לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-10-2007, 01:24
צלמית המשתמש של OmriP
  משתמש זכר OmriP OmriP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל OmriP שלח הודעה דרך MSN אל OmriP Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי מירי שמתחילה ב "נכון לעכשיו המשכורת של המורים..."

מצטער לומר, אבל לגבי חלק לא קטן מהמורים שלי ברורה הסיבה שבגללה הם הגיעו להיות מורים - פשוט כי אין הרבה דברים אחרים שהם יכולים לעשות - או שהם אנשים דפוקים (לא אמינים, לא מסוגלים להודות בטעויות וכו'), או שהם אנשים לא חכמים.

אגב, הסוג השני של המורים מגיע מתוך אידיאולוגיה - אידיאולוגיה של חינוך... הם באמת רוצים שהתלמידים יהיו אנשים משכילים ומעבר לזה, אנשים טובים, "בני אדם". מיותר לציין שבד"כ אלו הם המורים הטובים...
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-10-2007, 20:15
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "האם שביתת המורים מוצדקת לדעתכם?"

לפי דעתי היא מוצדקת. בתור מקצוע ממש חשוב, שקובע את ההשכלה והחינוך של >עד כמה שזה נשמע פלצני< דור העתיד- התנאים שלהם גרועים.

אם המשכורת הייתה מרצה מספיק, אז האנשים הנכונים שיש להם את הידע, ויש להם כישורי הוראה טובים, היו באים. בנתיים רוב המורים נכנסו למקצוע בגלל שהם אוהבים ללמד או בגלל החופשות >שאלתי את המורים שלי לגבי זה..<

ועם זאת, הסיכויים של המורים לקבל תנאים יותר טובים ושכר יותר גבוה, מאוד קטנים. בגלל ההסכם שנקבע עם ההסתדרות, גם אם משרד החינוך ירצה לעשות הסכם עם הארגון, התנאים שיוצעו לא יהיו מספקים כמו שהארגון דורש, זאת בגלל הסכם שנקבע כבר עם ההסתדרות, שהוא הסכם די פשרני..

המורים נמצאים כאן בעמדה די מייאשת.. השביתה מוצדקת, אך די חסרת תועלת.

'קיצר, טיפה חפרתי

ישן 10-10-2007, 20:29
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
אחרי ששמעתי לא מעט דעות...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "האם שביתת המורים מוצדקת לדעתכם?"

דעתי עומדת על כך שהשביתה אולי מוצדקת, אבל לקבל העלאה במשכורת עם רמת המורים שיש היום, לא כ"כ.
אני חושבת שצריך לעשות יותר שעות לימוד, זה ינפה את כל המורות שבאו לתפקיד כי הוא נוח, כי יש חופשות, וכי גם אם הם צריכות לבדוק מבחנים בצהריים, זה לא מונע מהן לבשל, לבלות עם הילדים ולהרוויח מהצד בשיעורי עזר. שלא לדבר על חלק ניכר מהמורים שההשכלה שלהם מינימלית.
ברגע שאנשים שאשכרה מחוייבים למקצוע, מוכנים לעבוד הרבה שעות... רק אז צריך יהיה לעלות להם את השכר.
ואני לא אומרת חלילה שכל המורים הם זבל, אבל יש לא מעט מורים שבאים רק להעביר את החומר איך שיוצא, בלי להתאמץ, וללכת.
לדעתי גם ממש חבל שהם דחו את הרפורמה, אני חושבת שעם שרת החינוך החדשה, גם היה יוצא משהו מהרפורמה הזאת. אבל לצפות לקבל סתם תוספת למשכורת בלי להיות מוכנים לעשות משהו בשביל זה (יותר שעות וכו)... יותר מדי נאיבי.

בקשר לילדים הלא ממושמעים, זאת באמת לא אחריות של המורים. אין סמכות הורית בארץ, והילדים לא יודעים מזה לתת כבוד, ולא יכול להיות שזאת רק אשמת המורים לכן זה לא פייר שהם צריכים להתמודד עם זה. אבל לצערי, עד שיבוא הרגע שבוא הדמות של הישראלי המצוי תשתנה ולמושג "כבוד" תהיה משמעות... כנראה שבאמת האחריות תיפול כולה על המורה.

בקשר לתנאים, להקטין את מספר התלמידים בכיתה: יותר יחס אישי, פחות רעש וכו.

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 10-10-2007 בשעה 20:51.
ישן 10-10-2007, 23:11
צלמית המשתמש של איתי מאיר
  איתי מאיר איתי מאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.02
שלח הודעה דרך ICQ אל איתי מאיר
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אני לא מדברת לימודים עד..."

השעות שמשרד החינוך רוצה להוסיף הם לא פרונטליות, אלא שעות שהמורה סתם יבזבז את הזמן שלו.
חדר מורים, בבית ספר שיש בו סביב ה- 50 מורים, ובהנחה שמחייבים אותם להגיע לבית ספר לחינם, יהיה מקום רועש ובעייתי - גם אם כרגע הוא לא.

אני כבר סיימתי לימודים, אבל בבית ספר שהייתי בו היה בלתי אפשרי למורים לעשות משהו בחדר מורים, היה מפוצץ עד אפס מקום (סביב ה 80-90 מורים) ומוצף בתלמידים שבאים לשאול שאלות.

להוסיף להם שעות בתמורה להעלה בשכר, זה לא תוספת בשכר. זה כאילו תעבדי בחברה כלשהי כמה שנים, תבקשי העלאה, והם יביאו לך עוד 150 שקל (וכן, זה מה שהם הציעו למורים) בתמורה לעוד כמעט 15 שעות (מה שדורשים מהמורים).

ישן 10-10-2007, 23:31
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי איתי מאיר שמתחילה ב "השעות שמשרד החינוך רוצה..."

אני לא מדברת בשם משרד החינוך. אני אומרת שצריך להוסיף שעות בלי קשר לשעות הלא פרונטליות שהמשרד הציעה, כדי לעזור לנפות את כל המורות שבאות כי זה נוח להן. וגם בתכלס כדי להחזיר את כל השעות שקוצצו.
אי אפשר סתם להוציא כסף משומקום ולתת להם ולא לצפות לשום דבר. אני לא יודעת, אבל נראה לי שזה נאיבי מדי לחשוב שכסף ישפר את רמת ההוראה, ובטח שלא הכסף הוא זה שיגרום להם להשתלט על הכיתה.
הטוב שאפשר לצפות לו הוא הטווח הרחוק.

או להפוך את תשלום המורים לפי הצלחת התלמידים (רק שאז למבחנים יצטרכו להשיג בוחנים מקצועיים כדי למנוע חשש של עידוד העתקה ע"י המורה). ולא לפי וותק (תוספת של מאה שקל לשנה.. יפייי).

ישן 10-10-2007, 20:44
צלמית המשתמש של Jeanne D'Arc
  Jeanne D'Arc Jeanne D'Arc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.07
שלח הודעה דרך ICQ אל Jeanne D'Arc Facebook profile

לדעתי מוצדקת מאד..
באמת אף בן אדם לא צריך לחיות עם 4000 שקל בחודש, זה קשה ולא מספיק ובטח לא בכדי לפרנס משפחה (וכמו שידוע יש הרבה אמהות חד הוריות שהן מורות).
זה שאומרים שהחינוך בארץ גרוע, כמובן שהוא יהיה גרוע עם כל הקיצוץ שעשו בשנים האחרונות. כנראה במשרד החינוך רוצים לא להשקיע אבל שהציונים ורמת הלימודים תישאר גבוהה - זה לא יקרה.

ולמרות שהשביתה פוגעת בתלמידים, ובמיוחד בתיכוניסתים בכיתות יא' יב', כי אנחנו אלו שלא נלמד את החומר בכיתה, ולחלקנו זה יהיה ממש קשה ללמוד לבד בבית ואז זה יביא לכשלונות בבגרויות.
האם ניסית לפתוח חשבון בשקית לפני שפנית לבנק? זה בלי עמלות ובלי הגבלות על המשיכה.

ישן 14-10-2007, 12:06
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
לא מוצדקת

רוב המורים בארץ לא כשירים ללמד (לפחות לדעתי)
וזה בלי קשר לכמות הכסף שאותה הם מקבלים
כרגע רוב המורים בשטח עושים פחות ממה שמשלמים להם עבורו
העובדה היא שרמת החינוך בארץ היא על הפנים
אז קודם שיתחילו ללמד כראוי ואז יהיה מה לדבר

נכון שלא כל המורים הם כאלה (בשביל זה כתבתי "רוב")
אבל את מספר המורים בבי"ס אחד שממש משפיעים על הילדים אפשר למנות על יד אחת....

אם השביתה הייתה לגבי תנאי התעסוקה שלהם הייתי מסכים איתה לחלוטין
אני מדבר על מספר תלמידים בכיתה, על שעות לימוד, על משמעת תלמידים, על חומר הלימוד
40 ילדים בכיתה זה טירוף!
לדעתי בכיתה של מורה אחד צריכים להיות לכל היותר 25 תלמידים
דברים כאלו כן משפיעים על רמת ההוראה
לא כסף...

המורים גם לא שובתים בשביל שהמקצוע ייחשב פתאום יוקרתי (קשה לי להאמין שזה יקרה מתישהו...)
כדי שיכנס דם חדש ורענן להוראה (דור חדש של מורים טובים רק יכול לסכן את המשרה שלהם אם כבר)
מה שמעניין את השובתים הוא התחת שלהם
לקבל עוד כסף
ומי אמר בכלל שאותו דם חדש, אותם אנשים שיחליטו בסופו של דבר להפוך למורים כי זה יותר משתלם, יבואו מתוך אידאולוגיה לחנך ולא מתוך חמדת ממון??
הרי אם עכשיו אנשים שהם לא הכי איכותיים (בלשון המעטה) הולכים ללמוד הוראה אז מה יהיה ההבדל כשהשכר יהיה יותר טוב?
נכון, יותר אנשים איכותיים ירצו ללמד אבל גם יותר אנשים לא איכותיים..
כך שהטענה שבעקבות שכר יותר טוב יבואו מורים יותר טובים נשמעת לי די מגוחכת...

ישן 14-10-2007, 12:55
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי netaneldj שמתחילה ב "אם יבואו יותר מורים איכותיים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי netaneldj
זה יתאזן לטובת האיכותיים, כי יפוטרו יותר "לא איכותיים".
אני חושש שאתה יותר מדי אופטימי לגבי צורת העסקת המורים בארץ....
את התועלת שתבוא בעקבות שינוי בשכר אתה אולי (וזה אולי גדול) תראה בעוד דור או שניים
כשכל המורים של היום כבר יצאו לפנסיה..

אם תשאל אותי, צריך לעשות לעשות לכל מורה בדיקות תלת-שנתיות הבודקות את יכולתו ללמד בהסתמך על תוצאות תלמידים בבחינות, רמת קשב בכיתה וכו'
"לטפל" במורים גרועים (אם זה לשלוח אותם לקורסי השתלמות, או במקרה הגרוע ביותר לפטר אותם)
ואף להעניק הטבות למורים שיצליחו לעבור את הבדיקות בהצטיינות
זה בטוח ייתן להם תמריץ

נכון לעכשיו המורים מרגישים שהם יקבלו את אותו שכר ואותם תנאים בלי קשר לכמה שישקיעו
אז למה להם להשקיע?

ישן 14-10-2007, 13:00
  oommer oommer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.07
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי שלום ב שמתחילה ב "לא מוצדקת בכלל"

אל תדבר אל דברים שאתה לא מבין בהם!אמא שלי מורה,יש לה פעם בשבוע השתלמות של 4 שעות,כל יום היא מלמדת עד 2 ,היא רכזת לכן היא צריכה להכין תוכניות לימודים,בודקת מבחנים,וההורים הקרציות האלה שלא עוזבים אותה!ולא צריך להזכיר את זה שזה שעות שאתה חייב להיות מרוכז לעמוד שעה שלמה ברצף(!)ולסבול תילדים הנגסים!בשונה מרוב העבודות.
נ.ב
גם תעודות
"אוי המרגמות אוי המרגמות חברה על הכיפאק חבל שהם זונות"(רב אלוף גבי אשכנזי)
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש(סא"ל מיל' דודו הלוי)
גרוע מהמלחמה הוא הפחד מפניה(סנקה)

ישן 14-10-2007, 19:43
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

אתה יכול להתווכח כמה שאתה רוצה..
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי oommer שמתחילה ב "כי אם הוא היה יודע הוא לא היה..."

אבל מורה מעביר כ22 שעות הוראה בשבוע. שזה קצת יותר משלוש וחצי שעות ליום. ונוסיף לזה 15 שעות ממוצע בשבוע של פעילויות בית ספריות (ובתכלס כשחושבים על זה, לפעמים פעילויות בית ספריות באות על חשבון השעות הפרונטליות). זה עוד שעתיים וחצי.

ובקשר לשעות עבודה אחרי בית הספר, (כ11 שעות בבדיקת מבחנים וכו)... הוראה זאת לא המשרה היחידה שהעבודה היא גם בבית. זה פשוט משהו שבא עם חלק גדול מהעבודות.
ואני לא אומרת ש2800 ש"ח למורה מתחיל שעובד כ"כ הרבה זה בסדר.
אבל מצד שני, אל תשכח שהעבודה שלהם מאפשרת להם להרוויח מהצד, ולהיות עם הילדים בבית כשהם חוזרים מהגן. שלא לדבר על חופשות כל חג, חופש גדול, יום חופשי ושעות חלון כדי לנוח.
תאמין לי, מי שהולך להוראה מודע למשכורת... ויותר מזה הוא מודע ליתרונות שבזה.

קיצר, צריך לעשות הסכם אישי עם כל מורה ולא רק עם מורי אנגלית.
אין לי מושג בתכלס למה לא עושים את זה עד עכשיו.

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 14-10-2007 בשעה 20:10.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:51

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר