לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-10-2007, 19:44
  meijin meijin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי דרור1 שמתחילה ב "הבנתי שאתה בחטיבה 7, אבל בכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דרור1
הבנתי שאתה בחטיבה 7, אבל בכל זאת-
איך היו היציאות בטירונות? באימון מתקדם? איך מבחינה מבצעית בקו? כבר יצא לך לעשות קווי טנקים?
בקשר למשמעת- הבנתי שהיא מאוד נוקשה, תוכל לתת דוגמאות שיסבירו בדיוק את המשמעת ועונשים?
ושאלה ספציפית- יצא לך להכיר שריונר עם סעיף עור? הוא קיבל הקלות? הוא יצא מקרבי ועבר לתומכ''ל?

תודה!

מכיון שעברתי בערך אותו מסלול כמו הבחור מעלי, אני פשוט אענה לך.

קודם כל, "בזמני" היציאות היו חצאים במשך כל המסלול, למעט פעם או פעמיים של 21. היום, אני לא מספיק מכיר, אבל הבנתי שיוצאים מעט יותר טוב.
יצא לי לעשות את שני קווי הטנקים היחידים שיש בארץ - עזה וקו כחול (הגבול עם לבנון), אבל לא בדיוק הבנת את השאלה שלך "איך מבחינה מבצעית בקו".
משמעת - המשמעת במסלול היא כמו בכל טירנות, רק שיש מעט יותר דיסטנס (יחסית למקומות אחרים באימון מתקדם), ודגש רב יותר על בטיחות, וכפועל נובע מזה משמעת. עונשים הם בהתאם לחומרת העבירה - החל משעה ביציאה, עד שבת, ומעצר.
יש לי חבר עם בעיות עור, (במצב שיש לו פתור מקסדה), והוא נהיה בסופו של דבר קצין שלישות, אבל - כל מקרה לגופו.

בהצלחה
אסף
נוב 05 - כבר לא כל כך צעיר....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-10-2007, 14:05
  alpinit alpinit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי מורעל72 שמתחילה ב "מקצועות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מורעל72
הלמידה היא כמו בקורסים אחרים בצבא? מהבוקר עד הלילה? או שלומדים חצי יום ומתרגלים?
ביסלש נחשב לפחות טוב משיזפון מבחינת התנאים? יושנים ולומדים בחדרים מאורגנים או באוהלים?

סליחה על החפירה.. חח ותודה

בחלק המקצועות (אימון בסיסי הם קוראים לזה) לומדים כל היום בכיתה בדר"כ מסביבות תשע בבוקר עד תשע בערב, אם לא לומדים בכיתה אז מיישמים את החומר במשטח טנקים בין שיעור לשיעור, תותחנים יבלו למשל די הרבה זמן במשטח לעבוד על הכישורים שלהם והכרת המערכות השונות של הבק"ש-בק"צ.
לקראת סוף חלק המקצועות כבר תהיה ירידה לשטח לנהגים וטענים לתירגול רטוב.
לדעתי החלק הזה הוא הכי קשה מבחינה מנטלית בכל המסלול, אין כמעט זמן לנוח והלו"ז צפוף ולחוץ מאוד.
אם יש לך למישהו עוד שאלות אני עד יום חמישי כאן
ישן 02-11-2007, 14:44
צלמית המשתמש של bla_bla
  bla_bla bla_bla אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.04
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי אור... שמתחילה ב "יציאות במהלך השירות"

זה תלוי בהרבה דברים, תחשוב אם אתה מסתכל על היציאות במהלך ההכשרה ולפי זה אתה רוצה לבחור לאן תלך, זה דיי מפגר, זה כולה שליש מהשירות שלך או בשיריון ותותחנים זה פחות אפילו (7 חודש).

אם זה בגדודים המבצעיים, אז זה משתנה כל הזמן, יש לזה הרבה גורמים. כמות האנשים שיש בגדוד / פלוגה שלך, אם יש מחזור חדש שמגיע לפלוגה ויש הרבה אנשים, אז זה יכול לשפר את היציאות שלך.

זה גם תלוי במג"ד ובמ"פ, אם הם יחליטו שלא להחזיר אותך מהבית לאימונים כדיי שתשמור על רמה גבוהה, אם הם יחליטו שלא אז היציאות ישתפרו אם כן, אז הם יהיו פחות טובים.

זה גם תלוי באנשים בפלוגה שלך, אם מישהו מחליט לקחת גימלים, אז יכול להיות שיחזירו אותך מהבית בגלל זה.

בסופו של דבר, בכל מקום זה כמעט אותו דבר. אז תפסיקו לייחס לזה חשיבות רבה.
תחשבו איפה אתם יכולים לתרום יותר, איפה תהנו יותר, איפה זה המקום שהכי מתאים לכם.

נערך לאחרונה ע"י bla_bla בתאריך 02-11-2007 בשעה 14:48.
ישן 03-11-2007, 14:44
  mabkasmo mabkasmo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.04
ברכות למתגייסי שריון נוב' 07. חזרה לקרקע...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי idohu שמתחילה ב "מתגייסי שריון נוב 07"

כמה דברים כדי לחבר אתכם לקרקע.

אני יודע שאחד הדברים שהכי מפחידים/מעניינים אתכם זה איך תצאו, מה התנאים ואיזה טנק הכי טוב.

אבל!

באמת במנסיוני (3 שנים), מי שהדברים האלו יהיו מרכז ההתענייניות שלו, סתם יסבול ויתמרמר. כי לא משנה מה, בקרבי בכלל ובפלוגות המבצעיות בפרט, החיים הם של חוסר וודאות.
אתם צריכים להבין, הדבר היחיד שבטוח זה שאתה בצבא. גם אם תדע מתי תצא, תדע את זה בוודאות רק אחרי שתחזור. ככל שמבינים את הראש הזה יותר מהר, כך קל יותר.

לגבי התנאים. שריון זה לא חייל זוהר. ולא בגלל שהוא לא עושה את העבודה, לא בגלל שאין שם אנשים איכותיים ולא בגלל שמישהו מזלזל בחייל הזה (להיפך, רב החילות תופסים משריון חיל רציני).
אלא, שלא תשמעו בחדשות על טנק שהוריד חולייה כי זה לא נשמע טוב בתקשורת. מעדיפים לשמור דברים בשקט.
זה חיל קטן וצנוע שעושה את העבודה שלו (ובדרך כלל גם הרבה יותר מזה) בשקט ובלי לעשות רוח.

בעניין סוג הטנק. אני בחטיבה 7. (סימן 2). ואני יכול להגיד לכם שבאמת, זה אך ורק ה-אדם-שבטנק ינצח. גם סימן 2, אם מטופל במסירות, יעשה את העבודה לא פחות טוב.
נכון, טנקים ישנים יותר דורשים יותר עבודה, אבל כמה שזה מלחיץ אתכם עכשיו, ככל שתהיו מקצועיים יותר ככה יהיה לכם פשוט יותר לבצע את כל הטיפולים האלו עד שהם יעשו כמעט "טבעיים".

ודבר אחרון (כמעט), אתם צריכים להבין דבר מאוד בסיסי. אתם הולכים להיות לוחמים, אתם באים לשרת בצבא בשביל משהו גדול יותר שנקרא העם היהודי. אתם באים לשרת 3 שנים. לא באים לשרת אתכם 3 שנים. אז נכון, חשוב לדאוג לעצמכם ושלא יעשו לכם דברים שאסור, אבל אל תבואו בגישה של "מגיע לי הכל" כי וואללה, אתם עושים פה את חובתכם הלאומית יחד עם עוד קבוצה איכותית של אנשים שכולם באותו בוץ ביחד.

ואני מודיע לכם עכשיו שלא יהיה קל. וזה לא הריצות או המסעות. אלא יותר הצד המנטלי. כשתגידו לאנשים "אני בשריון" אז הם יעשו פרצוף עקום כזה של חוסר התלהבות. כי רק מי שאיתנו יודע מה זה באמת. אף אחד אחר לא יוכל להבין. ואם מישהו יגיד לכם "שריון?! זה לא תומכי לחימה או משהו". תורידו לו איזו מסובבת ותלכו עם הצפרגול בגאווה, כי הבנאדם לא מבין מה הוא מדבר!

תהיו מקצועיים, תהיו לוחמנים, אל תוותרו לעצמכם ותשאפו לשלמות.

חטיבה 7 גדוד רומח!
"כרומח חד אל תוך אדמת אוייב!"
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:38

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר