, אני בטוח שכל אתיאיסט מוכן לחגוג את פסח בשביל רעיונות השחרור מעבדות לחירות ובשביל אותו "פולקלור" שהצגתי קודם, גם במחיר לא לאכול לחם שבוע ומשהו (המצה נועדה להזכיר את הבריחה, בכך גם להזכיר את המעבר מעבדות לחירות). קיימים עוד הרבה מועדים חקלאים/לאומים ביהדות שאינם מתייחסים אך ורק לעבודת האל וכל אדם יכול לאמץ אותם, לקחת את המאפיינים הלאומים והרעיוניהם שבהם ולהמשיך בהפרדה של דת מלאום. (ובשביל לחסוך את השאלה: אני אדם מאמין)

א. אם בהסטוריה\ ארכיאולוגיה עסקינן, ישנם מספיק חוקירים שיפריכו את רוב התנ"ך.
הארכיאולוגיה מסתמכת על תעודות שנמצאו (על אבן, פפירוסים וכו') שמוכיחות לכאן או לכאן.
התנ"ך מספר על בריחת כ2-5 מליון איש מאמפריית מצרים, שכבר הייתה בעלת ידע לכתוב אירועים הסטוריים משמעותיים, ולא נמצא ולו פפירוסון קטנטון אחד שיעיד על כך.
קיימות כל מיני עדויות על שתי ממלכות קטנות שהיו באיזור, אך גם הם היו שבטים פראיים שכבשו בכוח את המקום (החיקסוס)
במידה ואתה מסתמך על ההסטוריה, אמצא מספיק חוקרים שיוכיחו שה"עם היהודי" הוא פיקציה עם עבר מומצא.
ב. ביקורת המקרא מפרקת את התנ"ך לחתיכות קטנות, וביחד אתה מקבל ספר בדאי\בדיוני, ועם מומצא.
ואני לא מדבר באוויר, מדובר על חוקרים ופרופסורים רציניים מכל העולם המחזיקים בדעה זו.
במידה ואתה לא איש מאמין, אוכל ע"י מספר הוכחות רציונליות להפוך לך את הספר הזה לשלגייה.
אל תביא הוכחות מהתנ"ך.
ג. "ספר מוסרי". לאחר שהבנו כי הספר לא יכול לשמש כספר הסטוריה, האם באמת אתה מתכוון לכך שהספר מוסרי? הרי אמצא לך המן מקומות שבהם יש סתירה מיני וביה, דברים לא מוסריים שמתוגמלים,
אלו שטויות במיץ. להלן דוגמאות אנטי מוסריות בעליל:
1. ראובן שכב עם פילגשו של אביו.
2. יעקב גנב במרמה את הבכורה.
3. יהודה שכב עם זונה (לפחות כך חשב)
4. אחי יוסף מכרו אותו בכסף.
5. הזכרת עבד? במידה ויש לך עבד עברי שלא רוצה להשתחרר מעבודתו אצלך אתה רוצע את אוזנו.
6. מה כ"כ מוסרי בשחיטת שריפת והקרבת עשרות אלפי פרים\כבשים?
7. יש מצווה למחות עם שלם. להרוג את כולם- ילדים נשים וטף זקנים וכו, אפילו את הצאן שלהם.
8. מוסרי מאוד לעשות ברית מילה לילד בן 8 ימים?

יש עוד מאות דוגמאות.
מכיוון שהספר גם לא מוסרי יותר, במה תיאחז?
הפרכתי את התנ"ך. אתה לא עם באמת (אולי כמו הצוענים), אין סיבה להשתמש ב"מוסריות" של התנ"ך.
אתה רוצה לשאוב מסגרת מוסרית? יש את מסכת "פרקי אבות"(משנה).

ד. לגבי החגים: אז ככה, החגים שמסמנים חקלאות, בולבלו לגמרי עם משמעותם- למשל: שבועות.
תמיד למדנו שהבאנו סלינו על כתפינו, סלסלות מלאות מכל טוב פרי הארץ.
חארטה. בשבועות אין עדיין פירות. הרימון בשל שלושה חודשים לאחר שבועות, אותו כנ"ל לתאנה, וכן גם
הגפן של שלהי הקיץ, וכן התמר שהבשיל לפני חודש, הזיתים, שבסוכות עושים להם מסיק.

עיוותתם את כל המשמעות. אין בשבועות עליה לרגל מאסיבית עם סלים מלאים בפירות- כי אין פירות.
היום, יבוא מטורקיה אפשר הכל. ואז נשאלת השאלה, את מה אתם חוגגים בדיוק?
פסח- אמרנו שזה מיתוס בלי שום הוכחות. לעומתינו, לצרפתים יש את יום הבסטיליה (שבטוח שהיה)
לאמריקאים- הכרזת העצמאות ושיחרורם מעול האנגלים וכן הלאה.
אתה עם מומצא, במידה ואתה מסתמך על משהו.

ה. אגב המן\ אחשוורוש\ מרדכי ואסתר. מדובר על תקופה מאוחרת יותר (שגם עליה ישנם ויכוחים מתי)
ולא מתועדת. על פי התנ"ך מדובר על תקופת גלות יכניה. ("...אשר הגלה מירושלים עם הגלה אשר הגלתה עם יכניה מלך יהודה...). אין אף מלך מתועד הסטורית בשם הזה. הכי קרוב זה אחתשסתרא, והוא חי 300 שנים מאוחר יותר. לא נמצאו אף תעודות על המצב המסעיר שהיה (רצח של 70,000 איש ע"י היהודים). שוב, מומצא.

ו. להמשיך בהפרדה של דת מלאום- איזה לאום בדיוק? ישראליות? הרי בשניה שאתה עובר לגור במקום אחר (גרמניה למשל) אתה מקבל את לאומיותם, ואתה כבר לא יהודי, לא ישראלי ולא בטיח. מה מקשר אותך לעם הזה? המיתוסים המומצאים? הכיבוש המשחית של 48'? הזכות המומצאת על חבל הארץ הזה?

יש לי את כל התשובות לכל מה שכתבתי לעייל.

ישן 10-10-2007, 10:25
צלמית המשתמש של הקרדינל

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "[QUOTE=הקרדינל]רק רגע, אני..."

חלק מהחוקרים אומרים שלא היה דבר, וחלק אומרים שכן היה, זה היופי בגיוון דעות של היסטוריונים. ההיסטוריה היא אמת אחת אך ככל שהיא הולכת אחורה קשה יותר להבינה והמסקנות שונות, כאשר גם החוקרים בדרך כלל אינם פטורים מאג'נדה פוליטית אותם הם מנסים להכניס פנימה, ולכן כמו שחלק מהחוקרים טוענים שלא הייתה שואה וחלק טוענים שכן, ואני בספק אם אתה תומך בראשונים, כך גם חלק הולכים לכאן וחלק לכאן, לכל אחד יש את ההוכחות שלו והממצאים שלו. דרך אגב, בנושא ההיסטורי: מה השתנה בדעותייך מאז הפוסט הזה? אתה מראה שדווקא התנ"ך הוא לא כל כך סיפורי שלגיה אלא יש עוד איזו שהיא אמת ובכל מקרה: גם אם אנחנו עם שהמציא את עצמו, מדובר בתהליכים טבעיים של כל הפיכה של אנשים לעם בו הם צריכים סיפורים משותפים כדי לאחד אותם, ולא תוצר של פלישה של עם אחר. האם העם היהודי שאני מניח שהוכחות אליו קיימות בתקופות בית שני, הכיבוש הרומי וגם לפני (אולי לא כפי שמציג התנ"ך אבל לפחות מראים שישב פה עם ישראל) הוא אינו בעל ייחוד תרבותי/היסטורי/דתי מול העמים באזור?.
בתחום המוסרי כל אותם סיפורים "נוראיים" של חוסר מוסריות באים עם לקח, התנ"ך מציג לנו אותם כדי שנלמד מאותם מקרים בתחומים של מוסר וחברה, ואכן במקומות בהם אתה מציג אותם כמעשים לא מוסריים המתוגמלים יש לתהות מדוע האל עשה את זה או האם לכותב של אותו חלק יש תפיסה שונה של גמול (מספר כותבים לתנ"ך ולכן הקו המוסרי יכול להיות שונה ממקום למקום). בנושא העבד עצם הנתינה של החופש לעבד לבחור אם להישאר או ללכת, והתנ"ך גם מוסיף חוק המחייב את האדון לסמן באוזנו אם לא, דבר המהווה עוד סיבה לעבד לצאת לחופשי, מראה על חברה בעלת עקרונות חברתיים קצת יותר נאוריים מעמי הסביבה (האדון גם מחוייב לדאוג לעבד, כלומר שגם אסור לו להשפיל אותו לתת לו לחיות בדוחק), השבת היא גם חוק שמראה על שני דברים: גם תפיסה סוציאליסטית בה יש יום מנוחה למעמד הפועלים, זמן שבו הוא יכול לעיין בדברים שקצת מעל לחיי היום-יום וגם שיוויון שבו כולם מחוייבים לנוח, ובנושא השמדת עמים: בתקופה שהתורה נכתבה השמדת עם נתפסה אז כמשהו שבשגרה בעוד שכיום נחשבת למעשה אסור (ובצדק).התורה גם מפרטת בנושאי צדקה, הגנה על השכבות החלשות, מוסר ועוד, וההלכה היהודית שמתבססת עליה מציגה חוקים חברתיים ומוסרים שכל אדם הרוצה לתרום לחברה ולהיות הגון יעשה אותם.
לבסוף החגים: האם המנהגים המתייחסים ל"חג הקציר" ולתוצרת חקלאית נוצרו ע"י התנועה הציונית או שהיו קדומים יותר? פסח גם אם הוא מיתוס לאומי, הוא מיתוס לאומי המאחד אותנו יחד ומפיץ בקירבנו את החשיבות של חירות וחופש, רעיונות הנמצאים בבסיס הדמוקרטיה (ולכן יש לתהות האם באמת מדינת הלכה יהודית תהיה רודנות דתית ואולי דווקא תדמה מאוד לדמוקרטיה) ויש עוד כל מיני חגים וימי אבל לאומיים: ט' באב, צום גדליה וכו', מדוע יהודים חילוניים לא יכולים לקחת את ההלכות המתייחסות לזיכרון הלאומי של אותו סיפור או אירוע, לקחת הרעיונות ולהשאיר את האל בחוץ?.
לבסוף הטענה שלך בנושא לאומיות מדגישה את הראייה שלי שהיהדות היא שילוב בין דת ללאום, עוד הוכחה לכך שנוצרנו בתקופות קדומות יותר, ועלינו להפריד את אותו קשר כדי ליצור דת יהודית ולאום יהודי, למרות שאני די בטוח שלעולם לא יהיה אדם שבלאומו הוא יהודי אך בדתו הוא נוצרי למשל. אני אדם מאמין שמקבל את האל כחלק מאורח חיי אך למה אדם לא מאמין חייב להתחיל להתפתל כדי להיות בלאום יהודי אך לא בדת? למה איננו יכולים לתת לאדם לבחור להיות יהודי בלאום וחסר דת? אני בספק אם אלוהים יהרוס את המדינה אם העם ינהג לפי חוקי השלטון והחברה של היהדות, שיהודים חילוניים יתרמו לצדקה ויעזרו לעני וליתום בעוד שבשלטון הרעיון של רדיפת צדק ושוויון יוכנסו לכל מקום. היהדות עוסקת בתיקון העולם הזה וכדי לתקן את העולם הזה לפעמים עלינו לתת לחלק מהעם להשתמש בכלים החברתיים והמוסרים של היהדות בעודם משאירים מאחוריהם את הכלים האמונתיים.

ישן 11-10-2007, 06:27
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "חלק מהחוקרים אומרים שלא היה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הקרדינל
חלק מהחוקרים אומרים שלא היה דבר, וחלק אומרים שכן היה, זה היופי בגיוון דעות של היסטוריונים. ההיסטוריה היא אמת אחת אך ככל שהיא הולכת אחורה קשה יותר להבינה והמסקנות שונות, כאשר גם החוקרים בדרך כלל אינם פטורים מאג'נדה פוליטית אותם הם מנסים להכניס פנימה, ולכן כמו שחלק מהחוקרים טוענים שלא הייתה שואה וחלק טוענים שכן, ואני בספק אם אתה תומך בראשונים, כך גם חלק הולכים לכאן וחלק לכאן, לכל אחד יש את ההוכחות שלו והממצאים שלו. דרך אגב, בנושא ההיסטורי: מה השתנה בדעותייך מאז הפוסט הזה? אתה מראה שדווקא התנ"ך הוא לא כל כך סיפורי שלגיה אלא יש עוד איזו שהיא אמת ובכל מקרה: גם אם אנחנו עם שהמציא את עצמו, מדובר בתהליכים טבעיים של כל הפיכה של אנשים לעם בו הם צריכים סיפורים משותפים כדי לאחד אותם, ולא תוצר של פלישה של עם אחר. האם העם היהודי שאני מניח שהוכחות אליו קיימות בתקופות בית שני, הכיבוש הרומי וגם לפני (אולי לא כפי שמציג התנ"ך אבל לפחות מראים שישב פה עם ישראל) הוא אינו בעל ייחוד תרבותי/היסטורי/דתי מול העמים באזור?.
בתחום המוסרי כל אותם סיפורים "נוראיים" של חוסר מוסריות באים עם לקח, התנ"ך מציג לנו אותם כדי שנלמד מאותם מקרים בתחומים של מוסר וחברה, ואכן במקומות בהם אתה מציג אותם כמעשים לא מוסריים המתוגמלים יש לתהות מדוע האל עשה את זה או האם לכותב של אותו חלק יש תפיסה שונה של גמול (מספר כותבים לתנ"ך ולכן הקו המוסרי יכול להיות שונה ממקום למקום). בנושא העבד עצם הנתינה של החופש לעבד לבחור אם להישאר או ללכת, והתנ"ך גם מוסיף חוק המחייב את האדון לסמן באוזנו אם לא, דבר המהווה עוד סיבה לעבד לצאת לחופשי, מראה על חברה בעלת עקרונות חברתיים קצת יותר נאוריים מעמי הסביבה (האדון גם מחוייב לדאוג לעבד, כלומר שגם אסור לו להשפיל אותו לתת לו לחיות בדוחק), השבת היא גם חוק שמראה על שני דברים: גם תפיסה סוציאליסטית בה יש יום מנוחה למעמד הפועלים, זמן שבו הוא יכול לעיין בדברים שקצת מעל לחיי היום-יום וגם שיוויון שבו כולם מחוייבים לנוח, ובנושא השמדת עמים: בתקופה שהתורה נכתבה השמדת עם נתפסה אז כמשהו שבשגרה בעוד שכיום נחשבת למעשה אסור (ובצדק).התורה גם מפרטת בנושאי צדקה, הגנה על השכבות החלשות, מוסר ועוד, וההלכה היהודית שמתבססת עליה מציגה חוקים חברתיים ומוסרים שכל אדם הרוצה לתרום לחברה ולהיות הגון יעשה אותם.
לבסוף החגים: האם המנהגים המתייחסים ל"חג הקציר" ולתוצרת חקלאית נוצרו ע"י התנועה הציונית או שהיו קדומים יותר? פסח גם אם הוא מיתוס לאומי, הוא מיתוס לאומי המאחד אותנו יחד ומפיץ בקירבנו את החשיבות של חירות וחופש, רעיונות הנמצאים בבסיס הדמוקרטיה (ולכן יש לתהות האם באמת מדינת הלכה יהודית תהיה רודנות דתית ואולי דווקא תדמה מאוד לדמוקרטיה) ויש עוד כל מיני חגים וימי אבל לאומיים: ט' באב, צום גדליה וכו', מדוע יהודים חילוניים לא יכולים לקחת את ההלכות המתייחסות לזיכרון הלאומי של אותו סיפור או אירוע, לקחת הרעיונות ולהשאיר את האל בחוץ?.
לבסוף הטענה שלך בנושא לאומיות מדגישה את הראייה שלי שהיהדות היא שילוב בין דת ללאום, עוד הוכחה לכך שנוצרנו בתקופות קדומות יותר, ועלינו להפריד את אותו קשר כדי ליצור דת יהודית ולאום יהודי, למרות שאני די בטוח שלעולם לא יהיה אדם שבלאומו הוא יהודי אך בדתו הוא נוצרי למשל. אני אדם מאמין שמקבל את האל כחלק מאורח חיי אך למה אדם לא מאמין חייב להתחיל להתפתל כדי להיות בלאום יהודי אך לא בדת? למה איננו יכולים לתת לאדם לבחור להיות יהודי בלאום וחסר דת? אני בספק אם אלוהים יהרוס את המדינה אם העם ינהג לפי חוקי השלטון והחברה של היהדות, שיהודים חילוניים יתרמו לצדקה ויעזרו לעני וליתום בעוד שבשלטון הרעיון של רדיפת צדק ושוויון יוכנסו לכל מקום. היהדות עוסקת בתיקון העולם הזה וכדי לתקן את העולם הזה לפעמים עלינו לתת לחלק מהעם להשתמש בכלים החברתיים והמוסרים של היהדות בעודם משאירים מאחוריהם את הכלים האמונתיים.

קיבלתי את מה שרציתי.

ישן 09-10-2007, 08:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
תובנה מזהירה. אדמה אכן אינה קדושה. גם מלים וניירות אינם קדושים, אפילו פחות מאדמה...

רוב האנושות נוהגת לחיות על אדמה (אפילו המעופפים הגדולים ביותר, צריכים אדמה...). לעומת
זאת, פיסות נייר המשמשות לה"סכמי שלום", וקלישאות מרגשות בדבר "טובים ייסורי השלום מסבלות
המלחמה", הם דבר די חסר ערך, במידה והצד השני לא נוטה להתרגש מהם (ובמזה"ת, למרבה
הצער, אנשים לא נוטים להתפעם מהסכמים מדיניים, אלא אם כן נכתבו על נייר דו-שכבתי רך וסופג...).
הסיפורים המרגשים אודות "מטורפי שני הצדדים", יכלו להיות רלוונטיים, לו חיינו באירופה ולא היה לנו
מושג על מה ב-א-מ-ת מדובר פה. סיפורי "מטורפי שני הצדדים" מתארים מצב שבו רוב הפלסטינים
ורוב היהודים הם שוחרי שלום כאשר "הימין הקיצוני", ו"קיצוני הפלסטינים", מתנגדים לכך ורק רוצים
אדמה "כי היא קדושה"...
המשפט הזה הוא קלישאה נבובה משני הצדדים שבהם ניתן לבחון, הן הישראל והן הפלסטיני. מהצד
הישראלי ניתן לקבוע שמרגע שקמה הציונות, הייתה לה התנגדות. הציונות אכן "קידשה את האדמה"
במובן של הפיכתה מאדמת מדבר לגן פורח בסטנדרטים מערביים. אין הבדל בין הימין והשמאל
הציוניים בנוגע לפעולות הציונות, בהקשר זה. הניסיון לטעון כאילו האדמה הפכה לקדושה רק
בעקבות "כיבושי 1967", זה סילוף לא רציני. סע לחניתה ושאל שם למה הם עלו על הקרקע בלב
אזור ערבי, ותתפלא לגלות שגם אצלם יש "קדושת הקרקע". בקיצור, בתוך המחנה הישראלי, היחידים ש-ל-א מקדשים את הקרקע הם האנטי-ציוניים המוצהרים, שמונים כמה עשרות ילדים
מפונקים, שהחליטו ש"מרד הנעורים" שלהם, זה לריב עם הצבא בבלעין, או בכל נקודה אחרת.
אנשי שמאל ציוני שמדברים על "קידוש הקרקע ע"י הימין", פשוט שוכחים את מאות היישובים
שהקים השמאל בעבר, בדיוק על אותו עקרון. ההבדל היחיד הוא התאריך...

הטענה שאצל הפלסטינים יש "מטורפים שמקדשים את הקרקע", גם היא אינה נכונה. האמת היא
שאצל הפלסטינים אין אנשים ש"לא מקדשים את הקרקע". העם הפלסטיני הצביע בבחירות עבור
חמא"ס, שדורש לקבל ה-כ-ל עכשיו, כאשר מיעוט גדול הצביע על פת"ח (החתום על תכנית חיסול
ישראל בשלבים, מ1974), ומיעוטים קטנים יותר הצביעו לחזית העממית, שמייצגת ציבור נאור,
הרותה במדינה חילונית, אחרי השמדת ישראל...

בקיצור, לא קידוש האדמה הוא הבעייה - אלא העובדה שיש קצת ממנה, ואין אפשרות לחלקה,
מהטעם הפשוט ששני הצדדים מחזיקים בתביעות משמעותיות (לפי שיטתו של כל צד) לריבונות
על השטח. הבעייה שקיימת אצל ישראלים רבים, שממשיכים, באופן נוגע ללב, להאמין בהזיית
השווא של שלום במזה"ת, היא שאם היהודים יוותרו מספיק, הפלסטינים יסתפקו בכך ולא ירצו
עוד. הם מאמינים שמרגע שיש חתימה על פיסת נייר, כל המציאות בשטח משתנה באחת. זה לא
נכון למקומות שלווים בהרבה מישראל - וזה בטח לא נכון לגבי ישראל...
ישן 09-10-2007, 09:11

השלמות והערות
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תובנה מזהירה. אדמה אכן אינה קדושה. גם מלים וניירות אינם קדושים, אפילו פחות מאדמה..."

1. יש להעדיף את ייסורי הדרך לרגיע ואפילו לשלום מסבלות המלחמה ההרג והרצח מדי יום ביומו.
2. לבטח זכורה לך ההצהרה ה"בומבסתית" של משה דיין, עדיפה שהותנו בשרם א שיך ללא שלום מאשר שלום ללא שארם א שיך. מה קבלנו בסופו של דבר גם מלחמה נוראה וגם "אבדנו" את שארם א שיך.
3. הסכמים חייבים להיות מכובדים על שני הצדדים ואסור לתת להם להפוך לניר מת. ההסכם חייב להיות בנוי בשלבים, כאשר כל צד ממלא את חלקו לסרוגין.
ביבי אהב להכריז יתנו יקבלו לא יתנו לא יקבלו - הסוף ידוע לכל הוא נתן מבלי לקבל.
4. כשמזכירים את אירופה אין להתעלם מהעובדה שעד לפני 200 ואולי 250 שנה מדינות הסקנדינביה, נלחמו בינן לבין עצמן בחירוף נפש. מה שקורה כיום בינינו לבין הפלסטינאים הוא משחק ילדים. גם אירופה כולה (הס מלהזכיר - על מנת שלא להעלות את חמתו ורחמיו של אורי) הייתה מצויה במלחמה נוראה, שרק עברו כ- 60 שנה מסיומה. אני מודע נלעובדה ששם המלחמה הסתיימה בתבוסה - אבל כנגד אירגוני טרור אין תבוסה מוחלטת. תמיד, גם כאשר הם מוכים הם "נחים" ואח"כ מרימים ראש.
5. אני משוכנע שמרבית אולי אפילו כל הישראלים חפצים בשלום. אבל ישנם כאלו המזדעזעים מכל מהלך לקראתו ובמיוחד אינם מוכנים להבין שגם ליריבינו/שונאינו דהיום ישנם צרכים ושאיפות.
6. הציונות קדשה את כיבוש עבודת האדמה ולא את האדמה עצמה כאדמה.
בניגוד לאלו הפועלים בשליחות אלוהה, עבורם קיימת קדושת האדמה והטמונים בה.
7. הקמת הישובים טרום הקמת המדינה ובשנותיה הראשונים, באה על מנת להבטיח ולבסס את הקמתה ובסוסה של מדינת ישראל, בהתייחס לתנאים שהיו קיימים אז.
8, להזכירך השמאל גם תמך וסייע בהקמת ההתנחלויות לאחר 1967. דבר שהתברר כמשגה, שהיום מתקשים ל"הפטר" ממנו.
9. אני מסכים שאצל המוסלמים הן כפרטים והן כציבור - קדושת הקרקע היא ערך עליון. כל מקום בו דרכה רגל של מוסלמי שייך לאיסלם. כל חלקת קרקע שעובדה ע"י מוסלמי שייכת לו ולבני בניו ובני בני בניו לעולם ועד.
10. על פי נכונות היהודים לעלות ארצה אין כל בעיה של שטח לחלוקה בינינו לבין הערבים. מוטב גם לנו וגם להם להפרד וחייבים לנצל כל אפשרות של הפרדות זמינה והנעשית ברצון ובהסכם.

ישן 09-10-2007, 11:41
צלמית המשתמש של קול האמת
  קול האמת קול האמת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.07
הפרכות למנטרות השמאלניות
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "השלמות והערות"

1. אם צריך לסבול דע שאתה בדרך למלחמה ולא בדרך לשלום.

2. קיבלנו מלחמה כי המערך היה הזוי כמו היום. אנשי הקונספציות הרצחניות.

זה מה שמכרו לנו השמאלנים שבוע לפני מלחמת יום כיפור !!

3. הסכמים חייבים להיות מכובדים, אמת ויציב, רק ספר לנו מתי השמאלנים דאגו שההסכמים
שחתמו עליהם יכובדו, מתי השמאלנים התעקשו אי פעם שלא נזוז מילימטר עד לקיום מלא של סעיף כלשהו?
סיפורים זה נחמד, המציאות הפוכה לחלוטין.

4. גם נגד אירגוני טרור יש תבוסה מוחלטת.
בודאי שסיוע לטרור כמו שניתן ע"י פושעי אוסלו יקשה מאד על חיסול הטרור,
וגם כינויים של רוצחי המונים בשם "פרטנרים", יקשה על החיסול של הרוצחים.
מי שטוען שלא ניתן לחסל את הטרור טוען שהוא נידון למוות מידיו,
אם אי אפשר לחסלו אז נחיה איתו לנצח או עד לחיסולנו אנו, המוקדם מביניהם.

5. כל היהודים רוצים שלום. רוב היהודים וכל השמאלנים אינם יודעים מהו שלום.

6. הציונות היא סתם קשקוש, היא לא מקדשת שום דבר כי לחילוניים אין שום דבר קדוש.

7. הקמת הישובים בימינו נחוצה לביסוס השליטה היהודית בארץ ישראל. דבר לא השתנה.

8. השמאל שתמך צדק. ההתנחלויות הן זכות וחובה יהודית של התישבות בארץ ישראל.

9. הקרקע אינה קדושה למוסלמים. הגזל קדוש למוסלמים.
המוסלמי חומד את מה שיש לאחר ופועל באופן שיטתי ובכל הדרכים כדי להעבירו לבעלותו.

10. לערבים אין בעיה של שטח, יש להם מיליוני קילומטרים רבועים שרובם לא מיושבים.
שיעזבו את ארץ ישראל שלנו וילכו לארצות ערב מהם באו. זהו הפתרון היחיד ואין בלתו.
כל "פתרון" אחר יביא למלחמה אינסופית, כל "פתרון" אחר הוא כניעה לגזלנים.

.
.
ישן 10-10-2007, 03:52
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ציטוט:
1. יש להעדיף את ייסורי הדרך לרגיע ואפילו לשלום מסבלות המלחמה ההרג והרצח מדי יום ביומו.

עדיף להיות עשיר, צעיר ובריא מאשר להיות עני, זקן חולה... אין כזה דבר "סורי השלום", שכן אין שום אופצייה לשלום פה בטווח הזמן הקרוב. כל הפייסנות רק מדבירה את ההרג, שכן היא מחזקת את האוייב, ונותנת לו עוד חימוש, שטח ואנשים.

ציטוט:
2. לבטח זכורה לך ההצהרה ה"בומבסתית" של משה דיין, עדיפה שהותנו בשרם א שיך ללא שלום מאשר שלום ללא שארם א שיך. מה קבלנו בסופו של דבר גם מלחמה נוראה וגם "אבדנו" את שארם א שיך.

את מלחמת יוה"כ "קיבלנו" בגלל שאנחנו קיימים. לולא שלטנו בסיני כאשר היא החלה, היינו נאבקים על באר שבע, ולא על מיצרי המיתלה והג'ידי. אובדן שארם אל-שיח' בא בעקבות הסכם מטופש שלא הועיל לאיש - מצרים עודנה מדינת אוייב שאחראית לחימושו של חמא"ס ברצועת עזה.

ציטוט:
3. הסכמים חייבים להיות מכובדים על שני הצדדים ואסור לתת להם להפוך לניר מת. ההסכם חייב להיות בנוי בשלבים, כאשר כל צד ממלא את חלקו לסרוגין.
ביבי אהב להכריז יתנו יקבלו לא יתנו לא יקבלו - הסוף ידוע לכל הוא נתן מבלי לקבל.

ההסכמים בינינו לבין הערבים תמ-י-ד היו אותך מבחינת הערבים, שכן הם למדו שהם לא משלמים כל מחיר על אי-כיבודם. תראה איך אתה ממשיך לדבר זכות על הסכמים עם הערבים שהופרו מהשנייה הראשונה (אוסלו, למשל...).

ציטוט:
4. כשמזכירים את אירופה אין להתעלם מהעובדה שעד לפני 200 ואולי 250 שנה מדינות הסקנדינביה, נלחמו בינן לבין עצמן בחירוף נפש. מה שקורה כיום בינינו לבין הפלסטינאים הוא משחק ילדים. גם אירופה כולה (הס מלהזכיר - על מנת שלא להעלות את חמתו ורחמיו של אורי) הייתה מצויה במלחמה נוראה, שרק עברו כ- 60 שנה מסיומה. אני מודע נלעובדה ששם המלחמה הסתיימה בתבוסה - אבל כנגד אירגוני טרור אין תבוסה מוחלטת. תמיד, גם כאשר הם מוכים הם "נחים" ואח"כ מרימים ראש.

מה שקורה בינינו לבין הערבים חמור יותר מכל המלחמות שהיו באירופה, מלבד זו שהאובססיה שלך מאלצת אותך להזכיר - שכן פה, בניגוד למלחמות העבר באירופה, נלחמים על הזכות להשאר בחיים, ולא רק על שליטה בשטח זה או אחר. אם הערבים ינצחו נצחון מכריע - מליוני יהודים יישחטו. באירופה אף מדינה לא עמדה בפני כזו סיטואציה.

ציטוט:
5. אני משוכנע שמרבית אולי אפילו כל הישראלים חפצים בשלום. אבל ישנם כאלו המזדעזעים מכל מהלך לקראתו ובמיוחד אינם מוכנים להבין שגם ליריבינו/שונאינו דהיום ישנם צרכים ושאיפות.

ציטוט:
6. הציונות קדשה את כיבוש עבודת האדמה ולא את האדמה עצמה כאדמה.
בניגוד לאלו הפועלים בשליחות אלוהה, עבורם קיימת קדושת האדמה והטמונים בה.

לא יודע מה לימדו אותך, אבל כדי לעבוד אדמה, צריך אדמה...

ציטוט:
7. הקמת הישובים טרום הקמת המדינה ובשנותיה הראשונים, באה על מנת להבטיח ולבסס את הקמתה ובסוסה של מדינת ישראל, בהתייחס לתנאים שהיו קיימים אז.

הקמת יישובים בא"י לפני הקמת המדינה נועדה להבטיח גבולות רחבים ככל האפשר, בדיוק כמו היום.

ציטוט:
8, להזכירך השמאל גם תמך וסייע בהקמת ההתנחלויות לאחר 1967. דבר שהתברר כמשגה, שהיום מתקשים ל"הפטר" ממנו.

בדיוק מה שאמרתי, השמאל הציוני יזם את הקמת יישובי יש"ע, שכן ידע שהעקרון הציוני לא השתנה. רק כאשר החלה השחיקה בציונות, החלו לדבר נגד ההתיישבות, ולהשתמש במושגים אנטי-ציוניים כמו "להיפטר מהיישובים".

ציטוט:
9. אני מסכים שאצל המוסלמים הן כפרטים והן כציבור - קדושת הקרקע היא ערך עליון. כל מקום בו דרכה רגל של מוסלמי שייך לאיסלם. כל חלקת קרקע שעובדה ע"י מוסלמי שייכת לו ולבני בניו ובני בני בניו לעולם ועד.

זה לא רק אצל המסלמים. בכל מדינה שמעוניינת להישרד, האדמה היא ערך. רק אצל השמאל הישראלי, אדמה היא סוג של בדיחה (שכן הם מאמינים שאת האדמה
ש-ל-ה-ם איש לא ייקח...)

ציטוט:
10. על פי נכונות היהודים לעלות ארצה אין כל בעיה של שטח לחלוקה בינינו לבין הערבים. מוטב גם לנו וגם להם להפרד וחייבים לנצל כל אפשרות של הפרדות זמינה והנעשית ברצון ובהסכם.

יש בעייה בלתי-פתירה בנוגע לחלוקת שטח, והיא שאתה מנהל מו"מ עם עצמך, ומשקר לעצמך, כאילו הערבים אי-פעם יסכימו לקבל את קיומך פה. לא אכפת להם לחתום איתך על אלף פיסות נייר שיגרמו לך לסגת ולהחליש עצמך. אח"כ הם יחדשו את הטרור, ואתה תסכים לעוד נסיגה, ולעוד נסיגה ולעוד נסיגה. שמעון פרס אמר לפני 10 שנים שמי שמאשים אותו בהסכמה לחלק את י-ם, הוא שקרן ומסית לרצח. כיום שמעון פרס מתחנן לחלק את י-ם. זה לא שבגיל 84 הוא נהיה חכם, ובגיל 74 - אלא שיש שחיקה בציונות - והדבר הזה מסוכן מאוד. השמאל הציוני אומר היום מה שאבנרי אמר לפני 30 שנה - ובעוד עשר שנים השמאל הציוני יגיד מה שאבנרי אומר היום (ואבנרי כבר לא מדבר על מדינה יהודית אלא על מדינת כל אזרחיה.

ישן 11-10-2007, 01:45
  Alex33 Alex33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "שום דבר אינו קדוש בעיני"

ציטוט:
מי שחושב שהערבים רוצים בשלום טועה בגדול.
הם אינם חושבים - הם נאלצים, לאחר שבכל מלחמותיהם הם כשלו ולא הצליחו להזיזנו מכאן.
הם (אלו שכבר חתמו אתנו) הגיעו למסקנה, שבמקום לבזבז את משאביהם על מלחמה, מוטב יהיה להשקיע את המשאבים בקידום אוכלוסיתם הדלה. אני מאמין שגם הפלסטינאים יגיעו לאותה מסקנה ויתחילו לדאוג לרווחת בני עמם.

אם כל הכבוד אבל לא עניתה על השאלה השניה. אני לא מופתע כי אף שמאלני עוד לא ענה לי. האירוניה היא שאתה כך כל רודף את השלום שלמעשה אתה זה שמרחיק אותו. אתה בעצמך טוען שהערבים עשו שלום ביגלל שהם לא יכלו לנו צבאית. אז אך הפלישתינים שלא ויתרו על דבר אחד בינתיים, יעשו שלום אם הם מקבלים הכל בחינם וצהל אפילו לא מגיב יותר לניסיונות רצח תושבי הדרום. אתה נשמע בחור חכם אז תתחיל לחשוב עם הראש.
נ.ב.
החיזבאללה או החמס השקיעו הרבה בפיתוח האיזור שישראל נסוגה מימנו?
ישן 11-10-2007, 06:39
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "גם הפלסטינאים יווכחו שלא יהיו להם כל הישגים באמצעות רצח וטרור"

ציטוט:
אינני יודע למה אתה מתכוון שאתה אומר שמקבלים הכל בחינם. הם לא מקבלים מאומה כל מה שהם מקבלים לכאורה על פי תפיסתך, הם "מקבלים" מתוך ההיבט של מה טוב למדינת ישראל לטווח הארוך.

נכון וצר לי על כך, שהחמאס במקום לפתח את האזור ממנו יצאנו לטובת תושביו, הוא עדין מעדיף את הטרור על הפתוח. גם זה יעבור לו כשיווכח שמוטב אחרת.

באשר לחיזבאללה אינני יודע מה עשו לטובת לבנון - אבל כפי הניראה שבצד ההתחמשות והפגיעה במדינת ישראל הם פועלים בתחומים הסוציאו-חברתיים של החברים/הנשלטים בארגונם או על ידיו.

"הטעות המרה".
ככה אנחנו בימין קוראים לזה. השמאל לא השכיל להבין שהם מקבלים יופי יופי את מה שהם רוצים.
אתה לא מבין שפיתוח הסביבה והמדינה הפלשתינית, לפי כל הצדדים הפלשתינאים, חמאס, פתח וכו' הוא הטרור.
בנתיים הוכח לחמאס שמלחמת הקודש עובדת. ירו על חבל עזה- יצאנו משם. התפוצצו ברחבי המדינה- עשינו הסכמים, רצחו ילדים- נתנו רובים, רצחו נשים- נתנו להם שטחים, רצחו חיילים- שיחררנו אסירים.

כך הם רואים את זה. אין שום סיכוי שיווכח להם אחרת. ה"שלום" לא מביא להם כלום.

הם מעדיפים למות (ולרצוח אותנו תוך כדי) ולהשתלט על הארץ הזו. לא מעניינים התושבים.

מי שלא מבין את הכתוב לעייל, עוצם עיניו, טומן פניו בכפיו, אצבעותיו באוזניו, ראשו בחול והוא מזמזם לעצמו "MAKE LOVE NOT WAR" ותוך כדי זה, ערבי דוחף לו מאחור.

בקיצור מתעלם מהעובדות (תוך כדי שאונסים אותו)

ישן 11-10-2007, 09:50

אולי תנסה להסתכל על זאת מהצד האחר
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל היפה]אינני יודע..."

הם לא קבלו את הצעת החלוקה ואנחנו (ישראל), כבשה שטחים שהיו מיועדים למדינה ערבית ובסס את גבולה על פי קווי שביתת הנשק.

הם פעלו באמצעות הפדאיון כנגדנו וב- 56 השבנו להם כגמולם וכבשנו את כל סיני

הם איימו עלינו במלחמה ובשמד ב- 1967 והיכינו אותם שוק על ירך וכבשנו את הגדה המערבית ועזה ואנו שולטים בהם עד עצם היום הזה

הם פתחו בהפתעה את מלחמת יום כיפור ואנחנו נעצרנו 100 ק"מ מקהיר וכ- 30 ק"מ מדמשק

הפלסטינאים פועלים נגדינו ברצח וטרור ומצב הולך ומתדרדר ומדינת ישראל ממשיכה לצמוח ולהאדיר שמה וכוחה.

לא תהיה לפלסטינאים כל ברירה אלא ללמוד מנסיונם של מצרים וירדן ולהפסיק לנקוט באלימות כלפינו - הם רק ירוויחו מכך. אני משוכנע שללא הטרור אפילו אתה לא הייתה מתנגד להקמת מדינה פלסטינאית בשטחי הגדה, שהותרנו בעבורם וברצועת עזה.
ישן 11-10-2007, 14:15
  AlexZ33 AlexZ33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.04
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "גם הפלסטינאים יווכחו שלא יהיו להם כל הישגים באמצעות רצח וטרור"

ציטוט:
אינני יודע למה אתה מתכוון שאתה אומר שמקבלים הכל בחינם. הם לא מקבלים מאומה כל מה שהם מקבלים לכאורה על פי תפיסתך, הם "מקבלים" מתוך ההיבט של מה טוב למדינת ישראל לטווח הארוך.

נכון וצר לי על כך, שהחמאס במקום לפתח את האזור ממנו יצאנו לטובת תושביו, הוא עדין מעדיף את הטרור על הפתוח. גם זה יעבור לו כשיווכח שמוטב אחרת.

באשר לחיזבאללה אינני יודע מה עשו לטובת לבנון - אבל כפי הניראה שבצד ההתחמשות והפגיעה במדינת ישראל הם פועלים בתחומים הסוציאו-חברתיים של החברים/הנשלטים בארגונם או על ידיו.

חינם=ללא שום תמורה והתחייבות.
למה שזה יעבור לחמס? הפתח היה ונשאר מושחת עס ליסוד, השילטון במצריים, סוריה, עיראק ושאר מדינות ערב אינו שונה. ההיפך, כל עוד אפשר להאשים את ישראל ולצטט את השמאל הישראלי, אז להם תירוץ .
רק היום הפלסטינים אומרו שהם רוצים את הכותל. זה תוצאה ישירה של כל הדיבורים על חלוקה ועוד מתנות בלי לבקש שום התחייבות. כמה שיותר תציא כך יותר הם יבקשו, וכך השלום יתרחק.
ישן 12-10-2007, 09:16

כמה פעמים עלי לחזור על סלידתי מכל טרור ואני מתנער מכל טרוריסט באשר הוא
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני אפסיק לייחס לך חבר'ה, ברגע שתתנער מהם. פת"ח הוא ארגון טרור."

אל תעמיד לי אולטיטום - הדמוייםשאני יכול "להדביק" לך לא יהיו נעימים לעיניך.
ההבדל בינינו שבפורום לך יש את "כוח המחיקה".

אפשר למחות גם ללא רצח וללא אלימות

בניגוד לך - אני גורס שבנוסף ללחימה העיקשת חייבים ליצור הידברות (סמויה או גלויה) עם אויבינו המרים, אולי יצא מזה משהו. בכל מקרה אין מה להפסיד בהדברות.

הפעם אני כן אתייחס לנאצים ( ואינני משווה בין הנאצים לאף אחד מיריבינו העכשווים) - גם איתם היו דבורים, שהביאו להצלת יהודים.
אולי לא הצילו מספיק - אולי לא היו די הדברויות ? אבל כל נפש שנצלה יבורכו המדברים.
למשרפות הלכו ללא דבורים - אז מה הפסידו מהדבורים ?

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 12-10-2007 בשעה 09:20.
ישן 12-10-2007, 09:26
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא משנה כמה פעמים תחזור על דברים, כאשר אתה ממשיך לגבות ויתורים לפת"ח
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "כמה פעמים עלי לחזור על סלידתי מכל טרור ואני מתנער מכל טרוריסט באשר הוא"

הארגון הזה ניהל חילופי אש עם חיילי צה"ל רק השבוע, ואתה עדיין תומך במסירת שטח ונשק
לאנשים אלה.
העובדה ששוב הגעת למשרפות, מלמדת שזילות השואה רק מחריפה אצלך. מסתבר שבעיניך
קרבנות השואה טעו שלא ניהלו מו"מ עם הנאצים, שכן אז היו ניצלים יהודים נוספים. פשוט מזעזע.
אין ספק שאינך משווה איש מ"יריבינו" לנאצים - אתה משווה חלק מאיתנו לנאצים. עם "יריבינו"
(המילה אוייב אינה קיימת אצלך, אלא אם כן מדובר יהודים, לא כן?) אתה מאוד לארג'...
בכל מקרה, דן, הבטחתי, ואני אעמוד במילתי - לך מותר להשוות לנאצים. אתה לא מסוגל אחרת...
ישן 12-10-2007, 10:24
צלמית המשתמש של הקרדינל

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "כמה פעמים עלי לחזור על סלידתי מכל טרור ואני מתנער מכל טרוריסט באשר הוא"

בנושא ההאנלוגיה המעניינת שלך:"אני מבטיחכם נאמנה, שאם תושבי הגטו ישתפו פעולה עם הרשויות וימלאו את חובותיהם בדייקנות ובנאמנות, לא יאונה רע לאיש" חיים רומקובסקי, ראש היודנראט בגטו לודז'. רומקובסקי נרצח באושוויץ ב1944, אחרי שהתיאוריה של "נהיה נחמדים ונדבר איתם" נפלה. איך אתה מצפה לדון עם איזו שהיא תנועה שהיא במהותה תנועה קיצונית? אין כמעט הבדל בין פת"ח וחמאס והניסיון להגיע לפשרה לא ישיג דבר, בערך כמו לדון עם נאצים בנושא הצלת יהודים (אני בטוח שאם רק היו דנים עם היטלר הוא היה מפסיק את תוכניות ההשמדה שלו...).

ישן 10-10-2007, 22:53
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
עם הסיסמאות שלך קל להתמודד

1. מדוע בכלל שיהיו "ייסורי השלום"? אם יש ייסורים, בצד השני אין שלום, אלא מלחמה...

2. כן, קיבלנו מלחמה נוראה, כי גולדה הבליגה על הפרת הסכמי הפסקת האש שסיימו את מלחמת התשה. המלחמה היתה יכולה להיות פחות נוראה אילו היינו מנחיתים מהלומה מקדימה, אבל, שוב, גולדה לא רצתה להצטייר כ"תוקפנית"... אז קיבלנו את המלחמה הנוראה - ואם תבדוק את העובדות, תגלה שניצחנו בה.
ובכל זאת, אובדן סיני לא היה מחוייב המציאות. אילו ידעו גולדה ורבין לעמוד על שלנו, ולא לאפשר נסיגה זוחלת כבר בהסכמי הפרדת הכוחות, היינו היום בסיני, עם או בלי שלום.

3. נכון - אז מדוע אתה קורא להסכם עם מפירי הסכמים סדרתיים? מדוע שהפעם יהיה משהו שונה?

4. אם אתה מכיר בצורך בתבוסה גדולה כדי לסיים את עידן המלחמות, מדוע אתה מתנגד לניצחון שכזה פה?

5. לאוייב יש צרכים ושאיפות - אין זה אומר שאנחנו צריכים להעדיף אותם על פני השאיפות, הצרכים והאינטרסים שלנו.

6. הציונות קידשה את האדמה - כי בלי אדמה, קצת קשה לעבוד אותה...
כל המטרה של הציונות זו פיסת האדמה הזו, ארץ ישראל.

7. ביסוס המדינה = קביעת גבולות מקסימליים כדי שהמדינה תהיה בת קיימא. הגבולותת, אז כהיום, נקבעים על פי קו היישובים.

8. כוונתך, השמאל הציוני. היום כבר אין דבר כזה, וחבל.

9. אז איזו פשרה תספק אותם? הם רואים את כל ארץ ישראל המערבית כשייכת להם, כאדמה מוסלמית. מדוע שיסכימו לקיומנו כאן, שאיזשהו גבול? ועיין גם סעיף 3...

10. חלוקת הארץ כבר נעשתה - ע"י הבריטים, כשהפרידו בין עבר הירדן המזרחי (שבה כוננה מדינה ערבית) לבין ארץ ישראל המערבית (שיועדה, ע"י חבר הלאומים וע"י האו"ם, למדינה יהודית). לא ניתן עוד לחלק את הארץ - פשוט כי אין מקום בה לשתי מדינות.
היפרדות? - כן. קו הגבול יעבור על הירדן.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 09-10-2007, 21:36
צלמית המשתמש של crazygamer
  crazygamer crazygamer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.05
אני מסכים,אדמה היא לא דבר קדוש:

אדמה היא לא דבר קדוש,אפילו ספרי התורה בכל בית כנסת ובכותל לא קדושים
(אמונה שהם כן זוהי למעשה עבודת אלילים). שכן אלוהים קיים בכל מקום,הוא לא אל טריטוריאלי.

אך אין זה קרב על אדמה

זהו קרב על אמונה,זהו קרב על ערכים:
האם כעסו הפלסטינים כאשר שלטו עליהם הירדנים והמצרים 20 שנה?אז למה הינם כועסים עלינו?

עם ישראל נלחם כאן על אדמתו היחידה,אדמת אבותיו,אדמה אשר תמיד ילחם כדי לשמור עליה.

בלי אדמה זו,ניכחד ונישמד..

בלי כל זאת, שטחים הם דבר אסטרטגי: האם אתה באמת חושב שהחמאס והפתח נדיבים כשהם לא מבצעים פיגועי טרור על אדמת ישראל? זהו צה"ל שנמצא להם בורידים ונותנים לך לחיות עם הגרנדה גרנדה שלך בשקט.

גם ברמת גולן,אשר היא נכס אסטרטגי מהמעלה הראשונה,שכן סוריה אינה מוותרת על השמדתנו,ובמחינה גיאוגרפית רמת הגולן היא נכס מאוד חשוב להגנת המדינה.....

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:30

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר