לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-10-2007, 21:04
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
סיקור\ביקורת: Paranoia Agent

טוב, היה לי חופש קצר, ופרקתי לי את הכתף (שוב... @_@) אז היה לי זמן לכתוב קצת, והנה עוד סיקור ממסע הצלב של ארז. והפעם!:

שם הסדרה: Paranoia Agent
תמונה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://ec1.images-amazon.com/images/I/515F82PMEHL._AA240_.jpg]

ג'אנר: פסיכולוגי, מסתורין (בערך). (פסיכודלי זה הניסוח הטוב ביותר).
מספר פרקים : 13 - 25דק לפרק.
עלילה בקצרה:
בעולם שלנו,אנשים אשר נדחקים לפינה מוצאים עצמם מותקפים ע"י ילד, הרוכב על רולרבליידס זהובים עם מחבט בייסבול-" Shonen Bat". מספר הדיווחים גדל ושני בלשים מוצבים כדי לפטור את התעלומה - מה עומד מאחורי ההתקפות? הקשר ביניהן, והאם בכלל, יצליחו הבלשים לפטור מקרה כל כך שונה ומיוחד מסוגו?.

ביקורת :
אני חייב להודות שParanoia agent הנה אחת מהסדרות המוזרות שראיתי- ולמרות זאת אחת מהסדרות הטובות והמיוחדות ביותר שיצא לי להביט בהן.
מה שהופך את הסדרה לכזו מיוחדת היא בפשטות - העלילה "הפסיכו-מוזרה" שלה, כאשר בפרקים מסויימים אנחנו רואים את הסיפור כפפי שקרה באמת, לפעמים את הצד של המספר, ובכל פעם הדמויות כולן מתנהגות בהתאם- שני הבלשים, אשר מהווים צוות מיוחד, לשניהם דעות משלהם, ולשניהם סימבולים קטנים אשר מייצגים אותם (הבלש שמעשן סיגריות "short hope" (תקווה קצרה) והבלש האידיאליסט, רודף הצדק והרצון להאמין גם בלא טבעי).

הרגע האמיתי שבו היופי של העלילה מתגלה הוא לקראת סופה (לא סופה עצמו אשר ומבלבל לחלוטין- אלא הפרקים האחרונים). בפרקים האחרונים של הסדרה, העלילה מתגבשת לחלוטין, מקבלת פאן פסיכולוגי (אך בו בזמן קשה מאד להבנה*) ובו בזמן שומרת על הומור בריא, דיאלוגים שנונים, פיתוח דמויות וזרימת עלילה מעולה. (לטובת הסדרה ייאמר שתסריט הדיאלוגים שנעשה באחד מפרקיה - לא אגלה לכם איזה - הוא אחד מהדיאלוגים ההומוריסטים והטובים ביותר שיצא לי לראות עד כה ).

בכל פרק אנו נפגשים עם דמות מרכזית (אחת לפחות) ואנו נכנסים למוחה (שלרוב קודר או מוטרד) וצופים בה, לפעמים מהצד, ולפעמים מהעיניים ומחשבתה שלה - אנו מגחלים פרטים על עברה, וברגעים מסויימים מצאתי את עצמי מרגיש סימפטיות לדמויות רבות מהסדרה - שנקלעו לפינה - ואינןם יכולים לצאת ממנה.
בכל אופן, דיברתי די על העלילה, על הכתיבה ופיתוח הדמויות הפנטסטי שנעשה בסדרה, אך בכל זאת, באנימה - גם לאנימציה מקום חשוב- וגם מהבחינה הזאת הסדרה נותנת עולם מצוייר, מחוייך, סגנונת ציור שונים (סה"כ 13 פרקים תנו לי להזכיר לכם!), ובסופו של דבר יוצרת אווירה משוגעת, ומאד אמיתית אשר מתאימה לעלילה ובכלל למנטליות המעט פסיכית של הסדרה.
גם ציור הדמויות נעשה במחשבת תחילה, הדמויות מצויירות באופן מדהים, מההנפשה שלהן שנעשית באופן חלק ועד לפרטים הקטנים אשר עוזרים לנו לגבש תמונה של אופי הדמות ומיקומה בסדרה. דוגמא לכך יש באחד מהפרקים בו אישה החולת פיצול אישיות נראית כ"ספרנית" חביבה ומתוקה אך בסופו של דבר מתגלה כ"מוכרת אוכל" (עיינו בתנך*) בלילות לגברים- ועם איכות הציור הנפלאה וההתאם לפרטים נדהמים לגלות כי זוהי אותה האישה - במסכות שונות.
אז פעמיים כי טוב עד כה, ואז הגיע הקול, המוזיקה, אשר אינה מצליחה להבליט את עצמה לעומת האנימציה והעלילה - אך אם תתרכזו בשיר הפתיחה המיוחד, שיר הסיום , וכן מוזיקת הרקע תרגישו שהמוזיקה בסדרה מצליחה לקלוע גם היא למנטליות הפסיכית, לעלילה המטורפת והמעניינת של הסדרה.

אז בסופו של דבר, לאלו מכם שחיכו למילות הסיכום האחרונות,
זוהי סדרה אשר חייבים לראות, פרק פרק, לאט לאט, עם ראש פתוח והרבה סבלנות - זוהי לא סדרה סטנדרטית - בזה תהיו בטוחים, אבל תהיו בטוחים שזאת גם סדרה מיוחדת ומהממת ובהחלט נמצאת צעד קדימה - בהומור, עלילה ואנימציה.

הערות חשובות (לפני הציון הסופי!):
לא מומלץ לצפות בסדרה לפני גיל בגרות (כי אצל כל אחד זה בא בזמן אחר) - לא בגלל ערום (שאין) או דם ורצח (שיש) או קטעים מזעזעים (שיש אך משום מה בסדרה לא כל כך מזעזעים אותך) אלא בעיקר בגלל שפשוט לא תבינו את הסדרה, או שתאבדו עניין בעומק שלה - שקיים שם - בעיקר כאשר הסדרה מתקדמת לכיוון סיומה.

אז... לציון הסופי!!:
עלילה ופיתוח דמויות: 10 - אומנם מוזר אבל מעניין ובנוי נהדר.
אנימציה: 9 - מותאמת ומיוחדת מכל הבחינות.
קול: 8.5 - משתלב טוב, אך לא הייתי שומע סתם כך בipod (אלו מכם שלא אוהבים שהקול דומיננטי שיוסיפו נקודה)
סה"כ: 9 (עם שאיפה ברורה ל9.5!!).

באמת באמת שניהנתי, גם לכתוב את הביקורת (שעוזרת להבין למה וכמה נהינת) וגם לראות את הסדרה, אני ממליץ לכם גם!.

שיהיה לכולנו החלמה מהירה,
חג שמח,
וצפייה מהנה!
ארז.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:39

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר