לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 20-02-2005, 14:24
  משתמש זכר הברמן של הפורום מנהל הברמן של הפורום אינו מחובר  
מנהל: כלכלה עסקים ושוק ההון, משפטים וצרכנות
 
חבר מתאריך: 10.07.02
הודעות: 9,892
רד בול נגד טמפו: "פאבים מוכרים משקה של טמפו למזמיני רד בול"

רד בול נגד טמפו: "פאבים מוכרים משקה של טמפו למזמיני רד בול"


טוענת בביהמ"ש כי משווקי טמפו משכנעים את בעלי הפאבים לרכוש משקה "XI" הזול ב-25% מהמקורי

יצחק דנון‏ 15:03 20/2/05

חברת המשקאות האוסטרית רד בול טוענת, כי טמפו משווקת משקה אנרגיה אותו היא מכנה "XI", המוגש ללקוחות שהזמינו במפורש את הקוקטייל רד בול וודקה או קוקטייל אחר המכיל רד בול.

רד בול פנתה היום (א') לבית המשפט המחוזי בת"א, בבקשה למתן צו מניעה זמני במעמד צד אחד, האוסר על טמפו לשווק את המשקה ככזה שניתן לספקו ללקוחות המזמינים רד בול, ולאסור על טמפו לעשות שימוש בסימן המסחר רד בול לגבי משקאות שאינם מקוריים.

רד בול הגישה בקשה לסעדים זמנים דומים נגד שישה בעלים של פאבים, בארים או מועדוני לקוחות של טמפו.

לטענתה, טמפו מציגה ללקוחותיה - בעלי הפאבים והמועדונים - את משקה האנרגיה XI כזול יותר מרד בול אך דומה לו בטעמו, אותו יש להגיש ללקוחות המזמינים רד בול וודקה. כאשר סוכן מכירות של טמפו נשאל בידי חוקר פרטי כיצד יודעים הלקוחות לבקש את XI, הוא השיב: "הם לא מבקשים XI. הם מבקשים וודקה רד בול או משהו בסגנון הזה".

בבקשה נאמר, כי בדיקות מעבדה מצאו הבדלים בין החומרים המרכיבים את רד בול לבין אלו שב-XI. המשקה XI מכיל חומר משמר כימי, בעוד שחומר זה אינו קיים כלל במשקה רד בול. רד בול מכיל ויטמין 3B ואילו XI אינו מכיל אותו.

לטענת רד בול, טמפו מפרה סימני מסחר, מתערבת באופן בלתי הוגן במסחר, מבצעת מעשה של גניבת עין, מתעשרת שלא במשפט על חשבון רד בול, מדללת את המוניטין של רד בול, ומבצעת הטעיה מכוונת ובוטה של ציבור הצרכנים.

לדבריה, את הפגיעה הקשה בזכויותיה היטיב לתאר דווקא אחד מסוכני המכירות של טמפו, אשר אמר שטמפו נותנת "מכה לרד בול". לדברי רד בול, מדובר במכה בלתי חוקית בעליל ומתחת לחגורה.

על-פי הבקשה, בשנת 2000 נמכרו בישראל מיליוני פחיות של רד בול. עם השנים צמחה הכמות, וכיום נמכרות בישראל פי שש פחיות מהכמות שנמכרה בשנת 2000. לדברי רד בול, הכמויות המדויקות הן סוד מסחרי, אותו היא מסכימה לחשוף לעיני בית המשפט בלבד.

עוד אומרת רד בול, כי השקעותיה בפרסום ובקידום מכירות בישראל בשנת 2002 הסתכמו ב-3 מיליון דולר, בשנת 2003 ב-3.5 מיליון דולר ובשנת 2004 ב-4 מיליון דולר.

לדברי רד בול, הצלחתו המסחררת של המשקה ברחבי העולם הביאה גורמים שונים לנצל לרעה את המוניטין בסימני המסחר ובמשקה. בין גורמים אלה ניתן למנות בארים, פאבים ומועדונים, והיא כבר נקטה בהליכים משפטיים בחו"ל נגד גורמים שנקטו בשיטה פסולה זו.

רד בול שכרה את חברת מודיעין אזרחי, כדי לברר כיצד מציגה טמפו את המשקה XI ללקוחות פוטנציאליים. לדברי רד בול, החקירה העלתה טקטיקה מחושבת, מתוחכמת ופסולה של שכנוע בעלי הבארים והמועדונים למכור את המשקה XI ללקוחות המזמינים רד בול וודקה.

החוקרים הפרטיים הציגו את עצמם בפני דדי בוסקילה, מנהל מכירות של טמפו בתחום הפאבים בת"א, כמי שעומדים לפתוח עסק ומתעניינים במשקאות שניתן לרכוש מטמפו. בוסקילה הציג את המשקה XI כדומה בטעמו לרד בול, אך זול ממנו ב-25%.

בוסקילה אף הודה, כי המשקה XI מוסתר מעינו של הצרכן, ושיכנע את החוקרים שלא ניתן להבדיל בין הטעם של רד בול לבין זה של XI . טרם הוגשה תגובתה של טמפו.

http://www.globes.co.il/serve/globe...=886009&fid=829
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #2  
ישן 08-03-2005, 16:24
  משתמש זכר הברמן של הפורום מנהל הברמן של הפורום אינו מחובר  
מנהל: כלכלה עסקים ושוק ההון, משפטים וצרכנות
 
חבר מתאריך: 10.07.02
הודעות: 9,892
המלחמה על משקאות האנרגיה: "רד בול מנסה למנוע חדירת משקה האנרגיה XI"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הברמן של הפורום שמתחילה ב "רד בול נגד טמפו: "פאבים מוכרים משקה של טמפו למזמיני רד בול""

המלחמה על משקאות האנרגיה: "רד בול מנסה למנוע חדירת משקה האנרגיה XI"

כך טוענת טמפו בביהמ"ש בתגובה לבקשת רד בול לצו האוסר להציע את המשקה של טמפו ללקוחות המבקשים רד בול

יצחק דנון‏ 14:56 8/3/05

"כל תכליתה של הבקשה של רד בול לצו מניעה זמני נגד טמפו, הוא ניסיון לבלום בכל מחיר את חדירתו המוצלחת של משקה האנרגיה החדשXI climax מתוצרת מפעלי הייניקן בהולנד, שטמפו החלה בהפצתו לפני זמן קצר". כך טוענת טמפו בתגובתה לבית-המשפט במחוזי בתל-אביב.

רד בול פנתה לבית-המשפט ב-20 בפברואר, בבקשה למתן צו מניעה זמני במעמד צד אחד, האוסר על טמפו לשווק את המשקה ככזה שניתן לספקו ללקוחות המזמינים רד בול, ולאסור על טמפו לעשות שימוש בסימן המסחר רד בול לגבי משקאות שאינם מקוריים. רד בול הגישה בקשה לסעדים זמנים דומים נגד שישה בעלים של פאבים, בארים או מועדוני לקוחות של טמפו.

לטענתה, טמפו מציגה ללקוחותיה - בעלי הפאבים והמועדונים - את משקה האנרגיה XI כזול יותר מרד בול אך דומה לו בטעמו, אותו יש להגיש ללקוחות המזמינים רד בול וודקה.

לדברי טמפו, רדבול, המחזיקה ב-90% משוק משקאות האנרגיה בישראל, אינה יכולה להתמודד עם העובדה שקמה לה תחרות לגיטימית המערערת את עמדתה המונופוליסטית. טמפו טוענת, כי הצליחה לראשונה זה שנים לכונן ולקיים תחרות ממשית למשקה רד בול ויש לקדם בברכה מהלך זה.

"היעלה על הדעת כי חברה מסחרית תחדל לאלתר ותצווה להימנע בעתיד ממעשים שלא ביצעה? האם יכולה בכלל חברה העוסקת בהפצת מוצרים לכפות על בעלי העסקים הקשורים עמה להציב שלטי הבהרה בכל נקודות המכירה ובכך להעניק פרסום חינם למתחרה שלה?"

תוהה טמפו וטוענת באמצעות עו"ד רם כספי, גד טיכו ארנן גבריאלי ונחום גבריאלי, כי אין זה ראוי להטיל עליה צווי עשה אלה, אשר משמעותם קבלת המבוקש בתביעה עצמה. בעלי הפאבים והמועדונים הנתבעים בכתב התביעה טוענים בתגובתם לבקשה לצו מניעה זמני כי מדובר בתביעה מנופחת ומופרכת, וכל מטרתה של רד בול היא להשיג יתרון עסקי אשר אינו מגיע לה על-פי דין. לדבריהם, רד בול מנסה לצמצם את התחרות בשוק וכוונתה לקבל צו שיפוטי שיאסור על מכירת משקה וודקה עם משקה אנרגיה אחר שאינו מתוצרתה. לדבריהם, הם נקלעו למלחמה לא להם בין רד בול לטמפו. הדיון בתיק קבוע ליום 10.3.05 בפני השופט יהודה זפט.

http://www.globes.co.il/serve/globe....asp?did=891750
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #4  
ישן 10-03-2005, 18:29
  משתמש זכר הברמן של הפורום מנהל הברמן של הפורום אינו מחובר  
מנהל: כלכלה עסקים ושוק ההון, משפטים וצרכנות
 
חבר מתאריך: 10.07.02
הודעות: 9,892
ניתן צו בהסכמה ל-6 הפאבים שנתבעו, והתיק עבר למגשר
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "ביהמ"ש אסר למכור "XI" למי שמבקש "רד בול""

ביהמ"ש אסר על טמפו להציע את IX כתחליף לרד-בול

האיסור ניתן בהסכמתה של טמפו; תביעת רד-בול לפיצוי בסך מיליון שקל תועבר לדיון בפני מגשר
יצחק דנון‏ 15:12 10/3/05

ניצחון לרד-בול על טמפו. בית המשפט המחוזי בתל-אביב אסר היום על טמפו, בהסכמתה, לעשות שימוש בסימן המסחר "רד-בול" לגבי משקאות שאינם המשקה המקורי. בכלל זאת, נאסר על טמפו להימנע מכל מצג, לפיו משקה האנרגיה XI קלימקס הוא המשקה "רד-בול".

רד-בול הגישה את התביעה לאחר שטענה, כי טמפו מציעה את המשקה XI כתחליף לבעלי מועדונים ופאבים, במטרה שיגישו אותו ללקוחותיהם המבקשים לשתות רד-בול. ביהמ"ש אסר על טמפו לפעול בצורה זו.

הצדדים קיבלו את המלצת השופט יהודה זפט, לפיה התביעה שהגישה רד-בול נגד טמפו בסך מיליון שקל, תתברר בפני מגשר. כמו כן ניתן בהסכמה צו קבוע נגד בעלי הפאבים והמועדונים הנתבעים (ששה במספר), האוסר עליהם להגיש או לספק משקה שאינו רד-בול כאשר מי מבין לקוחותיהם מזמין משקה זה.

הבקשות הנוספות של רד-בול למתן סעדים זמניים נמחקו בהסכמה. רד-בול ביקשה לצוות על טמפו לפרסם בכל נקודות המכירה בהן נמכר המשקה XI, שלט ברור וגלוי לעין המיידע את הצרכן, כי המדובר במשקה שאינו רד-בול.

עוד ביקשה רד-בול לצוות על בעלי הפאבים לפרסם שלט דומה בפאבים ובמועדונים, ולצוות על טמפו לפרסם הודעה בעיתונים המבהירה לציבור, כי המשקה XI אינו המשקה רד-בול.

רד-בול יוצגה על-ידי עו"ד איתן שאולסקי, וטמפו - על-ידי עוה"ד רם כספי, ארנן גבריאלי וגד טיכו. (ת.א 1240/05)

פסטיבל רד-בול בפארק הירקון. ויתרה על בקשתה לפרסם מודעות מבהירות (צילום ארכיון: צפריר אביוב)


http://www.globes.co.il/serve/globe...=892662&fid=829
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:46

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר