לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-10-2007, 20:37
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
יוזמת השלום של בני איילון- מה דעתכם?

דבר ראשון לפני התחלת הדיון אני אינני תומך של היוזמה וגם לא מתנגד אליה, האמת שאינני יודע איך להתייחס לדבר הזה משום שמשהו מרגיש לי שם כאוטופי ושלא יתקיים, אך אינני יכול להניח את האצבע עליו ואולי מדובר בעצם ברגש חסר כל ביסוס.
כתובתה של היוזמה היא: http://www.hayozma.org/Default.aspx ובו מוצגים עיקרי הדברים שמחולקים לנושאים, בהם עדיין לא התעמקתי מעבר לקריאה שטחית. היוזמה פועלת בשלושה תחומים:
1. שיקום הפליטים הפלסטינים, לא במדינת ישראל ובשטחי יהודה, שומרון ועזה. הוא מציג הצעה שבה מספר מדינות יקלטו את הפליטים שישוקמו כלכלית ויכולים להוות מעמד ביניים בכל מדינה, אך לא מפרט אילו מדינות, לכן אני תוהה אילו מדינות יסכימו לקלוט את אותם פליטים המתודלקים בכספים.
2. שותפות אסטרטגית עם ממלכת ירדן- ירדן תהפוך לנציגה היחידה של הפלסטינים ותהווה (כנראה, אני יוצא כאן מנקודת הנחה) כמדינה פלסטינית-ערבית, אולי לפי הדגם הלבנוני שינסה לשמור על איזון פוליטי בין המדינות (האם הדגם הלבנוני, כלומר מבנה הממשל עצמו, מכיל פגם מרכזי או שהוא אינו אחראי בחלקו לחוסר הסדר במדינה?) ותושביה הערביים של יהודה ושומרון יהנו מאזרחות ירדנית בעוד שיקבלו זכויות תושב מלאות ע"י ישראל.
3. ריבונות ישראלית בגדה- היוזמה מציעה סיפוח מלא של הגדה אך, וכאן אני מדגיש את האך, התושבים הפלסטינים יקבלו רק זכויות תושב מלאות בעוד שאת זכויותיהם הפוליטיות יממשו במערכת הפוליטית הירדנית. השד הדמוגרפי כבר אינו מהווה איום גדול כל כך (קראו בדף הבא על הסוגייה הדמוגרפית: http://www.omedia.co.il/Special_Sho...p?ProjectID=754) ועם חיזוק של הכלכלה הירדנית, כפי שמוצע ביוזמה, תהיה יותר אטרקטיביות למעבר של ירדנים מהגדה לתוך ירדן עצמה.
עולות לי כמה תהיות על האם לא יהיו התנגשויות סמכויות בין ישראל וירדן בנושא האחריות לפלסטינים וגם מה תהיה תגובתם של ערביי השטחים לנושא. אשמח לדון בנושא ולבדוק האם באמת לפנינו יוזמה חדשה שאולי תהווה פיתרון לבעיה ואולי מדובר בעוד יוזמה שאינה יכולה להתממש (האם יהיה לנכון להשוות את סיכויי ביצוע הסכמי אוסלו לביצוע היוזמה?), ודבר אחרון: בלי סיסמאות חסר כל בסיס ואם כבר סיסמאות אז שלפחות יובאו נתונים שיגבו את אותה סיסמה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:58

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר