לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-10-2007, 20:29
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי REB שמתחילה ב "כחייל לשעבר של אותה יחידה..."

למה לא לקנות לחיילים האלו, מעילי עור, עם נצנצים ושפיצים, וסמל ע-נ-ק על הגב, (גולגלות, שדים, מלאכים, כלי נשק היסטוריים, מודרניים, מד"בים, דם אש ותמרות עשן...) וכמובן תספורות פאנק תואמות... אם גאוות יחידה, אז עד הסוף, לא?

לנו בסדיר, הייתה עבודה די חשובה, ביחידה "סודית" לכאורה, קרבית למחצה, עם תג וסיכה זניחים לגמרי. מהר מאוד, התבגרנו להבין שאנחנו לא חתיכת פח שחשובה כ"כ רק לרס"ר וליציאה שלנו.

אם המוראל חשוב ליחידה, אז שיעביר אותם קורס "איך להתחיל עם בחורות", או משהו דומה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-01-2008, 01:09
  ColMonty ColMonty אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.06
קטעים יעד בר השגה רא"ל אשכנזי עד 2010
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי McKaby שמתחילה ב "סיכה חדשה ליחידה קיימת"

נראה כי המציאות כיום היא של חוסר ארגון. אינני מתמצא מספיק בנעשה בצבאות אחרים בעולם אבל ספק גדול אם בצבאות מערביים חיילים יכולים לשים סמלים או אותות שהם אינם זכאים להם. הגיע הזמן שההחלטה על עיצוב הסמל ואופן ענידתו תצא מיידי היחידות ובמקום זאת הנושא יאושרר ויפורסם ע"י אגף ספציפי במטכ"ל. אותו גוף יאסוף את כל המידע הדרוש ויפרסם במרוכז אילו אותות וסמלים חיילים יכולים לענוד. כך לא יהיה סימן שאלה וחסל סדר התעסקויות איזוטריות בפלסטיקים צבועים. צעד זה גם יסייע במניעה של חשיפת יכולות או של יחידות סודיות.

ובצה"לית:
- שיטה: הנחיות מדויקות על אופי הסיכה ואופן לבישתה תוך מתן דגש על סטנדרטיזציה של עיצוב, צבעים, וגודל הסיכה באופן מושכל שיאפשר גאוות יחידה יחד עם אחידות צבאית ע"פ שייוך היחידה (זרוע), ותפקודה (יחידת שדה, עורף) וסטנדרטים נוספים אחרים.

- אישרור: מפקד יחידה בדרגת סא"ל יוכל להגיש את הבקשה לסיכה. דיון במטכ"ל כל חצי שנה ואישור משותף של מחלקת בטחון מידע אגף משאבי אנוש יאשר או ידחה את הבקשה יחד עם מתן של שתי אלטרנטיבות כתחליף לסיכה שאישורה התבקש. עיצוב הסיכה יבוצע ע"פ הסטנדרטים של תוכן, צבע ומימדים ע"י גורם חיצוני. שעוסק בעיצוב (חייל מילואים בוגר בצלאל בהחלט מתאים).

- פרסום הפקודות/הנחיות : צה"ל נט (זמין 24/7) וניתן לעדכון בקלות.

- אכיפה: היחידות יאכפו את קיום הפקודות.

יחידות שמוגדרות ע"י הצבא כסודיות לא יזכו לסיכת יחידה. אם אין מוטיבציה בלי סיכה על הצבא להסיק מסקנות ולפעול בחינוך. בכל אופן אין להשאיר וואקום אלא לפעול מקומית למתן פתרון הולם.

איחלתי לצבא הצלחה בהמשך דרכו

נערך לאחרונה ע"י ColMonty בתאריך 05-01-2008 בשעה 01:13.
ישן 06-01-2008, 02:04
  פשוט יונתן פשוט יונתן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.07
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ColMonty שמתחילה ב "יעד בר השגה רא"ל אשכנזי עד 2010"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ColMonty
...

ההודעה שלך הזכירה לי את השאלה שעלתה לי בעבר - מי אחראי בצה"ל על סיכות ?
האם מדובר במדור שלם באיזה משרד מונפץ בקריה שכל האחריות שלו היא סיכות ? כמה עבודה כבר יש לו?

אני בהחלט לא מקנא בקצין , שתפקידו הוא "לסנן סיכות" , אגב , לא ברור לי למה שהתהליך הזה יקח יותר מדי זמן , לדעתי , אחרי ניסוח של כמה קריטריונים בסיסיים, אין סיבה שתהליך של אישור סיכה ייקח יותר משבועיים (ביקורת של אותו גוף הזוי שאחראי על גודלן וצורתן של הסיכות וביקורת של מחב"ם , מה עוד צריך?)

שני אישורים , חתימה של סא"ל מהיחידה ויופי יש סיכה, אני לא מבין למה צריך לעשות כזה סיפורים מזה .
לדעתי הסיבה שיש כל כך הרבה סיכות לא חוקיות - היא הבירוקרטיה המוגזמת ששוררת בכל הענף הזה בצה"ל.
לדוגמא - כשאני סיימתי את המחזור השמיני של הקורס שלי , ביקשנו לעשות לעצמנו סיכה , עשינו הצבעה , מבין 60 חברי הקורס , על כל מיני סיכות שמשתתפים הציגו , ובסוף מאנו סיכה אחת שגם המפקדים בקורס הסכימו שהיא אכן מאוד ראויה. הם הביאו את הסיכה למפקד בית הספר (קצין בדרגת סא"ל) , שאישר שאכן מדובר בסיכה טובה - כל עוד ישמו אותה במסגרת עגולה(המסגרת המקורית הייתה בצורת אלקטרון).
מאז עברה כבר יותר משנה והסיכה נעלמה באיזשהו מסדרון אפל של הבירוקרטיה הצבאית.

ואחרי זה מתפלאים שחיילים מעדיפים ללכת עם סיכות לא רשמיות , פשוט מראש מתייאשים מהפקת סיכה חוקית.
ישן 06-01-2008, 07:54
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
יש קריטריונים ברורים
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי פשוט יונתן שמתחילה ב "..."

אם היית מכיר אותם אולי לא היית מתחיל אפילו לעצב סיכה למסגרת שלא זכאית לאחת כזו.

הבעיה היא שמתחילים לחפש את הקריטריונים אחרי שכלום כבר מעצבים ומתכננים ואפילו שלחו הזמנה לצחובוי לייצר סיכות לכל ה12 חבר'ה ש"זכאים" לסיכה.
אחר כך מופתעים שהבירוקרטיה העלימה להם את הסיכה - שלא היתה צריכה להתקיים מלכתכילה!

תבדוק שוב בפקודות, הקריטריונים לא כל כך מסובכים.

ובנימה אישית,באמת נראה לך שבצבא שלם צריכה להיות סיכה שמתאימה רק ל60 יחידי סגולה שסיימו קורס מסויים במחזור כלשהו?
תעשו חולצה כמו כולם וזהו. (ואל תשכחו לאשר אותה אצל ב"מ)
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 06-01-2008, 11:31
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[QUOTE=ISHPUZ]בת'כלס, אחרי..."

הכוונה שלי היא שכשהיחידה שלי הוציאה חולצה שאי אפשר להבין ממנה כלום לגבי השירות זה ביעס אותנו, אבל לאחר כמה שנים ובפרספקטיבה של אזרח - החולצות שצועקות "שירתתי במחלקת הסיכולים הממוקדים באמצעות חמ"מ בסיירת שו"ס!!!!!1111" נראו לי ממש לא לעניין. אז דווקא יפה שהחולצה שלנו שתקה (ונשארה בארון כל אותן שנים).

והנה מצאתי וצילמתי אותה, קבלו במחיאות כפיים חולצה שעברה סינונים ומיונים של בטחון שדה שהיו קשים כמעט כמו המאבק ארוך השנים שלה נגד אשתי שרוצה לגייס אותה למשימות ניגוב אבק:
הסמל הקטן על החזה מקדימה:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ההדפס מאחור:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כמעט ולא לבשתי אותה מעולם (למעט כחוצץ ביני לבין סוודרים מגרדים), כי מה הטעם בלעורר שאלות? אבל אילו הייתי מסתובב איתה היא לא הייתה חושפת כלום.
ואגב, באחד המילואים שלי ראיתי שהסדירניקים הוציאו לעצמם סיכה מבהיקה ומן הסתם גם חולצות שמפרטות תו"ל\סד"כ\אמל"ח\כשירויות בטבלה מסודרת וסביבה כנפיים, אמל"ח וחיות טרף שונות.
ישן 06-01-2008, 14:11

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "יש קריטריונים ברורים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי המממ
...

אני לא מבין מאיפה הטון התוקפני , אבל אענה לך בכל מקרה.

1. הקורס המדובר הוא קורס שקיים במסגרתו כבר 4 שנים ועברו בו כמה מאות חניכים , עד עכשיו לא היה נסיון להוציא סיכות , רק כי סגל בית הספר , ידע שמדובר בהליך בירוקרטי מגוחך בסירבולו, היוזמה להוציא סיכות , היתה של כמה חניכים בקורס שעוד לא הכירו את המסגרת הצבאית. בדיעבד - אני מבין ממה המדריכים חששו , סביר להניח שאם היינו יודעים שזה יתגלגל ככה - לא היינו מנסים להוציא סיכה.
2.הקורס לא מסווג בכלל וכמעט שאין בו תוכן מסווג (מלבד לימוד על מבנה מערכים שונים בצה"ל, כמו בכל קורס בסיסי).
3.הבעיה היחידה שהייתה עם הסיכה - היתה הרקע שלה , שכאמור היה בצורת אלקטרון ולא בצורת עיגול.
4.גם אחרי שהחליפו את הרקע , הכל פשוט נעלם.
5.ייתכן שבעתיד עוד יוציאו לנו סיכה , בסה"כ יש לנו את כל האישורים למייטב ידיעתי וזאת סתם בעיה של סחבת צהל"ית, אבל בינתיים עברה שנה ועוד שני מחזורים של הקורס , ועדיין אין סיכה.
ישן 06-01-2008, 19:15

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "זה פשוט"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי המממ
הטון מגיע מהמחשבה שלא כל דבר בצבא צריך סיכה מיוחדת גם אם הוא לא מסווג.

האם אין סיכה לתפקיד שהקורס הזה מכשיר אליו?
(משהו כללי עם אלקטרונים?)

כמו שאין לשריונרים סיכה לנהג וסיכה שונה לטען - אלא סיכה אחת של שריון
אין צורך בסיכה מיוחדת לכל תפקיד ותת-תפקיד בצה"ל.

כמובן שלא צריך , אבל זה גם לא פוגע, ומכיוון שמדובר ברצון טוב של חיילים שמוסיף לתחושת הגאווה שלהם במעבר הקורס , אני לא מבין מה רע בזה.

כמובן , יש את ה"אלקטרון" שכל חייל שעובר כל קורס בחיל התקשוב מקבל, אבל בנוסף לכך , יש סיכות נוספות לקורסים נוספים בחיל התקשוב לדוגמא ה"שבלול" של קורס תיכנות בבית הספר למקצועות המחשב.

עוד פעם - אני אחזור ואציין שהיתה הסכמה מטעם סגל ההדרכה והפיקוד שהסיכה ראויה ואישור של מפקד בית הספר (סא"ל) גם כן היה.

אני לא מבין למה ההליך צריך להיות כל כך מסובך ?
מה מטריד כל כך במחשבה שלכל תפקיד תהיה סיכה ?

אגב , עד כמה שאני מכיר את חיל מודיעין , לכל קורס ייסוד שלא מסווג מדי - יש סיכה ,דווקא שמה הייתי נזהר יותר , אם כי לא ברור לי כמה מהסיכות שבה"ד 15 מחלק הן חוקיות וכמה לא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:47

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר