לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-10-2007, 00:35
  NORE NORE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי justfreestyle שמתחילה ב "נינג'יטסו- מה ההבדל בין..."

לפני שתקרא את הודעתי אני ממליץ לך לקרוא את הכתוב באתר:
www.ninjitsu.co.il
אומנות הנינג'יטסו קוגה ריו "דרך הרוחות"
בשל אופיה המסתורי הסוקא שלה (ראש השיטה) מעביר הידע שלה סודי,
משמעות המילה נינג'יטסו היא אומנות ההתגנבות/אומנות החמקנות,

נינג'יטסו - אומנות החמקנות

נינג'יטסו הוא אחד מסגנונות הלחימה האכזריים ביותר שפותחו על ידי האדם. טקטיקות וטכניקות הלחימה של הנינג'יטסו הועברו מדור לדור אך ורק בתוך המשפחות, מאב לילדיו, או בתוך השבט.
רוב הידע לא נשמר והועבר בעיקר מעשית, לכן הרבה ידע נשכח או ששונה לפי - ראות הדור הבא, ההתפתחות אישית של הלוחמים, אופי המשימות אותם ביצע השבט באותו הדור והתקדמות הטכנולוגיה.
בספירת השבטים האחרונה בסוף המאה התשע עשרה נודע על כמאה שבטים שיישמו את דרך הנינג'יטסו כאשר כל אחד מהשבטים אללו התמחה בנושאים ספציפיים בשל חוסר הקשר ביניהם ורצון לייחודיות.
בנוסף לידע הכללי בלחימה ושימוש בכלי נשק התמחה כל שבט בתחום שנדרש כגון - רעלים, ריגול, הסוואה, נשק חם, עבודה בתנאי שטח המותאמים לאזור מגוריו ועוד

הכל התחיל בשנות השישים כשרונלד דאנקן, אומן לחימה גדול בעל ידע נרחב בתחומים רבים
אימן את נבחרת ארה"ב בג'ודו,
הוא נכסף לשיטה מאנשים עלומי שם ועלומי זהות אשר הצליחו לשמר את הסודיות שלהם
בשל המצב ששרר באותה תקופה.
רונלד דאנקן היה האדם הראשון שהורשה להפיץ את השיטה למערב ובתחילה
לקח את תלמידיו הנבחרים ואותם לימד את מסתורי השיטה,
במהלך הפצת שיטות הנינג'יטסו השונות בעולם החל פרופסור רונלד דאנקן גם הוא להפיץ את השיטה ברבים, והקים את ביה"ס המרכזי לשיטה בעולם הממוקם בארה"ב ושמו "דרך הרוחות",
http://www.wayofthewinds.com
אחד מתלמידיו של רונלד דאנקן הוא דיוויד יופה (המורה של המורה שלי) אשר הגיע לארץ בסוף שנות השמונים והחל ללמד את השיטה המסתורית ואת שיטת ההגנה העצמית אשר פיתח הנקראת "פיורי" (זעם), לפי סיפורים ששמעתי הקבוצה היתה מורכבת מאנשים "תותחים" אבל בשל הקושי מאימון לאימון והקושי במבחני הדרגות השונים החלו לנשור אנשים והאיש האחרון שנשאר היה המורה שלי "שידושי" (נציג אזורי) "סנסאי" (מורה) איתן לוי,
המורה שלי הוא בעל אופי מיוחד והוא אינו עוד מורה רגיל לאומנויות לחימה,
הסניפים של השיטה בארץ ממוקמים בעיקר באזור גוש דן והחומר הנלמד בישראל הוא לפי שכבות גיל:

עקרונות הלחימה וההישרדות הנלמדים בקוגה נינג'יטסו ריו ישראל ישרישו בלומד בשיטה את היכולת הפיזית,
הנפשית והרוחנית להתמודד עם חיי היום יום בכלים יעילים במיוחד
בבתי הספר לקוגה נינג'יטסו ריו בישראל אפשר להתחיל להתאמן מגיל 4 בתוכנית ייחודית לגיל הרך - הכרת הגוף והסובב, פיתוח הקורדינציה, פיתוח כושר מנהיגות, התמצאות במרחב, גמישות, מהירות, זריזות, התמודדות עם פחד בסיסי - חושך, גובה ולחץ, חידוד חושים

מגיל 8 מתחילים תלמידי השיטה לרכוש כלים אמיתיים להגנה עצמית - אגרופים, בעיטות, הגנות, בריחים, הפלות, לחימת קרקע, קורדינציה בכלי נשק מסורתיים, הכרת השטח - גששות, מחבוא, עקרונות הבסיס בהישרדות וטבע, כמו גם המשך פיתוח הגוף והחושים. בגיל זה יחלו התלמידים להתחרות פעמיים בשנה באליפות הארץ בקוגה נינג'יטסו ריו

בגיל 13 ובהתאם לדרגת הנער/ה יחלו התלמידים בהכשרה קרבית, התמודדות מול כלי נשק והכרת נקודות התורפה בגוף האדם, התלמידים ייצאו לאימוני שטח לפיתוח הכוח והסיבולת של הגוף, מסעות הישרדות, הכרת הצומח והחי בארץ, בניית כלי נשק וכלי עזר בסיסיים ומדיטציות לחיזוק מנטלי

מגיל 18 יוכל התלמיד שהגיע לרמה הנדרשת לגשת למכון וינגייט לצורך הכשרה כמדריך בשיטה. כמו כן יוכל התלמיד לגשת למבחנים בין לאומיים לדרגת שודאן (חגורה שחורה), לצאת לאליפות העולם השנתית בקוגה נינג'יטסו ריו בארה"ב ולהצטרף לבכירי השיטה בארץ ובעולם

בוגרים בשיטה בעלי ההכשרה המתאימה מצטרפים לפעילויות שמחוץ למסגרת המועדון - הדרכת כוחות ביטחון ומשטרה, אבטחת מוסדות ומועדונים, שיתוף פעולה עם משרדי חקירות ועוד.

כדי לדעת עוד אני מזמין אותך ואת כל מי שחפץ לבוא לאימון ניסיון,
אני נהנה.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים לשוחח עם החברה בפורום האתר:
www.ninjitsu.co.il
אם אהבתם ואתם מחליטים להישאר ולהירשם לא לשכוח לומר למורה שלי שאני שלחתי אתכם
כי מקבלים תגמולים על חבר מביא חבר.

נערך לאחרונה ע"י NORE בתאריך 22-10-2007 בשעה 01:05.
חזרה לפורום
ישן 23-10-2007, 15:52
צלמית המשתמש של orib
  orib orib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.07
טוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי justfreestyle שמתחילה ב "נינג'יטסו- מה ההבדל בין..."

ההבדל המשמעותי בין השיטות הוא בדרך החשיבה שלהם בעקרון הם דומות
בית הספר בוג'ין קאן-בודו טאי ג'יטסו הוא בית הספר מסורתי הרשמי לנינגיטסו ביפן והוא מנוהל על ידי מאסאקי הצומי
ומכיל את כל 9 שיטות הנינגוטסו שיצאו מטקמצו-מורו של הצומי
לגבי אקב"ן-ארגון קבוצות בודו נינגיטסו כיום ראש הארגון הוא יוסי שריף בית הספר התפלג מבוג'ין קאן עקב חילוקי דעות הבית סPר פחות מסורתי ודוגל יותר באפקטיביות קרבית על פני מסורת/
ישנם עוד שני בתי ספר מסורתיים לנינגיטסו פחות מוכרים שהם גנבוקאן וג'ינן קאן שיצאו מתלמידים של טקמצו אף כן.

לגבי קוגה ריו נינגיטסו קיבלת רקע מרשים מ NORE ועם כל הכבוד שיש לי לקוגה את מה שיש לי להגיד אני מעדיף לא לכתוב.
אם אתה מעוניין לקבל עוד מידע שלח לי הודעה בפרטי ונשוחח
לסיכום ההחלטה בידיך היכן להתאמן וזה תלוי בך ובמה שאתה אוהב לכן נסה אימונים בכמה שיטות והחלט היכן מתאים לך להמשיך.
בהצלחה ORIB
חזרה לפורום
ישן 23-10-2007, 17:18
  NORE NORE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי orib שמתחילה ב "טוב"

אני יודע שהידיעה שהמקור של האומנות אשר אותה אני לומד אינו גלוי מעלה תהיות וסימני שאלה,
מתוקף היות אופי השיטה מסתורי המקורות אינם מועלים,
כבר הקלדתי בעבר,
למרות היותו של רונלד דאנקן אומן גדול באומנויות לחימה
הוא לא המציא את השיטה אותה אני לומד ב-50 השנים האחרונות,
למרות שאומני לחימה גדולים כבר פיתחו שיטות לחימה אדירות ב-50 שנים,
אך נינג'יטסו היא לא עוד ולא רק אומנות לחימה,
למרות שהשיטה נועדה כדי שיפתחו אותה כי הרי אנחנו לא חיים בעבר,
מקורותיה טהורים הידע ה"מסורתי" שלה לקוח מהעבר ומתבסס על העבר,
העבר היפני של "תקופת הנינג'ות",
שינויים נעשו במהלך השנים בלחימה כי הרי תורתו של הנינג'ה היא להשתמש בכל הכלים כדי לנצח,
עקרונות נוספים נוספו ללחימה ובשיטה שאני לומד עד חגורה כחולה מתמקדים בלימוד לחימה ומחגורה כחולה התלמיד נחשב ללוחם, אז בלימוד הלחימה הבסיסית נלמדים עקרונות לחימה בסיסיים הנתמכים בידע הרחב שחלקו הגיע מ- 50 השנים האחרונות,
עקרונות של התגנבות כלי נשק וכו' הנלקחו גם מאומנויות לחימה אחרות והתווספו
לנינג'יטסו הטהור של שבט הקוגה, לדוגמה: לחימה, עם השנים הלחימה השתדרגה ברמות,
לדוגמה רנזו גרייסי היה בלתי מובס בזירה עד שהתחילו ללמוד טכניקות מספיק יעילות כדי לנצח אותו שרובן היו בכלל טכניקות של משפחת גרייסי המתבססות בעיקר על 5 מצבי השליטה הבסיסיים,
אם הייתי מכיר אותך יותר טוב הייתי גם שולח לך מידע אודות שבט הקוגה,
בעבר כבר כמעט שלחתי (מזל שלא) יש לי מאמר של תפיסתם המחשבתית של הנינג'ות משבט הקוגה,
לא ממש יועיל למי שלא מתאמן, אימונים רבים דרושים להבנת המידע, אני את חלקו עוד לא הבנתי אבל אני בדרך, כמו באקב"ן אשר שם מתבססים על כך שמי שמתאמן יבין כך גם בקוגה, וזהו אופיו של לוחם לנסות ולנסות ולהתאמן עד להצלחה אז אפשרויות להצלחה שלאחרים בהבנתם לא הגיוניות (לא אפשרי),
בעזרת אימונים מספיקים יתגלו אפשריות ויהיו ידע ולא ישארו בגרסת מידע ו/או "לא נתפס".

נערך לאחרונה ע"י NORE בתאריך 23-10-2007 בשעה 17:36.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:23

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר