לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-10-2007, 17:57
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
מידע השביתה באוניברסיטאות תצא לדרך

המועצה המתאמת אישרה השבתת האוניברסיטאות בשבוע הבא.
דרישה: תוספת שכר של 20%. ור"ה: להעביר 300 מיליון ש"ח מייד

לירן אופק(10/10/2007)

בעוד ששנת הלימודים האקדמאית תחל רק ב-21 בחודש, נראה שההחלטה על קיום השביתה נפלה זה מכבר. מפרסום ראשוני עולה כי המועצה המתאמת של האוניברסיטאות אישרה כבר בשבוע שעבר שלא לפתוח את הלימודים במועדם.

בעקבות החלטה זו מתכנסים הוועדים השונים בכל אוניברסיטה במטרה להחליט על השבתת שנת הלימודים. לפי פני הדברים כרגע, נראה כי חלק מהאוניברסיטאות עתידות שלא לפתוח את שנת הלימודים השנה, אך טרם התקבלה החלטה סופית בנושא. בנוסף ישנה דרישה של תוספת שכר בגובה 20% לצד תוספת ותק, וזאת בכדי למנוע את השחיקה בשכרם.

על רקע החלטה זו, הודיע ועד ראשי האוניברסיטאות (ור") שלא ייתן לפתוח את הלימודים במוסדות להשכלה גבוהה, אם משרד האוצר לא יעביר לאוניברסיטאות סכום של 300 מיליוני שקלים עד לפתיחת שנת הלימודים.

בישיבה שנערכה לפני יומיים בוועדת החינוך, התרבות והספורט נראה שעד לראשית חודש אוקטובר כלל לא התקיימו מגעים בין הממשלה לגורמים השונים בהשכלה הגבוהה. לדברי חבר הכנסת מיכאל מלכיאור, יושב ראש ועדת החינוך, התרבות והספורט, העובדה שלא מתקיים משא-ומתן בין הצדדים מצביע על כך שהממשלה איננה מוכנה לקיים דיון רציני וענייני עם אף גורם בהשכלה הגבוהה.

לדרישה שלא לפתוח את שנת הלימודים צפויות להצטרף גם המכללות להכשרת מורים, שדורשות העברה מיידית של 22 מיליון שקלים בהתאם להסדר שהתקבל בין הממשלה לסטודנטים. עם זאת, טוען פרופסור שלמה בק, ראש מכללת קיי ונציג המכללות להכשרת מורים, שעד עתה הכסף לא הועבר ולכן מרבית המכללות מסרבות לפתוח את שעריהן.

http://www.omedia.co.il/Show_Articl...0101&MenuID=837

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-10-2007, 17:10
צלמית המשתמש של tammy1903
  tammy1903 tammy1903 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
כן...חח...שלא נתחיל לדבר על השביתה האחרונה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "ראית בולדוזר?"

קיבלו וחתמו על מסמך שלא יתקבל בשום בית משפט..
ולחשוב שאגודת הסטודנטים לא יכלו למצוא סטודנט לפחות שנה ג' במשפםטים שיכל להגיד להם את זה..

השביתות האלה מגיעות מאנשים שממוקמים גבוה גבוה בשרשרת הזו שעושים ויוזמים אותם מאינטרסים אישיים שמצדיקים ומועילים רק את הרצונות והגחמות שלהם..
עוד לא ראיתי שביתה שהגיעה מיוזמה של מישהו מהדרג הגבוה שבאמת הועילה במשהו..

ונמאס לי בעיקר מהמדינה הזו, שהפיתרון לכל דבר ולכל מחאה היא שביתה.
מי בצרפת היה משבית את האונברסיטאות?
או בארה"ב?

תיירים באים ללמוד בארץ בגלל שהלימודים כאן כ"כ זולים ואילו אזרחים בורחים מכאן כי הם כבר לא יכולים לסבול את הקלות שכל הסדר יום שלהם והתכנון שלהם אם בלימודים ואם בחיי העבודה יכול להשתנות בגלל איזה פושטק שרוצה לקדם אינטרסים אישיים ומשבית להם חצי מהחיים!
אם עד עכשיו שקלתי לנצל את כל האוניברסיטאות בחו"ל שהתקבלתי אליהן עכשיו אני בטוחה בכך!
אני מעדיפה לשלם אלפי דולרים למערכת שלא תשבית לי את הלימודים בגלל שמישהו לא יכול לשלם את זה מאשר לשלם כמה אלפי שקלים מזעריים ושכל סורר שלא ימצא חן בעיניו ישבש לי את כל המערכת הלימודית על ימין ועל שמאל.

אני מצדיקה כל סטודנט שמוחה על הכסף שמשלמים לאוניברסיטאות..
למה?
כי המערכת פה בארץ לא שווה אפילו שקל עם כל ההתנהלות שלה.

תמר
(ולא, זה שאני רואה כדורגל שותה בירה ומפצחת גרעינים עוד לא אומר שאני בן!(: )

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:24

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר