לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-10-2007, 20:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
"הימ"חים של המוטיבציה ריקים"

בכתבה בחדשות ערוץ 2 מאת ניר דבורי.

חייל מהגדוד הביע את דעתו על העומס ועל חוסר התגמול. המצב בא ספונטנית, מבלי שהיה תאום או התארגנות. ניר דבור הוסיף שאגורה אחת לא הושקעה במילואים מול המליארדים שחולקו בנושאים אחרים ושחוק המילואים תקוע. תגובת דו"צ: הרמטכ"ל בוחן חלופות להקלה על העומס. מאוחר יותר בסוף המהדורה דו"צ מסר שהכמות שהתייצבה תואמת את צרכי צה"ל בגיזרה (או משהו כזה).

אז שר הביטחון ימשיך להציע הטבות בעייתיות על הנייר (של העיתון) ובשטח, החפ"ש הבודד מקבל את ההחלטות. ככה נראה צבא המילואים של מדינת ישראל.

אנו התרענו וממשיכים להתריע על הקריסה. הסקר שפורסם לאחרונה רק ממחיש את מה שאנו מדברים כאן כבר שנים. משרד הביטחון וצה"ל ממשיכים עם הבטחות ללא כיסוי ולא מסוגל למצוא פתרונות ראוים.

לעיונכם,
http://www.keshet-tv.com/VideoPage....urrentCatID=333

ציטוט:

"פרסום ראשון: באחד הגדודים שמשרת בימים אלה בשטחים התייצבו רק 50% מהלוחמים. "זה פשוט ניצול. לא יכול להיות שקבוצה כזו קטנה תשא בכל הנטל", מסביר אחד החיילים. "הימ"חים של המוטיבציה ריקים"

תגובת דו"צ:
"תגובת צה"ל: הרמטכ"ל הורה לבחון חלופות להקלת העומס על מערך המילואים. עוד נמסר מצה"ל בהמשך כי הכמות שהגיעה תואמת את צרכי הצבא.

פורום החפ"שים.

נ.ב. שאפו לניר דבורי!

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 16-10-2007 בשעה 20:46.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-10-2007, 23:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "חברים, מה הפיתרון ? מרד של..."

הנה שאלה - איך אתה, בתור אב לילדים, מתמודד עם העובדה שבמידה ותפגע בשירות, גם בצורה שתמנע ממך לעבוד, תקבל קצבת נכות מינימלית, שלא תתקרב לשכרך הנוכחי?

אני חייב לומר שכרגע יש לי בעיה גדולה מאוד להתייצב למילואים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-10-2007, 23:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "התשובה היא פשוטה - אני לא..."

תוודא שהוא תקף גם למילואים. לא בכל החברות ובכל הביטוחים יש דבר כזה.

ישן 16-10-2007, 23:41
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
הפתרון - חוק מילואים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "חברים, מה הפיתרון ? מרד של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
חברים, מה הפיתרון ? מרד של מילואימניקים, להתארגן ביחד ולא להגיע כשנקבל צו ?

אני חוזר עכשיו מאימון מקדים לאימון אוגדתי שיהיה בעוד חודש. כל מי שקראתי לו בא (או שהתנצל כיוון שההתראה היתה קצרה מאד ויגיע לאימון האוגדתי). אנחנו נמשיך להגיע גם אם אין ציוד, ואין ימ"ח, ויש זמן לא מנוצל, והתשלום לא מגיע בזמן ..... נמשיך להגיע כי אכפת לנו.

ומי שלא עושה מילואים... כלומר זה שכבר לא אכפת לו... אני לא רוצה להיות במקומו.

לך זה אכפת אך נראה שלמי ששולח לך את הצווים ממש לא. אחרת, מזמן היו צריכים לתת פתרון לסוגיה הזו.

לגבי ה"אנחנו נמשיך להגיע....", בגדוד מובחר 50% החליטו שלא. בגדודים אחרים המצב דומה. האם צריך להקל ראש בתופעה הזו? אסור למנהיגות אחראית להתעלם מרחשי השטח ולהסתפק בספינים והבטחות סרק, במיוחד במדינה כמו שלנו שעוד תזדקק לשירותם של אנשים טובים כמוך.

עלה

נ.ב.: לגבי הביטוח, מה היית מציע למי שאין לו ביטוח פרטי? לא ראוי שמשרד הביטחון ידאג למשפחתו של החבר שמשרת יחד איתך במילואים או שזה כבר בעיה שלו (או יותר נכון, של משפחתו בלבד)?

נערך לאחרונה ע"י פורום החפ"שים בתאריך 16-10-2007 בשעה 23:42. סיבה: תיקונצ'יק
ישן 17-10-2007, 02:02
  YoavG YoavG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.06

חבר,

אני מעריך מאוד את האכפתיות שאתה מפגין וגם אני לא החמצתי מופע אחד והתייצבתי למילואים מתוך אכפתיות ויש עוד רבים כמונו. עם זאת, יש לדאוג כי מי שכן נושא בנטל בשביל כולם, עליו לקבל לפחות את מה שמגיע לו ויתרה מזאת עליו לקבל הקלות שמי שלא נושא בנטל לא מקבל כלל.
כן, שמעת נכון - החברה צריכה לגמול למי שמקריב מזמנו על-מנת להגן עליה, מוסדותיה וקיומה התקין. הנורמה כיום היא שלא עושים מילואים אלא אם רוצים לשרת - אז אלו שמשרתים צריכים להיות מתוגמלים בהתאם - הנה רעיון הזוי , לא נראה לי שתתנגד לקצת הקלה בנטל מס ההכנסה , למשל בדומה לנקודות זכות כפי שניתנות למי שנושא בנטל של התגוררות ביישובי ספר.

אני חושב שצריך ליישר את השורות לקראת מאבק לגיטימי להכרה בזכויות המילואמניקים ברוח חוק המילואים שפורומי המילואימניקים השונים דוחפים ולא לקבל שום הצעה אחרת. לא צריך לרוץ ולזעוק מרד על כל הצעה קטנה שעולה אבל כן צריך לשקול איומים כאלו ואחרים שעלולים להתממש או לא ולדאוג שאני ואתה נתוגמל בהתאם כדי שאני אדע שכשאני הולך למילואים - אני לא מבזבז זמן יקר שיכולתי לעשות בו דברים אחרים וחשובים לאין ערוך מלבזבז יום בלחכות למטווחים באלייקים (לדוגמא) - פשוט אין לי את הזמן הזה לבזבז - ושכשאני חוזר מהמילואים יחכה לי בראשון לחודש את סכום הכסף שבאמת הייתי מרוויח בעבודתי ולא איזה חישוב נצלני של שבעה ימי עבודה בחודש - אין לי את הפריבילגיה בנוסף לתרום כסף למדינה על 50% מס ההכנסה שאני משלם.

אז כן, אני אגיע למילואים. אבל כן, אם הפורומים יובילו מאבק נכון וצודק , אני אצטרף אליו ואני מאמין שרבים כמוני יעשו כן.

יואב.
ישן 17-10-2007, 06:09
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
רפורמת שכר הלימוד ותגמול המילואימניקים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי YoavG שמתחילה ב "חבר, אני מעריך מאוד את..."

בימים אלו יושבת ועדת שוחט בנושא שכר הלימוד באוניברסטאות. עד היום סיבסדה המדינה כ50% משכר הלימוד של כול סטודנט. המלצות הרפורמה הולכות להקטין חלק מסיבסוד זה ולהעלות את שכר הלימוד לכלל הסטודנטים. זו הזדמנות לטפל גם בנושא תגמול המילואים. במקום להקטין את הסיבסוד בצורה שווה מדוע לא לפטור סטודנטים המשרתים במילואים מעליית סחר הלימוד על חשבון שאר ציבור הסטודנטים.
לא מצאתי אף נתון מה אחוז הסטודנטים המשרתים באופן שותף במילואים. כול מי שעסק בנושא באגודות בזמן המלחמה האחרונה נוכח לדעת כי מספרם אינו גדול.אומנם ניתן לטעון כי היה רק גיוס חלקי אולם , גם אם נשלש את המספר הרי שלא נגיע לכדי 10% מסך הסטודנטים. לעומת זאת רוב המילואימניקים הקרביים הם סטודנטים לתארים ראשונים ושניים המתפרנסים מעבודות זמניות שלרוב לא מתוגמלות על ידי ביטוח לאומי. שכר הלימוד הוא חלק גדול מההוצא שלהם ולכן הקלה בו תורגש היטב בכיסם.
הרפורמה היא היזדמנות פז לספק הקלות משמעותיות למילואמנקים ללא צורך בתקציב כספי. אני מתפלא שפורום החפשים והמגדים לא מנסים ליצור לובי שישפיע על ועדת שוחט לפני שתתפזר הועדה.
אני מודע לעובדה שיש צורך גם בתגמול מילואמנים שאינם סטודנטים או שלומדים במכללות אולם כפי שציינתי תגמולים אלו עולים כסף. וזהו המכשול העיקרי שמקשה על השגתם. שימוש ברפורמה מאפשר השגת תגמולים בקלות יחסית.
"הסורים היו האויב הצהוב,האכזר. הסורים היו המלחמה על המים. הסורים רצו לייבש אותנו. הסורים היו תעלות הנ"ט העמוקות בגולן. הסורים היו קרבות הבלימה הנואשים של 7 בעמק הבכא. הסורים היו הבנזונה שהתגאה בטלוויזיה הסורית שהוא אכל כבד של חייל יהודי ביום כיפור. הסורים היו פשעי דמשק. הסורים היו הרעים. הם רצו להרוג אותנו. ואנחנו הרגנו אותם לפני שהם הספיקו."
מתוך "הלנה על הגג" מאת יורם יובל.

נערך לאחרונה ע"י hge בתאריך 17-10-2007 בשעה 06:13.
ישן 17-10-2007, 22:07
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
זאת הההתלבטות הנצחית... אתה יודע.

קבלתי שני צוונים בהפרש קצר, וכרגיל המחשבה הראשונה היתה "שילכו להצטיין הכלבים האלה, לא עשינו מספיק השנה", המחשבה השניה היתה "התרעה של שבועיים, התחלקו על הקלבאסה"... בסוף לא נלך? נלך, בטח שנלך.
זה שההליכה הזאת מאפשרת לצבא כארגון בירוקרטי לנצל את כח האדם הצייתן, המסור והערכי העומד לרשותו בתנאים מבזים, בציוד לוקה ואימון חסר... זו בעיה, וצריך לחשוב על איך מתמודדים אתה.

אולי לארגן הפגנות גדודיות, כי לסרב להגיע הרי לא נסרב... למצל את המסגרות האורגניות כדי לפעול לטובת המסגרות האורגניות, כמו ועד עובדים, רק בלי נשק השביתה.
ישן 18-10-2007, 13:46
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
רעיון נחמד
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי YoavG שמתחילה ב "זה רעיון מעולה לדעתי! אמנם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YoavG
זה רעיון מעולה לדעתי!

אמנם לא סרטים אדומים כי כמובן שיגידו לנו להוריד אותם באמתלה מבצעית (אפילו מוצדקת). אבל סרט שחור במקום כלשהוא על המדים? זה יכול להעביר מסר שמתחילים להגיע מים עד נפש...
יתרה מזאת, עם נעשה כך למרות שיגידו לנו שזו הופעה לא תקנית (עבירה זניחה ולא משמעותית שאבוי אם הצבא יעניש עליה מילואימניקים כי הוא ישאר בלי מערך מילואים) זה גם יעביר מסר מאוד ברור כלפי מעלה.

פורום חפ"שים? מה יש לכם להגיד על הרעיון?

יואב, בוא תעשה פיילוט על הגדוד שלך ואנו נשמח לסייע ולקדם אותו בכותרות (תוכל לפנות לביטיס). זוכר את מבצע "חולצות עושק" של צבי רביב וחבריו?

במאבק הזה צריך לפעול בכל הכלים שהחוק מאפשר עד שנגיע לחקיקת חוק מילואים הוגן וצודק (ולא ספינים ריקים מתוכן כל שני וחמישי). בקרוב, אני מקווה, אעדכן אתכם כאן על הפעולות שארגוני המילואים והשדולה מתכוונים לנקוט אם לא יחודש תהליך החקיקה ובכלל.

עלה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:41

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר