לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-10-2007, 12:14
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
קודם כל את צריכה להבין דבר בסיסי אחד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי snoba שמתחילה ב "שאלה למבינים עניין"

רוב רובן של המריבות הן לא ביניהם, אלא על תשומת הלב שלך.
כי הרי אין לילדים בעיה לריב על אמת, ושזה לא יהיה בקולי קולות.
תפקיד הצעקות הוא אחד ויחיד- שהן יגיעו לאזנייך.
אחרי שתפנימי את הדבר הבסיסי הזה ההתמודדות היא יותר קלה, כי אז רוב העבודה היא עם עצמך, בראש ובראשונה.
מתחילם לריב? קחי את שניהם, ברוגע (לפחות שיראה כך- זה חשוב) ותסבירי להם שהצעקות שלהם מאוד מפריעות לך, לכן בכל פעם שהם רבים- את יוצאת מהבית.
ותבצעי את זה- גם אם את באמצע המטלה הכי דחופה שלך. צאי ותמתיני בחוץ ליד הדלת.
תופתעי כמה מהר השקט יחזור. ואז תכנסי חזרה, ותמשיכי כרגיל, מבלי לתת להם מילות תוכחה.
אחרי כמה דקות המריבה תחזור. אני מבטיח לך. ואז תחזרי שוב על הפעולה. תסבירי ותצאי.

אני מבטיח לך שמהר מאוד רף הצעקות ירד פלאים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-10-2007, 14:47
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
הפתרון - לחכות 10 שנים, זה יסתדר.

אני לא מבין בגיל הזה מצד ההורים, אבל התערבות יתר יכולה דווקא להעצים מריבות. נראה לי שנכון לנסות לתת לכל אחד את המרווח שלו - גם מבחינה פיזית (חדר, או לפחות שולחן, ארון וכו') וגם מבחינת תשומת לב (להקדיש לכל אחד זמן בנפרד מדי פעם). לנסות שכל אחד יגדיר את הגבולות החשובים לו ואז להסביר שהעניין הדדי. בעיקר חשוב לא לשדר מסרים כפולים - אם רוצים שהם לא יצעקו, אי אפשר לדרוש את זה בצעקות, אם רוצים שהם יכבדו את הפרטיות זו של זה אי אפשר לעשות את זה תוך פגיעה בפרטיות שלהם. ולמרות הכל לשמר את הסמכות ההורית - בסופו של דבר את הקובעת. תני להם לריב ותתערבי רק כשנראה שאין ברירה או כשיש יסוד להאמין שההתערבות תהיה אפקטיבית.
ישן 13-10-2007, 00:47
  haimhadashim haimhadashim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.07
לא עונשים ולא שוחד ולא לחכות

אני מצטטת את juda:
"רוב רובן של המריבות הן לא ביניהם, אלא על תשומת הלב שלך.
כי הרי אין לילדים בעיה לריב על אמת, ושזה לא יהיה בקולי קולות.
תפקיד הצעקות הוא אחד ויחיד- שהן יגיעו לאזנייך.
אחרי שתפנימי את הדבר הבסיסי הזה ההתמודדות היא יותר קלה, כי אז רוב העבודה היא עם עצמך, בראש ובראשונה."
מסכימה מאד, אבל בשלב זה אני לא יוצאת מהבית אלא אומרת להם שיתאמצו למצוא פתרון ביחד וממשיכה במעשיי. ההתעלמות שלי ממריבות קטנות וקולניות הכחידה אותן.
ולדעתי גם אין צורך ביוזמה המחברת בין הניצים. זה יקרה מעצמו אם לא נתערב.

ולא כל האחים הופכים להיות חברים טובים. מתוך ארבעת אחיי אני יכולה להעיד על שניים שהם חברים טובים שלי. השניים האחרים הם אחיי הצעירים יותר ואני אוהבת אותם מאד אבל אני לא חברה שלהם.
פה האופי משחק תפקיד, לדעתי, יותר מקירבת הדם.
ישן 13-10-2007, 10:18
  bazu2 bazu2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
שלח הודעה דרך AIM אל bazu2

חבל לבזבז את "החיים הטובים -חסרי הדאגות". ז אמור גם לגבייך - כי הילדים עדיין "ילדים" והם יגדלו ל"בעיות באישיות" בבחרות ובגרות. ז"א אם לא תחליפי את החינוך שלהם.

בתובה ל"שאלה למביני עניין". איני פסיכולוג של הגוף וגם לא כירופרקט -של הנפש, וזה מה שהנתי ממך , ויתכן שבגלל ששנינו איננו מכירים(משער)- ואת את ילדייך יותר ממני - אל אתיימר להיות אלא בעל עניין- כאב. גם כואב את כאבך.
מסכים עם Juda שהילדים למעשה "רבים על" - תשומת ליבך.
את אשה "עסוקה" - כנראה שללא בעל, שמפרנסת ומגדלת את הילדים באופן שמתאים לדאגנות שלך. הילדים - גודלים עם הדוגמא שיש להם בבית - בדידות בלי שיתוף - כי הרי אינך רוצה לשתף אותם בבעיותייך וגם לא בניסיונות למוא פתרונות טובים יותר לך ולילדים -כמקשה משפחתית אחת...
אין זה משנה ,לדעתי - אם הבת היא בת 11 או הבן. בגיל כזה - מעל גיל 10 - כיום הילדים בעלי המון מידע מהבי"ס והחברה שלהם - ובאין שיחה עם ההוריםעל כל הדהרים הללו - לילדים בגיל זה יש כבר את היכולת הנפשית לבחור ולהחליט ולבקר/להתאקלם בסביבת הבית... וילד או ילדה בני 8 - תמיד עדיין לא מבינים הכל - ונעזרים בהסברים או במבט עיניים בלבד על האח/ות הגדולים,ועל ה"זוגיות עם אימא" ומשתדלים לחקות או לשנות לגבי עצמם.

אבל - ממש כשם שילד/ה בני 8 -עדיין רוצים "להיות עם כל הזכויות של ילד" + "בלי החובות של בוגר". בעוד שבן/בת 11 - כבר מתחילים להתעניין ב"פיזיקה של בני זוג"...

אז כמו שלמדתי מהילדים שלי -"זה לא הולך בלי אהבה". זה שם של ספר שיצא לפני שנים בהוצאת "מעריב" וכתבה - מרים קוץ... מומלץ שאם תוכלי -תקראי, ואם לא - תשתמשי בכותרשלו.

את חייבת -לשנות הרגלים אצלך. את הדוגמה "הכי הכי" שאהובה על ילדייך, ואם הם רבים - זה אומר שיש משהו מזה- אצלך. את צריכה להיות יותר אימא "אוהבת ילדיה" ומאוד חשוב שתאמרי זאת בכל פעם לפני - שאת "משאירה אותם ללא ההשגחה שלך" , כמו יציאה לעבודה או יציאה בערב, או שאת מבקשת ש"ישחקו במרחק שלא אשמע הרעש"... ואל תוותרי על זמן מיוחד בו את עם אחד מהם בנפרד. עודדי אותם לפתח יות את הצד השלו , הרוגע,הבטוח במעשיו/מעשיה... ועודדי אותם - להיות "החבר'ה שלך" כשצריך ו"הילדים שלך" כשצריך.

והכי חשוב: אל תשכחי לשאול : איזו אימא אתם רוצים? שרבה אתכם על כל דבר ונושא- או ששמחה אתכם בכל עת. - אז תנו לי דוגמא בהתנגות שלכם , כי מילים בלבד וצעקות - זה לא מספק בעיניי, ואני לא רוצ ללמוד מכם ככה, כמו שאתם כעת -רבים ורועשים...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:42

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר