לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2007, 14:06
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי YosefS שמתחילה ב "תודה רבה לכולם על התגובות,..."

האיכות הטכנית לא משהו.
אני מסכימה עם התגובה שלך מלמעלה, שלפעמים תמונות לא טובות מקבלות כאן תשואות רק בגלל מידת החזיה של הדוגמנית, אבל אני לא חושבת שזה תירוץ לתמונות טעונות-שיפור של אוביקטים שאינם דוגמניות...
כמו שכתבתי, האיכות הטכנית לא משהו. החדות לא בשמיים באף אחת מהתמונות, ומה שיותר הפריע לי הוא התאורה הגרועה ברובן. שמש ישירה זה בעע, כידוע. הראשונה והאחרונה סובלות מכך בצורה הכי חזקה, וגם בשניה זה קצת מציק, אם כי יותר טוב (נראה כי השמש הסתתרה בדיוק מאחורי ענן. אבל העיניים שלה עדיין חשוכות קצת).
התמונה השלישית היא דוגמא להתמודדות טובה עם השמש - הילדה עם הגב לשמש וכך הפנים שלה מוצלים, ואילו הרקע גם הוא לא מואר מדי וכך אין הבדל תאורה גדול מדי בין הילדה לרקע. כדאי רק לקרר את הגוונים.
בפעם הבאה שאתה רוצה לצלם ילדים בגן משחקים - חכה ליום מעונן או קח אותם לגן שיש בו סככה. לכל הפחות - חפש לוקיישנים יותר מוצלים (כמו בתמונה השלישית).
מעבר לזה, ואני מכניסה את זה לסעיף האיכות הטכנית - הקומפוזיציות פה לא טובות. בראשונה הוא ממורכז, וברקע יש ספסל לא קשור. השניה ממורכזת והילדה מוקפת בשטח "מת" משני צידיה, בעוד שדווקא העמוד אמור להכתיב חיתוך מאונך. השלישית ממורכזת גם היא, וזה יצר שטח מת מעל הראש שלה (ופס צהוב שמושך מדי את תשומת הלב). הרביעית יוצאת דופן לטובה מהבחינה הזו - הסולם יצר קומפוזיציה נחמדה (אבל אפשר היה לחתוך עד מעל למכנסיים, ובהתאמה לחתוך קצת מימין ומשמאל).

ולצד הלא פחות חשוב - התוכן. כל התמונות למעט השניה הן תמונות של אמצע-תנועה, שזו הפוזה הכי לא מחמיאה והכי "אלבום-משפחתי"ית.
הראשונה הכי פחות טובה מהבחינה הזו: כל מה שיש פה הוא ילד שמסתובב אחורה (כי אבא קרא לו?) ומסונוור מהשמש. אין כאן תנוחה או מבט מעניינים, שום דבר שימשוך את העין להסתכל עוד על התמונה.
בשלישית ממש רואים איך היא באמצע תנועה, עם העיניים החצי-ממצמצות והפה החצי-בתזוזה, וזה נורא מציק לי. מעבר לזה - גם פה אין תנוחה מעניינת, וכמובן שלא מבט מעניין (כי המבט הוא באמצע תזוזה).
הרביעית כנ"ל - היד באמצע תזוזה, וגם הפנים, כנראה. החיוך שלו הוא "הי, פאדיחה, אבא <?> מצלם אותי".
והפעם השניה היא הנבדלת לטובה. הילדונת עומדת קצת כמו דוגמנית, והמבט שלה מעניין. הצלחת לתפוס את המבט התמים של ילדים שמסתכלים למצלמה אבל מדברים איתה בכנות ולא בפוזה כמו בנאדם בוגר. התמונה הזו יכלה לצאת מוצלחת עם קומפוזיציה יותר מעניינת ועם תאורה פחות קונטרסטית.

אני רואה שאתה שב ומתנסה. בסה"כ יש שיפור חלקי מאז הפעם הקודמת.
עכשיו מתחיל החורף, ואיתו הימים המעוננים (תאורה טובה). תעבוד קצת על הקומפוזיציה, ואני בטוחה שתצליח להביא תוצאות טובות יותר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:51

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר