לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-10-2007, 20:52
  yoyoav yoyoav אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.07
כמה שאלות בנוגע ליחידות העילית

טוב... אז אנחנו פה כמה חברים... חלק חולמים על יחידות העילית (סיירת מטכל, שייטת) חלק יותר ריאלים ומכוונים לגבעתי\גולני וחלק חולמים על שירות ג'ובניקי כמשקי ממטרות או משהו בסגנון
אז אחרי כמה וויכוחים סוערים יש לנו פה כמה שאלות, שכנראה גם יעצבנו חלקכם (כסף)
וסתם שתדעו אני מהאלה שרוצה את הסיירות

אז דבר ראשון האם הקב"א המינימלי בשביל לקבל זימון ליום הסיירות הוא 54?? (ועד כמה זה קשה לקבל דבר כזה)
האם יש דרך להגיע לדרגה של קצין דרך השייטת וסיירת מטכל? (לא דרך חובלים), איך מגיעים להיות קצין ביחידות האלו?
האם קצין (ביחידות חי"ר הרגילות) חייב לחתום קבע? מה המשכורת של קצין?
אם אני לא טועה, "משכורת" של לוחם היא בסביבות ה700 שקל לחודש... האם חייל שמשרת ביחידות כמו סיירת מטכל או שייטת 13 (או גם שלדג לדוגמא) מקבל תוספת כלשהי (אם כן כמה)? או שהוא נחשב בדיוק כמו חייל קרבי אחר?
ביחידות ההתנדבותיות יש לחתום קבע של שנה וחצי פחות או יותר אם אני לא טועה.... האם גם בשירות הקבע מקבלים את אותה "המשכורת" או שמרגע שהפכת לחייל בקבע מקבלים סכום כסף יותר נורמלי?

אז שלא תבינו לא נכון, אצלי לפחות ממש ממש לא חשוב הכסף שאני יקבל או לא יקבל וזה לא משהו שימנע ממני לרצות להתקבל ליחידה מסויימת, אבל שאלנו את השאלות האלה מתוך סקרנות ומתוך וויכוחים מיותרים בין אנשים שאין להם ידע בעניין

תודה לעונים =]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-10-2007, 20:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yoyoav שמתחילה ב "כמה שאלות בנוגע ליחידות העילית"

1. לא. 52
2. בוודאי, אחרת מי מפקד עליהם? מה צריך לעשות? להיות טוב בצורה יוצאת דופן.
3. כן, משתנה
4. בסדיר מקבל פחות או יותר כמו כולם
5. קבע זה קבע - כל כל המשתמע בדבר, כולל משכורת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-10-2007, 21:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yoyoav שמתחילה ב "הפרופיל המינימלי להגיע ליום..."

אתה מקבל משכורת קבע בהתאם לדרגה ולרמת סיכון.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-10-2007, 21:51
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yoyoav שמתחילה ב "כמה שאלות בנוגע ליחידות העילית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yoyoav
טוב... אז אנחנו פה כמה חברים... חלק חולמים על יחידות העילית (סיירת מטכל, שייטת) חלק יותר ריאלים ומכוונים לגבעתי\גולני וחלק חולמים על שירות ג'ובניקי כמשקי ממטרות או משהו בסגנון
אז אחרי כמה וויכוחים סוערים יש לנו פה כמה שאלות, שכנראה גם יעצבנו חלקכם (כסף)
וסתם שתדעו אני מהאלה שרוצה את הסיירות

אז דבר ראשון האם הקב"א המינימלי בשביל לקבל זימון ליום הסיירות הוא 54?? (ועד כמה זה קשה לקבל דבר כזה)52
האם יש דרך להגיע לדרגה של קצין דרך השייטת וסיירת מטכל? (לא דרך חובלים), איך מגיעים להיות קצין ביחידות האלו?לוחמים מהיחידות הללו יוצאים לבה"ד 1 כמו לוחמים חי"ר רגילים. ולאחר מכן חזורים ליחידה.
האם קצין (ביחידות חי"ר הרגילות) חייב לחתום קבע? מה המשכורת של קצין? על הנייר לפני הכניסה לבה"ד 1, חותמים קבע של שנה. רוב הקצינים מרצים את השנת הקבע שלהם אך יש חלקם שלא כי הצבא אינו צריך אותם. והם ביזבוז לצבא. אז מקצרים את שירות הקבע ל 4-8 חודש. יש גם קצינים שאינם מרוצים מהתפקיד שלהם (לוחם אשר קיבל תפקיד קבע משרדי) אז הם מבקשים לוותר על הקבע שלהם.
אם אני לא טועה, "משכורת" של לוחם היא בסביבות ה700 שקל לחודש... האם חייל שמשרת ביחידות כמו סיירת מטכל או שייטת 13 (או גם שלדג לדוגמא) מקבל תוספת כלשהי (אם כן כמה)? או שהוא נחשב בדיוק כמו חייל קרבי אחר? כן. שייט,ס"פניק וטייס מקבלים תופסת ( משהו כמו 150-200) שקל בחודש בנוסף ל700. בקבע המחיר שונה.
ביחידות ההתנדבותיות יש לחתום קבע של שנה וחצי פחות או יותר אם אני לא טועה.... האם גם בשירות הקבע מקבלים את אותה "המשכורת" או שמרגע שהפכת לחייל בקבע מקבלים סכום כסף יותר נורמלי? הקבע תלוי ביחידה שלך. יש כאלה שרוצים שתחום שנה וחצי ויש חצי שנה. המשכרות קבע היא כמו משכרות עבודה בשוק האזרחי איזור ה 5500-6000. כמו כן היא משתנה בהסמכות שיש לך.

אז שלא תבינו לא נכון, אצלי לפחות ממש ממש לא חשוב הכסף שאני יקבל או לא יקבל וזה לא משהו שימנע ממני לרצות להתקבל ליחידה מסויימת, אבל שאלנו את השאלות האלה מתוך סקרנות ומתוך וויכוחים מיותרים בין אנשים שאין להם ידע בעניין

תודה לעונים =]

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 21-10-2007, 22:59
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי UAL שמתחילה ב "אבל פעמים לא מעטות תראה קצין..."

נכון קורה.
אך לרוב זה בדרגים הגבוהים. כדי לקבל ניסיון שטח לפני קבלת צוות.
ראה למשל. המג"ד 51 הגיע לגולני, אחרי תקופה ארוכה שהיה מטכ"ל.
מג"ד גדוד נשר 414 הגיע מהשייטת. ועוד.
זאת מגמה חדשה בצה"ל לתת לקצינים בדרגים הביניים (סא"ל רס"ן) לעבור ליחידות אחרות, כדי לטעום מכל העולמות ולא רק לגדול ביחידה עצמה. יש דברים שאפשר ללמוד בגולני או גבעתי ולא בשלדג. לא רק לחימה אלא גם ניהול נכון של גדוד או מצבים.

בקשר לדרג היותר זוטר. אכן יש לוחמים מיחידות מובחרות שמגיעים "להשבחה" אך המטרה היא שיהיה להם ניסיון לפני היותם מפק"צים.
הרבה חברים שלי מיהל"ם הם מ"מ בגדודי ההנדסה. כחלק מהתוכנית של 8 חודש בגדוד רגיל (במטרה ללמוד איך לעובד עם מחלקה וללמד את המחלקה תכנים מיהל"ם) ולאחר מכן לחזור ליחידה , יהל"ם ולקבל צוות אורגני.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:46

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר