לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-10-2007, 02:11
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
הסתה?

בימים האחרונים נפתח כאן אשכול המתונן על הסתה ימנית. באשכולות אחרים היו תגובות מתבכיינות באותו הנושא.

רוצים לדעת מה זו הסתה, הסתה אמיתית?
בבקשה:

"כת משיחית, אטומה ואכזרית, כנופיית גנגסטרים חמושים, פושעים נגד האנושות, סדיסטים, פוגרומיסטים ורוצחים שהגיחה... מתוך פינה אפלה של היהדות... מתוך מרפתי התבהמות וסיאוב... על מנת להשליט פולחן דמים צמא ומטורף."
(עמוס עוז על "גוש אמונים", "בשם החיים והשלום", ידיעות אחרונות, 8.6.89)

"הם (המתנחלים) צריכים את דמה של עופרה מוזס, הם שותים אותו."
(דדי צוקר, למחרת רצח עופרה מוזס)

"אנחנו כיפות סרוגות...
חיילים בצבא אדוני צבאות ובצבא ההגנה לישראל...

ואת חג חירותנו יום חג המצות הזה
בקדושה ובנענועי גוף מתמכרים
נחוג בהתכוונוץ ובמצותנו
דם נערים פלסטיניים."
(יצחק לאור, "המנון לגוש")

"לא יהיה לך מנחם ומנוחם
ואש תצא מזרעית שעל גבול לבנון ותיגע באש הבאה מירוחם
ומכל טירות גוש-אמונים יעלה העשן, והאבק מכל עסקי החווילות
ועלה תעלינה בהר שומרון כל עיירות ה"לחם" הרעבות והמובטלות
וכאשר החשכה תרד עליכם בצהריים, וסכין המסכנים תבוא בלילות, כבר לא תהיינה יותר שאלות

...כך ערי המובסים
הרוח תפער דלתות חורקות ותנקש בחלונות ובתריסים
חרולים יתגלגלו בכיכר ועשב בר יכסה אתהגבעות
וברכות השחייה יתייבשו ובמתנ"סים שברי כיסאות
ושלטי חנויות נתלויים על בלימה, יספרו מה שהיה ולא יהיה עוד
הארץ אכלה את יושביה, ולא נותר להם דבר, מלבד - דמעות."
(חיים חפר, ידיעות אחרונות, 28.2.86)

"אי אפשר לעצור את הפשיזם בנימוקים רציונליים. את זה עוצרים רק בכוח, וכאשר קיימת נכונות להסתכן במלחמת אזרחים. בשעת ההכרעה נצטרך להתמודד בכוח עם המתנחלים בעפרה או באלון מורה. רק מי שיהיה מוכן לעלות על עפרה עם טנקים, יוכל לבלום את הסחף הפשיסטי המאיים להטביע את הדמוקרטיה הישראלית."
(פרופ' זאב שטרנהל, דבר, 15.4.88)

"כאן יהיה מרחץ דמים. ותהיה מלחמת אחים, ושנאות שאינן לחינם יתפרצו כגעש אל שדות הפרחים ומרחבי התקווה האבודות..."
(שושי נתן, הקיבוץ, 4.1.89)

"למרצחים מעבר לקו הירוק, שהתנחלו ביהודה ושומרון, יש נשק. לכן אני קורא לכם לאחוז בנשק. להחזיק בנשק נגדם לפני שהם יכניסו אתכם ככלבים מצורעים למחנות ריכוז... כן, לאחוז בנשק."
(ישעיהו ליבוביץ, הארץ, 27.9.85)

"אלה לא האחים שלי, הם, לא... ואם יום אחד תהיה מלחמה, והיא תהיה - מלחמת אחים תהיה המלחמה. ... אבל אם תהיה מלחמה, והיא תהיה, אני ארוץ לשם, אל מעבר לקווים ששנים ארוכות לא חציתי, ואדוש בשרם במכות נאמנות להניס אותם, והארץ תשוב ותשקוט. אצא אל הקרב להילחם על ביתי, כדי להילחם פעם אחת, באמת, במלחמה צודקת. יירד הרבה דם, זו תהיה מלחמה ארוכה, אבל אחרונה. מלחמה בהם, באנשים שהחליטו להחריב את הבית שלי. קרב אחרון, כדי שהבנות שלי יוכלו לחיות בשלווה, ואני אוכל להביט בעיניהן ולומר שעשיתי כל מה שאפשר כדי להצדיק את אי-קדושת האדמה."
(הקיבוץ, 17.8.95)

"תקופה לאומנית פשיסטית שמאפיין אותה פופוליזם ברוטלי... בשם נצח העם ושליחותו האלוהית... כור ההיתוך של לאומנות מיסטית אגרסיבית, שרעיון העם הנבחר במרכזה ושאיפות ההתפשטות הטריטוריאלית מניעות אותה..."
(שולמית אלוני על שלטון הליכוד, פוליטיקה, אוקטובר 1987)

"הציירים, המשוררים, כל האמנים יפי הנפש אינם מחנכים. המחנכים האמיתיים הם כהנא, רפול וגנדי. תרומתי האמיתית תהיה אם אקח תת-מקלע במקום עט ועיפרון ואהרוג אותם."
(יגאל תומרקין, חדשות, 28.9.88)

"גולדשטיינים, ארורים תהיו!
ביום ראשון השבוע הגיחו הכהניסטים ממחילותיהם האפלות והרעילו את אוויר העיר בנשימתם המצחינה... ליד מקום הפיגוע התגודדו הסוחרים בדם, סרסורי הגזענות והשנאה, שניסו לתרגם כל טיפת דם וכל איבר פגוע לרווח פוליטי בזוי. התבוננתי בפרצופים המעוותים של האספסוף, רובם המכריע חובשי כיפות. מאות אלפי טנשים מוכנים להילחם בפשיזם הישראלי עד חרמה, ופרס הזניח את טיפוחם אחרי רצח רבין."
(חיים ברעם, עיתון ירושלים, 8.3.96)

"מתנחל עטוי עוזי ודובון כחול, רסיסי רוק ושיירי מזון משובצים בזקנו הפראי. ולצדו, בטרנספורטר המשפחתי, אשתו המתנחלת בעיצומה של אביונה לאומית. תינוקות נושרים ללא הרף מבין חלציה בעודה נואמת בלהט על זכות אבות. אידיוט צעקני ועילג... אם אתה מטומטם אתה ימני, ואתה ימני אם אתה מטומטם. אם אתה פשטני, מתלהם, נבער ואכזרי - אתה ימני..."
(דן תדמור, עיתון ירושלים, 28.5.93)

"עובד היסטורית היא, כי לאורך שנות העשייה הציונית, ועד עצם היום הזה, נקבעו ונקבעות עובדות בשטח... מכוח צעדים בלתי מבוקרים, אלימים... של היהודים... וזה על רקע ההוויה הישראלית רוויית המנטליות הנקמנית, פרי מסורת דתית, גטואית ועדתית... שהושתתה על טיפוח יצרי נקם פרימיטיביים."
(יעקב שרת, "מדינת ישראל איננה", תשר, 1988)

"ארץ הנשלטת... על ידי חזית סירוב מטומטמת, מרושעת, שוביניסטית ושקרנית... אני לא מתגעגע לכלום, זוהי מנטליות של מהגרים, איפה שישימו אותך אתה תסתדר, אם ישימו אותי בוולטה עילית, אני אמצא בית קפה ובו אנשים לשחק אתם דמקה."
(נתן זך, מוסף הארץ, 15.11.90)

זו, רבותי, הסתה. מיותר לציין שאף אחד מהכותבים הנ"ל לא נעצר, לא הועמד לדין, ולא ישב בכלא על דברי ההסתה הללו. לא קמה זעקה, לא קמה צעקה, והתקשורת עברה על כך לסדר היום.
להם, כנראה, מותר.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-10-2007, 02:54
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
אכלו לי?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "הסתה?"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://aliya2.ort.org.il/Apps/Public/GetFile.aspx?inline=yes&f=files/c3498e8f-9a7c-4521-b218-72391d58c3b8/67c6f925-3b3c-4f56-a367-1bfd6287237f/3eb46e0f-392d-41a8-9ba6-243f2ac93483/919fe20b-0729-4327-97bb-a6599febce2b.JPG]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://aliya2.ort.org.il/Apps/Public/GetFile.aspx?inline=yes&f=files/c3498e8f-9a7c-4521-b218-72391d58c3b8/67c6f925-3b3c-4f56-a367-1bfd6287237f/3eb46e0f-392d-41a8-9ba6-243f2ac93483/f96cb467-7c11-4378-950c-e6fcdd7accad.jpg]

קישור לעוד הסתה

מה? גם להסתה ימנית יש עדויות מהמילניום הקודם :| ובימין זה גם (אולי, אפשר שלא, יש מצב שלא, אני מסתייג אלף הסתייגויות ושום דבר לא בטוח, וגם מזוז חושב שלא, והוא היועץ המשפטי) הוביל לרצח.

חסרים דברים לבכות עליהם מהמילניום הזה?

ופעם נוספת אני אזכיר, כשדני מושך לדינה בצמות, זה לא אומר שכשהיא תמשוך לו זה פתאום יהיה בסדר.
אם אתה מתלונן על הסתה בשמאל, יש אפשרות שאתה תהיה גם נגד ההסתה בימין?

ואולי להתחיל לבכות על דברים פוליטיים אחרים, לא רק שמאל שמאל שמאל, יש גם עוני, ויש חכים שגונבים כסף.. וראש ממשלה (אה לא, אותו הימנים מחשיבים לשמאלני, כי הוא לא נראה להם)..

אגב הציטוטים למעלה ממש ממש חרושים. והם לא נחמדים, לדעתי.
יש דברים שלא צריך לכתוב בקול רם, גם אם הם חושבים ככה.

ישן 20-10-2007, 19:01
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אכלו לי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://aliya2.ort.org.il/Apps/Public/GetFile.aspx?inline=yes&f=files/c3498e8f-9a7c-4521-b218-72391d58c3b8/67c6f925-3b3c-4f56-a367-1bfd6287237f/3eb46e0f-392d-41a8-9ba6-243f2ac93483/919fe20b-0729-4327-97bb-a6599febce2b.JPG]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://aliya2.ort.org.il/Apps/Public/GetFile.aspx?inline=yes&f=files/c3498e8f-9a7c-4521-b218-72391d58c3b8/67c6f925-3b3c-4f56-a367-1bfd6287237f/3eb46e0f-392d-41a8-9ba6-243f2ac93483/f96cb467-7c11-4378-950c-e6fcdd7accad.jpg]

קישור לעוד הסתה

מה? גם להסתה ימנית יש עדויות מהמילניום הקודם :| ובימין זה גם (אולי, אפשר שלא, יש מצב שלא, אני מסתייג אלף הסתייגויות ושום דבר לא בטוח, וגם מזוז חושב שלא, והוא היועץ המשפטי) הוביל לרצח.

חסרים דברים לבכות עליהם מהמילניום הזה?

ופעם נוספת אני אזכיר, כשדני מושך לדינה בצמות, זה לא אומר שכשהיא תמשוך לו זה פתאום יהיה בסדר.
אם אתה מתלונן על הסתה בשמאל, יש אפשרות שאתה תהיה גם נגד ההסתה בימין?

ואולי להתחיל לבכות על דברים פוליטיים אחרים, לא רק שמאל שמאל שמאל, יש גם עוני, ויש חכים שגונבים כסף.. וראש ממשלה (אה לא, אותו הימנים מחשיבים לשמאלני, כי הוא לא נראה להם)..

אגב הציטוטים למעלה ממש ממש חרושים. והם לא נחמדים, לדעתי.
יש דברים שלא צריך לכתוב בקול רם, גם אם הם חושבים ככה.

1. הקריקטורה הראשונה היא ביקורת ולא הסתה. רבין רחץ את ידיו מדם יהודי שהיה על ידיו של ערפאת.
הביקורת: רבין לוחץ את ידיו של רוצח. ערפאת היה רוצח.

2. ההסתה היחידה הקשורה לשתי התמונות שאתה מביא (וזה מצחיק כי) נעשו על ידי סוכן השב"כ אבישי רביב. רביב השחיר בכוונה תחילה, ע"י הוראות ממפעיליו, את פני הציבור הימני.
ומה שמצחיק הוא שאתה משתמש בזה באותה השיטה.

אף אחד לא הסית לרצח רבין. לא רב (שכן אף רב לא הועמד לדין) ולא בשל ההסתה הוא נרצח.
לא חברה לספסל הלימודים ולא בטיח.
היחיד שהסית היה רביב.

התקשורת נותנת פתח רחב להתבטאויות אנטי ימנית, אנטי מתנחליות ופוסט ציוניות ופרו פלסטינאיות.
אין כאן התבכיינות (שכל השמאלנים ישר קופצים על כל מה שאתה אומר ואומרים- "זה נשמע לי כמו אוי אוי אוי", "התבכיינות" ומורידים לרמת ילד שבוכה- תענו לעניין) אלא עובדות לאשורן.

ושוב, עצוב שהשתמשת בכרזה שמטרתה הייתה להשחיר את הימין, בעוד שמי שמעלייך נתן המון התבטאויות גזעניות, נמוכות מצח ואדומות עורף משולהבות פרימיטיבית ושונאות.

ישן 20-10-2007, 20:04
צלמית המשתמש של הפטריוט

אין גבול לצביעות השמאלנית?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אכלו לי?"

אחרי כל מה שאמרתם - ואתם אומרים מדי יום - נגד הימין, אתם מעיזים עוד להתבכיין על הסתה?

תאר לך שמישהו היה מצהיר שהוא עומד לירות בביילין, גלאון ושריד. כמה זמן היה עובר מההצהרה ועד למעצרו? דקות, לא יותר. יגאל תומרקין ("הציירים, המשוררים, כל האמנים יפי הנפש אינם מחנכים. המחנכים האמיתיים הם כהנא, רפול וגנדי. תרומתי האמיתית תהיה אם אקח תת-מקלע במקום עט ועיפרון ואהרוג אותם.") לא נעצר ולא הועמד לדין.
השמאל, כל מה שהוא עושה, זה הסתה. ולכם, כנראה, מותר.

והדוגמאות שהבאת ממחישות עוד יותר את הצביעות שלך - הקריקטורה שהבאת היא ביקורת, לא נעימה, אבל ביקורת. אל תכנס להלם, אבל מותר לבקר אתכם, אתם לא מעל החוק.
המונטאז' שהבאת ממחיש את טענתי - כי הוא נוצר ע"י סוכן שב"כ במטרה להכפיש את הימין וליצור מראית עין של הסתה נגד ראש הממשלה.

השמאל הסית, מסית ויסית. אין לכם שום דבר אחר מלבד שנאה.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 20-10-2007, 21:58
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אין גבול לצביעות השמאלנית?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
אחרי כל מה שאמרתם - ואתם אומרים מדי יום - נגד הימין, אתם מעיזים עוד להתבכיין על הסתה?

תאר לך שמישהו היה מצהיר שהוא עומד לירות בביילין, גלאון ושריד. כמה זמן היה עובר מההצהרה ועד למעצרו? דקות, לא יותר. יגאל תומרקין ("הציירים, המשוררים, כל האמנים יפי הנפש אינם מחנכים. המחנכים האמיתיים הם כהנא, רפול וגנדי. תרומתי האמיתית תהיה אם אקח תת-מקלע במקום עט ועיפרון ואהרוג אותם.") לא נעצר ולא הועמד לדין.

והדוגמאות שהבאת ממחישות עוד יותר את הצביעות שלך - הקריקטורה שהבאת היא ביקורת, לא נעימה, אבל ביקורת. אל תכנס להלם, אבל מותר לבקר אתכם, אתם לא מעל החוק.
המונטאז' שהבאת ממחיש את טענתי - כי הוא נוצר ע"י סוכן שב"כ במטרה להכפיש את הימין וליצור מראית עין של הסתה נגד ראש הממשלה.

לי זה נראה יותר כמו סיפור הסוואה של הימין בשביל להוריד מעל עצמו את האחריות להסתה.כי שהשמאל מסית,אתם בוכים.שהימין מסית
א)זאת לא הסתה(ויכול להיות באמת שזאת רק ביקורת)
ב)הכול קוספירציה שנועדה לגרום לימין להיראות חרא!(והניואנס הרגיל- "אנחנו מסכנים ועושים לנו בלה בלה בלה.."-גם כן בכי...מפה מגיעות הטענות על בכי הימין וזה נראה מאוד שקוף בדיון הספציפי הזה)
ההארה הכמעט קבועה שנצפית מההתנהגות ההגנתית הזאת היא להתחיל להיות פרודקטיביים במקום לבכות שכולם עושים לימין רע.ד"א! למה אני מגן על בן גוריון כלכך?בזמן שבגין צידד בצד המבכיין(ויש לציין,היה פרודקטיבי לעיתים דווקא),בן גוריון החליט שצריך לעשות מעשים בשטח במקום לבכיין ולחשוב שאנחנו אפנדים ושהכול מגיע לנו.אני מפחד לתאר מה היה קורה אילו היינו מחכים עד שלימין שלפני קום המדינה הייתה היכולת לממש את רצונותיו לא"י השלמה.לדעתי,וזאת דעתי בלבד,לא הייתה קמה מדינה.

ישן 20-10-2007, 22:06
צלמית המשתמש של הפטריוט

אל תשליך עליי את הבכיינות שלכם
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "[QUOTE=הפטריוט]אחרי כל מה..."

אני לא מתבכיין בנוסח "אבל הם התחילו!"
אני רק מציג בפניכם את הצביעות שלכם. נראה שלכם אין שום בעיה להסית נגד הימין, אבל כל ביקורת של הימין אתם מסווגים כ"הסתה" ומשתמשים בטיעון המשומש והשחוק הזה לסתימת פיות.

וכן, זו כן הסתה! יש שם קריאות מפורשות לרצח (חיים חפר, זאב שטרנהל, שושי נתן, הקיבוץ, יגאל תומרקין, חיים ברעם), אנטישמיות בנוסח "דר שטירמר" (עמוס עוז, יצחק לאור, דן תדמור) וסתם שנאה (כל השאר).
אני מבין שמבחינתך, "נחוג בהתכוונות ובמצותנו דם נערים פלסטיניים" זו ביקורת לגיטימית?

ויליאם ראלף אינג'

ישן 20-10-2007, 22:19
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אל תשליך עליי את הבכיינות שלכם"

ציטוט:
אני לא מתבכיין בנוסח "אבל הם התחילו!"
אני רק מציג בפניכם את הצביעות שלכם. נראה שלכם אין שום בעיה להסית נגד הימין, אבל כל ביקורת של הימין אתם מסווגים כ"הסתה" ומשתמשים בטיעון המשומש והשחוק הזה לסתימת פיות.

וכן, זו כן הסתה! יש שם קריאות מפורשות לרצח (חיים חפר, זאב שטרנהל, שושי נתן, הקיבוץ, יגאל תומרקין, חיים ברעם), אנטישמיות בנוסח "דר שטירמר" (עמוס עוז, יצחק לאור, דן תדמור) וסתם שנאה (כל השאר).
אני מבין שמבחינתך, "נחוג בהתכוונות ובמצותנו דם נערים פלסטיניים" זו ביקורת לגיטימית?

ממש לא.

אבל זה לא אומר שאפשר לבוא ולכתוב שהשמאלנים אינם יהודים,ציונים ושאר ירקות.

ישן 21-10-2007, 10:59
  alon9999 alon9999 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "[QUOTE=alon9999]אני שמאלני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי orreut
צודק.
תיקון טעות: שמאלנים רדיקלים קיצוניים, אוהבי ערבים-רוצחי-יהודים -הם לא ציוניים.

השמאל המתון כן.

מודה ועוזב ירוחם.

לא הבנת את כוונתי...אני לא באמת חושב שאני יותר ציוני ממך...אני רק מראה לך כמה מטומטם זה נשמע.

איך אתה יכול לקבוע על בני אדם שאתה לא מכיר אם הם ציונים או לא, ומה היא דרגת הציונות שלהם.
יש לך מכשיר שאתה מכוון לכיוון בני אדם והוא מראה לך מ1-10 עד כמה הבנאדם ציוני?
אני מכיר הרבה שמאלנים קיצונים, מצביעי מרצ, שהם ציונים. כך שהגדרתך איננה נכונה...בנאדם אינו נחשב לציוני עד שהוא מגדיר את עצמו ככזה. ולא עד שאתם, הימין הקיצוני מחליטים כך (אני מניח שאתה ימין קיצוני).
ישן 21-10-2007, 11:12
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי alon9999 שמתחילה ב "[QUOTE=orreut]צודק. תיקון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי alon9999
לא הבנת את כוונתי...אני לא באמת חושב שאני יותר ציוני ממך...אני רק מראה לך כמה מטומטם זה נשמע.

איך אתה יכול לקבוע על בני אדם שאתה לא מכיר אם הם ציונים או לא, ומה היא דרגת הציונות שלהם.
יש לך מכשיר שאתה מכוון לכיוון בני אדם והוא מראה לך מ1-10 עד כמה הבנאדם ציוני?
אני מכיר הרבה שמאלנים קיצונים, מצביעי מרצ, שהם ציונים. כך שהגדרתך איננה נכונה...בנאדם אינו נחשב לציוני עד שהוא מגדיר את עצמו ככזה. ולא עד שאתם, הימין הקיצוני מחליטים כך (אני מניח שאתה ימין קיצוני).

טוב. אז אני מגדיר את עצמי כקוסמונאוט.

אז מה אם הגדרתי את עצמי? אם לא טסתי לחלל, לא למדתי תעופה , לא התקרבתי מעולם לחללית רוסית ולא בניתי מעולם דגם של מערכת השמש בכיתה ד' 2 עם המורה למדעים, סבטלנה, אני לא קוסמונאוט.

למרות שהגדרתי את עצמי ככזה.

כוונתי: המעשים (והאמירות) מגדירים את הבנאדם ולא הצורה שבו הוא מגדיר את עצמו.

דבר זה רווח גם אצל הדתיים. אם אדם מגדיר עצמו דתי, אך מחלל שבת, גונב, אוכל טריפות ושם כיפה- הוא לא דתי, לרות שהגדיר את עצמו ככזה.

כך גם השמאל הקיצוני.

כוונת השמאל ליצור פה שתי מדינות, או מדינה דו לאומית, למחוק את הזהות היהודית ע"י מסירת ירושלים והר הבית, למסור שטחים בארץ ישראל, לגור בחו"ל, לא להתגייס לצבא מטעמים פוליטיים- פצפיסטיים וכו'.

לציונות הגדרה אחת. במידה ויטביעו לתוך ההגדרה תוכן אחר, זוהי לא ציונות, ונא לא להתבלבל.

ישן 21-10-2007, 11:26

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "[QUOTE=alon9999]לא הבנת את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי orreut
טוב. אז אני מגדיר את עצמי כקוסמונאוט.

אז מה אם הגדרתי את עצמי? אם לא טסתי לחלל, לא למדתי תעופה , לא התקרבתי מעולם לחללית רוסית ולא בניתי מעולם דגם של מערכת השמש בכיתה ד' 2 עם המורה למדעים, סבטלנה, אני לא קוסמונאוט.

למרות שהגדרתי את עצמי ככזה.

כוונתי: המעשים (והאמירות) מגדירים את הבנאדם ולא הצורה שבו הוא מגדיר את עצמו.

דבר זה רווח גם אצל הדתיים. אם אדם מגדיר עצמו דתי, אך מחלל שבת, גונב, אוכל טריפות ושם כיפה- הוא לא דתי, לרות שהגדיר את עצמו ככזה.

כך גם השמאל הקיצוני.

כוונת השמאל ליצור פה שתי מדינות, או מדינה דו לאומית, למחוק את הזהות היהודית ע"י מסירת ירושלים והר הבית, למסור שטחים בארץ ישראל, לגור בחו"ל, לא להתגייס לצבא מטעמים פוליטיים- פצפיסטיים וכו'.

לציונות הגדרה אחת. במידה ויטביעו לתוך ההגדרה תוכן אחר, זוהי לא ציונות, ונא לא להתבלבל.

בוא נדבדוק את הפרמטרים שלך לציונות:

כוונת השמאל ליצור פה שתי מדינות- גם אני בעד, ואני ציוני.

מדינה דו לאומית- חוץ מהמפלגות הערביות וחד"ש אני לא רואה עוד מפלגות שמבקשות דבר כזה.

הר הבית- אפילו מרצ לא דורשים למסור אותו.

למסור שטחים- שטחים שלפי החוק הבינלאומי אינם שלנו אני בעד למסור, לא בגלל המוסר אלא בגלל שאני חושב שעתיד ילדינו תלוי בכך, ומבחינתי, פיסת אדמה לא שווה את חיי ילדי- ושוב, אני ציוני.

לגור בחו"ל- שוב אותם סטיגמות, אין ימנים שגרים בחול?

לא להתגייס לצבא מטעמים פוליטים- מסכים, אנשים אלא אינם ציונים.

לא להתגייס לצבא מטעמים פציפסטים- לא כל פציפיסט הוא בהכרח שמאלני, לא כל שמאלני הוא בהכרח פציפיסט...אם אתה מוכן לקבל את זה או לא, אך יש בני אדם שאינם מסוגלים להרוג אנשים.

אתה מכליל אנשים , ואני מגונן עליהם כי ההגדרה שלך לציוני היא שגויה. כל נפה פוליטית יכולה לקבוע פרמטרים לציונות לפי השקפותיה כפי שאתה עושה, ולפי כך אתה לא תיהיה ציוני אם לא תעמוד בפרמטרים אלה.

ההגדרה של ציוני היא פשוטה: בעד מדינה יהודית, שהיא גם דמוקרטית. על זה אני מניח שאין לאף ציוני חילוקי דעות...כי לפי ההגדרות שלך, גם בן גוריון לא היה ציוני.

נערך לאחרונה ע"י alon9999 בתאריך 21-10-2007 בשעה 11:29.
ישן 21-10-2007, 15:52
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי alon9999 שמתחילה ב "..."

באופן מאוד פשוט וברור: בן גוריון, יקיר כולנו, חוקק את החוק שהופך את כל שטח ארץ ישראל כחלק ממדינת ישראל, גם אם לא מבחינה מעשית. באופן הזה בן גוריון הוא בעצם ימני שבגלל מעשיו מסכן את קיומנו פה! בנוגע לחוק הבין לאומי: החלטה 242 מדברת על יציאה מ"שטחים כבושים" לגבולות בני הגנה. יצאנו מכמה שטחים כבושים וגבולות בני הגנה למדינת ישראל לא עוברים איפה שעובר הקו הירוק, אלא קצת יותר עמוק. והשמאל לא מדבר על וויתור על הר הבית? אז מאיפה באו ההצעות לחילוק ירושלים ולתת שליטה בין לאומית על האתרים הקדושים? זה לא וויתור על ריבונות ישראלית והוצאה להורג של ירושלים, שלא תוכל להתפתח לשום מקום ותפסיק להיות בירה מתפקדת?. ולבסוף אם עתיד ילדך חשוב לך אני ממליץ לך להצביע בפעם הבאה למפלגה שמתכננת לרמוס את הפלסטינים עד שיבינו שאת השאיפות הלאומיות שלהם הם מוזמנים להגשים בצד המזרחי של נהר הירדן, מפני שפה זאת תהיה התאבדות להקים מדינה פלסטינית.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 21-10-2007, 16:56

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "[font=Verdana]באופן מאוד פשוט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הקרדינל
באופן מאוד פשוט וברור: בן גוריון, יקיר כולנו, חוקק את החוק שהופך את כל שטח ארץ ישראל כחלק ממדינת ישראל, גם אם לא מבחינה מעשית. באופן הזה בן גוריון הוא בעצם ימני שבגלל מעשיו מסכן את קיומנו פה! בנוגע לחוק הבין לאומי: החלטה 242 מדברת על יציאה מ"שטחים כבושים" לגבולות בני הגנה. יצאנו מכמה שטחים כבושים וגבולות בני הגנה למדינת ישראל לא עוברים איפה שעובר הקו הירוק, אלא קצת יותר עמוק. והשמאל לא מדבר על וויתור על הר הבית? אז מאיפה באו ההצעות לחילוק ירושלים ולתת שליטה בין לאומית על האתרים הקדושים? זה לא וויתור על ריבונות ישראלית והוצאה להורג של ירושלים, שלא תוכל להתפתח לשום מקום ותפסיק להיות בירה מתפקדת?. ולבסוף אם עתיד ילדך חשוב לך אני ממליץ לך להצביע בפעם הבאה למפלגה שמתכננת לרמוס את הפלסטינים עד שיבינו שאת השאיפות הלאומיות שלהם הם מוזמנים להגשים בצד המזרחי של נהר הירדן, מפני שפה זאת תהיה התאבדות להקים מדינה פלסטינית.

בן גוריון היה בעד החלפת שטחים, הוא אמר זאת עשרות פעמים בראיונות מצולמים ומוקלטים, בן גוריון היה בין הראשונים שהתפקחו לאחר מלחמת ששת הימים וקראו להחזרת שטחים תמורת שלום.
עזוב את בן גוריון, לפי הפרמטרים שלך, גם בגין, שרון ורבין לא היו ציונים...ממש סטנדרטים גבוהים יש לך, אני בטוח שאתה יותר ציוני מהם...
ישן 21-10-2007, 17:09
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי alon9999 שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי alon9999
בן גוריון היה בעד החלפת שטחים, הוא אמר זאת עשרות פעמים בראיונות מצולמים ומוקלטים, בן גוריון היה בין הראשונים שהתפקחו לאחר מלחמת ששת הימים וקראו להחזרת שטחים תמורת שלום.
עזוב את בן גוריון, לפי הפרמטרים שלך, גם בגין, שרון ורבין לא היו ציונים...ממש סטנדרטים גבוהים יש לך, אני בטוח שאתה יותר ציוני מהם...

אחרי ששת הימים בן גוריון כבר לא היה שחקן בולט יותר מדי בזירה הפוליטית.לרפ"י לא היה כוח.

ומי שאמר זאת צודק-הוא אכן טעון וציפה למדינה על כל שטחי א"י אבל בהדרגה ולא צידד בכוח בהכרח על מנת להשיג אותם.זה לא אומר,לעומת זאת,כי היה ימני כבגין בעברו.כבר אמרתי של"עבודה" של היום אין קשר למפא"י של אז.זה לא אותו שמאל.בדיוק כמו שלזרמים בימין כיום אין קשר לבגין(ליברמן..).

ישן 21-10-2007, 12:03
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אין גבול לצביעות השמאלנית?"

ציטוט:

"אתם.. לכם.."
אני יודע שזה יהיה קשה להבין, אבל לא כל מי שלא מסכים עם הימין, הוא בהכרח שמאלני.

ישן 27-10-2007, 13:15
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "הסבר, בבקשה..."

התקופה מתחילה בגירוש ספרד.אצל המוסלמים,היהודים שיגשגו דווקא והגיעו למשרות בכירות בשלטון המוסלמי.אחרי כיבוש גרנדה וכו' וכו' הנוצרים גירשו את היהודים שסירבו להתנצר(אנוסים).

משהגיעו היהודים לאירופה הם היו נטע זר ושנאו אותם על כן.
שנאה זו נשארה באוויר בגלל הצלחת היהודים בעיקר במערב אירופה,שהרי החיים במאה ה16 מתו.אך אין זו השנאה "המקורית" שאחזו בה עמי אירופה במאה ה16 ושנגרמה בגלל פחד מזרים. הקנאה ושום דבר חוץ מזה,עד השואה,הם מה שגרמו להישארותה של הסלידה מהיהודים.

שנאה וקנאה זה אותו דבר ולא סתם מבדילה ביניהן רק אות אחת.

נערך לאחרונה ע"י ducklock בתאריך 27-10-2007 בשעה 13:17.
ישן 27-10-2007, 21:09
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אוי אוי אוי. כמה טוב היה אצל המסלמים. אחרי הכל, ככה מלמדים בביה"ס...:)
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "התקופה מתחילה בגירוש ספרד.אצל..."

השלטון המסלמי בספרד היה רחוק מלהיות אחיד, ובחלק מהממלכות המסלמיות בספרד היו רדיפות
נוראיות של יהודים. שמעת על הרמב"ם? הוא ברח מעיר הולדתו, קורדובה, בגלל רדיפות מסלמיות
שכאלה. לעומת זאת, ליהודים היו תקופותץ שגשוג נפלא בחלק מהממלכות הנוצריות בחצי האי
האיברי. סיפורי ה"אצל המסלמים היה ליהודים נפלא", אמנם מתאימים למה שכתוב בתכנית הלימודים
הכושלת של משרד החינוך, אבל הקשר שלהן להיסטוריה הוא כמו הקשר בין שיעורי האזרחות, לבין
הכרת מוסדות המדינה...

שנאת היהודים לא מתחילה במאה ה16, לא במאה ה15 ולא במאה ה10. שנאת ישראל קיימת לאורך
אלפי שנים, ובמאה האחרונה הצטרפה אליה גם תפיסה גזענית. שנאה ישראל משותפת לנצרות
ולאסלאם, והעובדה שהאירופאים הצליחו להגיע להישגים גבוהים יותר בהרג יהודים, היא בגלל
שהעולם הנוצרי מתקדם טכנולוגית יותר מהעולם המסלמי (לו העולם המסלמי היה מתקדם טכנולוגית,
סביר שישראל לא הייתה באה לעולם).

שנאת היהודים לא באה מקנאה. רוב יהודי התופוצות היו מ-א-ו-ד עניים. משפחת רוטשילד לא הייתה הנציג האופייני של יהדות אירופה בין המאה ה18 למאה ה20...
הסיבה לשנאת היהודים הייתה דתית במשך רוב הזמן: רצחנו ת'משיח (בעיני הנוצרים), ולעגנו
לחותם הנבואה שהביא את בשורת אללה (בעיני המסלמים). הקנאה הצטרפה לסיבות הדתיות,
ולא להיפך.
ישן 27-10-2007, 22:20
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אוי אוי אוי. כמה טוב היה אצל המסלמים. אחרי הכל, ככה מלמדים בביה"ס...:)"

בשתי השורות האחרונות אמרת בדיוקמה שאני אמרתי בעצם...קודם באה שנאת השונה או אנטישמיות במקרה של היהודי אבל היא התחילה מלפני מאות שנים.
הקנאה היא מה שממשיך להוות הבסיס לשנאת היהודים במאות האחרונות וגם כיום.הערבים כיום שונאים את ישראל אולי גם בגלל קצת רגשי עוול שהיהודים עשו למוסלמים....אבל בעיקר בגלל קנאה של הסובבים אותנו.הפלסטינים בייחוד שונאים את היהודים בגלל שהיהודים בנו מדינה לתפארת..(היא קצת נהרסת לאט לאט אבל בעיקרון לא משנה כמה רע פה,זה גן עדן כמעט לכל ערביי האזור).

בקיצור,זה לא סותר את מה שאני אמרתי.

ישן 27-10-2007, 22:51
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מה שכתבתי סותר ומתקן את הדברים שכתבת.
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "בשתי השורות האחרונות אמרת..."

אתה טענת שקנאה שווה לשנאה, ושהיסוד לשנאת היהודים היא קנאה בהם. המצב הפוך לחלוטין.
אגדות היהודים העשירים הן אגדות, בדיוק כמ האגדות על הימים הנפלאים של היהודים בארצות
האסלאם...
למסלמים אין כעס על "עוול שעשו להם היהודים", שכן היהודים היו קטנטנים ונטולי יכולת לעשות עוול
למסלמים, בניגוד לנוצרים שהחלו ככת קטנטנה בתוך היהדות.
הערבים לא שונאים אותנו בגלל הצלחתנו, אלא בגלל שאנחנו נמצאים על מה שהם רואים כביתם.
במשך שנים התרגלו בשמאל לספר לערבים מה הם (הערבים) חושבים, וכל פעם מסתבר שהם טעו.
מקור הטעות היא בכך שלא תמיד טורחים להקשיב לערבים. הם די ברורים במה שהם רוצים ובמה
שמעצבן אותם בנו, ולא, זה לא המאחז החדש, גבעת עוזיהו ג'. הרצליה מעצבנת אותם הרבה יותר...
ישן 27-10-2007, 22:58
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מה שכתבתי סותר ומתקן את הדברים שכתבת."

נו....עדיין אני בדעתי שאין זה סותר את דעתי.

אם הערבים מתעצבנים על הרצליה יותר מאשר על גבעת עוזיהו ג'...אז למה הם מתעצבנים? קנאה...

ובפעם ה3 או ה4-זה לא משנה באיזה הקשר מדברים על שנאה...יש שתי סיבות לשנאה,לא יותר:
1)טראומה שנעשה לך ע"י מישהו אחר למשל-אנחנו כיהודים תמיד נהיה בעלי שנאה לנאצים ועוזריהם
2)קנאה

אני סמוך ובטוח שיותר מ95% מרגשי השנאה בעולם נובע מקנאה.

לא סתם בין שנאה לקנאה מבדילה רק אות אחת.

ובקשר לקנאה ביהודים-אצל הנוצרים זה התבטא במאות האחרונות באירופה(בייחוד במערב,כאשר במזרח היהודים היו ברובם עניים מאוד).אצל המוסלמים זה מתבטא ב80 השנה האחרונות בהן היישוב היהודי מתפתח במהירות לעומת הכפר הערבי הנחשל.מדינת ישראל היא מקור הקנאה של ערבים כיום.

נערך לאחרונה ע"י ducklock בתאריך 27-10-2007 בשעה 23:00.
ישן 27-10-2007, 23:04
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה רשאי לחשוב מה שבא לך. העובדות בעינן...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "נו....עדיין אני בדעתי שאין זה..."

הערבים מתעצבנים על הרצליה לא בגלל הוילות, אם לא הבנת, אלא בגלל שהוילות יושבות על סידנא
עלי. הם לא מתעצבנים על גבעת רם, בגלל האוניברסיטה והכנסת, אלא בגלל שהן נבנו על חורבות
שיח' באדר.
עד שלא יופנם כאן שהסכסוך עם הפלסטינים אינו על איזה קו חסר משמעות מהסכמי רודוס 1949,
אז אולי יתחמו מליון הסכמים - אבל כמות הדם שתשפך פה, רק תגדל. הערבים לא מחוייבים לחזון
השמאל לשלום, ואין להם שום סיבה בעולם לוותר על הרצליה, בטח לא כשנראה שאם יתעקשו
מספיק, יהיה כאן מי שיסביר לנו ש"רק עוד ויתור אחד - והנה יבוא השלום"...
להתווכח בשם הערבים זה יפה, אבל כדאי לעשות כן אחרי שטורחים להקשיב למה שהם אומרים,
ולא למה שהשמאל אומר בשמם...
95 אחוז מהשנאה בעולם לא קשורה לקנאה כהוא-זה. שנאה נובעת מכ"כ הרבה סיבות, שהקישור
לקנאה, זו כגישה של שיעור היסטוריה בחט"ב. השנאה ליהודים נובעת מאלף סיבות. הקנאה היא
הפחות חשובה מביניהן.

בין "שנאה" ל"הנאה" גם מבדילה רק אות אחת. לא ראיתי שזה אומר משהו...
ישן 27-10-2007, 23:57
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אלה סיסמאות יפות לשיעורי אזרחות, אך אין להן קשר למציאות
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "שנאה לאומית בסה"כ מגבשת דעה..."

שנאה לאומית לא מגבשת שום דעה של אינדיווידואלים. שנאה לאומית זה דבר שנוצר כתוצאה מאינדוקטרינציה ארוכת שנים, שאין לה קשר לדמוקרטיה/דיקטטורה. לך ועשה סקרים בדמוקרטיות
אירופיות ותגלה עד כמה הם שונאים את שכניהם (הפלמים את הוולונים בבלגיה, האירים את האנגלים
וכן הלאה וכן הלאה). הדבר לא קשור בכך ש"הממשלה אומרת את מי לשנוא", אלא במסורות
שאנשים גדלים עליהן אפילו בלי לדעת את זה. השנאה ליהודים אמנם נלמדת בבתי ספר פלסטיניים,
אבל ברוב ארצות ערב, שונאים אותנו גם בלי שילמדו על כך בבית הספר. באיראן הייתה שנאה
עממית עצומה לישראל, גם כאשר השלטון שם היה ידידותי מאוד לישראל.

החיבור בין קנאה לשנאה הוא יפה כשבאים להסביר למה ה"מקובלים" וה"לא-מקובלים" בתיכון לא
מסתדרים. הוא לא מתאים להסברת הסכסוך במזה"ת, או להסברת האנטישמיות.
ישן 28-10-2007, 00:11
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אלה סיסמאות יפות לשיעורי אזרחות, אך אין להן קשר למציאות"

רק הבהרה-לא אמרתי שבמדינה דמוקרטית,השלטון בהכרח מגבש את דעת כל האינדיווידואלים.
אמרתי ש"רגש לאומי" כמו שנאה,מגובש לא ע"י השלטון אלא ע"י ההרגשה הכללית של כל האינדיווידואלים באותה מדינה.
במדינות בהן לא מלמדים לשנוא יהודים הם גודלים בחורבות לרוב,ולומדים מאבותיהם שהכול בגלל ישראל.

ד"א...סיפור:
אבא שלי במסגרת עבודתו חייב לטוס לברצלונה מדי כמה חודשים לכנסים בינלאומיים של חברה ענקית של הייטק.
בכל המפגשים הללו הוא פוגש אנשים מאספקטים שונים של החברה(כדוגמת-כנס מחלקות פיתוח,כנס שיווקי וכו' וכו').
בכולם הוא פוגש אנשים מדובאי למשל,אך לעולם לא אותם אנשים בדיוק מדובאי וכולם אומרים לו אותו דבר-"השנאה לישראל היא דבר טיפשי".בנוסף אף אחד מאלו שהוא פגש מדובאי ו\או האמירויות הערביות לא חש שום שנאה לישראל וגם טוען שהאוכלוסייה עצמה בדובאי אינה חשה שום שנאה כלפי ישראל.אבא שלי גם סיפר לי שהוא נלהב מהרעיון שכמה מהם אפילו הזמינו אותו לבית שלהם בדובאי ואמרו שהם יסדרו שלא תהיה בעיה שיגיע....למרות שהוא ישראלי(מוזר לא?).

קצת רקע:כל האנשים שמגיעים לכנסים אלו הם עשירים או מייצגים לקוחות עשירים.
זה לא מעניין שלמרות שהערבים בדובאי הם בדיוק כמו הערבים בעיראק מבחינת מוצא,הם אינם שונאים את ישראל?(השלטון חייב להתעלם לפחות מישראל כי אחרת יחטוף גינויים מהעולם המוסלמי).

מה ההבדל בין רוב הערבים בעיראק לבין רוב הערבים בדובאי????פשוט מאוד-לערבים בדובאי יש כסף,הם אינם מסכנים שגרים בחורבות לעומת אלו בעיראק א בסוריה או בעזה FOR THAT MATTER.

שאלתי היא,אם כן, האם אין זה מדגיש את העובדה שקנאה מביאה לשנאה?

ישן 28-10-2007, 00:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אולי עבורך זה מוזר שאזרחים בדובאי לא חשים שנאה לישראל, אותי זה לא ממש מפתיע...
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "רק הבהרה-לא אמרתי שבמדינה..."

דובאי ושאר אמירויות המפרץ מתעבות את הפלסטינים בגלל אירועי כוית ב1990/1. חוסר האמון
בפלסטינים מביא לכך שאנחנו פתאום נראים פחות רע.
מעבר לכך דובאי היא מדינה תחת איום. משפחתו של האמיר של דובאי חרדה יום יום מהרגע שבו
האסלאם הווהאבי יעשה שם טרור כעונש על הניסיון שלהם לדחוף התמערבות בכל מחיר (יורש העצר
של דובאי משקיע עשרות מיליארדים בנושא), ולכן כל גורם אזורי שהוא ל-א אסלאם סלפי, נראה להם
בסדר...
לעומת זאת, תגיד לאבא שלך שישאל את אותם אזרחי דובאי, כמה אחוז מתושבי דובאי הם אזרחים,
ומתוך אותם לא-אזרחים, כמה מהם אוהבים את ישראל...
אתה מבין? מי שהמצב האזורי נוח לו, פחות שונא אותנו. אין לזה קר לקנאה. אדרבא, אלה שחיים
בדובאי ללא אזרחות, מקנאים דווקא באזרחי דובאי. זה לא מפריע להם לשנוא אותנו...
לעומת זאת, בוא ואספר לך על מה שקורה בסעודיהף סעודיה יש משפחות עם כסף לפחות כמו אלה
בדובאי, ואוהוהו כמה שהם שונאים אותנו. אותם אבא שלך לא יפגוש בכנסים בברצלונה, למרות שגם
הם משקיעים הון תועפות באחזקות בחו"ל. אחד מאותם סעודים עשירים הוא פלוני בשם אוסמה בן
לאדן, ואם אתה חושב שהוא חריג, אני יכול לבשר לך שלפחות שלושה ממשפחות המלוכה הסעודית היו תורמים מ-א-ו-ד פעילים שלו, ועוד כמה עשרות נסיכים אחרים, תרמו מעת לעת.
רואה? אפשר להיות עשיר ועדיין לשנוא את ישראל...

קנאה ושנאה זה לתיכון, לא ליחסים בין דתות ולאומים...
ישן 28-10-2007, 00:53
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אולי עבורך זה מוזר שאזרחים בדובאי לא חשים שנאה לישראל, אותי זה לא ממש מפתיע..."

לפי מה שאני זוכר, אומרים שלוש משפחות ולא שלושה משפחות.

בקשר לבין לאדן..לא סתם קראו לו הכבשה השחורה במשפחה ולא סתם בעקבות כך הוא מצא את עצמו בסודאן ולאחר מכן באפגניסטן.הוא נודה ממשפחתו.
גם בסעודיה אגב,אותו אינטרס הוא שמכתיב.
הערבים ובראשם הסעודים חייבים להראות התנגדות למערב ולישראל שמייצגת את המערב במזה"ת.
ברגע שהשלטון הסעודי יתמוך בישראל הוא יחטוף בראש מכל שלטון מוסלמי אחר באפקט של דומינו.

בקשר לדובאי-רק חידדת את מה שאמרתי.העובדים הזרים שמהווים רוב באמירויות הערביות,ואינם אזרחים,שונאים את ישראל כי היא מייצגת את העושר.ואתה יודע מה...עם כמה שלא נעים להם להגיד את זה פומבי,הם לא סובלים את השייחים העשירים שמנהלים אותם.אבל את ישראל קל מאוד לשנוא במזה"ת.זה די ברור אז המצב באמירויות-האזרחים העשירים ברוב רובם,לא שונאים את ישראל.אין להם סיבה.ה"לא אזרחים" הם עניים בדיוק כמו הפלסטינים(למעשה הרבה מאוד עובדים זרים באמירויות הם פלסטינים).

דוגמא נוספת היא דרום אמריקה,שהרי מה הסיפור של כול אלו שמתנגדים לארה"ב?ארה"ב מסמלת את העושר בניגוד מוחלט למצב השורר בהרבה ממדינות דרום אמריקה."הם עשירים ואנחנו עניים" ITS THAT SIMPLE...זאת ידידי המקור לעוינות ושנאה ואני לא אסוג מדעתי זו כי יחסים בין מדינות זה כמו יחסים בין אינדיבידואלים.לכל אחד אינטרסים משלו.

אבל ככה נברא האדם.קנאי ומלא רגשות.עם כל החיסרונות והיתרונות של זה.אלו העובדות.בכל מקום על פני הגלובוס אתה תמצא יחסי שנאה וברוב רובם,זה נובע מקנאה רבת שנים לא יותר.בהרבה מקומות השנאה לא על פני השטח כי האינטרס הוא המנצח בקרב בסופו של דבר ולהציג אחידות(כמו האיחוד האירופי) יותר משתלם מלהראות חוסר אחידות וכך גם בעולם הערבי.גם הסינים אגב אינם מהווים מקשה אחת.השלטון הנוקשה הוא הדבר היחיד שמחזיק את הדבר העצום הזה שנקרא סין.אבל בסוף מבינים שזהו אינטרס להתאחד ככל שתוכל.גם המקסיקנים שונאים את ארה"ב ואת מה שהיא מסמלת שהוא החופש והעושר.מי שמצליח,מסתנן אליה מגבולה הדרומי ומי שאינו מצליח,נשאר ממורמר ומלא שנאה.
זהו הטבע האנושי וזה תופס גם לאינדיבידואל וגם ל"דתות" ולאומים" שמורכבים מהאינדיבידואל.

ישן 28-10-2007, 01:06
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה זוכר נכון, אני שכחתי את המילה "נסיכים" - לפחות שלושה נסיכים ממשפחת המלוכה...
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "לפי מה שאני זוכר, אומרים שלוש..."

אני שמח שסיפרו לך שבן לאדן הוא "הכבשה השחורה במשפחה", אבל מה לעשות שהוא לא קורא
את סמדר פרי, וגם המשפחה שלו לא קוראת אותה...
הוא ומשפחתו נמצאו בקשרים עד 2001 באופן רצוף. מאז 2001 הוא מתחבא ולכן איש לא יכול לענות
לך אם הוא עדיין בקשר עימם...
בקיצור, משפחת בן לאדן אינה מהחברים מברצלונה, שאוהבים את ישראל בגלל ש"אינם מקנאים
בה"...
אתה חייב להבין שהמזה"ת עובד אחרת מהפסקות בבית ספר תיכון. יש כאן אנשים עשירים מעבר
לחלומות הכי פרועים שלך, והאמונה הדתית שלהם עדיין תגרום להם לשנוא כל מה שמריח מישראל.
זה לא אוסמה בן לאדן אחד.
התיאוריה המופרכת שלך על "ישראל כמייצגת עושר", היא נורא חמודה, אבל דע לך שניסו להחריב
את ישראל גם בתקופת הצנע בראשית שנות החמישים. לך וקרא על התקופה ואז תנסה לחבר אותה
לתיאוריית הקנאה...

יחסים בין מדינות הן אכן תוצאה של אינטרסים. קנאה אינה אינטרס. קנאה היא רגש, ורגש הוא
דבר מנוגד לפעולה שקשורה באינטרסים. אתה רשאי להאמין שהעולם כולו הוא סוג של חוף
האו סי, אבל המציאות "קצת" יותר מסובכת, ובמזה"ת, על הרגשות הדתיים והלאומיים שבו, הוא
מסובך לאין שיעור. אין אפילו מדינה ערבית ששונאת אותנו בגלל קנאה.

בכל מקרה, אני פורש. אני באמת מקווה שתטרח לקרוא מעט על המזה"ת בטרם תגיע למסקנות
שעובדים זרים בדובאי החליטו לשנוא דווקא את ישראל מכל העולם, בגלל שהיא עשירה (רמז, יש
מדינות עשירות מאיתנו, שעובדים זרים בדובאי בכלל בכלל לא שונאים...). אנא קרא מעט על
האסלאם הסלפי, ובאותה הזדמנות תן הצצה בתקופת הצנע ובמצב הבטחוני הלא קל שהיה אז,
למרות שהיינו מה-זה עניים...
אלה ששונאים אותנו, מחזיקים בעמדות קצת יותר משמעותיות מכך ש"ישראל היא מדינה עם
רמת חיים כמעט-אירופית, ולכן אנו נגדה"...
קנאה זה לתיכון, לא ליחב"ל...
ישן 28-10-2007, 08:08
צלמית המשתמש של הקרדינל

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "בשתי השורות האחרונות אמרת..."

לאחר קריאה של כל השרשור הבנתי שיהיה מיותר להגיב לתגובה האחרונה שקשורה לשנאה לאומית והחלטתי להגיב בערך לתחילתו. התפיסה שהם שונאים אותנו משום קנאה אינה מבוססת על דבר, ביחד עם חוסר תפיסה של כמה מסוכנת סעודיה. אני מציע לך לקרוא את "משבר האסלאם" של ברנרד לואיס אבל רק כמה פרטי מידע בכדי להבהיר: המלוכה הסעודית היא הממנת הגדולה ביותר של הזרם הוהאבי, אחד מהזרמים הקיצוניים ביותר באיסלאם ובכך סעודיה הופכת את עצמה לחממה של טרור (וזה הרבה יותר מרק להגיד שאנחנו רעים). השנאה של האיסלאם כלפינו נובע מכך שאנחנו מוגדרים כ"ד'ימה" (="בני חסות") ועל פי האיסלאם אסור שד'ימה יקימו מדינות על אדמה מוסלמית (כאשר השאיפה היא כיבוש כל העולם והפיכתו לאדמה מוסלמית) ובטח ובטח שלא ב"דאר אל איסלאם", שהן האדמות המוסלמיות הנמצאות בליבה של האומה האיסלמית. לכן אורי באמת צודק כאשר הוא טוען שהם לא שונאים אותנו משום הקנאה על מה בנינו אלא הם שונאים אותנו משום איפה שבנינו. כל ניסיון להציג אותם כמונעים מהקנאה להצלחה הישראלית תעליב את האינטילגנציה שלהם בדיוק כמו שלנו.

ישן 28-10-2007, 17:44
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

ניצני גזענות?
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "אין להם שום אינטיליגנציה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ducklock
אין להם שום אינטיליגנציה להעליב.

אם לערבים ככלל הייתה אינטיליגנציה,מזמן כבר היה פה שלום.

להגיד את זה, זה כמו להגיד שכל היהודים חמדנים ותאבי בצע.

אין שלום בגלל האנטיליגנציה הגבוהה שלהם. הם מבינים שרק בכוח הזרוע וע"י פיגועים חבלניים ורצח ילדים יהודיים, ניתן להשיג דברים, כמו ההתנתקות, האוטונומיה המוחלטת שלהם והזרמת הכספים ממדינות עויינות.

המטרה שלהם זה לרצוח אותנו, לא לעשות שלום.

הם מבינים שזה פרודוקטיבי (יש! אני אוהב את המילה הזאת!) מכיוון שהם מקבלים את מה שהם רוצים בלי לתת כלום.
הם אינטיליגנטים יותר ממחצית העם שלנו, שמעדיף להתרפס בפני הרוצחים.

ישן 28-10-2007, 17:56
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "ניצני גזענות?"

חיכיתי לתגובה שלך סוף סוף ואני שמח שאתה משתמש במילה זו גם כן

הבעיה היא שה"שיטה" שבה ה"אינטיליגנטים" נוקטים אינה שקטה לגביהם.אולי הם מסיקים שבכוח הם משיגים מה שהם רוצים,אבל כוונתי הייתה שהם אינם אינטיליגנטים(אני מקווה שמובן כי אני טוען כך בציניות ולא בהכללה גורפת) מפני שהם אינם שמים ערך לחיי אדם.

בן אדם אינטיליגנט אכן היה דואג להיות פרודקטיבי(אל תשכח אור,אני השתמשתי בזה ראשון!)אך אין זה לעניינם של המחבלים ושל המעודדים טרור.
הם יודעים שהם מסכנים את חייהם וחיי משפחותיהם אבל לא איכפת להם.העיקר המטרה...זה לדעתי טימטום.

ישן 28-10-2007, 19:26
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "המוכנות להקריב למען המטרה היא..."

שלא תבין....זה מתוחכם והפלשתינים לא טיפשים גדולים.

מה שאמרתי הוא שאין זה פיתרון חכם...זה "כולע" מה שהתכוונתי.
זה פיתרון בשביל לעורר אמפתיה ולהשיג מטרות שהם כן כן מוגבלות.

כמו שאמרתי,ללא הכללה,אם ההנהגה הערבית באזור כולו הייתה קצת יותר חכמה הם היו מוצאים פיתרון יותר טוב מאשר הקרבה שאינה נגמרת.כרגע,רוב הקורבנות הפלשתינים אינם מתו למען משהו.הם מתו בשביל רודנים ערבים שאמרו להם שזה יגרום להם לקבל 72 בתולות בגן עדן.ויותר גרוע...הרבה מאוד הלכו להתאבד כדי שמשפחתם תוכל לקבל כסף.אלו מטרות חסרות כל ערך אמיתי וארוך טווח.

ועכשיו בדיחה כדי להכניס הומור לפורום:
ערבי מתאבד מגיע לגן עדן וישר רץ לו אל הבתולות המובטחות.לפתע,עוצר אותו מלאך ושואל אותו:"לאן אתה רץ?

המתאבד עונה: אל הבתולות שלי!

המלאך משיב:חכה רגע,אין לך למה לרוץ עדיין,הכלי שלך אצלי...

ישן 28-10-2007, 19:42
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

דקלוק יקירי, טעות עצומה בידך
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "שלא תבין....זה מתוחכם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ducklock
שלא תבין....זה מתוחכם והפלשתינים לא טיפשים גדולים.

מה שאמרתי הוא שאין זה פיתרון חכם...זה "כולע" מה שהתכוונתי.
זה פיתרון בשביל לעורר אמפתיה ולהשיג מטרות שהם כן כן מוגבלות.

כמו שאמרתי,ללא הכללה,אם ההנהגה הערבית באזור כולו הייתה קצת יותר חכמה הם היו מוצאים פיתרון יותר טוב מאשר הקרבה שאינה נגמרת.כרגע,רוב הקורבנות הפלשתינים אינם מתו למען משהו.הם מתו בשביל רודנים ערבים שאמרו להם שזה יגרום להם לקבל 72 בתולות בגן עדן.ויותר גרוע...הרבה מאוד הלכו להתאבד כדי שמשפחתם תוכל לקבל כסף.אלו מטרות חסרות כל ערך אמיתי וארוך טווח.

ועכשיו בדיחה כדי להכניס הומור לפורום:
ערבי מתאבד מגיע לגן עדן וישר רץ לו אל הבתולות המובטחות.לפתע,עוצר אותו מלאך ושואל אותו:"לאן אתה רץ?

המתאבד עונה: אל הבתולות שלי!

המלאך משיב:חכה רגע,אין לך למה לרוץ עדיין,הכלי שלך אצלי...

הם מתים למען העתיד של ילדיהם\אחיהם\ עמם.
הם יודעים שאת פירות ההקרבה שלהם יאכלו בעתיד, גם את הרחוק. הכסף והבתולות זה דבר נלווה.
הם רוצים לפדות את פלשתין בדם ובאש- משמע שפלשתין בסוף תהיה שלהם בגלל (ולא למרות) ההקרבה שלהם. אנחנו רוצים שלום עכשיו, להם יש המון זמן. הם מתכננים על זמן רב, לשבור את רוחנו, נפשינו וגופינו. לפגוע בילדינו נשינו וטפינו. ובלחץ זה לאורך זמן רב, אף דורות מספר, לנשל אותנו מאדמתינו.

ישן 28-10-2007, 17:48
צלמית המשתמש של הקרדינל

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "אין להם שום אינטיליגנציה..."

עכשיו אתה מתחיל בגזענות, אחת הסיבות לכך שיש המאמינים בהסכם שלום איתם. המוסלמים הם מתוחכמים ביותר ועובדה: הם הצליחו למכור לרוב השמאל העולמי שמדובר בדת שלום והפלשתינים מכרו לשמאל פה שאפשר להגיע לשלום (למרות שלא מדובר באתגר מחשבתי גדול). חוסר הערכה ליריב שלך תגרום לך להגיע למסקנות שאפשר לשחד אותם לוותר על איזו שהיא דרישה או תפיסה, דבר שכפי שטען כבר ז'בוטינסקי אינו נכון. ז'בוטינסקי שלא כמו מנהיגים אחרים הבין שמדובר פה במאבק על אדמה ושליטה, והערבים לא ימכרו את הבעלות עליה בשביל כמה הטבות כלכליות משום שאין מדובר בסתם אספסוף.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:50

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר