לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-10-2007, 09:30
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
כתבה יותר ויותר צעירים מולידים ילדים, ושמשהוא אחר יטפל בהם.

במעמד הנמוך, ברוך השם, סבא וסבתא נותנים את הנשמה. במעמד העליון, מטפלת מצוינת עושה את העבודה. אבל אצל תינוקות מעמד הביניים הרחב, הסבתא עדיין בשיא הקריירה שלה, ולהורים הצעירים, שלא מרוויחים מי יודע מה, לא נותר, על פי סולם העדיפות שלהם, אלא לשים את העולל כבר בגיל שלושה חודשים באחד המעונות, שצצים כמו פטריות ברחבי העיר. שם אין מי שיחבק אותם... היום "כולם עושים את זה" כך תגדנה רוב הצעירות.

אשה בחברה הישראלית, בשביל להיות`שווה`חייבת להביא כסף ותארים. אמהות זו מקבילה לפרימיטיביות,והילדים בכלל בעדיפות אחרונה. ההורים הצעירים מגלים מחויבות למקום העבודה שלהם פי כמה וכמה יותר מאשר לילדיהם.

בשעה שש בערב (במקרה הטוב) אבא ואמא חוזרים מחוסלים מעייפות. בשארית כוחותיהם הם מחממים לילדיהם נקניקיות סינטטיות וצ`יפס משקית, בשעה שהם עצמם אכלו ארוחה איכותית בחברה בה הם עובדים.

ההורים האלה המצליחנים, ה"מושלמים" "מלאי הכוונות הטובות" מתהדרים בשפה חלקלקה המעוותת את המציאות. הם באים בדרישות מופרזות, אך מנומקות היטב, לגננת ויותר מאוחר למורה. הן האשמות לבעיה שתלווה אותם כל חייהם: לחיות עם ילדים מופרעים (מזל שיש רטאלין, רק כמה טיפות והילד כבר לא מעצבן אף אחד). זאת החברה שלנו . אנו מגדלים ילדים מהונדסים על ידי טיפות אלו או אחרות, ילדים שלא ממש בריאים נפשית וגופנית!

הורה שנמצא עם הילד שלו, ופה ושם מחטיף סטירה, עדיף בהרבה על פני הורה שכאילו איתו. החברה הישראלית צריכה לעודד, ואולי אף לחייב את ההורים לגדל את ילדיהם במרחב הביתי לפחות עד גיל שנה וחצי.

אכן, אי אפשר לבוא בתלונות רק אל הצעירים. הם נלכדו במלכודת שטמנו בעלי ההון. יש חברות ומדינות, שלא נכנעות לתאבונם המפלצתי, ולסדר היום שהם מכתיבים. ניתן להגביל אותם! אפשר גם אחרת !

בשבדיה, "לשני ההורים מותר להיעדר מהעבודה במשך 18 חודשים (מהם 16 בתשלום) והמעסיקים מחויבים לשמור על משרותיהם. שני ההורים גם רשאים להקטין את המשרה שלהם ב-25%, לקצר את יום העבודה לשש שעות במקום שמונה, עד שימלאו לילד שמונה שנים - ולמעסיקים אסור לפגוע במשרות בשום דרך ואופן" (ראה כתבתה של ארנה זקין "שניים זה לא מספיק"). ההיעדרות הזמנית מן העבודה לא פוגעת ברווחי המעסיקים, גם לא מאיימת על מקום העבודה של העובדים. החשבון פשוט, תינוק המטופל על ידי הוריו בשלבים הראשונים של חייו, מקבל את הצרכים הבסיסיים החשובים ביותר עבורו, וזה המפתח להתפתחות תקינה הלאה בחייו הבוגרים. מכאן, תפקיד ההורות נתפס, בין היתר, כתורם בעיצובו של אזרח טוב ומועיל. למעשה באופן זה כולם נשכרים: הפרט, המשפחה, הארגון והמדינה.

הרי זה ידוע לכל, ככל שהשתיל הצעיר יקבל טיפול מסור יותר, וזה עניין למקצוענים, כך גם עולים סיכוייו לגדול ולהיות לעץ מפואר המניב פירות רבים יותר,יפים יותר וטעימים יותר. אמא ואבא אין מקצוענים יותר מכם, העריכו מחדש את ההורות! הילחמו על הזכות להיות הורים! ואלה שעושים חוקים, אנא סעו לשבדיה, תשכחו מהשבדיות, או לא (אומרים לנו שיש סקס אחר ומסתבר שיש גם הורות אחרת), העיקר תביאו את החוק הזה לכאן ונדעהו.

תובנת הצרכן: יצרני הריטלין והסרוקסט לא יאהבו את זה.

הבלוג של ngong

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-10-2007, 14:16
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
אני אתן את עצמי בתור דוגמא סותרת למה שכתוב במאמר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "יותר ויותר צעירים מולידים ילדים, ושמשהוא אחר יטפל בהם."

גדלתי בבית שהיתה בו אמא עקרת בית, שהכינה אותי ואת האחיות שלי לגן/בית הספר, וקיבלה אותנו בחזרה עם ארוחת צהריים חמה. גם אבא שלי אף פעם לא עבד שעות נוספות. כמו שכתוב במאמר, חטפתי מכות לפעמים, אבל גם היתה תקופה שנתנו לי ריטלין בגלל שהמורה דרשה את זה. נו,זה אומר שהיום אני עץ מפואר המניב פירות רבים? אני אזרח מועיל לחברה? למרות שלהורים שלי היה את כל הזמן שבעולם להקדיש לי, לא זכיתי לקבל מהם את הכלים הנחוצים להתמודד עם החיים. האחיות שלי יצאו בסדר,ברוך השם, אבל ממש אי אפשר להשוות. אז כן, מותר לי לקבוע שהם התרשלו, אפילו בצורה פושעת, בתפקידם. אנשים צעירים שהעדיפו ללדת במקום לפתח את עצמם יבינו בשלב מסויים מה הם הפסידו. ואז יגיע התסכול הגדול שיופנה לעבר הילדים. לאמא שלי יש משפט קבוע שאני מצטטת מילה במילה: "אני רציתי להיות גננת,רציתי להיות אחות,את היית ילדה קשה,אי אפשר היה להשאיר אותך דקה לבד" מה אני צריכה לענות על משפט כזה. סליחה שנולדתי?

ישן 12-10-2007, 22:08
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
אין ספק שלהורים יש תמיד רגשות אשם. זה "בילט-אין"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "יותר ויותר צעירים מולידים ילדים, ושמשהוא אחר יטפל בהם."

מנסיוני הדל בחיים, מי שבד"כ כותב רשימות כאלה בד"כ כהורה במשרה מלאה
משרת ההורות היא לא בדיוק מבחירה,
אלא כי אין לו קריירה אחרת לפתח- אז הוא יושב ומלכלך על האחרים...

ועכשיו ברצינות- אין מושג של "מושלם" בחיים.
החיים הם אוסף של פשרות ומציאת שביל הזהב בין הפתרונות הפחות גרועים.

כמו שכתבתי בכותרת דברי- בד"כ כל הורה מלווה בים של רגשות אשמה,
ונסיון יומיומי לתקן את אותן טעויות שנעשות מפעם לפעם. ואיכשהו הילדים גדלים, ורובם טוב...

אוסיף ואומר רק שגם אני הייתי מה שנקרא "ילד מפתח".
מושלם אני לא (בעצם קצת... ),
אבל שרדתי איכשהו את החיים...

ישן 15-10-2007, 11:45
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
כתבה הורים במילכוד - 2

הורים במילכוד - 2
פורסם ב15 באוקטובר 2007, 6:15
במדור אקטואליה

ביום שישי האחרון, העליתי רשומה של האהובה שהחליטה לעת מצוא לבחון את סצנת הבלוגים בישראל. הרשומה עסקה באופן גידול הילדים בישראל ובמיוחד בתופעה של נטישת העוללים בפעוטנים, כבר בגיל שלושה חודשים, בתום חופשת הלידה.

גילוי הדעת עורר גלים לכאן ולכאן. כדי להגדיל את החשיפה לדברי הטעם שבסיפור. פלשתי לפורום הורים לתינוקות בתפוז, וקישרתי את באי המקום לבלוג. הויכוח הפך לסוער, והרשומה זכתה לחשיפה מרשימה יחסית לכותבת חדשה בבלוגוספרה.

חלק גדול ממשתתפות הפורום, התבטא באופן שלילי על הרעיון "הפריטמטיבי", של השארות האם או האב בבית עם עולל בן יומו, " אני לא הולכת להיות תקועה שנה בבית עם תינוק עכשיו" ועוד הצהרות מתוחכמות שכאלו.

הערב, תוך כדי צפיה מלומדת בתחקיר כלבוטק על טיב טעם. הוקרן קדימון על התחקיר של שבוע הבא. פעוטון בשכונת גילה בי"ם,.בעלי המקון זוג לא צעיר. נתפסו במצלמה נסתרת, מקיימים את הפתגם,"חוסך שבטו שונא בנו" ביתר שאת ובשקדנות.

אני מאד מקווה שהתמונות הללו הם לא המעט שמעיד על הכלל. אני ממש לא מעוניין לדרוך על עצבים מרוטים של הורים ששולחים ילדים בני יומם לפעוטונים. כדי שיוכלו לממש את חלומם לבית צמוד קרקע ולפרנס משכנתא עסיסית. אני גם יודע שיש פעוטונים ברמה גבוהה עם גננות טובות ורחמניות. אם כבר שלחתם ילד לפעוטון, בגיל שהוא עדיין לא מדבר ומשתף אותכם בחוויותיו. עשו הכל כדי להיות בטוחים שהוא בידיים טובות.

הבאתם ילד לעולם, שמרו עליו!

מקור: הבלוג של ngong
ישן 15-10-2007, 12:17
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "הורים במילכוד - 2"

אתה ממשיך להביא לנו את ההגיגים הלא חכמים האלה?!

בתור הורה שנמצא במרוץ החיים של המאה ה21.
בו אני רוצה לתת לילדים שלי את המקסימום שכולל, חינוך טוב, חיי חברה, בילויים ואת מיטב החוגים הנבחרים.
אני צריך הרבה כסף, בשביל זה אני צריך לעבוד, ולא רק אני גם זוגתי שתחיה צריכה.
כי להחזיק ילד אחד עולה הרבה מאד כסף, ותכפיל את זה לכל ילד נוסף.
כשאני שולח את הילד שלי למעון, אני בוחר את המעון בו הוא יקבל חיבוקים מבוקר עד ערב. וזה השיקול המנחה אותי.
מכייון שאני יודע שבערב לא תהיה לי סבלנות/זמן/כח לבשל לו ארוחה המכילה את כל מה שהוא צריך. אני אוודה שהוא מקבל את זה בגן. ("אמא אני רוצה שגם את תכיני גונדי" ציטוט של אחד הילדים שלי)
ואם אני רואה שהגננת בגן לא מוצאת חן בעיני או שאני לא מרוצה ממשהו, אני אדאג לשינוי. או במקרה הגרוע אני אעביר את הילד לגן אחר.
עד היום ב'ה בחרית הגנים שלנו הייתה מצויינת, ואפילו הפננו הרבה מאד חברים לגנים שלנו.
את מעט הזמן שאנחנו איתם אנחנו מנסים לנצל הצורה הטובה ביותר.

ד"א להשאיר אמא מתוסכלת בבית, לא יתרום במיוחד לחינוך הילדים. זה לא מתאים לכל אחת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:43

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר