לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-10-2007, 17:02
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי CaRTeR שמתחילה ב "מאז שראיתי אייך מעבירים אתכן..."

קצת קשה לדבר על ההבדלים בין מה שלוחמות עושות למה שעושים לוחמים בפלוגות רגליות בגלל ב"ש.
הלוחמות נקראות "רגליות" למרות שהפעילויות שלהם הן חצי רכובות וחצי רגליות. בד"כ הן מגיעות בצורה רכובה עד איזה ציר, ומשם הולכות כמה מאוד מטרים עם איזה 10 15 קילו על הגב ונשארות במארב של עד יממה... בלי לזלזל בכלל, אבל קשה להשוות אותן למה שעושים בצוותים הרגליים

והלוחמות יהיו רק בגדוד נשר. בגלל שהחוק הצבאי אומר שבחורה לא יכולה לשרת מאחורי גבולות האויב, או באזורי מלחמה, או בשטחים, לכן הן תופסות גבולות שלום - כמו הגבול עם ירדן, ולפעמים הגבול עם מצרים, וזאת הגזרה של גדוד נשר,בגלל זה הן ישארו שם,ורק שם

ארדוף אוייבי ואשיגם, ולא אשוב עד כלותם..

(מרץ 05 לשעבר)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-10-2007, 17:23

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "שוב, אז איך תסביר את מה שקרה..."

תקשיב.שוב פעם אני לא מכיר את החוק בפירוט.

אתה יודע מה יש גם בנות תומכות לחימה בבסיסים מבצעיים בשטחים
ויש גם לוחמות ששומרות במוצבים ויש מג|"בניקיות.
בלי קשר לזה.
יש חוק שאני לא (!!) מכיר בצורה מפורטת... שאוסר על שילוב בנות ברמות לחימה מסוימות.
רוצים לשנות את החוק, וגם לתת לבנות להשתלב ביחידות מובחרות וכו'.

לצורך העניין - קרקל, שהן נחשבות הכי לוחמות, בחיים לא זזות מגזרת הערבה - שזה גבול שלום.
גם בשטחים יש כמה מה שנקרא רמות... יש מקומות פחות מסוכנים ויש מקומות יותר מסוכנים.
ויש הרבה מקומות שבנות לא יכולות לתפוס קו. גם לוחמות

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 19-10-2007, 17:27
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי apasniy_arab שמתחילה ב "תקשיב.שוב פעם אני לא מכיר את..."

החוק שרוצים לשנות הוא השילוב של בנות ביחידות שכרגע אין בהם לוחמות, כלומר פתיחת כל התפקידים בצבא בפני נשים, לרוב התפקידים סגורים בפני נשים מסיבות שאינן קשורות לרמת סיכון אלא לגורמים אחרים.

אתה דיברת על חוק שאוסר על נשים לתפקד כלוחמות באזורים "מסוכנים" ונתת כדוגמא את קרקל שנמצאים בערבה/מצרים תמיד.
אבל אל תשכח את התותחניות שעושות את כל מה שעושים התותחנים, גם בשטחים וגם בתפקידים שמוגדרים לחימה.
את הבודקות מעברים, שוב, אותו עקרון.
את הטייסות והחובלות.
ולבסוף בתור הדוגמא הכי מובהקת את האשת צוות אוויר שנפלה במלחמה האחרונה בפעולת חילוץ מאחורי קווי האויב בזמן מלחמה, אין יותר מזה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 19-10-2007, 20:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי apasniy_arab שמתחילה ב "כנראה אני סתם מנפיצן. מה..."

שוב פעם - פלוגת סחלב עשתה קו בחברון, שהוא ברובו שטח A. גם חלק מהמחסומים (שלטעמי הם המשימה המסוכנת ביותר בשטחים) המאויישים ע"י בנות מפלוגות המחסומים הם בשטחי A. לבסוף, פלוגות תותחנים גם מבצעות משימות באיזורים כאלה.
אתה לוקח את הנושא ממקום לא נכון. לא מדובר כאן על בנות באופן פרטי, כי אם על אופי המשימות ומי מאייש אותן - לא תמצא בנות במשימות של חי"ר והנדסה לדוגמא - הכשירות שלהן לא מתאימה פשוט.
בנושא החטיפה - אלה אולי הצהרות שהן יותר רגשיות ולא מעשיות - עובדה שנשים הסתכנו בצוותי מסוקים בעומק השטח. יתר על כן, חטיפה אפשר לעשות בגבול מצרים או ירדן בקלות רבה יותר ועם תוצאות הרסניות בהרבה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-10-2007, 17:56
  חבס חבס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.07
שלח הודעה דרך ICQ אל חבס
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי CaRTeR שמתחילה ב "מאז שראיתי אייך מעבירים אתכן..."

אז ככה-
עברנו מסלול שכלל- 3 שבועות טרום טירונות, 8 שבועות טירונות ברמת רובאי 03 (למרות שהועברו לנו תכנים שהם מעבר לרובאי הזה- תרגיל צוות למשל) , 3 חודשים אימון מתקדם ועוד חודש של שלב ב' (חפיפה והכרת הגזרה).
בתום שלב ב' הוכרנו כפלוגה מבצעית לכל דבר. את הפעילות המבצעית שלנו אנחנו מבצעות בגבול מצריים.
כמו שאמרו כאן כבר הפעילות שלנו היא רגלית ורכובה (שים לב- אנחנו לא רקוניסטיות)- מגיעים עם האמר עד לנקודת פריקה, מבצעים ניווט רגלי עם משקלים עד לעמדה ושם מבצעים את הייעוד שלנו- תצפית ואיסוף מודיעין והכוונת כוחות במידת הצורך (יש לציין שישנם מצבים בהם כוח האיסוף מוגדר ככוח יירוט, אנחנו כן מוכשרות לזה) כשהייעוד שלנו הוא לבצע פעילות מבצעית בחתימה נמוכה למשך 24 שעות ויותר. מסיבות כאלו ואחרות לא ביצענו את הייעוד שלנו באופן מלא עד עכשיו, כמו שזה נראה עכשיו הדברים מתחילים להסתדר..

במסגרת בניית הפלוגה הוכשרו בנות במספר תחומים- קלעיות, נגביסטיות, מטוליסטיות, נהגות, חובשות, בנאיות (התמחות בתחום ההסוואה) ויש אפילו בנות מהמחזור שלי שיצאו כבר לקורס מ"כים.

לגבי מסעות-
הקילומטרים במסעות נקבעים בהתאם לסרגל המאמצים של הפלוגה. וכידוע במוד"ש הדגש הוא יותר על משקלים..
התחלנו במסעות רגילים והגענו למסעות בהם כל אחת סחבה 33% ממשקל גופה.
המסע כומתה שלנו היה 8 ק"מ עם 33% משקל גוף.
מסע עלייה לגדוד, לעומת זאת, היה 15 ק"מ עם ווסט וכוננות מלאה (ללא משקלים נוספים).

קשה לעשות השוואה לבנים אך אני יכולה להבטיח לך שמדובר במסלול מאתגר ולא פשוט בכלל.
חבל לי שיש אנשים שמזלזלים כמו שראיתי בשרשור הזה.. אבל לא נורא, הרבה אנשים לא האמינו במסלול הזה ובכל זאת הגענו לאן שהגענו.. אנחנו פה בשביל להוכיח אבל מעל לכל לתרום למדינה קצת מעבר.
ישן 19-10-2007, 19:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "באמת בלי זלזול, נטו..."

תחשוב על האיומים שקיימים לצוות שנמצא לבד בשטח (כל האיומים), תחשוב כמה זמן יקח עד שתגיע תגבורת בגזרה שכזו ותחשוב מה הנגב נותן לצוות עצמאי קטן מבחינת כוח אש. קח את כל הפרמטרים האלה ותגיד לי אם לא היית לוקח נגב איתך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-10-2007, 20:26
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "תחשוב על האיומים שקיימים..."

כן, ברור, במקרה הזה גם הייתי לוקח מאג, אבל השיקולים הם כאלה:

-לפי מה שהבנתי מההודעה של חבס, כי אני באמת לא מכיר את אופי הפעילות של הצוותים ה"נשיים" (אגב, הם מעורבים או על טהרת הנשים בלבד?) של מוד"ש, הייעוד הוא לא כשל הצוותים הרגליים, אלא בוא נגיד, לפתוח עמדת תצפיתניות חדשה, לרוב גם עדיין בשטחנו, במצב כזה הייתי מעדיף ל"חסוך" לוחם לטובת נשיאת ציוד תצפית/מים/אוכל.

-במידה וכן עלול להיווצר מצב שכוח נשי/מעורב של מוד"ש נמצא בעומק וכן דרוש נגב ואני אומר את זה בכל האובייקטיביות שבעולם, אני לא חושב שהייתי סומך על בחורה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 19-10-2007, 20:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כן, ברור, במקרה הזה גם הייתי..."

שתי תשובות:
1. העניין הוא לא עומק אלא מרחק. גם אם הצוות יושב בשטח ישראל גופא, עדיין הזמן מרגע האזעקה ועד שכוח חילוץ מגיע לנקודה הוא ארוך למדי - אתה מאוד רוצה שלכוח הנ"ל תהיה היכולת להדוף, אם לא לסיים תקרית ירי. גם עמדת תצפית גלויה צריכה מיגון ואבטחה, קל וחומר עמדת תצפית ארעית. בנוגע ללוגיסטיקה, הרי שיש אפשרויות פשוטות וקלות לפתור בעיות מעין אלה.
2. נגב זה ממש לא מופרך, לעומת מאג. תחשוב על משקל של הנגב עם חצי כוננות ותבין שאין כאן בעיה מיוחדת. גם לא מדובר כאן באיזה תרג"ד מורכב או מסעות ארוכים. תנועה של 2-3 ק"מ עם נגב, ודרישה להיות מסוגל להלחם בהיקף של התקלות בטווח קצר היא לא דרישה מוגזמת לטעמי.

אגב, במילואים אני עשיתי הכשרה לחיילת על הנגב - בחורה בגובה מטר ושקל ופחות מחצי המשקל שלי - ועדיין, לא נראיתה בעיה מיוחדת.

ישן 19-10-2007, 20:47
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "שתי תשובות: 1. העניין הוא לא..."

1. בסדר, מקבל.

2. מתוקף תפקידי בשלושה חודשיים האחרונים ככולבויניק ברובאית, אני מתפקד בחודשיים האחרונים כנגביסט (היחידי בפלוגה, שזה בעייתי לכשעצמו).
זה המשקל שיש עליי, מן הסתם לא מדויק כי אני לא יושב עם דפים של הת"ת מול העיינים, אבל בשביל התחושה:
נגב-7.6 ק"ג
4תופים 2.5X ק"ג=10 ק"ג.
2 שרשירים 80+שרשיר 30=נגיד 2 ק"ג.
(עזה-כוננות מלאה)
5 ליטר מים=5 ק"ג~
קנס"פ=2.5 ק"ג.
2 רימונים=1 ק"ג.
עוד כל מיני תוספות, רשת הסוואה, ברכית, בנדולרה, שח"ע, ח"ע, רוסי, 2 ת.א וכו' 2-3 ק"ג.
סה"כ יצא לנו בסביבות ה30 ק"ג.
מהניסיון האישי שלי, לדלג, להסתער, לייצר אש יעילה, לתפעל מעצורים, להחליף תופים וקנה עם כל הדבר הזה עלייך זה לא קל! אפילו במתארים קלים יותר כמו לש"ב.
בש"פ שבו אתה עוד צריך להיות תמיד לג לפני כולם ואפילו ללכת בחוד (עד שמתרגלים וגם אז) זה בכלל לא פשוט.
כשאני חושב על בחורה שצריכה לעשות את זה, אני לא יודע אם היא תעמוד במשימה...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 19-10-2007, 20:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1. בסדר, מקבל. 2. מתוקף..."

דבר ראשון - חמור מאוד שאתה נגביסט יחיד בפלוגה. מילא מאגיסט - ניחא. אבל נגביסט? איפה הסגל תגיד לי?!

עכשיו, תשנה פאזה - אתה יוצא לתצפית בתוך שטח ישראל מול גבול שלום:
נגב-7.6 ק"ג
3 תופים 2.5X ק"ג (ממש לא סגור שזה המשקל, אגב) =7.5 ק"ג.
2 ליטר מים=2 ק"ג~
קנס"פ=1 ק"ג. (בחיים לא 2.5 ק"ג. זה נגב, לא מאג)
עוד כל מיני תוספות, רשת הסוואה, ברכית, בנדולרה, שח"ע, ח"ע, רוסי, 2 ת.א וכו' (שרוב הדברים האלה לא יהיו ולא נחוצים) 2-3 ק"ג.
יוצא לנו, בלחץ, 20 ק"ג. ממש, אבל ממש בלחץ. ממש לא נורא, אפילו לבנות ברמת המאמץ המדוברת.
תוסיף את מתארי הלחימה האפשריים לצוות כזה, ובכלל לא נורא.

בתקופה שלי, אגב, קורס מדריכות חי"ר נדרשו להעמיד מאגיסטיות. אז נגב?!

נ.ב. - אני אגיד לך עוד משהו. בחלק מהמשימות שיצאתי בעוד מאגיסט-נגביסט, יצאתי עם נגב, תוף, צולבת אמריקאית ושקית שתיה בלבד. לפעמים, דווקא קלות המשקל תביא לתוצאות טובות יותר.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 19-10-2007 בשעה 21:01.
ישן 19-10-2007, 21:13
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "דבר ראשון - חמור מאוד שאתה..."

אוקיי, נתחיל מזה שלא רק שאין מאגיסט, אין גם ציוד למאג, חוץ ממאג קנס"פ ותחמושת כמובן.
יצאתי לפעילות אחת עם מאג ובגלל שאין ציוד יצא שיצאתי עם ווסט חי"ר ונשק אישי בהצלב, מאג כמובן, קנס"פ בתנינים של הווסט ותיק קטן (סוף מסלול) עם 600 כד'.

אני נגביסט יחיד מסיבות בירוקרטיות בלבד, שכוללות סד"כ ופריסת כוחות, אם אתה ממש רוצה לדעת למה-תגלה בפרטי. גם אני עוד מעט לא יהיה ב"ה.

אפשר לצאת מנקודת הנחה שסביר להניח שהן לא יתקלו מלכתחילה ופתרנו את הבעיה (אגב, יש לי חברים מפלס"ר 7 שסיפרו לי שכשהם היו מוציאים מארבים בהר שגיא רק חצי כוח היה יוצא עם ווסטים).
בינינו-הטענה שאתה מעלה היא אולי נכונה, אבל יש בה מידת כסת"חיות, הטענה אולי תחזיק מעמד הרבה זמן, אבל יום אחד יקרה משהו שינפץ אותה לחלוטין.

ובנוגע לקלות נשיאה, מה שתיארתי הוא כוננות מלאה, ברור שכשאני יוצא לתפוס בית עם אכזרית אני יוצא עם פחות מים, כי יש לי שני פק"לים באכזרית, אבל למארב של 48 אני ארצה כמה שיותר מים זמינים עליי.
על קנס"פ אני ממש לא רואה איך אפשר לוותר.
ועל תחמושת-יש סיבה שבעזה אנחנו עם כוננות מלאה. לא הייתי מוותר אפילו על שרשיר.

בנוגע לדברים שמניתי ואמרת שהם לא הכרחיים, זה תלוי, קודם כל זה כוננות ולפי האופי של הפלוגה זה יהרג ובל יעבור. חוצמזה, שרק על הברכית אולי אפשר לוותר.
ואולי, אולי, אולי על ת.א אחת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 19-10-2007, 21:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אוקיי, נתחיל מזה שלא רק שאין..."

שוב פעם - זה מובן מאוד למה אתה מתעקש על כל פריט ופריט, אבל תפסיק לחשוב על עזה ותתחיל לחשוב על הר חריף, או על חצבה. אם היית נגביסט שהיה יוצא למשימת תצפית של 12-36 שעות. עם איזה ציוד היית יוצא?
אני אישית לא הייתי יוצא עם יותר ציוד ממה שציינתי קודם. אולי אפילו פחות. לכן אני מעריך מאוד את הגישה של הפלס"ר שציינת. זה מאוד מטומטם לצאת עם ציוד למלחמה למשימה שאינה ברמת סיכון קרובה.

לגבי ההתקלות - ברור שב 99.5% מהזמן לא יקרה כלום. אבל אם וכאשר יקרה, זה ממש לא ישנה לאף אחד שבשאר הזמן לא קרה כלום... זו אולי הבעיה המנטלית היא חמורה (שדופקת את קרקל כ"כ חזק).

ישן 19-10-2007, 21:30
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "שוב פעם - זה מובן מאוד למה..."

סבבה, אבל כשאני מתחיל לחשוב כמו שאתה מציע, בסופו של דבר עולה לי לראש-אז למה בכלל?

נכון שזה מוצדק, ביססת את זה כבר, אבל אתה יודע שככה זה יהיה במציאות.
בהתחלה יורידו מהחיילים את הח.עים והת.אים.
אחרי זה יפחיתו להם את הכוננות בחצי.
יורידו את השח"ע כי גם ככה לא קורה כלום.
רימונים במילא אין.
בסוף נגביסט יצא עם תוף בכלי וזהו.
(אני עדיין לא מבין איך ויתרת על קנס"פ...אתה משבית ככה את הכלי...)
ואז יגידו שאם ככה, אז לא צריך בכלל נגב.

בנוגע לדבר השני-נכון, זאת מהות הכסת"ח.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 19-10-2007, 21:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "סבבה, אבל כשאני מתחיל לחשוב..."

תראה. מה זה כוננות? זוהי כוננות שאתה צריך לשאת למצב קיצון - לחימה. זהו מנחה ותו' לא. הכי קל זה לומר "לוקחים הכל כל הזמן". אבל לא תמיד זה נכון.
לפעמים אתה צריך לשאת יותר - במארבים בלבנון, מאגיסטים לקחו לעיתים יותר תחמושת ועוד פק"ל מים, בניגוד להנחיות. למה? כי מישהו היה צריך לשאת את המים, ולא היה גב פנוי. וכי הנסיון המר של חלק מהחבר'ה בהתקליות הראה שהפק"ל כדורים של אותה עת לא מספיק.
מצד שני, אם אני יוצא לפטרול לילי של 4 שעות בפאתים של כפר בשטחים - אני באמת צריך את כל הציוד? לא בטוח. יכול להיות שבאמת, עצם העובדה שאני נע קל תאפשר לי לבצע את המשימה באיכות טובה יותר, כי המשימה דורשת זריזות וחשאיות ולא כבדות. במשימה כזו יכול בהחלט להיות שאני אעדיף לצאת חלק ולא עם ווסט (עם או בלי קרמי)
אז חלק מהטענות שלך נכונות (אם כי קשה לי להאמין שיש ליחידה הזו שח"ע+ ציין לדוגמה), וחלק לא. מה שחשוב הוא שתחשוב טוב על המשימה, ועל ציוד שבאמת נחוץ ולא כזה שנחמד שיהיה. כי מהסוג השני אני יכול לקבץ עוד איזה טון-שניים של ציוד. ואגב, יש לי במילואים בחור שנוהג בדיוק כך. יש לו טראומה מלבנון, ששם נשאנו כמויות אדירות של ציוד רפואי לכל אחד, כולל עירוי אישי, מורפיום אישי ושאר חומרי חבישה ואיטום. אז אני היום כמעט לא נע ככה. אין צורך. אבל הוא נע עם כל הציוד אפילו בקווי גדר מול ירדן.

ישן 20-10-2007, 01:43
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "תראה. מה זה כוננות? זוהי..."

שוב, מה שאתה אומר נכון מאוד על הנייר, אבל אני לא יודע אם הוא יעמוד במבחן המציאות.

בגדול, זה עניין של הטמעת ערכים, כמו שלא עולים על ווסט עם שרוולים למעלה או מסתובבים עם קת סגורה, לא הולכים בלי כוננות, אין מה לעשות, גולני ראש קשה, אבל זה נכון וחשוב.

ומבין שלושת הדוגמאות שנתתי, זאת אולי החשובה ביותר, כי אתה תמיד יכול לטעון שבזמן אמת אתה תוריד שרוולים או שיותר נוח לך קת סגורה, אבל חייל שלא תמיד עם כוננות, לא יהיה עם כוננות כשצריך.
אין מה לעשות, חיילים, גם ותיקים, הם ברובם סוג של ילדים, אם תתן להם את האפשרות ל"בנות" לעצמם את הווסט זה ירגיל אותם ובזמן אמת הם יחסרו ציוד.
יצאת לפטרול עם שתי תופים וכשאתה חוזר אתה צריך לעלות כיתת כוננות על כוננות מלאה, אני לא יודע אם אפשר לסמוך על כל חייל שיעשה את זה עצמאית.
עוד משהו שעלול להתרחש, נגביסט חותם על 4 תופים, לא יעזור כלום, ככה זה בנשקיה ולא ישנה כלום.
נניח שהוחלט שהוא יסתובב עם תוף אחד בכלי וזהו, מה עושים עם שלושת התופים הנוספים? או שהם יאבדו או שילכו למכולה של הרס"פ, שם הם ישארו עד ההזדכות.
אבל מה אם יווצר מצב שצריך עכשיו להוציא אותו על כוננות מלאה? אני מבטיח לך שהוא יצטרך לקחת 4 שרשירים של 150 כד', אם בכלל תהיה קיימת תחמושת.

ולא יעזור לך, אני לא אוותר בקטע של הקנס"פ, אם לא תקח תחמושת, מילא, תייצר פחות אש, לא תקח שח"ע אז תהיה פחות יעיל, אבל לא לקחת קנס"פ? זה כבר עלול להגמר בהשבתה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-10-2007, 10:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "שוב, מה שאתה אומר נכון מאוד..."

דבר ראשון - תמיד יש שינויים בציוד. אתה הרי לא רואה את המ"מ שלך מסתובב עם פק"ל חבלה מלא, וחיילים אחרים מסתובבים עם פק"ל מחסניות או רימונים. אתה גם לא רואה חיילים מסתובבים עם 2 פצמ"רים ל-81 או ל 60 כ"א, ו 50 כדור למק"כ או 100 כדור למאג. מצד שני, ציוד החרום שלך לא כולל ציוד לפריצה קרה, או סולמות קלים.

ציטוט:
אין מה לעשות, חיילים, גם ותיקים, הם ברובם סוג של ילדים, אם תתן להם את האפשרות ל"בנות" לעצמם את הווסט זה ירגיל אותם ובזמן אמת הם יחסרו ציוד.

תבדיל בין חפ"ש למפקד. את החפ"ש אני מתנה לדברים מסויימים - כוננות, חיילות וכד'. אבל זהו המצב הבסיסי.
המפקד הוא זה שצריך להיות מסוגל להתאים את המצב הבסיסי שקיים למה שצריך בשטח: אם זה לקח ציוד נוסף, או להקטין את כמות הציוד בהתאם למשימה. יתר על כן - בעוד שאת החפ"ש אתה מחנך לחיילות והסוואה, הרי שלפעמים, כמו שקרה בלבנון, צריך להסתובב בשטח עוין בלילה עם רנאור דולק!
החייל עצמו לא בונה כלום! המפקד אומר לו אם לצאת עם 4 תופים או אחד. עם ווסט או בלי, עם רימון או בלי.

ציטוט:
יצאת לפטרול עם שתי תופים וכשאתה חוזר אתה צריך לעלות כיתת כוננות על כוננות מלאה, אני לא יודע אם אפשר לסמוך על כל חייל שיעשה את זה עצמאית.

אז תעשה מסדר - אני אפתיע אותך: גם בפלוגות הותיקות ה"קלאסיות" עשו מסדרים. לא עם אפוד קסדה, אבל בהחלט מסדרי כוננות. יש מ"כים? מה הבעיה?

ציטוט:
עוד משהו שעלול להתרחש, נגביסט חותם על 4 תופים, לא יעזור כלום, ככה זה בנשקיה ולא ישנה כלום.

נו? אין ארגז סמל? אין מכולה? אין תיק? זה ממש לא תירוץ. בסוף המשימה, מחזירים הכל.

ציטוט:

ולא יעזור לך, אני לא אוותר בקטע של הקנס"פ, אם לא תקח תחמושת, מילא, תייצר פחות אש, לא תקח שח"ע אז תהיה פחות יעיל, אבל לא לקחת קנס"פ? זה כבר עלול להגמר בהשבתה.

שוב פעם - זו מקובעות. אני אישית טוען שגם צריך לקחת חלק ניכר מערכת הכלבו (זוכר את הדיון עם droogie?) אבל לא תמיד. צריך תמיד לשקול מתי צריך ומתי זה נחמד. להשבית ניתן גם M16, ואני לא רואה אף אחד מסתובב עם קנה ספייר....

מה הסיפא?
אתה הולך להיות מפקד? תבין את ההבדל. חפ"ש פועל לפי סט הנחיות קבוע. מפקד משתמש בראש, כי ההנחיות הן קו מנחה. הן לא פתרון תמידי לכל מצב יחודי - כאן נכנס שיקול דעת מפקד. למרבה הצער, רוב המפקדים לא משתמשים בו.

ישן 20-10-2007, 11:15
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[font=Verdana]דבר ראשון -..."

* תשמע, אני לא יכול להתווכח אתך, על כל טענה אפשר להעלות אלף סטירות.
אמרת וצדקת-זה סוג של מקובעות, אבל זה לאו דווקא רע במקרים מסוימים.
ויכול להיות שפשוט הכניסו לי את זה לראש חזק מדי.

יש מקרים שזה מגוחך, נגיד התעקשות על פקל"ח במארב (היה לי רב קשה עם המ"מ על זה) אבל פה זה נראה לי חשוב.

*מ"כים בותיקה, לצערי, שקולים בערך למפקדי חוליות, אבל זה כבר דיון אחר לחלוטין...

*את הדיון עם droogie אני לא זוכר, אם תמצא לי לינק אשמח להיזכר.
בכל מקרה, לא יעזור כלום-מבחינתי קנס"פ זה כמו חלק מהכלי, אין קנס"פ-אין נגב.
ובנוגע לערכת כלבו-נכון, צריך לקחת לפחות כמה פריטים, בשביל זה יש בנדולרה (עוד משקל )

*מפקד כבר הייתי, עוד מעט קצינים ב"ה

אה ואגב, כן מסתובבים עם פק"ל רימונים ומחסניות...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-10-2007, 11:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "* תשמע, אני לא יכול להתווכח..."

הנה הדיון:

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=313323

לעצם העניין - הנקודה היא לא אם אני צודק או אתה צודק. אין כאן משהו מוחלט. העניין הוא שאני קיבלתי החלטה X לאחר מחשבה - לדוגמה, לא לקחת אפוד עם מירב הציוד למשימה. אם קיבלתי את ההחלטה הזו על סמך הגיון, הרי שזה בסדר גמור.
אם אתה מחליט באותה משימה לפעול בצורה שונה, זה לא אומר שאתה טועה (או אני). זה בסדר גמור, והעיקר שהגעת להחלטה מתוך שיקול דעת ולא כי זה מה שכולם עושים או זוהי ההנחיה הכללית - וזו הפואנטה של הדברים שלי.

ישן 19-10-2007, 20:44

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי חבס שמתחילה ב "אז ככה- עברנו מסלול שכלל- 3..."

אני לא מזלזל...
אני רק מציין שה33% שאת מדברת..כללו את המשקל של הכוננות האישית - לדוגמא|: בחורה ששוקלת 50 קילו, 33 אחוז משקל יהיה 16וחצי קילו, תוריד מזה משקל כוננות אישית - וסט,מחסניות, מים, קסדה - 7-10 קילו, משאיר לך 7-9 קילו לציוד.אם תשימו לב זה משקל של פק"ל חי"ר רגיל - משמע... בחורה ממוצעת תסחוב במסע משקלים שכזה וסט וקשר/מים וכו'... אני לא מזלזל. אני מאוד מעריך את הלוחמות איסוף. ולדעתי הן יותר לוחמות מהרקוניסטים בכל מצב. אני פשוט אומר שאי אפשר להשוות את זה ללוחם בצוות רגלי שבפעילות יכול לסחוב עליו 30-40 קילו, לא כולל וסט/נשק/קרמי. ושהמשקלים האלה הם כמו כל המשקלים האחרים שלוחמות סוחבות בקרק"ל או נ"מ או כל יחידה קרבית אחרת לבנות.

(מרץ 05 לשעבר)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:48

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר